Litinová kamna na nožkách

na černo natřená litina, bohatě plasticky zdobená rostlinným dekorem, značeno FRIEDLANT, počátek minulého století. Krásná ukázka produkce železáren ve Frýdlantu nad Ostravicí

Výška cca 144 cm.

15 000 Kč

Plastika "Rybáři"

biskvit, signováno na podstavci, značeno tištěnou značkou ROYAL DUX, růžovým nálepem a čísly 22210 75, 70-tá léta minulého století.

Výška 26 cm.

2 000 Kč

Myslivecká holba

porcelán, barevný plastický dekor s mysliveckým motivem, při horním okraji prořezávání ve tvaru trojlístků, značeno zelenou tištěnou značkou ROYAL DUX, růžovým nálepem a čísly 18034 44, značka pro roky 1960 - 1978.

Výška 14,5 cm.

900 Kč

Mísa se zvlněným zlaceným okrajem, typ Miramar

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobený barevným květinovým tiskem, značeno tištěnou značkou ELFENBEIN ROSENTHAL KRONACH - GERMANY MIRAMAR a tištěnými čísly 2149 48, minulé století.

Výška 6,5 cm, průměr 28 cm.

700 Kč

Stojánek na pánský psací stůl, s plastikou lva

keramika glazovaná v okrové barvě a bohatě zlacená, značeno vtlačenými písmeny EF a číslem 33. První polovina minulého století.

Výška 20 cm.

700 Kč

Čtvercová miska

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným květinovým dekorem, horní okraj zvlněný a zlacený. Značeno tištěnou zelenou značkou NYMPHENBURG, dále vtlačenou značkou, vtlačeným číslem 2 a ručně psanými 1013 VI 385. První polovina minulého století.

5 x 17 x 17 cm.

700 Kč

Pohárek na nízké nožce s hraněnou patkou

sklo bohatě zlacené, lištované, čiré, bezbarvé, svisle pásy zelené lazury, Čechy, 20. století.

Výška 16 cm.

900 Kč

Metelák Luboš

Nápojová souprava Helena

sklo čiré bezbarvé, broušené. Válcovitá kupa, fasetovaná noha přechází v patku, u dna kupy pás oliv. Značeno leptanou značkou MOSER. Tvar a provedení L. METELÁK, 1968. Dvě sklenice nepatrné oklepy na patce a jedna při horním okraji.

11 x sklenice výška 18,5 cm,

4 x sklenice výška 14,5 cm,

1x sklenice výška 16 cm.

4 500 Kč

Publikováno v "Moser 1857 -1997" k 140.výročí založení firmy Moser, vydal Moser a.s., Karlovy Vary, 1997, strana 268.

Zde nabízená souprava obsahuje 16 různě velkých sklenic, zastoupeny jsou tři velikosti.

Metelák Luboš (1934-)

Designér, rytec, sklářský výtvarník, studium v letech 1949 - 1953 na Střední uměleckoprůmyslové školé sklářské v železném Brodě, v letech 1953 - 1959 na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze u Karla Štipla. V letech 1962 - 1993 byl výtvarníkem sklárny Moser. Syn Aloise Meteláka, bratr Milana Meteláka.

(abART, publikace Moser 1857 - 1997, str. 242)

(nar. 19.3.1934 Železný Brod)

Psací stůl prostorový

dřevo, ořechová dýha, pracovní deska po stranách ohnutá směrem nahoru, stejný motiv se opakuje ve spodní části stolu. Leštěná je i zadní strana, stůl je vhodný ke zdi i do volného prostoru.

80 x 160,5 x 81 cm.

12 000 Kč

Uprostřed jedna zásuvka, po stranách skříňky se čtyřmi vysouvacími šuplíky. Nepůvodní úchyty jsou tvořeny růžicemi z paroží. Art Deco provedení kolem poloviny 20. století.

Vynikající nabídka.

Konferenční stolek

dřevo, ořechová dýha, čtvercová základna, noha i horní deska, Art Deco provedení, kolem poloviny 20. století, neznačeno.

56 x 77 x 77 cm.

4 000 Kč

Vynikající nabídka.

Krásný luxusní lustr s ověsky z křišťálového skla

kombinace mosazi a obecného kovu, ověsky ve tvaru velkých fasetovaných kapek, tyčinek a broušených koulí, lustr je na 30 svíčkových žárovek. Jedna bílá skleněná ochrana elektroinstalace ve tvaru svíčky schází a jedna je prasklá.

Výška cca 120 cm, průměr cca 90 cm.

12 000 Kč

Pravděpodobně schází několik ověsků, 1. pol. minulého století.

Nutná revize elektroinstalace, za stávající elektroinstalaci neručíme!

Dámská kabelka

krokodýlí kůže, uvnitř hnědá kozinka. Úchop na zadní straně kabelky. První polovina minulého století.

25 x 33 cm.

2 500 Kč

Vaculková Ida

Dvě samostatné plastiky žen

pálená hlína barevně glazovaná, vespod signováno štětcem IDA (Vaculková), 50. léta minulého století. Cena za obě plastiky.

Výška 11,5 cm, výška 12 cm.

1 000 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Malířka, keramička, v letech 1945-1948 studovala na ČVUT v Praze u Cyrila Boudy, Oldřicha Blažíčka, Martina Salcmana, členka Sdružení Q Brno. Od počátku čtyřicátých let vystavovala s mladými výtvarníky ve Zlíně, v současné době vystavovala např. v I. Novém zlínském saloně, Zlín 1996 či samostatně v Brně 1996, Praze 1998, Uherském Hradišti 1998. Manžel malíř Vladislav Vaculka.

(Lexikon českých výtvarníků, abART)

(8.3.1920 Uherské Hradiště - 16.10.2003 Uherské Hradiště)

Vaculková Ida

zakuřovaná keramika, spodní polovina glazovaná v indigové barvě, horizontálně zdobená dvěma plastickými pásky, zespodu signováno vyrytým IDA V. (Vaculková), druhá polovina minulého století.

Výška 19,5 cm.

1 200 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Vaculková Ida

Plastika "Čert"

keramika zakuřovaná, místy glazovaná vínově hnědou glazurou, zespodu signováno štětcem IDA V. (Vaculková), druhá polovina minulého století. Mírně poškozeno - schází špička jednoho rohu.

Výška 24 cm.

1 300 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Vaculková Ida

Plastika "Ruce vzhůru"

pálená hlína barevně glazovaná, vespod signováno štětcem IDA (Vaculková), druhá polovina minulého století. Drobná poškození v glazuře.

Výška 24 cm.

1 700 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Vaculková Ida

Plastika "Myš"

keramika zakuřovaná, glazovaná ve vínově hnědé barvě, signováno vespod vyrytým IDA. (Vaculková), druhá polovina minulého století.

Výška 25,5 cm.

2 300 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Vaculková Ida

Plastika "Postava - dívenka"

pálená hlína, barevně glazovaná, vespod signovaná vyrytým IDA V. (Vaculková), druhá polovina minulého století.

Výška 21, cm.

1 700 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Vaculková Ida

Plastika "Stylizovaná postava"

zakuřovaná keramika, barevně glazovaná, vespod signováno vyrytým IDA V. (Vaculková), druhá polovina minulého století.

Výška 47,5 cm.

2 500 Kč

Vaculková Ida (1920-2003)

Tuček Jiří

Plastika "Rodina"

bronz litý, patinovaný, signováno JIŘÍ TUČEK, druhá polovina minulého století, luxusní provedení.

Cca 35 x 45 x 25 cm.

39 000 Kč

Mimořádná mistrovská práce galerijní úrovně.

Tuček Jiří (1939-)

Sochař, studoval v Praze na Škole uměleckých řemesel (ŠUŘ) a na Střední odborné škole výtvarné (Výtvarná škola Václava Hollara)(SOŠV), věnoval se především komorním plastice.

(nar. 7.3.1939 v Praze)