Christ Leopold

Plastika "Ve vánici"

keramika, signováno vzadu L. CHRIST, datováno 1945, drobné poškození na ruce jedné figury. Mistrovské dílo.

Výška cca 41 cm.

6 900 Kč

Christ Leopold (1906-1985)

Sochař, pedagog, studoval na kamenosochařské škole v Hořicích a na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Mařatky. Vyučoval na keramických školách v Karlových Varech a Bechyni. Po odchodu do důchodu učil na Lidové škole umění ve Valašském Meziříčí. Plastiky českých světců se nacházejí v Uherském Hradišti, kde předtím také několik let působil, ale i na mnoha dalších místech na Moravě a v Čechách. Tvořil v keramice, sádře, dřevě, kovu, je autorem rozsáhlého souboru vzpomínkových textů, kreseb a fotografií z Krásna. Své rukopisné dílo věnoval dceři Blance, od roku 1997 je umístěno ve sbírkách Muzea regionu Valašsko, p. o.

(Slovník Chagall, abART, Valašské Athény - http://www.divadloschod.cz/val.atheny/?id=osobnosti,

http://www.mestobechyne.cz/cs/mesto-bechyne/osobnosti/leopold-christ.html,

http://www.muzeumvalassko.cz/vystavy/archiv/vzpominka-na-leopolda-christa/)

(18.1.1906 Krásno nad Bečvou - 17.4.1985 Valašské Meziříčí - Krásno (připojeno v roce 1924)

Svoboda Jaroslav

Váza srdce

sklo hutní růžové, signováno vespod J. SVOBODA, sklárna Svoboda - AGS Škrdlovice. Druhá polovina minulého století.

Výška 17 cm.

790 Kč

Svoboda Jaroslav (1938-)

Sklářský výtvarník, sochař, pedagog, studoval u B. Nováka, B. Medka, S. Libenského a J. Brychty na Uměleckoprůmyslové škole sklářské v Železném Brodě, pracoval v ateliéru broušeného skla Uměleckých řemesel v Praze, vedl sklářskou huť ve Škrdlovicích, od 1990 samostatný sklářský výtvarník ve vlastní huti v Karlově u Škrdlovic, řada výstav a realizací, široký výčet literatury.

(nar. 9.2.1938 Sokoleč, okres Nymburk)

Těžítko s květy

sklo čiré bezbarvé při spodním okraji fasetované, uvnitř zatavené pestře barevné květy a vzduchové bubliny. První polovina minulého století. Při spodním okraji nepatrné oklepy

Výška 7cm.

450 Kč

Vojířová Ludmila

Plastika "Sedící malá čtenářka"

porcelán bíle glazovaný, signováno VOJÍŘOVÁ, neznačeno, porcelánka Pirkenhammer 50/60. léta minulého století, nepatrná výrobní vada na nožce.

Výška 14,5 cm.

500 Kč

Vojířová Ludmila (1919-)

Vojířová Okuněva Ludmila

Sochařka a řezbářka, studovala v Praze na Státní odborné škole bytového průmyslu u Václava Kmenta a Damiána Pešana, dále na pražské Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Jaroslava Horejce a Jana Laudy a na Akademie výtvarných umění u Karla Pokorného, zastoupena v Národní galerii Praha. V tvorbě byla inspirována literaturou a hudbou. Spolupracovala s duchcovskou porcelánkou, od sedmdesátých let význačná návrhářka pro Ateliér Royal Dux Bohemia.

(Toman, Slovník Chagall, abART,

http://www.socharstvi.info/autori/ludmila-vojirova/)

(9.5.1919 Saratov (Sovětský svaz) - 8.6.2014 Praha)

Šestiosobní mocca souprava

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobeno ruční malbou stylizovaných mraků, doplněno drobným zlatým květinovým dekorem. Značeno tištěnou značkou JLS - J. LENHART´S ERBEN. Jeden šálek má lepené ouško a praskliny, oklep na jednom podšálku.

1x konvice, výška 18 cm,

1x cukřenka, výška 10 cm,

6x šálek, výška 5 cm,

6x podšálek, průměr 10,5 cm.

700 Kč

J. LENHART´S ERBEN, PORZELLANFABRIK,VORM. SCHNEIDER & CO. Zaniklá porcelánka ve Staré Roli (1904 - 1949).

Šperkovnice se zrcadlem

třešňové dřevo na víku zdobené malbou dívky s cigaretou a špacírkou - výrazné Art Deco provedení, výklopné zrcadlo na vnitřní straně víka, uvnitř přihrádky na šperky. Kolem klíčové dírky ozdobná destička - imitace kosti.

Zavřená kazeta 12 x 20,5 x 34,5, po otevření výška 39,5 cm

4 500 Kč

Stav dobrý, odpovídající míře užívání a stáří. První polovina 20. stol.

Lustr

kombinace mosazi a mléčného skla. Šest koulí směřuje směrem vzhůru, ve spodní části lustru nepůvodní skleněná čočka. Mosaz po obvodu lustru je prořezávaná. Počátek minulého století. V jednom místě na těle lustru kousek skla odštípnutý.

Výška cca 77 cm, průměr cca 48 cm

5 900 Kč

Nutná revize elektroinstalace, za stávající elektroinstalaci neručíme!

Židle s područkami

ohýbané ořechové dřevo, sedák kůže. Neznačeno, 20. léta minulého století.

Výška 86,5 cm, šířka 57,5, hloubka 53 cm

2 500 Kč

Obdélníkový odkládací stolek

třešňové dřevo, jednoduchý geometrický dekor z tmavé dýhy, mosazné apliky, horní deska i základna obdélníkové, neznačeno, ve stylu VÍDEŇSKÉ SECESE, konec 19. století

Výška 74 cm, deska 41 x 61 cm.

15 000 Kč

Krásný sběratelský i funkční kus.

Odkládací stolek s kruhovou deskou

třešňové dřevo, jednoduchý geometrický dekor z tmavé dýhy, mosazné apliky, horní deska i základna kruhové, neznačeno, ve stylu VÍDEŇSKÉ SECESE, konec 19. století

Výška 74,5 cm, průměr 50 cm.

13 000 Kč

Plastika "Malý Pierot a Kolombína"

keramika glazovaná v barvě slonové kosti, vzadu na plintě značeno písmeny AMB a čísly 534. První polovina minulého století. Drobná poškození na několika místech.

Výška 29 cm.

1 200 Kč

Plastika "Tančící krojovaný pár"

keramika barevně glazovaná, ručně malovaná, značeno tištenou značkou DITMAR - URBACH Hand - painted a vtlačenými čísly 5(S)034, 20. léta minulého století.

Výška 12,5 cm.

700 Kč

Šálek s podšálkem, mocca

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobený barevným tiskem drobných růžových růžiček a tenkou zlatou linkou při okraji.. Značeno Rosenthal IVORY BAVARIA pro roky 1939 - 1956 a na šálku rukou číslo 68.

Výška šálku 4,5 cm, průměr podšálku 12cm

250 Kč

Vázy párové

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, zdobený barevnou ruční malbou květinovým dekorem. Vázičku tvoří dvě překřížená ramena v horní části spojená prořezávanou mřížkou. Značeno vtlačeným písmenem C - Dolní Chodov Portheim & Sohn a číslem 540.

Druhá pol.19 stol. Výška 31 cm.

3 800 Kč

Peněženka

kombinace tepané mosazi vykládané perletí a fialového sametu. Na přední straně zdobená kulatým medailonem s barevně kolorovaným tiskem katedrály s prostranstvím a postavami, 2.pol. 19. století.

2,5 x 6 x 10 cm.

1 200 Kč

Odkládací miska na psací stůl

boční stěny mosazné, dno tvořeno dvěma skleněnými destičkami, mezi nimiž je ve zlaté barvě silueta města s vodou a parníkem, mimořádně luxusní provedení, kolem roku 1920, krásný sběratelský i funkční kus

Obdélníkový tvar 13 x 9 cm.

2 500 Kč

V boční mosazné stěně je vyryt nápis: ZUR ERINNERUNG AN DIE BRÜNNER TAGE

monogramista P

Miniaturní reliéf "Prodavač párků"

sochařská masa barevně glazovaná, značeno písmenem P, počátek minulého století. Rámováno v ozdobném rámku.

4 x 6 (9 x 11) cm.

500 Kč

Perkusní pistole, damascénská ocel

Hlaveň osmihranná osazená ocelovým hledím a bronzovou muškou, zámek i kohout ocelový, patka bronzová. Vše osazeno do pažby z leštěného ořechového dřeva. Značeno FÉLIX ESCOFFIER, Manufacture Impériale de Saint Etienne. Francie kolem roku 1850.

Délka 39 cm.

25 000 Kč

Na zámkové desce rytý nápis: „Fx ESCOFFIER ENTREPr - DE LA Mre D´ARMES St ETIENE“ - (Félix Escoffier Entreprise - de la Manufacture d'armes de Saint-Étienne).

Luxusní provedení.

Pánský prsten

bílé zlato, ozdobná hlava po stranách gravírovaná a shora osázena diamanty se starým briliantovým brusem, značeno mistrovskou značkou LP, platná značka Lvíček, 30.- 40.léta 20.stol. Centrální kámen kvalita PIII, tři z malých kamenů nepůvodní.

Hmotnost 4,24 g btto, ryzost 585/1000. Centrální kámen cca 0,395 ct,1 x cca 0,090 ct, 1x cca 0,085ct, 7 x á 0,01 ct, celkem cca 0,64 ct

16 000 Kč

V místech s gravírováním přezlaceno žlutým Au. Prsten nese stopy častého nošení.

Plastika "Zima"- unikátní mistrovská sochařská práce

v luxusním materiálu - carrarský mramor, signace nenalezena, jedinečné robustné kompaktní dílo s vysokou hmotností. Výborný autor byl ovlivněn MUNCHEM, patrně přelom 19/20. století.

Výška 43 x 29 x 30 cm.

175 000 Kč