Reprezentativní plastika "Arab na velbloudu"

porcelán barevně glazovaný, značeno porcelánovým nálepem cihlové barvy ROYAL DUX BOHEMIA, žalud s písmenem E, dále vtlačenými čísly 1725 23, první polovina minulého století. Prasklina na spodní straně podstavce a na zadní noze velblouda.

50,5 x 45 x 23 cm.

15 000 Kč

Velmi příznivá vyvolávací cena.

Panenka v krajkové sukni a pes

porcelán barevně ručně malovaný, značeno tištěnou značkou MV - VOLKSTEDT MÜLLER & Co, první polovina minulého století. Pes má lepený konec ocasu.

Výška cca 18 cm

1 200 Kč

Prvním prodejcem byl klenotník Nárožný z Prostějova.

Plastika "Dítě na zlaté kouli"

porcelán bílý, glazovaný, značeno JR BAVARIA.

Výška 5 cm, šířka 7 cm

400 Kč

porcelán bílý, zlacený, empírový tvar, vpředu foto muže s knírem, šálek značen modrými meči pod polevou MÍŠEŇ, podšálek neznačen, drobná výrobní prasklina na oušku.

Výška šálku 10,5 cm, průměr 7,5 cm, průměr podšálku 13 cm

900 Kč

Lampička stolní, tzv. hříbeček

mosaz, rané ART DECO, sklopné stínítko se zajímavou samostatnou sklopnou konstrukcí, kolem roku 1920, nečištěné, v původním stavu, nutná revize elektroinstalace, sběratelský, muzeální a po revizi i funkční kus, ojedinělá nabídka.

Výška cca 18 cm, průměr cca 18 cm

1 900 Kč

Talíř předkládací

porcelán bílý, zdobený malovaným a tlačeným květinovým dekorem a motýlky, značeno modrou značkou pod polevou - BERLÍN.

Průměr 26 cm

600 Kč

Značka uváděná v knize Kouzlo keramiky a porcelánu od Aleny Braunové mezi značkami používanými od poloviny 19. století do roku 1945.

Luxusní váza

porcelán bílý, zdobený barevným rostlinným dekorem, značeno ROSENTHAL SELB BAVARIA, Německo, kolem roku 1930, výborný stav.

Výška 26 cm, průměr 16 cm

3 900 Kč

Tissber A. (?)

"Mladá dívka"

miniatura, kvaš na slonové kosti, signováno, druhá polovina 19. století, kvalitní rámeček, sbírkový kus.

Ve výřezu 8 x 6 (17,5 x 15,5) cm.

2 500 Kč

Ozdobný rámeček na fotografie, s fotografií

rámeček je z tlačeného mosazného plechu s bohatým květinovým dekorem a bronzovou patinou, zaskleno, na fotografii je "Mladý muž s knírem". Počátek minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový kus.

21 x 13 cm

590 Kč

Rámeček z trojice stejně dekorovaných rámků, v této aukci položky 149, 150 a 151.

Spodní část rámečku kryje na přední straně fotografie text G. Dvořák, Něm. Brod, na zadní straně fotografie je opět jméno ateliéru Gust. Dvořák Něm. Brod, zadní strana je celá krytá.

rámeček je z tlačeného mosazného plechu, bohatý květinový dekor, bronzová patina, zaskleno, na fotografii je "Mladá žena s broží". Počátek minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový kus

21 x 13 cm

590 Kč

Rámeček z trojice stejně dekorovaných rámků, položky 149, 150 a 151.

Rámeček jsme nerozebírali.

rámeček je z tlačeného mosazného plechu s bohatým květinovým dekorem a bronzovou patinou, na fotografii je "Mladý důstojník bez čepice", zaskleno. Počátek minulého století, velmi dobrý stav, sbírkový kus.

21 x 13 cm

590 Kč

Spodní část rámečku překrývá označení fotografického ateliéru BRÜNN FRAZENSGLACIS 9, C. PIETZNER, k.u.k. Hof- PHOTOGRAPH. Vzadu na fotografii je bohatá tištěná výzdoba a rozšiřující informace o ateliérech Carla Pietznera: Teplice, Brno, Karlovy Vary, Ústí nad Labem.

Plastika "Rodina na cestě"

pálená hlína patinovaná na bronz, signováno nečitelně na podstavci, datováno 1947. Značeno vyrytou značkou Tvar.

Výška 37 cm.

3 900 Kč

Železná pokladna - truhla, horní a boční stěny vyzdobeny olejomalbami

mohutný zámek vložený pod celé horní otevírací víko je ovládán masivním centrálním klíčem, po stranách jsou kovová madla. Později byly v předu přidány dvě petlice na visací zámky. Mistrovská kovářská a zámečnická práce z přelomu 17. a 18. století.

Výška 41 cm, šířka 77 cm, hloubka 42 cm

79 000 Kč

Později, patrně počátkem 19. století, byla pokladnice vyzdobena olejomalbami. V přední části jsou čtyři scény z přímořské krajiny, na víku a na zadní straně rovněž po čtyřech scénách, boční strany mají každá deset menších polí zdobených olejomalbami. Stav dobrý, některé výjevy potřebují drobné restaurování. V této kvalitě na trhu naprosto ojedinělé. Pokladnu unesou dva silní muži.

Kodet Emanuel

Plastika "Smutný Pierot"

sochařský sádrový materiál glazovaný v okrově hnědé barvě, signováno KODET EM.

Výška 34cm, šířka 23cm, hloubka 17cm.

4 500 Kč

Kodet Emanuel Julian (1880-1955)

Sochař, studoval na UMPRUM V Praze u profesora Suchardy, zakladatel umělecké dynastie Kodetů, otec významného sochaře Jana Kodeta, dědeček dnešního malíře Kristiana Kodeta, v letech 1908-1909 pobýval studijně v Itálii, zastoupen v Galerii Kodet v Praze.

(28.3.1880 Pelhřimov - 4.1.1955 Praha)

Kyselka Václav

Busta světoznámého dirigenta Václava Neumanna

cín na vysokém pískovcovém podstavci, nesignováno, práce Václava Kyselky pro Lyru Pragensis. Krásná ukázka portrétní tvorby.

Samotná busta cca 26 cm, celkem s podstavcem cca 48 cm.

9 000 Kč

Kyselka Václav (1921-)

sochař, zaměření především na alegorizovaný ženský akt, studoval na Odborné škole uměleckých řemesel v Brně a u profesora K. Dvořáka na UMPRUM v Praze, po absolutoriu odešel do severních Čech, kde začal pracovat v Teplicích, řada realizací v Severočeském kraji. Venkovní realizace Dívka s kytarou, Dívka s motýlem, Gymnastka, Kosmos, Rudoarmějec, Ženská postava jsou uvedeny na webových stránkách projektu "VETŘELCI A VOLAVKY, Výtvarné umění ve veřejném prostoru 70. a 80. let v ČSSR".

(Slovník Chagall, http://www.vetrelciavolavky.cz/o-projektu)

(nar. 21.6.1921 Šaratice na Moravě)

Kolumek Karel

Busta herce Františka Smolíka

mistrovský bronz, nesignováno, práce Karla Kolumka, původní odlitek je z roku 1953, tento odlitek byl provedený z originálu v roce 1989 pro Lyru Pragensis. Krásná ukázka portrétní tvorby, patří do pokladnice národa..

Výška cca 45 cm, životní velikost.

22 000 Kč

Kolumek Karel (1924-)

Sochař, vysokoškolský pedagog, studoval na Odborné škole keramické v Teplicích, v letech 1947-1948 na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Bedřicha Stefana a v letech 1948-1953 na Akademii výtvarných umění u Karla Pokorného a Otakara Španiela, aspirantura u Karla Pokorného tamtéž. Byl jedním se zakladatelů skupiny Říjen. V letech 1970 -73 ředitelem nakladatelství Odeon v Praze.

(nar. 16.10.1924 Most)

Kozák Ladislav

Plaketa "KRYŠTOF HARANT"

bronz, signováno L. KOZÁK 1984, původní etue. Tato plaketa je publikována ve Slovníku českých a slovenských výtvarných umělců 1950 - 1999, Výtvarné centrum Chagall, díl Kon - Ky, str. 180.

Průměr 18 cm.

2 500 Kč

Kozák Ladislav (1934-2007)

Sochař, medailér, studoval rytí drahokamů u glyptika a sklářského výtvarníka Karla Tučka (1893-1977) na Střední uměleckoprůmyslové škole v Turnově (dříve Odborná škola šperkařská) a na VŠUP v Praze u sklářského výtvarníka, architekta, sochaře Karla Štipla (1889-1972). Věnoval se práci se sklem, glyptice a plastice, řada výstav a ocenění. Navrhl mince 10 Kč vzor 1993, 1995, 2000, bimetalová mince 50 Kč vzor 1993, která patří k jeho nejlepším dílům, byla vyhodnocena jako nejlepší oběžná mince světa za rok 1993.

(31.8.1934 Hranice u Turnova - 22.7.2007 Praha)

monogramista FW

Pistole vojenská perkusní

vzor 1850, značeno na zámkové desce SAARN a písmenem B s knížecí korunkou, hlaveň signovaná FW, značená knížecí korunkou a datovaná 1850, mosazný lučík a mosazná objímka rovněž značeny, PRUSKO, původní, funkční, velmi dobrý stav

Délka cca 40 cm.

29 000 Kč

Puška lovecká

dvouhlavňová brokovnice tzv. LEFOŠ, hlaveň damascénská ocel bohatě zdobená rytím, značeno A. ISSOLRE, CONTOV ARQ, 19. století, mimořádně luxusní provedení, výborný stav.

Délka 115 cm.

19 000 Kč

Luxusní zabrušované stolní zrcadlo ve tvaru srdce

široký bohatě figurálně zdobený stříbrný rám vhodný na postavení i zavěšení, stříbro podložené modrou textilií (tělo vlastního rámu podložené tyrkysovou textilií), výrobce William Comyns & Sons, puncovní úřad Londýn 1895 - britské puncovní značky.

Ryzost stříbra 900/1000, celková hmotnost 2 272,95 g btto, výška 45 cm, šířka 36 cm

25 000 Kč