Chatrný Dalibor

"Zátiší s květy bramboříků a větvičkou borovice"

mědirytina, signováno tužkou vpravo dole DALIBOR CHATRNÝ, kolem poloviny minulého století.

Tisková plocha 22 x 13 (36,5 x 26,5) cm.

300 Kč

Chatrný Dalibor (1925-2012)

Malíř, grafik, tvůrce objektů, konceptuální umělec, narozen v Brně, studoval na pedagogické Fakultě UK v Praze u M. Salcmana a C. Boudy, ČVUT a AVU v Praze u V. Silovského, více jak třicet let pracoval jako pedagog mj. na střední uměleckoprůmyslové škole v Brně, na AVU Praha, JAMU v Brně, mimořádně silné zastoupení v galeriích, včetně Národní galerie v Praze, kolem sta výstav doslova po celém světě.

(28.8.1925 Brno - 5.7.2012 Rajhrad, Brno-venkov)

Chatrný Dalibor

"Muškáty v květináčích"

mědirytina, signováno tužkou vpravo dole D. CHATRNÝ, datováno 1956.

Tisková plocha 33 x 20 (52 x 40) cm.

350 Kč

Chatrný Dalibor (1925-2012)

Vaic Josef

"Dominikánské náměstí v Brně"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole, vlevo špatně čitelný text, první polovina minulého století.

Tisková plocha 35 x 27 (52 x 40) cm.

900 Kč

Vaic Josef (1884-1961)

(8.12.1884 Milavče, Domažlice - 15.5.1961 Praha)

Kremlička Rudolf

"Zamyšlené děvče"

litografie z roku 1925, signováno vpravo dole tužkou monogramem RK, rámováno, zaskleno a paspartováno. Publikováno v monografii "Rudolf Kremlička" od Karla Srpa, vydalo Nakladatelství Academia v roce 2006, strana 198, evidenční číslo 214.

Výřez 17,5 x 11,5 (31,5 x 23) cm.

800 Kč

Grafika byla v minulosti v prodeji také pod názvem "Zasněná" (viz ART+).

Kremlička Rudolf (1886-1932)

(19.6.1886 Kolín - 3.6.1932 Praha)

"Portrét muže"

měkký kryt, signováno vpravo nahoře v desce monogramem TFŠ a tužkou vpravo dole T.F. ŠIMON, práce z roku 1928. V Soupise grafických prací T.F.Šimona od Arthura Nováka uveden v dodatcích pod číslem N1928AP3.

Tisková plocha 10 x 8 (21,5 x 18) cm.

900 Kč

Bílek František

"Vzývám tebe"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou monogramem FB, počátek minulého století, rámováno v jednoduchém černém rámku, paspartováno.

Tisková plocha 18,5 x 10 (30 x 19) cm.

900 Kč

Bílek František (1872-1941)

Sochař, řezbář a keramik, grafik, kreslíř, ilustrátor, autor návrhů knižních vazeb i různých druhů užitého umění, také dobrý architekt, představitel epochy symbolismu a secese, studoval na AVU Praha u prof. M. Pirnera, v letech 1891 - 1892 získal soukromé stipendium na Akademii Colarossi v Paříži, člen SVU Mánes, SČUG Hollar, v Lexikonu dlouhý výčet výstav, zastoupen v National Gallery of Art, Washington D.C., USA, v Národní galerii v Praze, Galerii výtvarného umění v Ostravě, Galerii hlavního města Prahy. Narodil se a v mládí žil v Chýnově, po roce 1902 se s manželkou přestěhoval do Prahy, kde žil až do okupace v roce 1939, potom se vrátil do Chýnova. V roce 1911 si nechal podle svého návrhu postavit vilu nedaleko Hradčan, do ní umístila Galerie hl. města Praha stálou expozici věnovanou Bílkovi

(Lexikon českých výtvarníků, Toman, abArt, www.villabilekcentre.cz, http://www.sanquis.cz/index1.php?linkID=art3236

http://www.sanquis.cz/index1.php?linkID=art3236)

(6.11.1872 Chýnov, Tábor - 13.10.1941 Chýnov, Tábor)

Král Jaroslav

"Alegorie podzimu"

litografie, signováno vpravo dole, datováno 1928.

59 x 43,5 (62,5 x 46,5) cm.

2 500 Kč

Král Jaroslav (1883-1942)

Malíř, studia na UMPRUM v Praze u Preislera, Suchardy a na AVU u Hynaise, skvělý moderní, mimořádně ceněný český malíř první poloviny 20. století, jeden z čelních představitelů české kubistické školy, řada monografií, široké zastoupení v Národní galerii Praha.

(Toman, Nová encyklopedie českých výtvarných umělců)

(5.12.1883 Malešov - 22.3.1942 koncentrační tábor Osvětim, Polsko)

Pošar Miloš

"Náves"

kombinovaná technika, kresba fixkou a barevnými pastelkami, signováno vpravo dole POŠAR, datováno 1989. Rámováno, paspartováno.

Výřez 14 x 19 (32 x 37) cm.

1 500 Kč

Pošar Miloš (1924-2007)

Malíř krajinář, studoval na Akademii v Praze u profesora V. Rady, byl členem Sdružení pražských výtvarných umělců - malířů, s nimiž vystavoval, zastoupen v řadě galerií, včetně Národní galerie v Praze, řada výstav.

(2.9.1924 Červený Kostelec - 5.9.2007 Praha)

nesignováno

"Erotická scéna"

mistrovský olej na plechu, kolem roku 1800, kvalitní rám hnědé barvy, zajímavá práce.

32 x 42,5 (41,5 x 52,5) cm.

39 000 Kč

nesignováno

"Zuzana v lázni (?)"

velký reprezentativní olej na plátně, signum nenalezeno, barokní práce kolem roku 1750, v 19. století restaurováno, mohutný široký zdobný rám zlaté barvy.

113 x 87 (138,5 x 111,5) cm.

39 000 Kč

Zpracování známého tématu.

Sperling Heinrich

"Kůň - Hnědák"

barevná litografie, signováno, datováno 1903, vzadu poznámky, luxusní adjustace.

45 x 60 (56 x 70) cm

1 500 Kč

Sperling Heinrich (1844-1924)

Schoenbeck Richard

"Kůň - Kladrubák - vraník (Sacra Miso)"

barevná litografie, signováno, nedatováno, vzadu uveden typ koně, luxusní adjustace.

45 x 60 (56 x 70) cm

1 500 Kč

Schoenbeck Richard  (1840-1919)

Schoenbeck Richard

"Kůň - Arab"

45 x 60 (56 x 70) cm

1 500 Kč

Dědina Jan

"Dvě přítelkyně na mořské pláži"

mistrovská galerijní kombinovaná technika - akvarel, kvaš, signováno, datováno 1921, vzadu razítko "NEMÁ GALERIJNÍ HODNOTU", což samozřejmě není pravda, kvalitní adjustace, rarita.

45 x 60 (67,5 x 81) cm

12 000 Kč

Tato umělecká kresba dostala toto razítko, aby mohla být vyvezena do zahraničí, dnes se vrací od zahraničního sběratele.

Dědina Jan (1870-1955)

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia u profesora Františka Ženíška a Josefa Myslbeka, na akademii u profesora Pirnera, pobýval v Paříži, ilustroval časopis "Monde illustré," zdobil stropy v Malém paláci v Champs Elysées, spolupracoval s Alfonsem Muchou a Maroldem, dosáhl vysoké a uznávané úrovně, řada ocenění a vyznamenání, významný český malíř.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), abART)

(1.9.1870 Straky, Nymburk - 14.1.1955 Tatobity, Semily)

Trefil Václav

"Nakládání trávy"

olej na plátně, signováno V. TREFIL, datováno 1944.

36 x 85,5 (51 x 102) cm

9 000 Kč

Trefil Václav (1906-1989)

Malíř, ilustrátor, grafik, pedagog, typograf, žák Nejedlého na Akademii v Praze, kde později působil jako asistent profesora Nejedlého, zastoupen ve sbírkách GHMP v Praze, MG v Brně, KGVU ve Zlíně a jinde. Výborný malíř pracovní a sociální tématiky.

(28.9.1906 Henčlov, Přerov - 28.9.1906 Praha)

"Na samotě"

mistrovská olejová tempera, signováno, datováno 1967, skvělá práce skvělé malířky, která byla považována za největší talent mezi českými malíři 20. století, po odchodu z Prahy se zaměřila na malování života na Valašsku, rámováno, pod sklem.

45 x 59 (56 x 69,5) cm.

19 000 Kč

Měřínský J.

"Podhorská krajina"

olej na plátně, signováno vpravo dole MĚŘÍNSKÝ, první polovina minulého století.

66 x 76 (91 x 101) cm.

4 500 Kč

Sokiransky Bedřich

"Orání kravami"

olej na plátně, signováno vlevo dole B. SOKIRANSKY, vzadu datace 28. September 1933, velmi kvalitní komorní práce ve výborném černém rámečku, tzv. holandské liště, skvělá nabídka.

13,5 x 16,5 (22 x 25,5) cm

1 500 Kč

Sokiransky Bedřich (?-?)

Sokiranski B.

Profesor, malíř v Ostravě - Mariánských Horách, majitel malířských ateliérů na malování kopií starých holandských mistrů, žánrových scén, zátiší, dekorativní malby, v Tomanovi uváděn v souvislosti s obrazovými dílnami, velký malířský ateliér - dílnu měl v Petřvaldě. Známý ostravský malíř Pavel Raszka vedl dva roky jeho ateliéry v Petřvaldě.

(Toman, signaturymaliru.cz)

"Akt"

litografie, signováno tužkou JAN BAUCH, datováno 1958. Rámováno v jednoduchém hnědém rámu, zaskleno, paspartováno.

Tisková plocha 17,5 x 11,5 (53 x 44) cm.

2 000 Kč

Polášek Viktor

"Na pastvě"

velký mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole V. POLÁŠEK, datováno 1941. Vynikající adjustace.

110 x 85 (130 x 105) cm.

36 000 Kč

Polášek Viktor (1911-1989)

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studium na ŠUŘ v Brno u Dillingera, na AVU Praha u T. F. Šimona, Thieleho, Obrovského, člen SČUG HOLLAR, autor řady tisků, plakátů, známek, široký výčet literatury vztahující se k jeho tvorbě, řada výstav, uznání včetně čestného uznání města Vídně, zastoupen ve sbírkách Národní galerie v Praze a prakticky ve všech regionálních galeriích.

(25.2.1911 Úsov u Mohelnice - 23.1.1989 Praha)