Koberec "Strom života"

hedvábný koberec, Írán, kolem poloviny minulého století. Na jednom místě patrné poškození.

102 x 68 cm.

2 500 Kč

Koberec "Kashan"

stoprocentní kašmírská vlna, Kašmír (Indie/Pákistán), ruční vazba, přelom 20./21. století. Současný majitel zakoupil tento koberec v roce 2002.

128 x 190 cm

2 900 Kč

Parsian Elham

"Ženský akt"

akryl na desce, signováno vzadu, datováno 2015 /16.

80 x 80 (83 x 83) cm.

10 000 Kč

Parsian Elham (1980-)

Vystudovala malbu na Umělecké univerzitě v Teheránu - University of Art,Tehran, Irán. Vystavuje po celém světě. V současné době žije v Praze.

(http://iranianfilmfestival.cz/vystava-obrazu-elham-parsian/

https://www.facebook.com/public/Elham-Parsian)

(nar. 24.3. 1980 Teherán)

Parsian Elham

"Poloakt se dvěma bílými kruhy"

akryl na desce, signováno vzadu, datováno 2015 - 2016. Do aukce nabídnuto přímo autorkou.

80 x 80 (83 x 83) cm.

10 000 Kč

Parsian Elham (1980-)

(nar. 24.3. 1980 Teherán)

Parsian Elham

"Ženský poloakt v zelenofialové"

akryl na desce, signováno vzadu, datováno 2015 - 16. Do aukce nabídnuto přímo autorkou.

80 x 80 (83 x 83) cm

10 000 Kč

Parsian Elham (1980-)

(nar. 24.3. 1980 Teherán)

Parsian Elham

"Čtyři ženské portréty"

akryl na desce, vzadu signováno, datováno 2015 - 16. Do aukce nabídnuto přímo autorkou.

Každý 40 x 40 (43 x 43) cm.

10 000 Kč

Parsian Elham (1980-)

(nar. 24.3. 1980 Teherán)

Meč s dýkou - "Mandau"

kombinace exotických materiálů jako je rohovina, dřevo, korálky, kov a zvířecí zuby, vše doplněno ornamentální malbou, rozeklaná rukojeť. Jedná se o zbraň kmene Dayak z Bornea, slouží domorodcům k boji i jako pracovní nástroj.

Délka samotného meče 51,5 cm, i s pochvou pak 67 cm, dýka 27,5 cm.

6 500 Kč

Meč je zasazen do pochvy spolu s dýkou.

Meč s dýkou - "Mandau"

kombinace exotických materiálů jako je rohovina, dřevo, korálky, kov a zvířecí zuby, vše doplněno ornamentální malbou. Jedná se o zbraň kmene Dayak z Bornea, slouží domorodcům k boji i jako pracovní nástroj.

Délka samotného meče 58 cm, i s pochvou 60 cm, délka dýky 26 cm

6 500 Kč

Dýka

ocelová čepel zdobená gravírováním, rukojeť dřevěná, řezbovaná a bohatě zdobená kovovými aplikacemi. Na čepeli odtokový kanálek plátovaný mosazí. Maroko, 17. století.

Délka 29 cm

900 Kč

Originální samurajská zbroj DOU, typ OKEGAWA DO

s chrániči stehen KUSAZURI, období EDO (1603-1867), vyrobeno z kovových pásů spojených nýtováním, přední a zadní díl jsou spojeny tulejí na jedné straně a šňůrou na straně druhé,

původní majitel zakoupil v Japonsku.

Hmotnost 5,5 kg.

39 000 Kč

Na hrudní straně je výborně zachovaný MON (rodový znak) - japonský heraldický symbol a prstenec na střapec AGEMAKI NO KAN včetně nádherného ozdobného uzlu Agemaki. Jde o Mon rodu Hosokawa vládnoucí v Higo (dnešní prefektura Kumamoto), tento rodový znak bývá rovněž nazýván „devět hvězd“ (kuyo no mon). V období Edo byl rod Hosokawa jedním z nejvýznamnějších feudálních rodů (daimyō) v Japonsku. Současnou hlavou rodu Hosokawa je pan Morihiro Hosokawa, který byl japonským ministerským předsedou v letech 1993-1994.

Vovsík Václav

"Zimní podhorská krajina"

tempera na kartonu, signováno vpravo dole V. VOVSÍK, druhá polovina minulého století. Rámováno pod sklem, paspartováno.

Výřez 31 x 49 (49,5 x 66,5) cm.

1 500 Kč

Smetana Jan Daniel

"Pes líže Jobovy rány"

olej na desce, signováno vpravo dole DMS, datováno 1988. Vzadu autorský štítek s informacemi o obraze, kde autor také uvádí, že se pro tento obraz inspiroval kresbou E. Filly.

62 x 57 (71 x 67) cm

5 000 Kč

Smetana Jan Daniel (1934-1991)

Malíř, pedagog, studoval výtvarnou výchovu na KVV PedF v Ústí nad Labem. Pořádal soukromé kurzy v rámci LŠU.

(19.9.1934 Vilémov - 20.2.1991 Ústí nad Labem)

Soukup František Ladislav

"Krajina s ptáky"

olej na kartonu, signováno vlevo dole SOUKUP, první polovina minulého století.

25,5 x 32 (33,5 x 40) cm.

3 000 Kč

Soukup František Ladislav (1888-1954)

malíř, malbu studoval u Panušky a Jansy, věnoval se krajinomalbě, byl členem SVU Aleš, s nímž vystavoval

Ehrlich Láďa

"Podzimní krajina"

olej na kartonu, signováno vpravo dole L. EHRLICH, vzadu autorské razítko a rukou datace 29.X.36.

30,5 x 40 (41 x 50,5) cm.

3 500 Kč

Ehrlich Láďa (1886-1965)

Ehrlich Ladislav

Malíř a grafik, studoval architekturu u profesora Čenského a Cechnera a malířství u profesorů Ferdinanda Engelmüllera a Alexise Hansena v Dubrovníku, úředník ministerstva železnic, po roce 1948 umělecký poradce v karlovarské porcelánce, působil na Jindřichohradecku, Třeboňsku, v Nymburce, ale také v Dubrovníku, maloval krajiny a zátiší.

(Toman, Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, Soubory středočeských osobností, památek a místopisu vytvářené Středočeskou vědeckou knihovnou v Kladně na http://svk7.svkkl.cz/aRLreports/redo/redo31.htm)

(26.6.1886 Dobrovice, Mladá Boleslav -1965 Praha)

Hansel Š.

"Zátiší s ovocem"

olej na plátně, signováno vpravo dole Š. HANSEL, datováno 1936.

54 x 72,5 (72,5 x 91) cm.

5 500 Kč

Liebscher Adolf

"Madona s dítětem"

umělecký tisk dle díla Adolfa Liebschera, svatozář Madony je tvořena slepotiskovou zlatou ražbou, rámováno v krásném secesním dřevěném rámu zdobeném florálními mosaznými aplikami.

Půlkruhový výřez 55,5 x 86 (83,5 x 117,5) cm.

9 000 Kč

Liebscher Adolf (1857-1919)

Malíř, ilustrátor, pedagog, žák uměleckoprůmyslové školy ve Vídni, v soutěži o výzdobu Národního divadla v Praze obdržel II. cenu a bylo mu svěřeno vytvoření osmi lunet v divadelní spojovací chodbě. V Tomanovi celá strana výstav, velký počet cen. Zastoupen v galeriích, včetně Národní galerie, významný autor.

Mimo jiné je autorem slavné Valašské madony, poprvé vystavované v rámci Národopisné výstavy českoslovanské v roce 1895, originál je umístěn v kostele sv. Michala ve Frenštátě pod Radhoštěm, kopii pro kapli na Radhošti namaloval Otakar Pavlovský (1872-1953). Obraz byl inspirací i pro malíře Josefa Tichánka, jehož Valašská madona byla v naší 100. ostravské aukci, položka 152.

(11.3.1857 Praha - 11.6.1919 Potštejn, Rychnov nad Kněžnou)