Jaroněk Bohumír

"Chaloupka mezi stromy"

barevný dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou B. JARONĚK, rámováno.

Tisková plocha 41 x 54 (66 x 77) cm.

6 000 Kč

Jaroněk Bohumír (1866-1933)

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Regionální umění ve sbírkách GVUO v Ostravě)

(23.4.1866 Zlín - 18.1.1933 Zlín)

Jiřincová Ludmila

"Žena s vějířem"

černobílá litografie, signováno vpravo dole tužkou L. JIŘINCOVÁ, druhá polovina minulého století. Paspartováno, nerámováno.

Výřez 23 x 17,5, celá pasparta 47,5 x 31 cm.

2 900 Kč

Jiřincová Ludmila (1912-1994)

(9.5.1912 Praha - 22.1.1994 Praha)

Fiala Václav

"Čínský trh"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou V. FIALA, první polovina minulého století. Paspartováno, nerámováno.

Tisková plocha 30 x 19,5 celá pasparta 47,5 x 31,5 cm.

400 Kč

Fiala Václav (1896-1980)

malíř, grafik, ilustrátor, absolvent Akademie v Petrohradě, dále u Švabinského na AVU v Praze, ilustroval řadu knih především historických, v letech 1956-60 byl předseda SČUG Hollar, delší čas tvořil a vystavoval v Rusku

(15.7.1896 Praha - 25.6.1980 Praha)

Kremlička Rudolf

"Pradleny"

mistrovská litografie, signováno vpravo dole monogramem RK (Rudolf Kremlička). Paspartováno, rámováno v jednoduchém dřevěném rámku.

Tisková plocha 17 x 11,5 (28 x 21) cm.

3 000 Kč

Kremlička Rudolf (1886-1932)

(19.6.1886 Kolín - 3.6.1932 Praha)

"Portrét mladé ženy"

mezzotinta, signováno vpravo dole tužkou T. F. Šimon, práce z roku 1922. V seznamu grafických prací T.F. Šimona od Arthura Nováka evidováno jako N1922 AP1.

Tisková plocha 10,5 x 8,5 (21,5 x 17,5) cm.

900 Kč

Míka Pavel

"Zátiší s kohoutem a štítem"

komorní olej na plátně, signatura vpravo dole čtena P. MÍKA, datace nepřečtena. Rámováno v tenkém lištovém černém rámku.

32,5 x 22,5 (33 x 23) cm.

2 000 Kč

Míka Pavel (1952-)

Sochař, restaurátor, studoval u doc. Jiřího Bradáčka na Akademii výtvarných umění v Praze, ještě během studií vypomáhal v ateliéru Olbrama Zoubka, později se podílel na restaurování zámku Litomyšl, od 1991 je odborným asistentem v ateliéru restaurování sochařských děl u doc. Petra Siegla na AVU v Praze, člen Asociace restaurátorů, ve volné tvorbě se věnuje plastice, pracuje ve dřevě, nebo pálené hlíně, řada výstav.

(nar. 15.6.1952 Praha)

Míka Pavel

"Rodina"

kombinovaná technika, kresba tuší, tužkou a akrylem, signováno vpravo dole PAVEL MÍKA, pod kresbou text: "NAPLNIL JI ZE SEBE OBRÁTIL V SEBE A SEBE OBRÁTIL V NÍ", druhá polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 27,5 x 19,5 (40 x 30) cm.

500 Kč

Jedná se pravděpodobně o studii k venkovní plastice.

Míka Pavel (1952-)

(nar. 15.6.1952 Praha)

Hartinger Ilja (Jiljí)

"Zima pod Soláněm"

kombinovaná technika - kvaš a akvarel, signováno vpravo dole J HARTINGER, datováno 1994. Vzadu autorský štítek s názvem a razítkem Galerie Hartinger.

33,5 x 50 (48,5 x 64,5) cm.

7 000 Kč

Hartinger Ilja (1935-)

Hartinger Jiljí

Malíř, grafik, studoval na ŠUŘ v Brně, dále na VŠUP v Praze u profesora A. Strnadela a J. Baucha, po studiích se vrátil do Karolinky, kde trvale žije a pracuje , věnuje se malbě, volné a užité grafice, ilustraci, tapiserii. Dlouhou dobu byla středem jeho zájmu valašská krajina, v poslední době přibývají figurální motivy, vytvořil řadu mozaik a skleněných vitráží, absolvoval řadu samostatných i kolektivních výstav. V roce 2003 vybudoval v centru města vedle svého ateliéru "ART GALLERY," v níž konfrontuje svá díla s díly známých českých malířů, pro novou radnici v Karolince vytvořil rozsáhlou vitráž „Píseň rodného kraje“, je také autorem symbolů města.

(Slovník Chagall, www.karolinka.cz,

http://valassky.denik.cz/zpravy_region/valassky-gen-akademicky-malir-ilja-hartinger-20120411.html)

(nar. 20.8.1935 Nový Hrozenkov - Karolinina Huť, od roku 1951 Karolinka, Vsetín)

Ondrúšek František

"Dívka v kroji s modlitební knížkou"

barevné pastely na kartonu, signováno vpravo dole FR. ON. (Ondrúšek František), Luhačovice a datováno 17.III.27, vzadu tužkou špatně čitelná informace o obraze.

66 x 44,5 (72 x 48) cm.

2 500 Kč

Ondrúšek František (1861-1932)

Skvělý malíř, grafik a portrétista v evropském kontextu, včelař, pocházel z chudé obuvnické rodiny, studoval na Slovanském gymnáziu v Olomouci, absolvent Akademie v Praze, Vídni, Mnichově a Benátkách, pobýval v Mnichově, v roce 1920 se vrátil do Bystřice. Byl vyhledávaným portrétistou významných osobností z celé Evropy včetně Anglie, portrétoval presidenta Masaryka, malíře Bohumíra Jaroňka, Luďka Marolda, Vrchlického, Hlávku, České kvarteto, Jana Kubelíka, Jiřího Lobkovice, arcibiskupa Prečana, knížete Harracha, Leoše Janáčka, řadu dalších světových osobností, jako bavorského krále a vladaře Luitpolda, Selone Watsona z Londýna, osobnosti z Peru atd., portrétoval mj. Leoše Janáčka, s nímž se později spřátelil. V muzeu Bystřice pod Hostýnem se dochovalo 28 dopisů a pohlednic, které napsal Janáček Ondrúškovi, v Ústavu dějin hudby Moravského muzea v Brně je uschováno 23 dopisů Ondrúškových Janáčkovi. Zastoupen v Galerii výtvarného umění v Ostravě a v Moravské galerii v Brně, výstavy v Praze, Ostravě, Kroměříži, Štramberku, Hodoníně, Orlové, Rožnově pod Radhoštěm, Chrudimi, účastnil se výstav v Gentu, Bruselu, Paříži, Londýně, Petrohradu, Moskvě, Rize, Vídni, Solnohradu, Mnichově, Berlíně, Düsseldorfu, Kolíně, Stuttgartu, Hamburgu, Drážďanech, jeho práce jsou významnou položkou každé sbírky.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, abART, Oficiální stránky města Bystřice pod Hostýnem)

(4.3.1861 Bystřice pod Hostýnem - 3.4.1932 Bystřice pod Hostýnem)

Volejníček Antonín J.

"Hlava muže - Kristus"

olej na plátně, signováno vpravo dole A. J. VOLEJNÍČEK, datováno leden 1943, nerámováno.

65 x 49 cm.

7 000 Kč

Volejníček Antonín J. (1896-?)

Volejníček Antonín Jan

Malíř, grafik, žák Kysely a Maška na UMPRUM v Praze, později studoval soukromě v Paříži, zaměřil se na portréty, akty, krajinu a město Brno a jeho zákoutí, zvládl dobře techniku starých mistrů, samostatně vystavoval v Brně.

(14.10.1896 Brno-Židenice - ?)

"Kotvící plachetnice"

olej na překližce, signum nenalezeno, vzadu italský text s datací S. Remo 30.april 1938.

71 x 101 (87,5 x 116,5) cm.

7 000 Kč

nesignováno

"Žánrová scéna - V hostinci"

olej na plátně, signum nenalezeno, 19. století, výrazná inspirace holandskou žánrovou scénou.

70 x 84 (86 x 100) cm.

29 000 Kč

Bezděk František

"Žánrová scéna v kvetoucí zahradě"

kombinovaná technika, kresba tuší kolorovaná akvarelem, signováno vlevo dole iniciálou B (Bezděk František), datováno 1982. Rámováno, paspartováno, mistrovská práce.

Výřez 38 x 60 (68 x 90) cm.

7 500 Kč

Bezděk František (1906-1983)

autodidakt, působil v Brně jako malíř divadelních kulis, navštěvoval kurzy kresby u F. Süssera na škole uměleckých řemesel v Brně

Sup Karel

"Krojované děvče"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. SUP, vzadu na plátně papírový štítek s životopisnými údaji autora, náročný umělecký rám.

56 x 34 (60 x 55) cm.

7 500 Kč

Kroj typický pro Velkou nad Veličkou.

Sup Karel (1897-1973)

Malíř krajinář, pochází z kraje, kde působil Uprka a Mandel, studia na AVU v Praze u prof. Loukoty, Bukovace, Obrovského a ve speciálce u prof. Thieleho, působil v Jihlavě, později v Olomouci a Kroměříži, vedle domácích výstav se účastnil v roce 1926 světové výstavy v Pittsburgu.

(27.1.1897 Velká nad Veličkou - 20.3.1973 Velká nad Veličkou)

nesignováno

"U řeky - Povolží"

olej na kartonu, třicátá léta minulého století, plátno na dvou místech podlepeno.

39,5 x 59,5 (49 x 68,5) cm.

3 000 Kč

Párový k položce č. 56

nesignováno

"Zimní scenérie - z Povolží"

olej na plátně, třicátá léta minulého století.

39,5 x 59,5 (49 x 69) cm.

3 000 Kč

Párový k položce č. 55

"Parní lokomotiva"

olej na sololitu, signováno vpravo dole, kolem poloviny minulého století.

36 x 53 (49 x 66) cm.

1 000 Kč

"Krojovaná dívka s modlitební knihou"

olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole, první polovina minulého století.

30,5 x 39 (39 x 48) cm.

4 000 Kč

Pochází z velké sbírky folklorního umění.

Nezval

"Krajina před bouří"

olej na plátně, signováno vpravo dole NEZVAL, datováno 1944, plátno na jednom místě perforováno, Luxusní ručně řezaný rám.

40 x 60,5 (55 x 72,5) cm.

3 500 Kč

Líbal František

"Partie z Blat u Vodňan"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole, datováno 1918, vzadu uveden název díla. Kvalitní dobový umělecký rám vyžaduje drobné restaurování, obraz v pořádku, zaskleno. Mistrovská práce galerijní úrovně.

50 x 66 (69,5 x 85) cm.

12 500 Kč

Krásná krajinářská práce s figurální stafáží.

Líbal František (1896-1974)

Malíř, studia u Bukovace a Pirnera na pražské AVU, od roku 1921 studoval v Mnichově, Drážďanech a Frankfurtu nad Mohanem, maloval katedrály v Kolíně nad Rýnem, Paříži, Remeši, řada výstav v zahraničí, Oslo, Kodaň, Vídeň, Bergen atd., zastoupen v řadě českých galerií, významný český malíř - krajinář 20. století.

(7.8.1896 Veselí nad Lužnicí - 20.6.1974 Praha)