Plastika "Chrám ve škebli"

miniaturní řezba v exotickém dřevě, Tibet/ Ladakh, 19. století, poškozeno.

Cca 5 x 12 x 5,5 cm

6 000 Kč

Mistička v ozdobné kovové montáži

řezba v exotickém dřevě, Tibet/ Ladakh, konec 19. století, ve dně prasklina.

Výška cca 4 cm, průměr 7,8 cm

1 500 Kč

Plastika "Stojící matka s dítětem"

bronz, Afrika - Benin, druhá polovina minulého století.

Výška 97 cm

13 500 Kč

Konvice s vysokou nálevkou

kov poniklovaný, tělo na dvou protilehlých stranách zploštělé, zdobeno rytým loveckým motivem a stylizovaným rostlinným dekorem. Střední Východ, 19. století.

Výška cca 38 cm

24 300 Kč

Iniciační maska

řezba v exotickém dřevě, Afrika, kolem poloviny 20. století.

Výška cca 31,5 cm

5 000 Kč

Plastika "Banán"

vrstvený malachit řezaný a leštěný, dle majitele provenience Rusko - Ural, 20. století.

3,5 x 16 x 4 cm

6 750 Kč

Jaroslav Ježek

Mocca souprava Tosca

porcelán bíle glazovaný zdobený barevným jednoduchým tiskem stylizovaných květů pampelišek s lístky. Návrh Jaroslava Ježka z roku 1958, spoluautor Karel Němeček, značeno zlatou tištěnou značkou porcelánky BŘEZOVÁ.

1x konvice, výška cca 17 cm,

1x mléčenka, 9,5 cm,

5x šálek, výška 6,5 cm,

5x podšálek, průměr 12 cm

500 Kč

Ježek Jaroslav (1923-2003)

Plastika "Rokoková dáma s růží"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný a zlacený, vespod zelená a červená tištěná značka ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA, vtlačené P, 3727 a 22, první polovina minulého století. Drobné, téměř nepatrné výrobní vady na glazuře.

Výška 21,5 cm

1 200 Kč

Plastika "Rokokový pán"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný a zlacený, značeno zelenou tištěnou značkou ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA, vtlačeným P 138 4 a rukou psaným modrým číslem 11, první polovina minulého století.

Výška 22 cm

1 200 Kč

Vitrína - skleník

dřevo, třešňová dýha, boční stěny a dveře prosklené, uvnitř nastavitelné skleněné police, v dolní části zásuvka s mosazným kováním, zadní stěna obložena zrcadlem. Kolem poloviny 19. století. Sbírkový a funkční biedermeier.

148 x 74 x 45 cm

12 000 Kč

Křeslo s vysokým opěradlem a područkami

kostra z dubového dřeva zdobeného řezbou rostlinným dekorem, sedák a opěradlo kryty textilním potahem s květinovým vzorem, provedení v historizujícím stylu, první polovina minulého století, textilie zachovalá.

115 x 67 x 70 cm

4 500 Kč

Ullmann Robert

Plastika "Sedící ženský akt"

Boettgerův porcelán, na plintě signováno Robert Ullmann Wien 1939, MÍŠEŇ, vespod značeno vyrytými zkříženými meči a vtlačeně Q.238.43 STAATLICH MEISSEN BÖTTGERSTEINZEUG. Nádherný sběratelský kus.

Výška cca 33 cm

29 500 Kč

Ullmann Robert (1903-1966)

Sochař, studium na Akademie der bildenden Künste ve Vídni, absolvoval studijní cesty v Německu, Francii, Itálii, Švýcarsku. Vedle soch, např. pískovcových soch dvanácti apoštolů v nadživotní velikosti pro průčelí vídeňského Floridsdorfer Kirche, pamětních desek a dalších sochařských objektů tvořil modely pro porcelánku Augarten.

(https://www.wien.gv.at/wiki/index.php?title=Robert_Ullmann)

(18.7.1903 Mönchen-Gladbach, Rheinland - 19.3.1966 Wien)

Dóza s víčkem

dřevo soustružené, válcovitý tvar, ručně barevně malované folklórními motivy, první polovina minulého století.

Výška 15,5 cm, průměr cca 11 cm

900 Kč

Mohlo by se jednat o práci známého řezbáře Aloise Petruse nebo někoho z jeho okruhu.

sklo čiré bezbarvé, po obvodu šest medailonů s barevným emailem ženských portrétů - Elsa, Kriemhild, Isolde, Brunhild, Penta, Venus, doplněno ruční malbou růžiček s lístky a zlacením ve středu, druhá polovina 19. století.

Výška 4,5 cm, průměr 29 cm

4 500 Kč

Nástěnný květináč ve tvaru kornoutu

kamenina glazovaná v barvě slonové kosti, zdobeno barevným tiskem květů a motýlků, doplněno ruční malbou, značeno vtlačeně 20482 a písmeny ZK, první polovina minulého století. Dva drobné oklepy, krakeláž.

Výška 26,5 cm

900 Kč

Parfémka s původním balonkem

mosazný uzávěr s rozprašovačem, tělo porcelánové s irizovanou glazurou, zdobeno barevným květinovým tiskem, první polovina minulého století.

Výška 11 cm

400 Kč

Starý hotelový zvonek na recepční pult

kombinace mosazi a kovové kompozice, do vršku tlačítka vsazen bíle glazovaný porcelán, první polovina minulého století, plně funkční.

Výška 12,5 cm

1 200 Kč

Harris Michael

Váza "Fish vase"

sklo hutní, zelenomodře tónované v kombinaci s bezbarvým, nesignováno. Známá práce světově uznávaného sklářského výtvarníka MICHAELA HARRISE, sklárna MDINA, MALTA, sedmdesátá léta minulého století, téměř neznatelné oklepy.

Výška 27 cm

4 000 Kč

Harris Michael (1933-1994)

Sklářský výtvarník a designer. V padesátých letech studoval sklářský design na Stourbridge College of Art a na Royal College of Art (RCA). Šest let přednášel průmyslový sklářský design na Royal College of Art. V roce 1969 založil spolu s Ericem Dobsonem sklárnu Mdina na ostrově Malta a sklárnu na ostrově Gozo, v roce 1972 založil sklárnu na ostrově Wight, která působí dodnes.

Figurální plastika "Sova"

sklo hutní modré, broušené a leštěné, neznačeno, druhá polovina minulého století, mistrovská práce.

Výška 14 cm

3 500 Kč

Krsková Halaska Eva

Nástěnná tapiserie "Briza"

technika „malování vlnou“, signováno monogramem EK přímo v tapiserii. Tapisérie ze zadní strany podšita lehkou krémovou látkou a na ní rukou psané jméno autorky EVA KRSKOVA, monogram a informace o díle s datací 1974 Sverige.

142 x 178 cm

27 000 Kč

Krsková Halaska Eva (1933-)

Sochařka, textilní výtvarnice, od roku 1968 žije ve Švédsku. Spolu se svým prvním manželem vytvořila řadu venkovních realizací, které jsou rozmístěny zejména ve Stockholmu, v sochařské tvorbě pokračovala i po manželově smrti. Rovněž techniku, pro niž přijali označení "malování vlnou", vyvinula spolu s manželem Milanem Halaskou po příchodu do Švédska. Jejich syn Martin Halaska v ní pokračuje.

(Poznámky z rozhovoru s autorkou, únor 2017.)

(nar. 13.3.1933 Bratislava)