Souprava konvice, mléčenka a cukřenka

stříbro, svisle po obvodu žebrování, nožky, ucha i úchyty na víčkách ozdobné, víčko konvice uchycené pantem, první polovina 20. století, značeno WTB - Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd (založeno 1869), Německo.

Ryzost Ag 835/1000, hmotnost celkem 1 288,98 g btto.

Výška, hmotnost:

konvice 37,5 cm, 763,74 g btto,

mléčenka 11,5 cm, 210,34 g btto,

cukřenka 14,5 cm, 314,90 g.

26 000 Kč

Přiloženo osvědčení Puncovního úřadu ČR na stříbro

Souprava mléčenka a cukřenka na tácku

stříbro, kostěný úchyt u mléčenky, druhá polovina 20. století, značeno WTB - Wilhelm Binder, Schwäbisch Gmünd (založeno 1869), Německo.

Ryzost Ag 925/1000, hmotnost celkem 338,40 g btto.

Tácek, 24 x 12,5 x 2 cm, hmotnost 177,23 g,

mléčenka, výška 6,5 cm, hmotnost 84,89 g btto,

cukřenka, výška 5,5 cm, hmotnost 76,21 g.

6 900 Kč

Kroužek na ubrousek

stříbro, zdobeno rytým monogramem G.M, první polovina 20.století, značeno HB - pravděpodobně Herman Bauer, Schwäbisch Gmünd (založeno 1863), Německo.

Ryzost Ag 800/1000, hmotnost 25,85 g btto, výška 2,7 cm

500 Kč

Kleštičky na cukr

postříbřená alpaka, zdobená jemným plastickým rostlinným ornamentem a stylizovaným monogramem WB, první polovina minulého století.

Délka 11,5 cm

200 Kč

Konvička s pantovým víčkem

postříbřená alpaka, držadlo a ozdobný úchyt na víčku z černě lakované hmoty, značeno T. ARMSTRONG & BR MANCHESTER 4032, Anglie přelom 19./20.století, poškození v oblasti úchytů odpovídá častému používání.

Výška 16,5 cm

1 500 Kč

Sada šesti stojánků na vajíčka

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, při horním a dolním okraji zdobeno zlatou linkou, značeno tištěnou značkou KAHLA, používanou porcelánkou v letech 1937 - 1957.

Výška cca 5 cm

600 Kč

Dózička

sklo malachitové, víčko plasticky zdobené rostlinným motivem a postavou dítěte hrajícího na flétnu, Jablonec nad Nisou, kolem poloviny minulého století, oklep na vnitřní hraně víčka.

Výška 5,5 cm, průměr 10 cm

300 Kč

Vázička na jeden květ

pálená hlína glazovaná šedomodrou glazurou, tělo válcovité, stažené do malého hrdla, po celém obvodě modrá ruční malba kopců v mlze, signováno MK, datováno 1991.

Výška 9 cm, průměr 12 cm

500 Kč

Pohárek na nízké patce

sklo tyrkysové opakní, plášť hladký nezdobený, první polovina 20. století.

Výška 11,5 cm

1 200 Kč

Pánské zlaté tříplášťové kapesní hodinky se šatlénem

zlato, značeno rakousko-uherskou puncovní značkou AV platnou v letech 1902 - 1920, puncovní úřad Vídeň, vnitřní plášť metal, ciferník stříbřený kov, číslice arabské, na ciferníku značeno RAX, původní etue, ART DECO, funkční, velmi dobrý stav.

Ryzost zlata 14K, hmotnost 62,72 g btto, etue 11 x 9 x 3 cm

6 900 Kč

Šatlén z černého textilního pásku je zdobený zlaceným kovem doublé.

Luxusní provedení, sběratelská, funkční i investiční položka.

Starožitný stojánek na ubrousky

měď, mimořádná individuálně řešená ruční pasířská umělecká práce, SECESE, počátek minulého století, velmi dobrý stav.

Výška 8 cm, šířka 13,5 cm, hloubka 2,5 cm

900 Kč

Otevírák plechových lahvových uzávěrů (víček)

mosaz, držadlo tvořeno figurou stojícího jelena, v paroží umístěn závěsný kroužek, umělecká práce, první polovina minulého století, velmi dobrý stav, krásný sbírkový kus.

Výška 12,5 cm

450 Kč

Čípa Josef

Chodský malovaný džbánek

keramika glazovaná, skvěle ručně malovaná úžasným geometrickým a květinovým dekorem, signováno a značeno J.Č. KLENČÍ, datováno 1946, sběratelský, muzeální i funkční kus.

Výška 23,5 cm, šířka 17 cm, obsah 1,5 l

3 900 Kč

Nejkrásnější kus chodské keramiky na našich aukcích.

Džbánek na servírování smetany, květinový dekor

porcelán zdobený zlacením a ruční malbou, značeno modře pod polevou SPM pod sedící orlicí - Friedrich Adolph Schumann, Berlín, Německo cca 1844 - 1864, mimořádně luxusní provedení, velmi dobrý stav, skvělý sběratelský i funkční solitér.

Výška 12,5 cm, průměr 11,5 cm

750 Kč

Moigniez Jules

Luxusní sousoší "Skupina ovcí MERINO"

bronz, signováno J. MOIGNIEZ, vpředu dole je naznačen štítek s názvem "MÉRINOS NÉS A WIDEVILLE". Mistrovská galerijní práce, výjimečná nabídka.

Výška 31 cm, šířka 40 cm, hloubka 17 cm

7 500 Kč

Plastika je publikována také pod názvem "La Famille de mérinos", "Famille de moutons mérinos", nebo jen "Sheeps" atp.

Moigniez Jules (1835-1894)

Sochař, studoval v Paříži u Paul Comoléra, specialisty na ptačí plastiky. Patrně pod vlivem svého učitele tvořil kvalitní sochy ptáků, které jsou považovány za jedny z nejlepších. Tvořil i plastiky dostihových koní, psů, loveckých scén a zvěře všeobecně. Pracoval především s bronzem, používal zlatou a stříbrnou patinu, vystavoval na Pařízském salonu. Zemřel vlastní rukou.

(en.wikipedia.org/wiki/Jules_Moigniez)

(28.5.1835 Senlis, Francie - 29.5.1894 Saint-Martin-du-Tertre, Francie)

Hasičská helma se znakem ČZHJ

mosaz potažená kůží černě lakovanou, okraj a vrchol hřebene leštěná mosaz, kožené poutko pod bradu, kožená výstelka, první republika, rok 1936. Výstelka nese znaky opotřebení, helma na jednom místě mělce promáčklá, jinak působí zachovale.

Délka 28,5 cm

2 500 Kč

ČZHJ - Česká zemská hasičská jednota.

Luxusní dóza na cukr s víkem

sklo rosalinové, malované barevnými emaily květinovým dekorem, víčko mosaz s ozdobným úchopem, 19. století, velmi dobrý stav, sběratelský, muzeální i funkční kus.

Výška 15 cm, průměr 13 cm

450 Kč

Váza nízká, široká

keramika glazovaná a malovaná, značeno číslem 187 a špatně čitelným textem, velmi dobrý stav, sbírkový i funkční kus.

Výška 10 cm, průměr 16 cm

450 Kč

Maresch Johann

Plastika "Trpaslík s dýmkou a nádobka"

hlína pálená, malovaná - siderolit, obojí je zdobeno motivem muchomůrky, značeno na nádobce JM - Johann Maresch, Ústí nad Labem, na trpaslíkovi vyraženo číslo 260, Čechy, kolem roku 1925, dobrý stav, pouze lepená špička pravé nohy.

Výška trpaslíka 28 cm, výška nádobky 8 cm, průměr 7 cm

750 Kč

Předměty ze siderolitu se značkou Johann Maresch byly sběratelsky velmi ceněny a končily v muzeálních sbírkách.

Maresch Johann (1821-1914)

Rakouský a český podnikatel a politik německé národnosti z Ústí nad Labem, ve druhé polovině 19. století poslanec Českého zemského sněmu. Proslulý výrobce SIDEROLITU - malované pálené hlíny. Výrobky byly značeny nejdříve písmeny B & M (Baehr und Maresch - Adolf Baehr, společník přibližně od roku 1841 do smrti 1849), přibližně od roku 1863 byly značeny JM.

(wikipedia)

(11.7.1821 - 1914)

Barokní pohárek na nožce - loďka

sklo čiré bezbarvé, tenkostěnné, zdobené bohatou ruční řezbou, kolem roku 1760. Krásná ukázka sklářské zručnosti. UNIKÁT.

Výška 11 cm

15 000 Kč