"Ženský akt s písmeny SČB"

figurální litografie, signováno v desce JB a tužkou JAN BAUCH, paspartováno, rámováno, zaskleno, výborný stav, kvalitní sbírkový kus. Grafika byla použitá na pozvánce ke slavnostní večeři spolku u příležitosti řádného valného shromáždění 24. dubna 1982.

Ve výřezu 18,5 x 12 (27 x 20,5) cm

300 Kč

SČB - Spolek českých bibliofilů.

Bauch Jan (1898-1951)

Duša Ferdiš

"Dvojice v interiéru"

komorní figurální linoryt, vpravo dole signováno tužkou F. DUŠA, paspartováno, rámováno, zaskleno, výborný stav, kvalitní sbírkový kus.

Ve výřezu 16,5 x 11,5 (29 x 18) cm

250 Kč

Duša Ferdiš (1888-1958)

Významný grafik, malíř, keramik a ilustrátor . Krátce vedl keramickou dílnu bratří Jaroňků v Rožnově pod Radhošťem, poté založil a provozoval vlastní dílnu ve Velkých Kunčicích a Frýdlantu nad Ostravicí. Studoval kresbu v Německu u profesora Slevogta (Max Slevogt, 8.10.1868 Landshut - 20.9.1932 Neukastel, pedagog, grafik, malíř), člen Hollaru, řada výstav - Vídeň, Benátky, Moskva, Leningrad, New York, Varšava, vystavoval s Uměleckou besedou, Hollarem, v Topičově saloně, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha, Národního muzea Praha, Slovenské národní galerie v Bratislavě, jeho práce jsou ve Varšavě, Švýcarsku, Moskvě atd., samostatná galerie věnovaná tvorbě tohoto umělce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

(13.1.1888 Frýdlant nad Ostravicí - 1.12.1958 Frýdlant nad Ostravicí)

Kobliha František

"Z Benátek"

mistrovský komorní linoryt, signováno monogramem FK v desce i tužkou, paspartováno, rámováno, zaskleno, výborný stav, kvalitní sbírkový kus.

Ve výřezu 17,5 x 11,5 (27 x 18) cm

300 Kč

Kobliha František (1877-1962)

Malíř, grafik, ilustrátor, studium v Praze na UPŠ u Lišky a Maška a na AVU u Ženíška, jeden z nejvýznamnějších kreslířů a grafiků Evropy své doby, člen SČUG Hollar, SURSUM, široké spektrum výstav a zastoupení v galeriích.

(17.11.1877 Praha - 12.12.1962 Praha)

Demel Karel

"Milenec - EXL pro K.Ž."

barevný lept, ex libris, signováno vpravo dole tužkou KAREL DEMEL 11 (2011), autorský list, paspartováno, rámováno, zaskleno, výborný stav, kvalitní sbírkový kus.

Ve výřezu 15,5 x 11 (25 x 19) cm

400 Kč

Demel Karel (1942-)

Grafik, ilustrátor, kreslíř, žák Sklenáře a Anderleho na VŠUP Praha, člen SČUG Hollar, jeden z nejvýraznějších představitelů imaginativního realismu 70. a 80. let minulého století, řada výstav u nás i v zahraničí, zastoupen v řadě galerií, včetně Národní Galerie Praha, National Gallery of Art, Washington D.C., USA, Smart Museum of Art, Chicago, USA.

(nar. 28.2.1942 v Praze)

Wielgus Jindřich

"Darovaná růže"

mistrovská galerijní kolorovaná litografie, signováno dole uprostřed WIELGUS, datováno 1974, umělecká adjustace, rámováno, zaskleno.

Ve výřezu 30 x 21 (51,5 x 40,5) cm

1 500 Kč

Výborná práce významného umělce zastoupeného v řadě galerií včetně NG Praha, kolem stovky výstav u nás i po Evropě, ve Slovníku Chagall víc jek dvě strany textu o tomto umělci.

Wielgus Jindřich (1910-1998)

významný malíř a sochař, kreslíř, grafik, ilustrátor, vyučen řezbářem, studia na ŠUŘ Brno, UPŠ Praha u prof. K. Dvořáka, AVU Praha u prof. O. Španiela, 1937-38 stipendium u prof. Zanelliho na R. Academia di Belle Arti v Římě, člen SVU Aleš, SVU Mánes (1946), Skupiny 58 (1958), Radar (1962), Index (1965), v Lexiconu dlouhý výčet výstav domácích i zahraničních, zastoupen ve sbírkách GVU v Ostravě, Galerie umění v Karlových Varech, Galerie moderního umění v Roudnici nad Labem, je mu věnována monografie

(26.2.1910 Karviná - 6.5.1998 Praha)

Benešová Daniela

"Pouštění draků"

komorní barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou D. BENEŠOVÁ, datováno 1994, číslováno 19/200, zaskleno, výborný stav.

Ve výřezu 14 x 10 (29,5 x 22,5) cm

600 Kč

Benešová Daniela (1929-)

Benešová - Hahnová Daniela

Malířka, grafička, ilustrátorka, studovala na VŠUP u E. Filly, ilustrovala cca padesát pět knih, členka Sdružení pražských malířů a Asociace volné grafiky, její práce jsou v galeriích v řadě zemí.

(nar. 27.9.1929 Klatovy)

Benešová Daniela

"Kvetoucí krajina"

komorní barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou D. BENEŠOVÁ, datováno 2003, číslováno 79/90, rámováno, zaskleno, výborný stav.

Ve výřezu 13,5 x 10 (29,5 x 22,5) cm

600 Kč

Benešová Daniela (1929-)

Benešová - Hahnová Daniela

(nar. 27.9.1929 Klatovy)

Kapec Jaroslav

"Umět vidět"

mistrovská kombinovaná technika - olej, kvaš, tempera, signováno vpravo dole J. KAPEC, datováno 1986, vzadu štítek Díla, název díla uveden vpředu u signatury i vzadu na štítku, na trhu vzácné.

24 x 18 (27,5 x 21,5) cm

3 500 Kč

Skvělá galerijní komorní práce vynikajícího autora, který se jako malíř vymykal vžitým tématům a zavedené technice.

Kapec Jaroslav (1924-1998)

malíř, grafik, autor objektů, studia na AVU v Praze u Rady a Holého, čestný rok u profesora K. Součka, člen mezinárodního uměleckého spolku Kontrast, vyučoval malbu na výtvarném oboru Lidové školy umění v Ostravě, zastoupen ve sbírkách GVU a Výtvarného centra Chagall v Ostravě, řada výstav, významný malíř, který výrazně přispěl k moderním směrům v českém malířství druhé poloviny minulého století

(30.8.1924 Ostrava - 27.11.1998 Havířov)

"Vdova"

mistrovská komorní galerijní rytina, dole uprostřed signováno v desce monogramem JZ, vlevo dole číslováno tužkou 100/200, výborný stav, skvělá sběratelská drobnost, volný list.

21,5 x 15 cm, obrazová plocha 5,5 x 4,5 cm

2 500 Kč

Původně z majetku Jana Zrzavého.

Zrzavý Jan (1890-1977)

(5.11.1890 Okrouhlice, část Vadín, okres Havlíčkův Brod - 12.10.1977 Praha)

Gallien Pierre Antoine

"Podobizna malíře Kupky"

původní mistrovský dřevoryt, signováno vpravo dole v desce autorovou značkou GAP - A.P. GALLIEN, příloha Veraikonu VIII. 1922, výborný stav, volný list.

24 x 16 cm, obrazová plocha 14 x 10 cm

2 500 Kč

Gallien Pierre Antoine

Malíř, grafik, zaměřoval se na práci s dřevorytem, jeho specialitou byla "černá linie", používal ji i v malbě, častým námětem jeho tvorby byly potréty známých osobností, mimo jiné portrét přítele Františka Kupky. Jako signaturu používal stylizovanou podobu monogramu GAP.

(ARTPRICE, http://gerrie-thefriendlyghost.blogspot.cz/2014_06_01_archive.html)

Beneš Vincenc

"Zátiší - Nature morte"

původní barevná kubistická litografie z roku 1914, značeno textem, v obrazové části dobrý stav, volný list.

24,5 x 21 cm

3 500 Kč

Práce zastoupená ve sbírkách Moravské galerie v Brně pod číslem C 30001.

Beneš Vincenc (1883-1979)

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia na UMPRUM a AVU u profesorů Dítěte, Lišky, Bukovace a Ottenfelda, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců atd., zastoupen v Národní galerii Praha a ve všech krajských a městských galeriích, zastoupen i ve sbírkách Metropolitního muzea v New Yorku, výstavy po celém světě, např. 1921 - Paříž, 1922 - Řím, 1925 -. Londýn, Vídeň, Hagenbund, v letech 1924, 1926, 1928, 1930, 1931, 1932, 1933, 1936 - Pittsburgh, Saint - Louis, Philadelphie, Chicago, Carnegie Institut, 1937 - Paříž, řada vyznamenání, jeden z nejvýznamnějších českých malířů první poloviny 20. století, měl společný ateliér s B. Kubištou, zastoupen i ve sbírkách moderního umění v New Yorku

(22.1.1883 Lišice, pošta Chlumec nad Cidlinou - 27.3.1979 Praha)

Kovář Jan František

"Modlitba za Kateřinu Horovitzovou"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole JF KOVÁŘ. Vzadu fragment papírového autorského štítku a také rukou informace o díle a razítko ČFVU OSTRAVA.

70 x 50 (74,5 x 55) cm

4 700 Kč

Kovář Jan František (1948-)

Malíř, grafik, ilustrátor, sochař, keramik, studium na SUPŠ v Uherském Hradišti, více než 30 výstav po celém světě, jen namátkou 1983 - USA, 1988 - North Carolina, 1989 - Jeruzalém, 1991 - Coburk, 1991 - Holandsko, 2000 - SRN, dělal grafické emblémy pro OSN, řada cen a uznání, zastoupen ve sbírkách domácích i zahraničních.

(nar. 17.2.1948 Olomouc)

Kovář Jan František

"Svatební noc"

olej na sololitu, signováno vlevo dole FJ KOVÁŘ, datováno 1981. Vzadu autorský papírový štítek s vybledlým nečitelným textem.

49 x 42 (62,5 x 75,5) cm

4 700 Kč

Kovář Jan František (1948-)

(nar. 17.2.1948 Olomouc)

Kovář Jan František

"Zátiší s třešněmi II"

olej na malířské lepence, signováno dole uprostřed FJ KOVÁŘ, datováno 1980. Vzadu autorský papírový štítek s informacemi o obraze.

70 x 50 (82 x 62,5) cm

3 700 Kč

Kovář Jan František (1948-)

(nar. 17.2.1948 Olomouc)

Košnář Václav ?

"Lesní zákoutí"

olej na plátně, signováno vpravo dole V. KOŠNÁŘ, první polovina minulého století.

40 x 46 (53 x 58,5) cm

2 500 Kč

Linhart Rudolf

"Pohled do krajiny"

olej na kartonu, signováno vpravo dole R. LINHART, datováno 1932. Rámováno v širokém černém rámku s vnitřní zlatou lištou, rámek vyžaduje drobné restaurování.

13,5 x 17,45 (24 x 28) cm

500 Kč

Linhart Rudolf (1895-1968)

Malíř, studoval na Akademii ve Vídni, působil v Mnichově, Terstu a Štýrském Hradci, maloval Českomoravskou vysočinu.

(1895 Chrudim - 7.2.1968 Chrudim)

nesignováno

"Zimní les"

olej na plátně, signum nenalezeno, kolem poloviny minulého století.

59,5 x 69,5 (75 x 85) cm

1 800 Kč

Raszka Vladimír

"Zimní potok v lese"

řídký olej na plátně, v některých místech malby je využito podkladu jako součást malby, signováno vlevo dole RASZKA VLAD, první polovina minulého století. Na některých místech malba odlouplá.

48,5 x 58 (39,5 x 50) cm

1 200 Kč

nesignováno

"Folklórní květinové zátiší"

olej na překližce, nesignováno, druhá polovina minulého století.

40 x 62 (52 x 74,5) cm

5 000 Kč

Mollo C

"Ženy nabírající vodu"

olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole C MOLLO, počátek minulého století. Vzadu na desce razítko Alois Ebeseder Wien L Opernring 8

21,5 x 26,5 (35 x 40) cm

5 500 Kč