Geistova K.

"Zimní horská cesta"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole K. GEISTOVA, druhá polovina minulého století.

50 x 69 (60 x 79) cm

1 500 Kč

Skalník Joska

"Cirkulace času"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole JOSKA SKALNÍK, dedikace: "Anině", číslováno 14/60, práce z roku 1995. Rámováno v jednoduchém modrém rámku, nezaskleno.

Tisková plocha 30,5 x 35 (50 x 52,5) cm

500 Kč

Skalník Joska (1948-)

Malíř, grafik a multimediální tvůrce, studoval užitou grafiku na SUPŠ v Praze, pracoval jako grafik ve Státním divadelním studiu v Praze, později v Pražském kulturním středisku, byl kmenovým výtvarníkem v Činoherním klubu Praha, je spoluzakladatelem Jazzové sekce, autor výtvarných návrhů nového čs. státního znaku, presidentské standarty i státní pečeti, zabývá se knižní a plakátovou tvorbou, ilustrací a typografií, ve volné tvorbě se věnuje malbě jednoduchých abstrakcí, v grafice převažují poetické, občas i humorné prvky, zastoupen v Národní galerii Praha, GHMP, MG v Brně, MU v Olomouci a jinde, široký výčet výstav a literatury.

(nar. 23.3.1948 Praha)

Skalník Joska

"Dopis z Kobe"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole JOSKA SKALNÍK, číslováno 15/60, datováno 1996, jednoduchý rámek.

Tisková plocha 30 x 35 (47,5 x 49,5) cm

500 Kč

Skalník Joska (1948-)

(nar. 23.3.1948 Praha)

Skalník Joska

"Závratné okamžiky II"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole JOSKA SKALNÍK, datováno 1995, číslováno 30/90, jednoduchý rámek, pasparta.

Tisková plocha 48 x 37,5 (71 x 58) cm

500 Kč

Skalník Joska (1948-)

(nar. 23.3.1948 Praha)

Bílkovský František

"Zátiší s kyticí ve džbánu s knihou"

olej na plátně, nesignováno, vzadu rukou uveden autor Bílkovský a datace 1948, úzký rámek, pasparta z režného plátna.

Výřez 47 x 37 (62 x 51,5) cm

2 500 Kč

Bílkovský František (1909-1998)

malíř, grafik, ilustrátor, soukromá studia u A.V. Slavíčka v Telči, od třicátých let 20. století žil v Brně, člen spolku výtvarných umělců Aleš, Bloku a Spolku sběratelů a přátel ex libris

(10.8.1909 Mrákotín, okres Jihlava - 18.10.1998 Brno)

Černý K.

"Na břehu řeky"

olej na plátně, signováno vpravo dole K ČERNÝ, první polovina minulého století, nerámováno. Malba výrazně poškozená.

34 x 24 cm

500 Kč

nesignováno

"Dvě děvčata v kroji"

olej na plátně, nesignováno, první polovina minulého století, nerámováno

55 x 38,5 cm

2 800 Kč

Nesázal Josef

"Děvče v kroji"

akvarel, signováno vpravo dole JOŽ. NESÁZAL, první polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 38 x 13,5 (65 x 36) cm

900 Kč

Nesázal Josef (1884-?)

Malíř, studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, věnoval se krajinomalbě, námětově čerpal i z národopisných motivů Slovácka a Slovenska.

(11.4.1884 Nedašov, Zlín - ?)

Fridrichová Steinzová Olga

"Krojovaná dívka na zápraží"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole OLGA FRIDRICHOVÁ STEINZOVÁ. Vzadu dedikace: "Milým přítelkyním Vlastičce a Ivance Zabloudilovým, díkem za pomoc a vzpomínku na výstavu, v Brně o vánocích 1976".

63,5 x 42,5 (72,5 x 51) cm

2 000 Kč

Fridrichová Steinzová Olga (1886-1977)

Malířka, studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Josefa Schussera, Jakuba Schikanedera a Jana Preislera, žila v Brně, věnovala se krajinářství, figurálním kompozicím, portrétům, malovala zátiší.

(28.1.1888 Valašské Meziříčí – 5.2.1977)

Fridrichová Steinzová Olga

"Chalupy mezi stromy"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole OLGA FRIDRICHOVÁ STEINZOVÁ, datováno 1395.

31,5 x 40 (39 x 49) cm

900 Kč

Fridrichová Steinzová Olga

"Rostlina - císařská koruna"

barevné pastely, nesignováno, práce malířky Olgy Fridrichové Steinzové, druhá polovina minulého století.

Výřez 23 x 16 (49 x 39) cm

700 Kč

Bič František

"Lilie"

linoryt, signováno vpravo dole F. BIČ, datováno 1975. Rámováno v bílém rámu, paspartováno.

Výřez 58 x 23 (78 x 43) cm

500 Kč

Bič František (1925-1992)

(2.4.1925-18.6.1992 Brno)

Kostřánek Bedřich

"Horský masiv"

akvarel, signováno vlevo dole B. KOSTŘÁNEK, první polovina minulého století, mistrovská práce. Rámováno, paspartováno.

Výřez 27 x 36 (46 x 54,5) cm

1 200 Kč

Pochází z významné ostravské sbírky.

Kostřánek Bedřich (1895-1970)

Malíř, zeměměřič, studoval pozemní stavitelství na Vysokém učení technickém v Brně, působil v Kežmarku. Obrazem zachytil architektonické památky města a krásy okolí. Za zásluhy o rozvoj města byl vyznamenaný pamětními medailemi k výročím  50 let republiky a 700 roků Kežmarku (webové stránky Podtatranské noviny, rubrika Historický kalendár, připraveno ve spolupráci s Podtatranskou knižnicou).

(abART, http://www.podtatranske-noviny.sk/2015/06/historicky-kalendar-7/)

(26.6.1890 Frenštát pod Radhoštěm - 12.1970 Kežmarok)

Havlíček Trentán Jan

"Loďka na horském jezeře"

olej na plátně, signováno vpravo dole J. HAVLÍČEK - TRENTAN, počátek minulého století.

48 x 75 (73 x 89) cm

4 000 Kč

Havlíček - Trentán Jan (1856-1934)

Malíř a litograf ve Vídni, původně zámečník, pak litograf, posléze mimořádný posluchač akademie výtvarných umění ve Vídni, žák prof. Hlaváčka. Byl krajinářem staré školy, zvláště tvořil partie z Alp z údolí Horní Trenty (odtud jeho druhé jméno), Soči a Slovinských Alp.

(24.3.1856 Náchod - 24.7.1934 Vídeň)

Beyer Jos. J.

"Portrét sedící ženy ve fialových šatech"

olej na plátně, signováno vpravo nahoře Jos. J. BEYER, datováno vlevo nahoře 1925. Nerámováno. Malba na několika místech poškozená.

73 x 58 cm

5 000 Kč

nesignováno

"Podzimní krajina"

olej na kartonu, signum nenalezeno, druhá polovina minulého století.

28 x 42 (30 x 44) cm

500 Kč

Odvárka Jan

"Tání na pasekách"

akvarel, signováno vpravo dole ODVÁRKA, druhá polovina minulého století, rámováno v jednoduchém bílém rámku, paspartováno.

Výřez 14 x 19,5 (34 x 43,5) cm

900 Kč

Odvárka Jan (1943-)

Malíř, studoval SUPŠ, do roku 1978 pracoval ve Žďáru nad Sázavou jako výtvarník propagace v Domě kultury, přes práci se železem, mědí, dřevem a hlínou se propracoval k malbě, které se věnuje od roku 1977 profesionálně. Patří mezi nejlepší současné malíře inspirované krajinou Vysočiny. Maluje také květinová a věcná zátiší, převážně používá techniku akvarelu.

(Slovník Chagall, http://www.v-atelier.cz, http://www.galerie-vysocina.com/kategorie.php?idkategorie=2)

(nar. 15.1.1943 Dvůr Králové nad Labem)

Bezděk František

"Koňský povoz naložený sudy"

kresba tuší, kolorovaná akvarelem, signováno vlevo dole B (Bezděk) datováno 1976, mistrovská práce. Rámováno, paspartováno.

Výřez 24,5 x 16,5 (39,5 x 29) cm

900 Kč

Bezděk František (1906-1983)

autodidakt, působil v Brně jako malíř divadelních kulis, navštěvoval kurzy kresby u F. Süssera na škole uměleckých řemesel v Brně

Motyčka František

"Kytice chryzantém v hnědé váze"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole MOTYČKA, první polovina minulého století.

45 x 59 (56,5 x 71) cm

1 900 Kč

Motyčka František (1877-?)

Malíř samouk, v letech 1898-1901 pracoval v ateliéru prof. Hofmanna ve Vídni, maloval krajiny, květiny, architektury, zejména však starou Litomyšl a její okolí. On i jeho syn jsou uvedeni na seznamu malířů Vysočiny (Malíři Vysočiny II, podnázev: Dodatek k malému lexikonu z roku 1993, 36 stran, vydání 2000).

(3.12.1877 Budislav, Litomyšl - ?)

Skála Karel

"Cesta v krajině s vysokými stromy"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole K. SKÁLA, druhá polovina minulého století, kvalitní komorní práce v odpovídajícím širokém rámku zlaté barvy.

18 x 20 (30,5 x 32,5) cm

1 500 Kč

Skála Karel (1908-2001)

Malíř, pedagog, studoval na státní grafické škole v Praze, na pražské AVU malbu u Vratislava Nechleby, později na základě francouzského stipendia u profesora Souverbieho na Académie des Beaux-Arts v Paříži, řada výstav a ocenění.

(23.10.1908 Praha - 20.8.2001 Praha)