"Ženský poloakt s ptáčkem Bekasina"

olej na plátně fixovaném na lepence, signováno vpravo nahoře monogramem V. U. (Vladislav Urban), datováno 2010.

30 x 24 (33 x 27) cm

2 500 Kč

  TOP 241-260

"Reje"

kombinovaná technika, olej, akryl na sololitu, signováno dole uprostřed monogramem V. U. (Vladislav Urban). Vzadu papírový štítek s informacemi o obraze s evidenčním číslem 24. 70. léta minulého století.

50 x 40 (61 x 51) cm

5 900 Kč

  TOP 241-260

"Abstraktní postava"

kombinovaná technika, akvarelem lavírovaná kresba tuší, signováno vlevo monogramem V. U. (Vladimír Urban), datováno 1963, paspartováno.

Výřez 41 x 29 (56,5 x 42,5) cm

1 700 Kč

  TOP 241-260

"Portrét ženy s blond vlasy a náhrdelníkem"

olej na plátně, nesignováno, první polovina minulého století, nerámováno.

52,5 x 48 cm

500 Kč

  TOP 241-260

Stein

"Dívka v pokoji"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole PROF. STEIN, první polovina minulého století. Malba na několika místech drobně poškozena.

42 x 33 (48,5 x 39) cm

1 000 Kč

  TOP 241-260

Heřmanská Eva

"Pokušení sv. Antonína"

barevný smalt na mědi, signováno monogramem EH (Eva Heřmanská), vzadu uveden název obrazu, signatura a datace 2005.

30 x 20 (36 x 26) cm

1 000 Kč

Heřmanská Eva (1950-)

Malířka, grafička, studovala na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze (profesoři Josef Novák, Václav Menčík, Ladislav Vacek). Věnuje se volné malbě, smaltu na mědi a oceli, tvorbě skleněných vitráží, objektům pro architekturu atd. Její díla jsou zastoupena v Galerii ART+UM (www.artumgallery.com).

(abART, http://mujweb.cz/eva.hermanska/index.html)

(nar. 19.6.1950 Chlumec nad Cidlinou)

  TOP 241-260

"Hlava kočky"

litografie, signováno, neurčeno, první polovina minulého století, mistrovská práce..

36 x 25 (38 x 27) cm

700 Kč

  TOP 241-260

nesignováno

"Muchomůrky"

olej na malířské lepence, nesignováno, první polovina minulého století.

27,5 x 37 (3 x 44,5) cm

500 Kč

  TOP 241-260

Procházka A.

"Karikatura muže - policisty"

akvarel, signováno dole A. PROCHÁZKA, datováno 20.VI. 38 Casa. Volný list, na několika místech natržený a perforovaný.

48,5 x 31 cm

2 000 Kč

  TOP 241-260

Lada Josef

"O drakovi a Bácovi"

mistrovská barevná litografie, nesignováno, děláno pro "Národní pohádky Boženy Němcové", Praha 1926, nakladatelství Vesmír, rámováno v paspartě, zaskleno, výborný stav.

Ve výřezu 23 x 18 (36 x 27) cm, tisková plocha 21 x 17 cm

3 900 Kč

Litografie Josefa Lady dosahují vysokých cen.

Lada Josef (1887-1957)

(17.12.1887 Hrusice - 14.12.1957 Praha)

  TOP 241-260

Lada Josef

"O lesní víle"

5 900 Kč

Lada Josef (1887-1957)

  TOP 241-260

Lada Josef

"O jednom starém psu a vlku"

5 900 Kč

Litografie J. Lady dosahují vysokých cen

Lada Josef (1887-1957)

  TOP 241-260

Lada Josef

"Otesánek"

6 900 Kč

Lada Josef (1887-1957)

  TOP 241-260

Slavíček Jan

"Pohled na Prahu"

akvarel, signováno vpravo dole Jan SLAVÍČEK, datováno 1953, jeden z oblíbených malířových námětů, jednoduchý zlacený široký rám, paspartováno, pod sklem.

Ve výřezu 23,5 x 32 (44,5 x 58) cm

19 000 Kč

Slavný Slavíčkův motiv známý z novoročních projevů presidenta - provedení v oleji se nachází na pražském hradě.

Slavíček Jan (1900-1970)

Malíř, studia na pražské akademii u Jana Preislera, Vratislava Nechleby, Maxe Švabinského, Otakara Nejedlého, člen spolků Umělecká beseda, SVU Mánes, Svaz čs. výtvarných umělců, Říjen, řada výstav domácích i zahraničních, bohaté zastoupení v galeriích, včetně Národní Galerie. Významný český malíř krajin a zátiší. Syn Antonína Slavíčka, sám slavný a vyhledávaný malíř.

(22.1.1900 Praha - 5.4.1970 Praha)

  TOP 241-260

Kalvoda Alois

"Světla a stíny v letní krajině s chalupami"

olej na plátně fixovaném na lepence, signováno AL. KALVODA, vzadu razítko "Vystaveno 1925 - Klatovy". Široký secesní rám v barvě zelené a zlaté. Mistrovská práce, galerijní a sbírkový kus.

50 x 65 (68 x 83) cm

59 000 Kč

Kalvoda Alois (1875-1934)

Malíř a grafik v Praze, přední Mařákovec, od roku 1908 redaktor časopisu Dílo, studia na pražské akademii u Mařáka, dále v Paříži a Mnichově, posléze sám pedagog, výstavy po celém světě, zastoupen v Národní galerii v Praze a dalších, uváděn ve světových prodejních katalozích, maloval prosté motivy českého a moravského kraje.

(15.5.1875 Šlapanice, Brno - 25.6.1934 Běhařov, Klatovy)

  TOP 241-260

"Homér"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou JAN BAUCH, číslováno 7/100, vpravo dole název, sedmdesátá léta minulého století.

Ve výřezu 48,5 x 33,5 (72 x 62) cm

9 400 Kč

Skvělá adjustace, reprezentativní celek.

Bauch Jan (1898-1995)

  TOP 241-260

Hudeček František

"Dobytí vesmíru"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou Fr. HUDEČEK, datováno 1958, vlevo dole uveden název listu. Rámováno v masivním dřevěném rámu, paspartováno, pod sklem. Velká mistrovská práce, zcela ojedinělá, vynikající adjustace.

Tisková plocha 49 x 36,5 (83 x 70) cm

25 000 Kč

Hudeček František (1909-1990)

malíř, grafik, kreslíř, navrhoval rovněž poštovní známky, studoval na UPŠ v Praze u F. Kysely, později na pražské akademii u W. Nowaka, od roku 1936 se účastnil Zlínských salonů, od roku 1941 vystavoval s Uměleckou besedou a od roku 1961 s tvůrčí skupinou Radar, člen Skupiny 42, Umělecké besedy, SČUG Hollar, Konfrontace a dalších, zastoupen v řadě galerií u nás i v Evropě, široké zastoupení v Národní galerii Praha, dlouhý výčet výstav a literatury o tomto umělci v Lexikonu, velmi významný český malíř 20. století

  TOP 241-260

"Pohled do lóže"

galerijní kresba tužkou a tuší, nesignováno, kolem roku 1930, výborná adjustace.

Ve výřezu 17,5 x 28 (42 x 51) cm

8 500 Kč

(5.4.1895 České Budějovice - 22.12.1962 Praha)

  TOP 241-260

William Henry Boucher

"Darby and Joan - Co vše jsme v životě dosáhli a nashromáždili"

rytina W. H. Bouchera podle obrazu Waltera Dendy Sadlera (1854 - 1923), datováno 1890, vydal Léon Henri Lefčvre London - slepotiskové razítko v levém dolním rohu, Viktoriánská Anglie.

43,5 x 56 (66,5 x 77,5) cm

6 700 Kč

Původně ve sbírkách zámku Čechy pod Kosířem. Za povšimnutí stojí původní vybavení interiéru, většinou z Asie.

William Henry Boucher (1837-1906)

Ilustrátor Viktoriánské Anglie, 20 let pracoval pro velmi známý satirický časopis Judy, který vycházel v Anglii v letech 1867 - 1907, kromě práce pro časopisy a noviny ilustroval i řadu knih, byl oblíbeným ilustrátorem spisovatele Roberta Louise Stevensona.

  TOP 241-260

Csaba Vilmos Perlott

"Zátiší s láhvemi a mísou s ovocem"

mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vlevo dole PERLOTT CSABA, datováno PARIS 1917. Vynikající práce z vynikajícího období vynikajícího a ceněného maďarského autora.

55 x 45 (72 x 61) cm

390 000 Kč

Pochází z významné ostravské sbírky.

V ARTPRICE je k prosinci 2017 uvedeno přes 220 prodejů olejomaleb tohoto autora. Mezi uvedenými záznamy se vyskytuje řada zátiší v různých cenových relacích. Zátiší s lahví, květy a soškou z roku 1910, rozměr 80 x 60 cm, bylo prodáno 12.10. 2015 na aukci v Budapešti za 61 180 eur, přičemž ohodnocení bylo v rozpětí 64 000 až 112 000 eur. Mezi nejvyšší zaznamenané prodeje se řadí Zátiší s broskvemi a jablky z roku 1914, prodej v Kieselbach Gallery, Maďarsko 14.12.2007 za 158 799 eur. Jsou tam samozřejmě i nižší prodeje, např. Zátiší s hodinami a sochou z roku 1918 o velikosti 75 x 60 cm. Cena tohoto obrazu byla odhadnuta na 61 180 eur, ale prodejní cena byla 38 640 eur.

Nabízený obraz má velký investiční potenciál.

Csaba Vilmos Perlott (1880-1955)

v ARTPRICE je uvedeno 152 záznamů o aukčních prodejích děl tohoto autora, z toho 28 kreseb a akvarelů, 124 olejomaleb. Mezi uvedenými záznamy se vyskytují vícekrát kompozičně a barevně podobně laděné olejomalby s motivy Notre Dame, nábřeží a mostů na Seině, obrazy jsou většinou i ze stejného období, cenově až 48 260 eur. Zajímavý je prodej obrazu Nagybánya - v roce 2000 cca 17 000 eur, 2003 za 44 990 eur, 2009 za 64 800 eur, vždy obraz stejného námětu i rozměru, stejný obraz, ale o 5cm užší, byl prodán za 63 519 eur, nejvyšší zaznamenaný prodej 158 799 eur je u zátiší s broskvemi a jablky z roku 1914

  TOP 241-260