Čípa Josef

Chodský nástěnný talíř

keramika glazovaná, skvěle ručně malovaná motivy ptáčků, srdíček a květin, vzadu signováno a značeno J. ČÍPA KLENČÍ, datováno 1945, sběratelský, muzeální i funkční kus. Na několika místech neznatelně poškozena glazura.

Průměr 32,5 cm

750 Kč

Siazvov

Krabička - sedící děvčátko na břehu v rákosí

dřevo lakované vně lakem černým, uvnitř sytě červeným, shora na víčku ruční malba sedícího děvčátka, v pravém rohu signováno azbukou SIAZVOV, datováno 1968, drobná poškození laku.

4,4 x 13,3 x 8,7 cm

900 Kč

Párové sklenice na nožce s kruhovou patkou

sklo čiré v barvě topasu, ručně foukané, broušené, okolo horního okraje pás jemné oroplastiky z 24 karátového zlata, značeno pískovanou značkou MOSER. Konec minulého století, původní papírová etue.

Výška 17,6 cm, průměr kupy 9,7 cm

2 500 Kč

Nápojová souprava

sklo čiré zelené, foukané do formy, po obvodu bohatá malba barevnými emaily stylizovaným květinovým dekorem, doplněno zlacením. Čechy, druhá polovina 19. století. Stav odpovídá stáří a míře používání (drobné oklepy).

Výška džbánu 28 cm, 5 x pohárek výška 14,5 cm

2 000 Kč

Dno džbánu má na zevní straně ostré stopy po oddělení od sklářské píšťaly - nebylo dostatečně zaleštěno.

Reprezentativní Art Deco váza

keramika zdobená polévanou glazurou v odstínech oranžové a hnědé, po celém obvodu těla vázy ve spirále vertikální žebrování, značeno pouze vtlačeným číslem 14036. Ditmar Urbach, Čechy Art Deco, první polovina minulého století.

Výška 33,5 cm

1 500 Kč

Náušnice dámské na šroubky

kombinace červeného a žlutého zlata, oválný tvar se stylizovaným motivem tulipánů, značeno platnou puncovní značkou ČEJKA (Z-36), druhá polovina minulého století.

Ryzost 585/1000 (14 K), hmotnost 4,01g, 2,3 x 1,5 cm

2 900 Kč

Mince - rakouský dukát 1915

zlato, na aversu hlava císaře Františka Josefa I. s vavřínovým věncem, okolo FRANC. IOS.I.D.G.AVSTRIAE IMPERATOR, na reversu dvojhlavý orel s korunou LOD.ILL.REX A.A.1915 HVNGAR.BOHEM.GAL.

Ryzost zlata 986/1000, hmotnost 3,50, průměr cca 2 cm

3 200 Kč

Mince - rakouská desetikoruna 1909

zlato, na aversu hlava císaře Františka Josefa I., okolo FRANC.IOS.I.D.G. IMP.AVSTR.REX BOH.GAL.ILL.ETC. ET AP.REX HVNG, na reversu dvojhlavý orel s korunou X CORONAE MDCCCCIX, 10 1909 COR.

Ryzost zlata 900/1000, hmotnost 3,38 g, průměr cca 2 cm

4 100 Kč

Dortová lopatka

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou SELKA (S-38) a vyraženým monogramem zlatníka AP, první polovina minulého století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 139,39 g, délka 27,5 cm, šířka 7 cm

1 600 Kč

Krásná reprezentativní krabička na šňupací tabák

stříbro zdobené bohatým jemným gravírováním rozvilin, rokají a stylizovaného rostlinného dekoru. Značeno monogramem klenotníka a lotovou značkou pro 13ti lotové stříbro (S-27), s vročením 1840, puncovní úřad Vídeň.

Ryzost stříbra 13 lotů, hmotnost 87,92 g btto, 1,5 x 8,5 x 5 cm

3 500 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "Pro tanec a společnost"

barevný tisk UNIE Praha, signováno Richti(?) vlevo nahoře, patrně reklamní příloha časopisu, prosvítá tisk ze zadní strany, dole datováno tužkou 12.12.1924, plakát nalepen na pevném kartonu. Nepoužitý, zařazený přímo do sbírky, stav velmi dobrý.

33 x 24 cm

1 500 Kč

Takto upraven byl rámován a vyvěšen v prodejnách. Pro sběratele reklamních produktů.

Pochází ze sbírky reklam z první poloviny minulého století.

Reklamní plakát firmy Baťa "Pro sport, cestování, vycházky"

barevný tisk UNIE Praha, signováno monogramem LH, patrně reklamní příloha časopisu, prosvítá tisk ze zadní strany, plakát je nalepen na pevném kartonu, tužkou datováno vzadu 1930. Nepoužitý, zařazený přímo do sbírky, stav velmi dobrý.

33 x 24 cm

1 500 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "Barvy jara"

barevný tisk, tužkou datováno vzadu 1931, patrně reklamní příloha časopisu, prosvítá tisk ze zadní strany, nalepeno na pevný karton, stav velmi dobrý, sbírková kvalita.

38 x 26 cm

900 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "Naše nové jarní druhy obuvi"

barevný tisk, tužkou datováno vzadu 1931, patrně reklamní příloha časopisu, nalepeno na pevný karton, prosvítá tisk ze zadní strany, sbírková kvalita, před podlepením list natržený.

38 x 26 cm

900 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "K Velikonocům"

38 x 26 cm

900 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "K prvnímu máji"

barevný tisk, patrně reklamní příloha časopisu, prosvítá tisk ze zadní strany, nalepeno na pevný karton, tužkou datováno vzadu 1931, stav velmi dobrý, sbírková kvalita.

38 x 26 cm

900 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "Zpříjemní vám dovolenou"

barevný tisk, tužkou datováno vzadu 1931, patrně reklamní příloha časopisu, prosvítá tisk ze zadní strany - DARMOL, nalepeno na pevný karton, stav velmi dobrý, sbírková kvalita.

38 x 26 cm

900 Kč

Reklamní plakát firmy Baťa "Celý svět tančí"

38 x 26 cm

900 Kč

Reklama firmy Baťa "Mikuláš se blíží"

barevný tisk, příloha časopisu "Rodina", vpravo dole autorská značka, datováno v tiráži 5. prosince 1930, nalepeno na pevný karton, stav velmi dobrý, sbírková kvalita.

37,5 x 26,5 cm

400 Kč

Reklama firmy Baťa "Príjemne vykúrená kabina"

barevný tisk na tvrdé lepenkové desce, závěsný systém, kolem roku 1930, velmi dobrý stav, sbírková kvalita.

30 x 20 cm

500 Kč

Pro sběratele reklamních produktů.