281-300

Skříňka - šperkovnice

černě lakované dřevo, mosazné aplikace, malý visací zámek, klíček schází. V uměleckém ztvárnění je patrná inspirace Asií. Počátek minulého století.

19,5 x 14,5 x 7,5 cm

900 Kč

TOP 281-301

Svícen jednoplamenný

sklo čiré bezbarvé, vínová lazura, zdobeno broušeným a rytým dekorem inspirovaným barokními vzory. Čechy, EGERMANN, první polovina minulého století.

Výška 17 cm

300 Kč

TOP 281-301

Pohárek

sklo čiré bezbarvé, dno broušené, tělo lisované, zdobeno jemnou precizní ruční malbou s barevným květinovým dekorem, doplněno zlacením, přelom 19./20. století.

Výška 11,5 cm, průměr 7,5 cm

550 Kč

TOP 281-301

Kvadratická dóza s pantovým víčkem

sklo čiré bezbarvé, zaoblené hrany, bílý kov použitý na víčku, které je zdobené rytým motivem lišky a ptáka, neznačeno, první polovina minulého století. Pant víčka je volně nasazen na hraně dózy.

7 x 14,5 x 103,5 cm

250 Kč

TOP 281-301

Trojice malých květináčků

keramika glazovaná polévanou glazurou v odstínech hnědé, žluté, oranžové a tyrkysové, neznačeno, první polovina minulého století.

Výška 7 cm

150 Kč

TOP 281-301

Velká dóza kruhová

sklo čiré bezbarvé, víko zdobené barevným malovaným motivem stavení na břehu potoka, první polovina minulého století. Malba na několika místech poškozena, drobné oklepy na vnitřní hraně víka.

Výška 9 cm, průměr 16,5 cm

400 Kč

TOP 281-301

Velký popelník na doutník

sklo v barvě indiga, montáž kov patinovaný na bronz, součástí montáže je plastika hlavy slona, žlábek na doutník a stojánek na sirky. Chobot slona je zakončen pružinkou s dusítkem. První polovina minulého století, patina částečně setřená. Rarita.

Výška i s hlavou slona 13 cm, průměr 20,5 cm

1 700 Kč

TOP 281-301

Podnos obdélníkový

keramika s barevnou polévanou glazurou, poniklovaný kov použit u kratších stran na úchyty a na ozdobné lišty u delších stran, neznačeno, číslováno vtlačeným číslem 211. První polovina minulého století, ART DECO. Ze spodní strany podnosu dva oklepy.

24 x 37,5 cm

500 Kč

TOP 281-301

Kuřácká souprava pro hráče karet

keramika zdobená polévanou glazurou v odstínech hnědé a oranžové, neznačeno, první polovina minulého století, drobné oklepy.

4x popelníček, 2 x 7,5 x 9,5 cm,

1x stojánek na popelníčky, 5,5 x 8,5 x 8,5 cm,

1x dózička na cigarety, 5,5 x 9 x 9 cm

350 Kč

TOP 281-301

Plastika "Brontosaurus"

sklo hutní tažené, zelené, Čechy kolem poloviny minulého století, původní papírová etue.

Výška cca 10 cm, papírková krabička 8,5 x 10,5 x 16,5 cm

200 Kč

TOP 281-301

Velký tahací krokodýl - drak na kolečkách

hračka nebo loutka, tělo tvoří čtyři samostatné dřevěné ručně malované články spojené koženými spoji, které umožňuji pohyb jednotlivých komponent do stran a tím dosažení reálnosti pohybu celého krokodýla. Čechy, první polovina minulého století.

Výška 14,5 cm, délka 73 cm

2 500 Kč

TOP 281-301

Soudek na víno s pípou a stojánkem

dřevo dubové, soustružené a lakované, zdobené motivem listů vinné révy a hroznů, zpevněno mosaznými obručemi, datováno 1927. Výborná řemeslná práce.

Samotný soudek 30,5 x 20 x 34 cm, stojánek výška 22 x 30 x 20 cm

3 500 Kč

Obsah soudku odhadem 10 l. Praktická věc pro milovníky vína a vinařství.

TOP 281-301

Skříňový gramofon Apollo Deep Tone Resonator Brit Patent 171299 Nov 1920

skříň dřevo lakované, nahoře pod výklopným víkem gramofon, postranní klika, mechanický pohon. Pod gramofonem zvukovod, dole police na gramofonové desky, oba prostory kryty dvířky, poškozená ozdobná dřevěná mřížka zvukovodu.

102 x 48 x 55 cm

3 500 Kč

Vynikající design, vhodný i do moderního interiéru.

TOP 281-301

Masivní osmanský tác

měděný tác vykládaný bílým kovem - uprostřed sultánská tughra, doplněno motivem běžící gazely a stylizovaným rostlinným dekorem, počátek minulého století. Lze použít i jako nástěnnou dekoraci.

Průměr 40 cm

3 000 Kč

Dle majitele se jedná o tughru tureckého sultána Abdulhamida II.

TOP 281-301

bronz zdobený přihrádkovým emailem - cloisonné, po stranách připevněny kroužky. Značeno vyraženou značkou ve spodní části vázy, Japonsko, období Meidži. Ve spodní části drobný oklep.

Výška 30,5 cm

2 500 Kč

TOP 281-301

Plastika "Drak"

řezba v nefritu, Čína, 20. století.

Výška 12 cm, délka 15 cm

2 000 Kč

TOP 281-301

Velká žardiniéra

bronz, jamkový email champleve se stylizovaným florálním a úponkovým motivem, dno z bronzového zrcadla dokkjó s blahopřejným motivem jeřábů a borovic, signováno ,,Asahi", Japonsko, období Meidži (1868 - 1912).

Výška 27 cm, průměr cca 30 cm

8 000 Kč

TOP 281-301

Pouzdro na psací potřeby - kalamdan

papíer mâché černě lakované, zdobené barevnou ruční malbou růží a slavíků, Persie - kadžárovská dynastie, 19. století.

3 x 22,5 x 4 cm

3 500 Kč

Růže a slavík je oblíbený perský motiv symbolizující lásku.

TOP 281-301

Velká reprezentativní šperkovnice

ořešákové dřevo vykládané perletí, mušlemi abalone a několika druhy dřev - z olivovníku, broskvoně, růže a citronovníku, interiér polstrovaný rudým sametem. Damašek, druhá polovina minulého století, na zadní straně šperkovnice schází kousek perleti.

14,5 x 30 x 29,5 cm

9 500 Kč

TOP 281-301

Knoflík netsuke

řezba ve slonové kosti, postava muže - rolníka, na zádech figurky rukou psané číslo 71-00, Japonsko, přelom 19/20. století. V rodině majitele od konce dvacátých let minulého století.

Výška 5,5 cm

1 000 Kč

TOP 281-301