301-312

311 312

Kreibich Vilém

"Obsazený kabriolet v zatáčce"

mistrovská tempera, signováno vlevo dole KREIBICH, kolem roku 1930, skvělá práce absolventa Akademie v Praze u Hanuše Schwaigera, autorský rám, skvělý celek.

45 x 66 (61 x 81) cm

49 000 Kč

Kreibich Vilém (1884-1955)

Malíř, designér, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u Hanuše Schwaigera, věnoval se figurální a portrétní tvorbě, prostředí nádraží, dolů a továren, vystavoval v Praze a Zlíně. Ve Škodových závodech v Plzni působil jako designér lokomotiv.

(6.1.1884 Zdice, Beroun - 27.11.1955 Praha)

TOP 301-3110

Bruckmüller Josef

"Bez názvu"

kombinovaná technika na dřevěné desce, signováno monogramem JB, datováno 1993, vzadu text o malíři, velmi kvalitně provedená práce.

47,5 x 39 (50 x 41) cm

15 000 Kč

Bruckmüller Josef (1946-)

Malíř, autodidakt, byl modelářem v českobudějovické Škodovce, od roku 1992 se věnuje se volné tvorbě. Do sféry jeho aktivit spadá malba, smalt, kresba, grafika, plastika, realizace v architektuře, zkoušel i práci s dřevěnnými objekty.

(Slovník Chagall, abART, www.bruckmuller.wz.cz/)

(nar. 17.9.1946 České Budějovice)

TOP 301-3110

Baďura Petr

"Vzpomínka na Bohumila Hrabala"

fotomontáž, nesignováno, autor Petr Baďura, druhá polovina minulého století, rámováno v masivním reprezentativním rámu.

40 x 30,5 (54,5 x 44,5) cm

4 500 Kč

Současný majitel získal přímo od autora.

Baďura Petr (1945-)

Český fotograf, člen Svazu fotografů, asi 35 výstav v Čechách a zahraničí.

(ART+)

TOP 301-3110

Mrkvička Otakar

"Kubistická žena"

mistrovská galerijní kombinovaná technika tuš-akvarel-kvaš, signováno vlevo dole MRKVIČKA, datováno 1-3. září 1943, výborná komorní práce skvělého malíře řadícího se mezi špičku české moderny dvacátého století, vzadu štítek.

Ve výřezu 28 x 20 (52,5 x 42,5) cm

39 000 Kč

Na štítku nalepeném na zadní straně je strojem psaný text: "Otakar Mrkvička: 'Vdova'. Zakoupeno z výstavy pořádané 19.9.-10.10.1945 ve Vilímkově galerii. Číslo katalogu 48. Úvod Dr. J. Pečírka". V uvedeném období se v Galerii Jos. R. Vilímka konala výstava "Otakar Mrkvička, Z válečného deníku".

Mrkvička Otakar (1898-1957)

Malíř, kreslíř, ilustrátor, karikaturista, novinář, scénograf, studium na UPŠ Praha u Dítěte a Brunnera, dále na akademii v Praze u Loukoty.

(19.12.1898 Příbram - 20.11.1957 Praha)

TOP 301-3110

Kaláb František

"Pád"

kombinovaná technika tuš, akvarel, signováno vlevo dole písmenem K (Kaláb František), datováno 1944. Rámováno, paspartováno, pod sklem.

Výřez 33 x 25 (56 x 45) cm

19 000 Kč

Kaláb František (1908-1950)

Malíř, grafik, sochař, scénograf, pedagog, ilustrátor, studia na pražské UMPRUM u J. Bendy a na pražské akademii u profesora O. Nejedlého, v roce 1929 v Paříži na Academii Moderne u Marchanda, kde se seznámil s Františkem Kupkou. Často pobýval v zahraničí, byl členem Skupiny výtvarných umělců v Brně, SVU Mánes, KVU Aleš, krátce učil na ŠUŘ v Brně.

(11.11.1908 Brno - 4.12.1950 Brno)

TOP 301-3110

Musatova Nora

"Cirkus"

kombinovaná technika - akvarel, tuš, signováno vlevo uprostřed N. MUSATOVÁ, datováno 3. IV. 1967, rámováno v jednoduchém bílém rámu, paspartováno, pod sklem.

Výřez 31 x 31,5 (51,5 x 50) cm

7 500 Kč

Musatová Nora (1931-)

Malířka, grafička, ilustrátorka, studia na DAMU, potom u profesora Martina Salcmana a Josefa Nováka na pražské Uměleckoprůmyslové škole a soukromě pod uměleckým vedením profesora K. Součka. V roce 1974 absolvovala půlroční studijní pobyt v USA, v roce 1997 pracovně pobývala v L´Atelier Franco - Russe v Berre - Les Alpes ve Francii. Věnovala se ilustraci, spolupracovala s řadou časopisů, pracovala pro nakladatelství Práce. Pochází z ruské malířské rodiny, dcera Grigorije Musatova, který se v roce 1920 usadil v Československu.

(nar. 6.12.1931 Praha)

TOP 301-3110

Coufal Ondřej

"Máňa"

olej na sololitu, signováno vpravo dole O. COUFAL, datováno 1995.

50 x 37 (57,5 x 45) cm

16 500 Kč

Coufal Ondřej (1979-)

Autodidakt, mimořádný malířský zjev, zabývá se figurální malbou a kresbou, přes své mládí je již zastoupen v Galery Anya Tish Houston a v řadě soukromých sbírek po celém světě, vystavuje od roku 1989, výstavy : 1991 Praha, 1991 Kroměříž, 1992 Pelhřimov, 1992 Budimír, 1993, 1995, 1997 Vltavín Praha, 1996 Olomouc, 1997 Houston v USA atd.

(nar. 14.1.1979 Pelhřimov)

TOP 301-3110

Kasim Vladimír

"NEW BONNET"

olej na plátně, signováno vlevo dole V. KASIM, vzadu štítek se jménem Vladimir Kasim a názvem obrazu, druhá polovina minulého století.

49,5 x 30 (64,5 x 44,5) cm

9 000 Kč

Kasim Vladimír (1957-)

Malíř, univerzitní studia ukončil v roce 1984, od roku 1991 žije i s rodinou v Praze.

(mujweb.cz/vkasim/about.html)

(nar. listopad 1957, Volgograd, Rusko)

TOP 301-3110

Dvořák

"Trojice krojovaných dívek na pouti"

velký olej na plátně, signováno vpravo dole DVOŘÁK, první polovina minulého století.

69 x 99,5 (88 x 119,5) cm

9 500 Kč

TOP 301-3110

"Letní kytice ve váze"

mistrovský olej - tempera na kartonu, signováno vpravo dole BOH. DVORSKÝ, datováno 1952, signatura je součástí dedikace novomanželům Durčákovým. Jde o jedno z malířových slavných zátiší s květy, rozjásaná skvostná práce, luxusní rám.

90 x 65 (109 x 83) cm

39 000 Kč

Pochází z významné ostravské sbírky.

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA), Slovník ČSVU, abART)

TOP 301-3110

Panenka mrkací a mluvící

obličej a končetiny z masy, ručně malovaná ústa, dva zoubky, modré očí. Vzadu na hlavičce značeno FS & Co Germany, na končetinách vytlačena čísla 46, první polovina minulého století. Vzadu na hlavičce drobná krakeláž.

Délka cca 45 cm

4 900 Kč

TOP 301-3110

Tabery Štěpán

Stolní lampa ve tvaru koule na nožce typ 337617/11

sklo bílé, přejímané sytě oranžovým až červeným, dekor šedý ve tvaru stylizovaných vlnek, vespod výrobní štítek, pro 1 žárovku 60 W, napětí 250 V, pro 1 žárovku, navrhl Štěpán Tabery pro OPP Jihlava, 70. léta minulého století. Před používáním nutná elektrorevize.

Výška 33cm, průměr 25 cm

1 800 Kč

Tabery Štěpán (1929-)

Designér, studium na Průmyslové škole sklářské v Železném Brodě.

(nar. 2.1.1929 Brno)

TOP 301-3110