Klečka

"Krojovaný tančící pár"

kresba uhlem, signováno vpravo dole KLEČKA, paspartováno, rámováno.

Výřez 53,5 x 35,5 (80,5 x 60,5) cm

2 500 Kč

"Děvucha z Olbrachtic"

kombinovaná technika, kresba tužkou, akvarel a kvaš, signováno vpravo dole V. WÜNSCHE, vlevo autorovou rukou název díla. Rámováno, paspartováno, v pravém horním rohu drobný flíček.

40 x 25,5 (55 x 39,5) cm

2 500 Kč

Kamenický Josef Jiří

"Na bramborách"

olej na plátně, signováno vpravo dole JJ KAMENICKÝ, vzadu na blind rámu nalepen papírový ověřovací list signovaný autorem a výstavní a kruhové razítko Spolku výtvarných umělců MAROLD.

30 x 55 (46,5 x 71,5) cm.

3 900 Kč

Kamenický Josef Jiří (1910-1981)

Lískovec ?

malíř, fotograf, narodil se v Brně, studoval na ŠUŘ dekorativní malbu a na AVU v Praze, byl členem Fotoskupiny pěti a střediska Purkyně, s tímto střediskem vystavoval své malby, jeho díla jsou v majetku MG Brno a GVU Zlín.

(11.11.1910 Brno - Lískovec - 1974)

Raszka

"Pohled do údolí"

olej na plátně, signováno vpravo dole RAZSKA VLAD. (?), kolem poloviny minulého století.

40 x 50 (54 x 64) cm

2 500 Kč

Procházka M.

"Chalupy v zimní krajině"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole M. PROCHÁZKA, datováno 1947. Paspartováno, rámováno, pod sklem.

Výřez 32 x 43 (53,5 x 63) cm

3 500 Kč

Melichar I.

"Kytice zahradních květin ve váze"

olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole I. MELICHAR, zdobný rám zlaté barvy.

71 x 52 (87,5 x 67) cm

2 500 Kč

Siřínek Karel

"Uprchlíci u Tarnova"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole K. SIŘINEK, u signatury německý text "Flüchtlinge bei Tarnov" a datace 14.9.1939.

25 x 30 (31 x 36) cm

1 900 Kč

Pravděpodobně se jedná o polské město Tarnów nacházející se nedaleko Krakova. Tarnów byl 7.9.1939 obsazen německými vojsky. Nabízené dílo podává svědectví o dnech následujících záhy po okupaci a je tak i důležitým historickým materiálem.

Siřínek Karel

Stopy Karla Siřínka ve Frýdku - Místku:

Tři práce Karla Siřínka jsou publikovány v příspěvku České televize. "Dominanty Frýdku-Místku zachycené na obrazech místních umělců vystavilo Muzeum Beskyd" (Výstava na zámku srovnává současnost a minulost Frýdku-Místku, Česká televize, Televizní studio Ostrava 30. 1. 2013, http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-ostrava/kultura/213085-vystava-na-zamku-srovnava-soucasnost-a-minulost-frydku-mistku/)

"Oltářní obraz Sv. Františka z Assisi v poutním kostele Navštívení P. Marie ve Frýdku je umístěn v boční kapli téhož světce ... Obraz je signován v pravém dolním rohu pod stupni: ELIAS FRANT HERBERT/PINXIT 1761, pod signaturou malíře je další nápis: RENOV. K. SIŘÍNEK R. 1923." (Dominika Grygarová: Oltářní obrazy v poutním kostele Navštívení Panny Marie ve Frýdku, UP Olomouc, Filozofická fakulta, bakalářská diplomová práce, Olomouc 2011 http://theses.cz/id/ueloaj/bp.pdf)

Techl Josef

"Sedící štěně"

lept ručně kolorovaný akvarelem a kvašem, signováno dvakrát monogramem v desce - vlevo JT a vpravo dole JT 46, dále tužkou vpravo dole J. TECHL, datováno 1946, vlevo dole uvedeno :"Orig. lept 4".

Tisková plocha 23 x 16,5 (46 x 35) cm

500 Kč

Sládek Jan Miroslav

"Kytice ve džbánu"

kresba tuší a akvarel, signováno vpravo dole JAN SLÁDEK, datováno 1942. Rámováno, paspartováno.

Výřez 30,5 x 24 (52 x 44,5) cm

1 200 Kč

Sládek Jan Miroslav (1917-?)

Malíř, studoval u M. Salcmana a C. Boudy na PedF UK v Praze, věnoval se zejména krajinomalbě a figurálním kompozicím, vystavoval se středočeskými výtvarníky.

Komáromi-Kacz Endre

"Interiér salonu"

olej na plátně, signováno vlevo dole KOMÁROMI - KACZ E (Endre), počátek minulého století. Plátno na čtyřech místech podlepeno.

80 x 60,5 (93,5 x 74) cm

15 000 Kč

Vynikající galerijní práce, která skvěle pracuje se světlem v interiéru.

(1880-1969)

monogramista VK

"Don Quijote"

malý olej na překližce, signováno vlevo nahoře monogramem VK, profilovaný rám zlaté barvy.

16 x 12 (26 x 22) cm

1 500 Kč

Holý Miloslav

"Lodičky na vodě"

barevná litografie, signováno tužkou vpravo dole M. HOLÝ, datováno 1963, vlevo dole číslováno 31/50, vzadu papírový štítek s informacemi o obraze a razítko ČFVU PRAHA, rámováno, paspartováno.

Výřez 20 x 26 (43 x 53) cm

900 Kč

Holý Miloslav (1897-1974)

Malíř, grafik, studia na AVU v Praze u J. Preislera, po návratu z 1. světové války u V. Bukovace, J. Obrovského a ve speciální grafické škole M. Švabinského, spolu s Holanem, Kotíkem a Kotrbou vytvořil skupinu HO-HO-KO-KO, byl členem Umělecké besedy, SVU Mánes a SČUG Hollar, v letech 1947-1958 profesor na AVU v Praze, 1950-1954 rektor, 1954-1957 prorektor, výstavy v Mánesu, Myslbeku, ve Zlínském salóně, Benátkách, Paříži, USA, zastoupen v řadě galerií, široké zastoupení v Národní galerii Praha.

(4.10.1897 Praha - 3.3.1974 Praha)

Mega Bohumil

"Svatý Antonínek"

olej na překližce, signováno vpravo dole MEGA, padesátá - šedesátá léta minulého století, současný široký tmavě hnědě mořený dřevěný rám.

18,5 x 19 (30 x 30,5) cm

1 600 Kč

Dle majitele obraz zachycuje krajinu s Blatnickou horou, nazývanou také Svatý Antonínek, významné moravské poutní místo mezi Ostrožskou Lhotou a Blatnicí pod Svatým Antonínkem.

Mega Bohumil (1919-1985)

Malíř ze Strážnice.

(http://muzeum-straznice.webnode.cz/osobnosti-straznicka/)

(5.10.1919 - 28.5.1985)

Trinkmoc

"Dubrovník"

olej na kartonu, signováno vpravo dole TRINKMOC, vzadu datace ZÁŘÍ 1936.

25 x 35 (32 x 41,5) cm

1 500 Kč

Řehoř Jaroslav

"Monastýr"

kresba tuší kolorovaná akvarelem, signováno vpravo dole JÁRA ŘEHOŘ N. P., datováno MONASTÍR 1936.

33 x 23 (37,5 x 28) cm

900 Kč

Řehoř Jaroslav (1897-?)

Malíř, studoval na Akademie der bildenden Künste ve Vídni a soukromě v Paříži, kde také vystavoval. Další výstavy ve Španělsku, doma v Pardubicích, Hradci Králové a Plzni.

(7.5.1897 Nová Paka -?)

Pitřík Přemysl

"Akt"

hutná pastózní malba olejem na sololitu, signováno vlevo dole PŘEMYSL PITŘÍK, vhodný profilovaný rám v černé a červené barvě.

31 x 24 (38,5 x 31) cm

500 Kč

Pitřík Přemysl (1959-)

Malíř, studoval na Státní uměleckoprůmyslové škole v Brně (SUPŠ) u Jiřího Coufala, na Akademii výtvarných umění v Praze u Františka Jiroudka a Jiřího Karmazína, člen Sdružení výtvarných umělců a teoretiků Brno (SVUT), člen Volného sdružení moravských výtvarníků (VSMV).

(nar. 30.7.1959 Brno)

"P.D."

barevná litografie, signováno v desce SAUDEK (pod nárazníkem), vpravo dole značeno slepotiskovým razítkem KÁJA SAUDEK ORIGINAL ART, tužkou číslováno 33/100. Vzadu razítko s informacemi o díle s datací 2013.

13 x 17,5 (26 x 32) cm

4 100 Kč

Lomnický B.

"Stará stodola s doškovou střechou"

olej na překližce, signováno vpravo dole B. LOMNICKÝ, částečně krytý text pod rámem čteme "Stodola ve Starém Městě", první polovina minulého století, dobový rám.

66 x 86 (83,5 x 103) cm

3 500 Kč

Kovařík Hubert

"Dívčí akty v krajině"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole typickým monogramem HKO (Hubert Kovařík), datováno 1945.

110 x 89,5 (126 x 106) cm

8 000 Kč

Reprezentativní práce, mimořádná cenová nabídka.

Kovařík Hubert (1888-1958)

Sochař, keramik a malíř, studium na uměleckoprůmyslové škole ve Vídni, dále u profesora Ant. Hanaka rovněž ve Vídni, po první světové válce vedl Keramickou dílnu v Kunštátě. V letech 1922 - 1932 provozoval vlastní umělecko-řemeslnou dílnu ve Svitávce u Boskovic, provoz byl ukončen vlivem hospodářské krize. Mimoto byl vedoucím keramického oddělní na živnostenské škole v Letovicích. Po roce 1932 se věnoval malbě a grafice.

(abART, Toman, Slovník Chagall)

(27.10.1888 Břeclav - 21.7.1958 Praha)

Schiff Robert

"Andromeda - dívčí akt v okovech"

olej na plátně, signováno vpravo dole ROBERT SCHIFF, datováno 1927. Rámováno v širokém jemně profilovaném rámu. Plátno na několika místech viditelně poškozeno.

90,5 x 60 (114,5 x 84) cm

48 000 Kč

Obraz vyžaduje restaurování, nicméně se jedná o vynikající práci inspirovanou postavou krásné bájné Andromedy z řecké mytologie.

Schiff Robert (1869-1935)

Rakouský portrétní a žánrový malíř. Od roku 1886 studoval na Akademie der bildenden Künste Wien. Byl členem spolků Wiener Künstlerhaus a Hagenbund. Jeho práce byly často reprodukovány na pohlednicích.

(18.1.1869 Wien – 1.6.1935 Wien)