Velký stojánek na fotografii

sklo v barvě slonové kosti a černé - imitace onyxu, doplněno dvěma tenkými destičkami z čirého bezbarvého skla, jedna destička je při okraji fasetovaná. ART DECO, první polovina minulého století, drobné oklepy.

26 x 29,5x 7,5 cm

2 500 Kč

Nápojová souprava

sklo čiré, bezbarvé, po obvodu zdobeno jemným a bohatým brusem, spodní okraje hraněné, na hrdle džbánu pás broušených faset, Čechy, první polovina minulého století. Na dvou skleničkách oklepy při horním okraji.

1x džbán, výška 25,5 cm,

6x sklenice, výška 12,5 cm

2 000 Kč

Nástěnný reliéf "Milenci"

pálená hlína hnědě glazovaná, neznačeno, nesignováno, 60. léta minulého století.

33 x 20 cm

900 Kč

Talířek ozdobný

porcelán bílý, celoplošný plastický dekor otevřeného květu, malba modrou barvou, bohaté zlacení, značeno vtlačenou značkou LIPPERT & HAAS in SCHLAGGENWALD a vtlačenými čísly 22 a 844, Čechy, SLAVKOV 1844, luxusní sběratelský a muzeální kus.

Průměr 18 cm

1 600 Kč

Talířek ozdobný

kamenina glazovaná v barvě slonové kosti, široký prolamovaný a proplétaný okraj, značeno vtlačenými čísly, Čechy, kolem roku 1850, sbírková a muzeální položka.

Průměr 18 cm

650 Kč

Souprava dezertních misek

porcelán, zlatý a červený dekor, značeno tištěnou značkou pro léta 1928 - 1943 a čísly 1125 33, HUTSCHENREUTHER, Paul Müller, Selb, vrcholné art deco, kvalitní a dekorativní, celkem 7 kusů.

1x větší odkládací miska, výška 3 cm, průměr 22 cm,

6x malá miska, průměr 11 cm

1 900 Kč

Sutnar Ladislav

Souprava nápojová

sklo čiré, technické, zdobeno dvěma bílými pásy, červenou linkou a modrými a červenými puntíky, původní návrh L. SUTNARA z roku 1931 pro Krásnou jizbu - Družstevní práce, drobné oťuky na hubičce konvice a podšálcích, místy setřené puntíky.

1x konvice, výška 13,5 cm,

1x cukřenka, výška 10,5 cm,

1x karafa na rum, výška 15 cm,

5x šálek, výška 6 cm, průměr 8 cm,

6x podšálek, průměr 12,5 cm.

2 000 Kč

Sutnar Ladislav (1897-1976)

Významný světový výtvarník, pedagog, designér, typograf, grafik, malíř, redaktor, tvořil návrhy užitého umění pro Družstevní práci, později pracoval v New Yorku, od roku 1947 vyučoval reklamu na Pratt Institute v New Yorku.

(9.11.1897 Plzeň - 17.11.1976 New York)

Džbán ve tvaru kohouta

keramika bíle glazovaná, ručně barevně malovaná, neznačeno, první polovina minulého století, výrazné ART DECO.

Výška 18 cm

900 Kč

Plastika "Praha - Hradčany"

sklo v odstínech šedé barvy, na podstavci název "Praha -Hradčany" a vzadu arch. L. Procházka, kolem roku 1930, původní etue. Kvalitní upomínka na Prahu. Na špičkách věží oklepy.

Plastika: délka 15,5 cm, výška 9,5 cm, šířka 7 cm.

Etue: délka 19 cm, výška 12 cm, šířka 10,5 cm.

1 200 Kč

Šestiosobní koláčová souprava

kamenina zeleně glazovaná, zdobená barevným motivem švestkových větviček s lístky a plody, při okraji plastický dekor lístků jetele. Neznačeno, výrazné secesní provedení, počátek 20. století.

1x velký talíř, průměr 23,5 cm,

6x malý talířek, průměr 16,5 cm

1 200 Kč

Sada šesti sklenic na vodu

sklo čiré, bezbarvé, tenkostěnné, po obvodu zdobené jemným brusem linek a obloučků, při spodním okraji pás fasetovaných čoček, ART DECO.

Výška 9,5 cm

600 Kč

Miniaturní kávová/čajová souprava s výrazně tvarovanými oušky

porcelán bíle glazovaný, po obvodu plasticky žebrovaný, zdobeno stříkaným dekorem v barvě zelené, fialové a hnědo červené, drobným barevným potiskem kvítků a jemným zlacením, neznačeno. Konvička nemá víčko.

1x konvička, výška 10 cm,

1x mléčenka, výška 7,5 cm,

1x cukřenka, výška 7 cm,

6x šálek s podšálkem, výška šálku 4 cm, průměr podšálku 6 cm .

600 Kč

Hanzelka Pavel

Velký nástěnný talíř "Slunce"

pálená hlína, zdobeno polévanou glazurou, v centrální částí barevný motiv tváře, široký okraj žebrovaný, vespod signováno P. HANZELKA, datováno 1975.

Průměr 35 cm

1 200 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Sochař, keramik, studoval SUPŠ v Uherském Hradišti a VŠUP v Praze u profesora J. Kavana, v jeho prvém období tvořila keramika převážnou část jeho tvorby, později se věnoval především realizacím pro architekturu.

(26.2.1937 Uherské Hradiště - 21.3.1995)

Hanzelka Pavel

Talíř nástěnný

pálená hlína barevně glazovaná, v centrální části motiv třešní, vespod signováno monogramem HP (Hanzelka Pavel), datováno 1978.

Průměr 31 cm

1 100 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Hanzelka Pavel

Velký nástěnný talíř "Tvář ženy"

pálená hlína barevně glazovaná, v centrální části motiv hlavy ženy, vespod signováno monogramem HP (Hanzelka Pavel), datováno1977 a značeno vtlačenou značkou Hand made in Czechoslovakia.

Průměr 36 cm.

1 200 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Hanzelka Pavel

Velký nástěnný talíř "Ryba"

pálená hlína barevně glazovaná, v centrální části motiv ryby, vespod signováno monogramem HP (Hanzelka Pavel), datováno 1986, značeno vtlačenou značkou Hand made in Czechoslovakia. Patrná výrobní vada.

Průměr 34 cm

1 100 Kč

Hanzelka Pavel (1937-1995)

Svícen jednoplamenný

poniklovaný bílý kov, první polovina minulého století. Skvělý design, sbírkový a muzeální kus.

Výška 22,5 cm.

1 500 Kč

Rajlich Jan

"Průmyslový motiv"

art protis, vzadu látkový štítek signovaný JAN RAJLICH, ALEXANDROVÁ JANA, uveden název díla, rok vzniku 1974, ATELIERS VLNĚNA 2, BRNO, CZECHOSLOVAKIA.

191 x 267 cm

6 000 Kč

Mistrovská galerijní práce, svou velikostí a uměleckou hodnotou vysoce reprezentativní.

Rajlich Jan (1920-2016)

Malíř, grafik, publicista, pedagog, jeden ze symbolů kulturního života v Brně, studoval v letech 1939 - 1944 ve Škole umění Zlín, v Lexiconu neskutečně dlouhý výčet výstav, ocenění a zastoupení ve sbírkách.

Je autorem vzpomínkové knihy Přistřižená křídla vydané v roce 2005. "... Jan Rajlich patřil k prvním studentům, kteří vstoupili na Soukromou Baťovu uměleckou školu založenou Janem A. Baťou v r. 1939. Vzpomínková kniha s výstižným názvem „Přistřižená křídla“ mapuje dobu brutálního uzavření všech českých vysokých škol německými okupanty v listopadu 1939. To však poskytlo zlínské škole možnost, aby se pokusila nabídnout mladým adeptům umění z celého tzv. Protektorátu vzdělání na nejlepší úrovni. Do Zlína přijížděli studovat mladí adepti umění z celého tzv. protektorátu, nejen z Moravy, ale i z Čech a ze Slezska. Jako profesoři byli Baťou získáni vynikající představitelé českého umění jako např. sochaři Luděk Havelka, Jiří Jaška a Vincenc Makovský, malíři a grafici Rudolf Gajdoš, Karel Hofman, Vladimír Hroch, Josef Kousal, Eduard Milén, Jan Sládek, Richard Wiesner a další..." (In http://www.czechdesign.cz/index.php?status=c&clanek=898&lang=1 )

(Lexikon českých výtvarníků, abART)

(10.4.1920 Dírná, okres Tábor - 27.11.2016 Brno)

Kazeta

mosazná, uvnitř vyložená dřevem a rozdělená na dvě přihrádky, pantové víčko shora zdobené jemnou gravírovanou mřížkou s centrální obdélníkovou ploškou, první polovina minulého století.

4 x 17 x 12 cm

250 Kč

Likérová souprava šestiosobní

sklo čiré, bezbarvé, fasetované, zabroušená zátka, první polovina minulého století. Na jedné odlivce při horním okraji výrazný oklep.

1x karafa, výška 21 cm,

6x odlivka, výška 5,5 cm

1 500 Kč