Jídelní souprava šestiosobní

porcelán glazovaný, barva slonová kost, dekor: pásy větviček vinné révy s listy a hrozny, zlaté linky, značeno zelenou tištěnou značkou pod polevou DOLNÍ CHODOV Haas & Cžjžek A.S. Prague I. Národní tř. 43, první polovina minulého století. Výborná nabídka.

3 500 Kč

Stejný dekor i u položek 62 a 63.

Nádoby:

1x terina s víkem, výška 19,5 cm, průměr cca 28 cm,

1x malá terina na šťávu, s víčkem a pevně připojenou odkapávací miskou, výška 12 cm, průměr 9 cm,

1x omáčník, 8 x 21 x 9,5 cm,

1x oválný tácek pod omáčník, 22,5 x 13,5 cm.

Talíře:

6x hluboký, prům. 24,5 cm,

6x mělký, prům. 24,5 cm,

6x dezertní, prům. 18 cm.

Mísy:

1x kruhová, výška 6,5 cm, prům. 23,5 cm,

1x čtvercová, 6 x 22,5 x 22,5 cm,

1x oválná - tác, 3 x 35,5 x 25 cm.

Čajový servis pětiosobní

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekor: pásy větviček vinné révy s listy a hrozny, zlaté linky. Značeno zelenou tištěnou značkou pod polevou DOLNÍ CHODOV Haas & Cžjžek A.S. Prague I. Národní tř. 43, první polovina minulého století.

1x konvice, výška 15 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm,

1x mléčenka, výška 15,5 cm,

5x šálek, výška 5 cm, průměr 9,5 cm,

5x podšálek, průměr 11 cm.

2 500 Kč

Stejný dekor i u položek 61 a 63.

Mocca servis pětiosobní

1x konvice, výška 23 cm,

1x mléčenka, výška 8 cm,

5x šálek, výška 4 cm, průměr 7 cm,

5x podšálek, průměr 11 cm.

2 000 Kč

Stejný dekor i u položek 61 a 62.

Peche Dagobert

Lustr tříramenný

mosaz, tři štíhlá obloučkovitá ramena doplněna rostlinným prvkem stylizované větvičky se třemi lístky, návrh pravděpodobně DAGOBERT PECHE, Rakousko-Uhersko, počátek minulého století. Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.

Výška cca 86 cm, průměr cca 41 cm

3 400 Kč

(1887-1923)

Peche Dagobert

Nástěnné svítidlo jednoramenné

mosaz, rameno tvořeno dvěma štíhlými půlobloučky, návrh pravděpodobně DAGOBERT PECHE, Rakousko-Uhersko, počátek minulého století. Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.

Výška cca 14,5 cm , hloubka 17 cm.

1 600 Kč

(1887-1923)

Hospodka Josef

sklo hutní, čiré, červené, modré a bezbarvé, návrh JOSEF HOSPODKA, sklárna Chřibská, druhá polovina minulého století.

Výška 11cm, průměr 33cm.

550 Kč

Hospodka Josef Michal (1923-1989)

(21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)

Hospodka Josef

Váza ve tvaru květu

sklo hutní, růžové a modré, návrh JOSEF HOSPODKA, sklárna Chřibská, druhá polovina minulého století.

Výška 31 cm

350 Kč

Zemek František

sklo hutní, průhledné, v kombinaci skla modrého, zeleného, hnědého a bezbarvého, návrh FRANTIŠEK ZEMEK, kolekce RHAPSODY pro sklárnu Mstišov, 50 - 70. léta minulého století.

Výška 18,5 cm

200 Kč

Zemek František (1913-1960)

(www.cs-sklo.cz/ceskoslovenskesklo/14-AUTORI-DESIGNERS/2090-Zemek-Frantisek)

(20.10.1913 Zlatno pri Lučenci, Slovensko - 31.5.1960 Šumperk)

Hospodka Josef

sklo hutní, čiré, bezbarvé a modré, pravděpodobně návrh JOSEF HOSPODKA, druhá polovina minulého století.

Výška 21 cm

350 Kč

Zlaté hodinky pánské náramkové

plášť a pásek zlatý, kromě vteřinové ručičky je i ručička ukazující natažení na 0-12-24-36 hodin, na ciferníku ZODIAC - AUTOGRAPHIC SWISS, na zadním plášti ZODIAC AUTOMATIC, protinárazové, antimagnetické, vodotěsné, 70. léta minulého století, funkční.

Plášť hodinek: ryzost zlata 750/1000 (18 K),

pásek: ryzost zlata 585/1000 (14 K),

hmotnost celkem 64,50 g btto

35 000 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu

Zlaté hodinky kapesní pánské dvouplášťové I.W.C. PROBUS SCAFUSIA

zlato, porcelánový ciferník s arabskými číslicemi, vteřinový ciferníček, značeno Interantional Watch Co., vzadu na plášti Schaffhausen, na strojku IWC. Počátek minulého století, perfektní stav, funkční.

Zlato ryzost 585/1000 (14K), hmotnost 84,06 g btto, průměr ciferníku 5 cm.

25 000 Kč

Hodinky kapesní velké, lunární

plášť pozlacený obecný kov, ciferník porcelán s římskými i arabskými číslicemi pro označení hodin a minut, malé ciferníčky označují vteřiny, číslo dne v měsíci, jméno dne v týdnu a jméno měsíce v roce. Francie, kolem roku 1910, funkční.

Průměr ciferníku 7 cm

15 000 Kč

Hodinky dámské dvouplášťové

zlato, jeden plášť metal, porcelánový ciferník s římskými číslicemi, neznačeno, zadní plášť zdobený rytým květinovým secesním dekorem. Počátek minulého století. Kapesní hodinky upravené na náramkové, funkční.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), hmotnost 20,20 g btto, průměr 3 cm.

2 900 Kč

Skládací lorňon

stříbro, značeno značkou stříbrníka KK, třetí třetina 19. století. V ozdobném prstenci v dolní části ručky je ukrytý zajímavý otevírací mechanismus

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 25,25 g btto, délka 16,5 cm

1 900 Kč

Brož Hradčany

stříbro, obdélníková destička zdobená prořezávaným a gravírovaným motivem Pražského hradu s Karlovým mostem a lipovou ratolestí, v levém dolním rohu vyrytý monogram MR. První polovina minulého století.

Ryzost stříbra 700/1000, hmotnost 8,85 g btto, 3,6 x 5,5 cm

350 Kč

Čtyři dárkové nápojové sady

sklo čiré bezbarvé, nožky fasetované, na kruhových patkách, kupy hladké, při horním okraji zdobené zlatou linkou. BOROCRYSTAL, Nový Bor, druhá polovina minulého století, v původním balení. Skleničky nebyly nikdy použité.

6x sklenice na víno, výška 17,5 cm,

6x sklenice na sekt, výška 15,5 cm,

6x sklenice na koňak, výška 11,5 cm

6x sklenice na likér, výška 13,5 cm.

2 500 Kč

Čtyři dárkové nápojové sady

sklo čiré bezbarvé, nožky fasetované, na kruhových patkách, kupy hladké, při horním okraji zdobené zlatou linkou. BOROCRYSTAL, Nový Bor, druhá polovina minulého století, v původním balení. Jedna sklenička na koňak má odlomenou nožku.

6x sklenice na koňak, výška 11,5 cm,

1 900 Kč

Skleničky až doposud nebyly nikdy vybaleny. Vnější společná krabice je poškozená.

Fritsch Waldemar

Busta "Madona s dítětem"

porcelán barevně glazovaný, signováno W. FRITSCH, značeno tištěnou značkou PIRKENHAMMER, návrh z roku 1932. Součástí nabídky je závěsný dřevěný podstavec z kořenovice.

Výška plastiky 24 cm, průměr desky 37,5 cm

2 000 Kč

Fritsch Waldemar (1909-1978)

Byl především vynikající tvůrce porcelánových plastik, vedle toho též keramik, sochař a pedagog. Vyučil se točířem porcelánu v porcelánce Viktoria ve Staré Roli. V letech 1926–1929 vystudoval Státní odbornou školu pro průmysl porcelánový v Karlových Varech. V letech 1929–1934 pokračoval ve studiu na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, kde absolvoval v mistrovské třídě keramiky u Heleny Johnové. Ve třicátých létech vytvořil velkou kolekci porcelánových plastik ve stylu art deco. Náměty jsou často blízké náboženství a mystice, tvořil rovněž smyslové akty i zvířecí figury. Působil jako pedagog na keramických školách v Teplicích a v roce 1939 v Karlových Varech. Většinu svých porcelánových plastik realizoval na škole v Karlových Varech. Spolupracoval s několika místními porcelánkami. V letech 1938-1942 pracoval na velké Alegorii založení Karlových Varů. Rozměrná kompozice zůstala bohužel torzem. V době 2. světové války byl pronásledován, zatčen a uvězněn. I jako antifašista se rozhodl společně s rodiči vystěhovat v roce 1946 do Německa. Působil v bavorském Ansbachu, vytvořil několik významných plastik pro porcelánku Rosenthal v Selbu. Postupně se věnoval stále více volné sochařské tvorbě, zejména portrétní. V sudetoněmeckém hnutí měl až po své smrti v roce 1978 nepopiratelnou autoritu.

(23.3.1909 Stará Role, Karlovy Vary - 13.7.1978 Ansbach, Německo)

Dóza

keramika bíle a modře glazovaná, zdobeno ruční malbou černým stylizovaným rostlinným dekorem, značeno hnědou tištěnou značkou VILLEROY & BOCH, DRESDEN a číslem 6717, Německo, první třetina minulého století.

8 x 13 x 13 cm

2 500 Kč

Secesní váza

sklo tmavě modré, irizované v dvouuché kovové secesní montáži zdobené hlavou dívky, přelom 19. - 20. století

Výška 25,5 cm

54 000 Kč