Tylečková Zdeňka

"Kytka a džbán"

olej na sololitu, signováno vpravo dole TYLEČKOVÁ, vzadu autorský štítek.

53,5 x 46 (65 x 58) cm

2 500 Kč

Práce významné autorky, která měla spolu s manželem v devadesátých letech prodejní ateliér v Paříži.

Tylečková Zdeňka (1948-)

Malířka, studovala monumentální malbu u J. Coufala na SUPŠ v Brně, od roku 1984 žije se svým manželem v Paříži, kde od roku 1993 v hotelu Ritz provozují galerii Tylek & Tylecek, v 2001 otevřeli Museum Tylek & Tylecek v Mihaně v Japonsku. Řada výstav v Paříži, Valencii, Olivetu, Nice, Curychu, St. Gallenu, v Benátkách, Sydney, Bruselu, Nagoyi, v Ósace, Kjótu

(nar. 21.4.1948 Brno)

Weenix Jan, De Launay Nicolas rytec

"Žánrová scéna La Partie de Plaisir"

velká mědirytina podle olejomalby z roku 1667, autor J. WEENIX, ryl N. DE LAUNAY, 18. století. Grafický list v pravém dolním rohu poškozen natržením, jinak stav dobrý, výborný rám.

55 x 65 (65 x 75) cm

2 500 Kč

Ve sbírkách Moravské galerie je dobová kopie olejomalby zařazena pod názvem "Veselá společnost na břehu moře."

(1640-1719 Amsterdam ), (1739-1792 Paris)

Peca Josef

"Praha - Staré město"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou J. PECA, kolem roku 1970, autorský list, rámováno, zaskleno, plátěná pasparta.

Ve výřezu 41 x 62 (72 x 91,5) cm

1 500 Kč

Peca Josef (1923-1982)

Malíř, žák C. Boudy a Lidického, absolvent Akademie v Praze u profesora Nechleby, člen skupiny Říjen a Umělecké Besedy, zastoupen v řadě galerií, řada výstav a realizací, široká literatura o tomto významném umělci druhé poloviny 20. století.

(31.10.1923 - 1.11.1982 Praha)

Hercík K.

"Mužská hlava s červeným šátkem a náušnicí"

tempera a kvaš na černém papíře, signováno vpravo dole K. HERCIK, datováno 25.11.1968, široký rám.

38,5 x 31 (50,5 x 43,5) cm

2 900 Kč

"Průčelí katedrály v Rouenu"

měkký kryt (vernis mou), vpravo dole signováno tužkou T. F. ŠIMON, nedatováno, vlevo dole značeno červeným autorským razítkem. V seznamu prací od Artura Nováka zařazeno pod číslem 202, rok 1913 (http://www.tfsimon.com/seznam.htm).

Ve výřezu 49 x 41 (73 x 58,5) cm, tisková plocha 34 x 30,5 cm

4 500 Kč

Heber

"Nebe pro hudebníky"

tuš, akvarel, signováno vpravo dole HEBER, datováno 1936, kresba je ve tvaru lunety, příjemná práce v pěkné adjustaci.

Ve výřezu 29 x 45 (47 x 61,5) cm

2 800 Kč

Majer Antonín

"Rožďalovice na podzim"

mistrovský olej na kartonu, signováno vpravo dole A. MAJER, vzadu rukou psaný název obrazu.

33 x 44 (48 x 59) cm

4 500 Kč

Práce vynikajícího malíře a grafika málo se vyskytujícího na trhu.

Majer Antonín (1882-1963)

Malíř, grafik, studia u profesora Brožíka, Schwaigera a Hynaise na AVU v Praze, věnoval se malbě, kresbě a ilustraci. Velký vliv na jeho práci měl Munch. Byl jedním ze zakládajících členů spolku Hollar, s nímž vystavoval u nás i v zahraničí, vydal cyklus pohlednic, zastoupen v řadě galerií, včetně Národní galerie Praha.

(1.2.1882 Praha - 6.12.1963 Praha)

Grus Jaroslav

"Můstek ve vsi"

mistrovský pastel, kvaš a tempera, signováno vpravo dole J. GRUS, datováno vlevo dole 1979, kvalitní adjustace, zaskleno.

Ve výřezu 29 x 43 (60 x 72) cm

6 900 Kč

Grus Jaroslav (1891-1983)

(13.8.1891 Pardubice - 13.10.1983 Praha)

Rybák J.

"Žralok"

velká moderní serigrafie, signováno vpravo dole v desce J. RYBÁK, uprostřed perem RYBÁK, vlevo tužkou uvedeno autorský tisk, vpravo číslování 14/16.

86 x 61,5 (91 x 65,5) cm

4 500 Kč

Rybák Jan (1932-)

Grafik, malíř, v letech 1953-1959 studia na VŠUP v Praze u prof. Josefa Nováka

(Lexikon českých výtvarníků)

(nar. 16.5.1932 Klatovy)

Žebrok Rud.

"Zralé slunečnice"

velký kvaš, signováno vlevo dole RUD. ŽEBROK, datováno 1973, vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU OSTRAVA, rámováno, pod sklem.

86,5 x 37,5 (110 x 62) cm

3 500 Kč

Žebrok Rudolf (1915-1984)

Malíř, grafik polské národnosti, narodil se v hornické rodině, žil v Karviné, původně vyučen pekařem, jako pekař pracoval až do konce druhé světové války, malovat začal jako autodidakt, řemeslné dovednosti získal od svého přítele malíře Francizska Swidera, později dosáhl dálkově akademického vzdělání, člen SČVU, ve své tvorbě se zaměřil na život Karvinska a Pobeskydí, úspěšně maloval krajinu i portréty, obzvlášť úspěšný byl v malbě interiérů kravínů, na počátku padesátých let vystavoval s Francizskem Swiderem v Jízdárně pražského hradu, několik let působil jako grafik v měsíčníku Zwrot, zastoupen ve sbírkách GVU Ostrava i v Národní galerii (galeriepodvezi.rkka.cz, Katalog Vědecké knihovny v Olomouci, www.knih-havirov.cz, Regionální umění ve sbírkách GVUO v Ostravě, hledani.osobnosti.cz)

(18.10.1915 Karviná - 18.1.1984 Karviná)

Beneš Vincenc

"Tři postavy na ulici"

mistrovská kubistická kresba tuší a akvarel, signováno vpravo dole V. BENEŠ, datováno 1911,

63 x 45 (82 x 64) cm

79 000 Kč

Skvělá kubistická práce patrně z autorova pobytu v Paříži, mimořádně hodnotná. Práce je podtržena uměleckým, speciálně pro ni dělaným rámem z masivu dubu, jen cena rámu je minimálně 15 000 Kč

Beneš Vincenc (1883-1979)

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, studia na UMPRUM a AVU u profesorů Dítěte, Lišky, Bukovace a Ottenfelda, člen Osmy, SVU Mánes, Skupiny výtvarných umělců atd., zastoupen v Národní galerii Praha a ve všech krajských a městských galeriích, zastoupen i ve sbírkách Metropolitního muzea v New Yorku, výstavy po celém světě, např. 1921 - Paříž, 1922 - Řím, 1925 -. Londýn, Vídeň, Hagenbund, v letech 1924, 1926, 1928, 1930, 1931, 1932, 1933, 1936 - Pittsburgh, Saint - Louis, Philadelphie, Chicago, Carnegie Institut, 1937 - Paříž, řada vyznamenání, jeden z nejvýznamnějších českých malířů první poloviny 20. století, měl společný ateliér s B. Kubištou, zastoupen i ve sbírkách moderního umění v New Yorku

(22.1.1883 Lišice, pošta Chlumec nad Cidlinou - 27.3.1979 Praha)

"Slézové růže II"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole J. HÝŽOVÁ, datováno 1959, luxusní rám francouzského typu, skvělý celek.

55,5 x 45,5 (70 x 59,5) cm

4 900 Kč

Cigoš Stanislav

"Frank Zappa"

olej na plátně, nesignováno, podle majitele je autorem Stanislav Cigoš, neověřeno, v každém případě jde o velmi kvalitní práci.

75 x 55 (79,5 x 59,5) cm

3 500 Kč

(1955-2003)

Zezula Oldřich

"Karlovy Vary - Zámecký vrch"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole OLDŘICH ZEZULA, datováno 1977, vzadu autorský štítek a razítko ČFVU.

50,5 x 70,5 (67 x 87) cm

4 200 Kč

Zezula Oldřich (1907-1980)

Malíř, pedagog, studium na akademii v Praze u prof. Blažíčka, Loukoty a Obrovského, v roce 1937 podnikl studijní cestu do Francie, byl profesorem kreslení v Turnově, Příboře, Kroměříži. Byl členem Spolku výtvarných umělců Hodonín a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, KGVU Zlín, GVU Hodonín, Muzea Kroměřížska v Kroměříži a jinde.

(24.5.1907 Rataje, Kroměříž -29.6.1980 Kroměříž)

"Z orientálního města"

mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vpravo dole T. F. ŠIMON, nedatováno, původní rám, výborná nabídka.

38 x 58 (51 x 71,5) cm

39 500 Kč

Oleje T.F. Šimona jsou velmi vzácné.

Procházka Josef

"Koupání u rybníka"

velký reprezentativní olej na tvrzené malířské desce, signováno vpravo dole JOS. PROCHÁZKA. Vzadu dvě autorova razítka, rozměr obrazu, číslo 8 a papírový štítek : " ART CENTRUM PRAHA s německým názvem "Das Baden beim Teich".

61 x 90 (76 x 107) cm

79 000 Kč

Velikostí, kompozicí a vypracováním patří mezi nejlepší práce autora.

Procházka Josef (1909-1984)

(30.1.1909 Horní Kruty, Kolín - 1984 Praha)

Minařík Jan Bedřich

"Velká lesní scenérie s potokem a balvany"

mistrovský reprezentativní olej na plátně, signováno vpravo dole J. MINAŘÍK, datováno 1925. Drobná poškození malby. Rámováno pouze v úzké rámové liště.

124 x 100 (126 x 102) cm

145 000 Kč

Práce Mařákovy krajinářské školy s kultovním tématem - INTERIÉR LESA. Minaříkovi se toto téma několikrát mimořádně vydařilo, což dokazuje i námi nabízený obraz, kompozicí, světlem v lese i barevností se řadí mezi ty nejlepší. Jeho obrazy s touto tématikou dosahují i vysokých cen. Například v aukci Galerie Kodl byl dne 27.4.2008 obraz se srovnatelnou velikostí (130 x 101 cm) prodán za 550 000 Kč.

Obrazu by slušel ručně řezaný široký rám, který by z velkého obrazu udělal impozantní dílo.

Minařík Jan B. (1862-1937)

Minařík Jan Bedřich

Spisovatel, básník, grafik, malíř krajinář, studium na UPŠ Praha u Františka Ženíška a na AVU Praha u Julia Mařáka a Maxmiliána Pirnera, excelentní představitel Mařákovy krajinářské školy, 1907 tvořil se Slavíčkem v Paříži, zastoupen v řadě evropských galerií, včetně Národní galerie v Praze, sběratelsky velmi ceněný a hledaný autor, v roce 1938 byla v Praze uspořádaná posmrtná výstava s jeho 159 obrazy.

(15.12.1862 Praha - 26.5.1937 Praha)

Špála Václav

"Údolí Berounky"

mistrovský galerijní olej na plátně lepeném na tvrzené lepence, signováno vlevo dole monogramem VŠ, datováno 1919, luxusní adjustace.

33 x 45 (53 x 62) cm

129 000 Kč

Špála Václav (1885-1945)

Malíř, ilustrátor, grafik, pedagog, soukromá studia v krajinářském ateliéru, v letech 1902-1903 studium na UPŠ Praha u Lišky, od roku 1913 studia na pražské akademii u Bukovace a Thieleho, člen Osmy, SVU Mánes, spoluzakladatel Skupiny výtvarných umělců, jeden z předních českých moderních malířů i jeden z největších umělců 20. století v kontextu Evropy, od roku1945 národní umělec, vystavoval již od roku 1908, v roce 1918 vystavoval společně s Tvrdošíjnými - s Josefem Čapkem, Janem Zrzavým, Vlastislavem Hofmanem, Rudolfem Kremličkou a Otakarem Marvánkem, široké zastoupení v Národní galerii, řada monografií, slavný a velmi ceněný malíř 20. století.

(24.8.1885 Žlunice, Jičín - 12.5.1946 Praha)

Volejníček Antonín Jan

"Republika"

velký mistrovský galerijní olej na plátně, signováno vlevo dole A.J. VOLEJNÍČEK, datováno leden 1939, personifikace republiky jako mladé ženy se státním znakem na prsou, vlastenecká reakce na odsazení republiky, vysoce reprezentativní celek.

116 x 97 (123 x 105) cm

29 000 Kč

Letos - v roce, ve kterém si připomínáme 100 roků od vzniku republiky dostávají podobné práce zvláštní význam, svou kvalitou, velikostí i námětem je obraz vhodný pro galerie, respektive kulturní či společenské instituce

Volejníček Antonín J. (1896-?)

Volejníček Antonín Jan

Malíř, grafik, žák Kysely a Maška na UMPRUM v Praze, později studoval soukromě v Paříži, zaměřil se na portréty, akty, krajinu a město Brno a jeho zákoutí, zvládl dobře techniku starých mistrů, samostatně vystavoval v Brně.

(14.10.1896 Brno-Židenice - ?)

Blažíček Oldřich

"Zima na vesnici"

mistrovský olej na plátně, signováno, datováno 1936, mimořádně luxusní široký rám francouzského typu, svým rozměrem i námětem reprezentativní

60 x 80 (84 x 104) cm

99 000 Kč

Blažíček Oldřich (1887-1953)

(5.1.1887 Slavkovice u Nového Města na Moravě - 3.5.1953 Praha)