"Tajemství - Dvě děti"

francouzský hedvábný gobelínek, vpravo dole vetkáno NF, výrobek firmy Neyret Freres et Cie, St. Etienne, Francie, známý jako "Le Secret" podle obrazu rakouské malířky Marie Wunsch. Gobelínek je vyrámovaný.

33 x 20 cm

900 Kč

Předmětem sběratelského zájmu jsou i podobné strojové práce téže firmy tkané v hedvábí ve formě pohlednic, produkovány byly okolo roku 1919.

"Jeníček a Mařenka - Ztraceni v lese"

francouzský hedvábný gobelínek, vlevo dole vetkáno NF, firma Neyret Freres et Cie, St. Etienne, Francie, "Perdus Dans La Foret" podle malíře Wunsch (Carl Christian), počátek minulého století. Gobelínek je vyrámovaný, při okraji je poškozen.

31 x 19,5 cm

900 Kč

Šálek

porcelán bíle glazovaný, zdobeno barevnou ruční malbou růže s lístky, značeno zkříženými modrými meči pod polevou, MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 5 a psaným číslem 50, krásné biedermeierské provedení, první polovina 19. století. Sbírkový kus.

Výška 5 cm, průměr 8,2 cm

1 300 Kč

Jednoplamenný svícen ESPRIT

sklo v barvě topas, průhledné, ručně broušené a tvarované, ručně leštěné do vysokého lesku, design z let 1925 - 1930, provedení druhá třetina 20. století, neznačeno, Moser. Velmi výhodná cenová nabídka.

Výška 24,5 cm

3 500 Kč

Plastika "Ženský poloakt"

sklo hutní, pískované, leptané a sklo zelené, leštěné, zapuštěno do kvadratického žulového soklu, signováno na kovovém štítku V. URBAN, počátek devadesátých let minulého století.

Celková výška cca 31 cm, samotná plastika cca 19 cm

2 200 Kč

Do prodeje získáno přímo od autora.

Ježek Jaroslav

Mocca souprava

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlatou linkou a černým geometrickým dekorem, značeno LOUČKY Czechoslovakia, typ NOFRETETE, signováno JAROSLAV JEŽEK, návrh z šedesátých let 20. století.

1x konvice, výška 19,5 cm,

1x mléčenka, výška 10 cm,

1x cukřenka, výška 10,5 cm,

6x šálek, výška 6 cm,

6x podšálek, průměr 11,5 cm

1 900 Kč

Ježek Jaroslav (1923-2002)

Nástolec

sklo čiré, bezbarvé, přejímané vínovou lazurou, zdobené probrušovaným loveckým a architektonickým motivem, charakteristické egermannovské provedení, Nový Bor, první polovina minulého století.

Výška 16,5 cm, průměr 20,5 cm

1 500 Kč

Pohárek zvonkovitý, na nízké kruhové patce

Výška 12 cm, průměr 8,5 cm

500 Kč

Čajová souprava šestiosobní

porcelán tenkostěnný, bíle glazovaný, zdobený barevným motivem asijské scenérie s figurální stafáží, ouško konvice ratanové, značeno, neurčeno, první polovina minulého století.

1x čajová konvice, výška 12 cm,

1x mléčenka, výška 8 cm,

1x cukřenka, výška 9 cm,

6x šálek, výška 5 cm, průměr 10 cm,

6x podšálek, průměr 14 cm.

1 200 Kč

Podlahové hodiny a současně bar

hodiny elektrické na 200-250V, prostor za nimi sloužil jako úložný na láhve, ve sloupové části jsou poličky s úložnými kruhy na sklenice a láhve. Schránka v ořechu, leštěná i zadní strana, chromové kování, vrcholné Art Deco provedení, kolem roku 1925.

Celková výška 170 cm, základna 50 x 47 cm, část s hodinami 37,5 x 33 x 27,5 cm.

29 000 Kč

Po otevření horních i spodních dvířek jsou na zadních stěnách madla, stroj hodin je v bakelitové ochraně a vejde se do kapsičky saka, na krytu hodin je značka Made in England, stroj byl zkoušen a je v chodu. Skvělý design, funkční i designová rarita.

Nutná revize elektroinstalace, neručíme za elektroinstalaci.

Reklamní plakát na kola "VELO TUDOR"

tmavomodrý tisk na oranžové papírové ploše, prodejce JOS. E. ZÁPOTOČNÝ, ROKYCANY, 1. republika kolem roku 1930, pěkný sběratelský kus, velmi dobrý stav.

46 x 31 cm

500 Kč

46 x 31 cm

500 Kč

Reklamní plakát na prodej "VOLNOBĚŽKA TORPEDO, která zvítězila na mistrovstvích světa 1927 a 1928"

trojbarevný - bílý, modrý a černý, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, dá se zavěsit, pěkný sběratelský kus, velmi dobrý stav.

58 x 45 cm

1 900 Kč

Reklamní plakát na prodej jízdních kol "TRIPOL"

barevné provedení, mladíci a dívka na jízdních kolech v krajině na 71. km značené cesty, kolem roku 1930, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, dá se zavěsit, pěkný sběratelský kus, velmi dobrý stav

67 x 49 cm

1 900 Kč

barevné provedení, mladíci a dívka na jízdních kolech v krajině na 71. km značené cesty, kolem roku 1930, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, na levé straně kousek velikosti cca 3 x 2 cm utržen, asi 5 mm zasahuje do obrazu, lze podlepit

67 x 49 cm

1 200 Kč

Plakát se dá zavěsit, pěkný sběratelský kus

barevné provedení, muž na pánském kole a mladá slečna na dámském, signováno Höns, kolem roku 1930, obraz má původní luxusní úpravu v laku, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, dá se zavěsit, velmi dobrý stav

69 x 48 cm

1 900 Kč

Reklamní plakát volnoběžka "TORPEDO"

barevné provedení, satyr držící v rukách Torpedo - volnoběžku, kolem roku 1930, horní a dolní hrana plakátu zpevněna plechovou lištou, dá se zavěsit, jedinečný sběratelský kus, velmi dobrý stav.

77 x 52 cm

1 900 Kč

Jeden z nejpěknějších reklamních plakátů

Dětská hračka - lokomotiva č. 3964 BLUE MOUNTAIN

plechové luxusní provedení, značeno TM - TRADE MARK - MODERN TOYS, made in Japan, pohon na tři monočlánkové baterie, druhá polovina minulého století, funkčnost neověřená. V rukách strojvedoucího chybí patrně vlaječka.

Výška 15 cm, délka 40 cm, šířka 8 cm

800 Kč

Atraktivní provedení

Květinový stolek

dřevo, zdobeno vyřezávaným stylizovaným rostlinným dekorem v horní části pod kruhovou deskou, čtveřice vysokých soustružených sloupců, vysoká kruhová patka. Biedermeier, kolem poloviny 19. století.

Průměr horní desky 25,5 cm, výška 115,5 cm

6 500 Kč

Luxusní souprava na psací stůl

mosaz vykládaná kořenicí, dvě skleněné vložky na inkoust, značeno figurkou lva nad E - ERHARD & SÖHNE, SCHWÄBISCH GMÜND, Německo, počátek 20. století. Jedna skleněná vložka oklepaná a lepená.

kalamář 6 x 29,5 x 14,5 cm,

perořízek 22 cm,

obal na zápisník 15 x 9,5 cm,

dóza na poštovní známky nebo kolky 2,8 x 8 x 5 cm.

12 000 Kč

Netypická sestava, výrazné secesní provedení. Kalamář má důmyslně navržené bočnice, které mohou zároveň sloužit i jako podložky pro několik per. Celkový stav dobrý, odpovídající stáří a evidentně častému používání.