Plastika "Lovecký pes s kachnou"

barevný porcelán, značeno ROYAL DUX, model 306, původní z druhé poloviny minulého století.

Výška cca 15 cm, délka cca 34 cm, hloubka cca 16 cm

900 Kč

Sada pěti dezertních talířků - mističek

porcelán zdobený figurálním motivem a zlacením, kombinace ruční malby a domalby tisku, značeno modrou vídeňskou značkou FRANZ DÖRFL, později přeznačeno zelenou značkou VIENNA, počátek minulého století, velmi dobrý stav.

Průměr 13 cm

700 Kč

Korbel s víkem

cín, vysoké provedení, značeno uvnitř na dně korbelu, na víčku figurální zdobení, 18. - 19. století.

Výška 35 cm, průměr podstavy 16 cm

700 Kč

Plastika "Kachna"

porcelán ručně barevně malovaný, značeno ROYAL DUX.

Výška 5 cm, délka 9 cm

250 Kč

Luxusní oválná mísa na patce

stříbrná, po obvodu svisle žebrovaná, horní okraj ohnutý, značeno dovozovou puncovní značkou LILIE - Č a značkou výrobce SANDRIK, první třetina minulého století, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 696,18 g netto,

výška cca 11 cm, délka cca 34,5 cm, šířka cca 23,5 cm

12 500 Kč

Velký luxusní servírovací oválný tác

stříbrný, okraj profilovaný, značeno dovozovou puncovní značkou LILIE - Č a značkou výrobce SANDRIK, první třetina minulého století, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 956,67 g netto,

délka cca 46,5 cm, šířka cca 29 cm

15 000 Kč

Luxusní velký oválný servírovací tác

stříbro, první třetina minulého století, dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 2 339,80 g netto, délka 57 cm, šířka 43 cm

35 000 Kč

Přiloženo Osvědčení puncovního úřadu

Sada dvanácti tácků ve stojánku s vysokým klenutým uchem

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou a mistrovskou značkou ML, luxusní reprezentativní provedení, třicátá léta 20. století, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost tácků 503,07 g, hmotnost stojánku 136,49 g, celková hmotnost 639,56 g netto, průměr tácků 11 cm, stojánek výška 16 cm, průměr podstavy 12,5 cm

11 000 Kč

Sada šesti dezertních - zmrzlinových lžiček

stříbro, části lžiček vkládané do úst zlacené, značeno dovozovou puncovní značkou LILIE - Č a značkou výrobce SANDRIK, první třetina minulého století, luxusní provedení, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 200,04 g netto, délka cca 14,7 cm

3 000 Kč

Mimořádně luxusní dvanáctiosobní jídelní příbor

stříbro, zdobeno monogramem MZ, značeno RU puncovní značkou DIANA, puncovní úřad Vídeň, značkou stříbrníka H. Schnitzer a mistrovskou značkou, počátek 20. století. Na svou dobu velmi moderní dekor ve stylu Bauhaus.

Celkem 80 ks masivního stříbra ryzosti 800/1000,

hmotnost bez nožů 2 880,29 g netto, hmotnost nožů 1 747,61 g btto,

hmotnost celkem 4 627,90 g btto

40 000 Kč

Monogram MZ - Zdeňka Mládková (1893-1922), v roce 1915 provdaná Fričová, dcera Dr. mont. h.c. Ing. Ericha Mládka, ředitele uhelných dolů Orlová - Lazy (1857-1926).

naběračka, délka 32 cm,

předkládací lžíce, délka 24 cm a vidlička, délka 24,5 cm,

12 ks polévkových lžic, délka 21 cm,

12 ks vidliček, délka 21,5 cm,

12 ks nožů, délka 26,5 cm,

12 ks dezertních vidliček, délka 18 cm,

11 ks dezertních nožů, délka 21 cm,

12 ks dezertních lžiček, délka 14,5 cm,

6 ks mocca lžiček, délka 11 cm.

Servírovací kleště na zákusky

stříbro, značeno prvorepublikovou puncovní značkou a mistrovskou značkou VJ, třicátá léta minulého století, kvalitní pevné provedení, velmi dobrý stav.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 90,21 g btto, délka 21 cm

2 000 Kč

Slánky na třech nožkách, dva kusy

stříbro, značeno RU puncovní značkou DIANA a mistrovskou značkou, počátek minulého století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 40,34 g netto, výška cca 2,5 cm, průměr cca 4,5 cm

700 Kč

Stojánek na ubrousky

kov, patrně chromovaná mosaz, provedení ve stylu ART DECO, neznačeno, kolem roku 1925.

Výška 10 cm, délka 17 cm, hloubka 3,5 cm

300 Kč

Bibus František

Stojánek na ubrousky

stříbřený kov - alpaka ve stylu ART DECO, značeno čísly 4439, 2 a vlaječkou s FB - FRANTIŠEK BIBUS, Moravská Třebová, kolem roku 1925.

Výška 8 cm, délka 14,5 cm, hloubka 3,5 cm

300 Kč

Gramofon stolní s troubou

natahování klikou, na hlavici jehly značeno PATHÉ, kolem roku 1915. Exteriér gramofonu je vzhledem ke stáří v dobrém stavu. Skvělá nabídka.

Dřevěný korpus výška 18 cm, základna 33 x 33 cm, trouba průměr 49 cm, celková výška cca 78 cm

9 000 Kč

Květináček na kaktus

porcelán ručně malovaný barevným geometrickým dekorem, značeno ROSENTHAL, dvacátá léta minulého století.

Výška 4 cm, průměr 9 cm

300 Kč

Plastika nástěnná "Únos Evropy"

bronz, vpravo dole značeno STADLER.

20,5 x 14 x 1 cm

1 500 Kč

Plastika "Stojící postava - indická bohyně"

řezba ve dřevě, lemy oděvu zdobeny barevnými sklíčky, původně zlaceno, patrně kolem poloviny minulého století, sbírkový kus.

Výška 46,5 cm, základna 10 x 9 cm

1 200 Kč

řezba ve dřevě, oděv bohatě zdobený barevnými sklíčky, původně zlaceno, druhá polovina minulého století.

Výška 44 cm, základna 9,5 x 8 cm

800 Kč

Lampa stolní

mosazná včetně stínítka, které je doplněno destičkou z mléčně bílého skla, na jednu žárovku, řetízkový vypínač, dvacátá léta 20. století, stará nefunkční elektroinstalace, jinak velmi dobrý stav, sbírkový a po nové elektroinstalaci i funkční kus.

Výška nastavitelná v rozmezí 39 - 49 cm, kruhový podstavec průměr 13,5 cm

1 900 Kč

Tento typ s kovovým stínítkem se vyskytuje vzácně.

Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.