Dryák Ladislav

"Dvojice s koněm"

olej na sololitu, nesignováno, práce LADISLAVA DRYÁKA, druhá polovina minulého století.

59,5 x 41 (67 x 48) cm

3 500 Kč

Na aukci pořádané naší společnosti v Brně dne 26.2.2017 byl autorův obraz "Cirkus na Hukvaldech" prodán za 25 000 Kč. Obraz byl publikovaný v katalogu výstavy LADISLAV DRYÁK Z TVORBY malba, grafika, socha, kterou uspořádala Velká galerie těšínského divadla ve dnech 27.8 - 15.9. 2016

Dryák Ladislav (1930-)

(Nar. 12.7.1930 Dolní Sklenov, okres Frýdek Místek)

Dryák Ladislav

"Modrý dívčí akt s Pegasem"

59,5 x 41 (67 x 48) cm.

3 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Letní sen"

akvarel, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole LADISLAV DRYÁK, druhá polovina minulého století, volný list.

37,5 x 28,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Práce ve žních"

akvarel, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole LADIS DRYÁK, druhá polovina minulého století, volný list.

28,5 x 37,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Pasáček koní"

akvarel, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole LADISLAV DRYÁK, datováno 1987, volný list.

37,5 x 28,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Na nudistické pláži"

akvarel, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole monogramem LD, druhá polovina minulého století, volný list.

38 x 28,5 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Dryák Ladislav

"Oslava žní"

akvarel, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole L. DRYÁK, druhá polovina minulého století, volný list.

28,5 x 38 cm

1 500 Kč

Dryák Ladislav (1930-)

Kroča Antonín

"Torzo ženského aktu"

kresba uhlem, signováno vpravo dole KROČA, datováno 2002.

100,5 x 70 (104,5 x 74) cm.

2 500 Kč

Kroča Antonín (1947-)

Malíř, studia na SUPŠ v Uherském Hradišti u Karla Hofmana, Jana Blažka, dále na AVU v Praze u profesorů Smetany a Johna, člen SVU Mánes, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie Praha, kolem padesáti výstav jak doma, tak v zahraničí.

(21.10.1947 Dolní Sklenov, Hukvaldy, okr. Frýdek-Místek)

"Podzimní krajina s domy"

olej na sololitu, signováno vpravo dole J. DRHA, datováno 1993.

43 x 85 (51,5 x 95,5) cm

3 500 Kč

Lukášek Alois

"Cestou na Medlov"

olej na kartonu, signováno vpravo dole LUKÁŠEK, datováno 1953, vzadu papírový autorský štítek. Paspartováno, rámováno.

Výřez 33 x 47 (55,5 x 71,5) cm

2 500 Kč

Lukášek Alois (1911-1984)

Malíř, knižní ilustrátor, studia na pražské akademii u Sychry a prof. Nejedlého, byl členem SVU ALEŠ v Brně, Bloku výtvarných umělců atd., žil a tvořil v Nedvědicích pod Pernštejnem, časté náměty z Vysočiny, řada výstav.

(Toman, Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků, ARTplus)

(12.10.1911 Zlatkov - 14.4.1984 Nedvědice pod Perštýnem)

Lukášek Alois

"Tání na vsi Lhotka"

olej na kartonu, signováno vpravo dole LUKÁŠEK, vzadu autorský štítek s informacemi o obraze a razítko ČFVU, rámováno v bílém profilovaném rámu.

49,5 x 69 (64,5 x 84) cm

2 900 Kč

Lukášek Alois (1911-1984)

Dobeš Ludvík

"Cesta s břízkami v podzimní krajině"

olej na plátně, signováno vpravo dole LUDVA DOBEŠ, nedatováno, dobový rám zlaté barvy.

48 x 66 (58 x 76) cm

2 900 Kč

Dobeš Ludvík (1914-1979)

Dobeš Ludva

(17. 10. 1914 Mokrůvky, Klobouky u Brna - 25.9.1979)

Hlavica František

"Sedlák při práci"

akvarel, kvaš na papíře, signováno vpravo dole tužkou F. HLAVICA, datováno 1919, paspartováno, ručně řezaný rám.

Výřez 22,5 x 16,5 (37 x 30) cm

2 200 Kč

Hlavica František (1885-1952)

Malíř ze Vsetína, sochař, pedagog, ilustrátor, studium na Akademii výtvarných umění u Hanuše Schwaigera, byl významnou osobností v Brně, profesor kreslení na VUT v Brně, později děkan fakulty architektury a pozemního stavitelství, účastnil se na Zlínských salonech, obdržel stříbrnou medaili v Barceloně v roce 1911

(23.1.1885 Vsetín - 16.7.1952 Vsetín)

Hauptmann - Sedláček Jaromír

"Národní divadlo v noci"

akvatinta, signováno vpravo dole tužkou J. SED. HAUPTMANN, první polovina minulého století.

Tisková plocha 7,5 x 12 (23 x 26) cm

200 Kč

Hauptmann - Sedláček Jaromír (1899-?)

Malíř krajinář, grafik a ilustrátor, žák Josefa Ullmanna, absolvent Českého vysokého učení technického v Praze, studijní cesty po Francii, Itálii, Belgii a Německu.

(nar. 23.9.1899 Praha)

"Krajina ve svitu měsíce"

olej na plátně, signováno vpravo dole, neurčeno, datováno 1926.

91,5 x 72,5 (112 x 91,5) cm

1 900 Kč

nesignováno

"Před selským stavením"

akvarel, signum nenalezeno, první polovina minulého století, velmi kvalitní práce.

36 x 46,5 (40,5 x 50,5) cm.

900 Kč

nesignováno

"Portrét děvčátka s dlouhými vlasy"

olej na plátně, nesignováno, kolem poloviny 18. století. Plátno není napnuté na blind rámu, neodborné restaurátorské zásahy, poškozeno.

33 x 29,5 cm

4 500 Kč

Scheffler Felix Antonin

"Profil mladé ženy s jablkem"

mistrovský olej na plátně, signováno vzadu na plátně F. A. SCHEFFLER ob Pinxit 1735. Neodborně připevněno na blind rám, malba poškozena.

39,5 x 27,5 cm

3 500 Kč

Scheffler Felix Antonín (1701-1760)

Schäfler, Schöfler, Schöpfler Anton

Český malíř bavorského původu, autor nástěnných a oltářních maleb. V Praze působil od roku 1747. Maloval obrazy pro kostely v Brně, Liberci, v Loretě v Praze, v Jemništi u Benešova a další.

(29.8.1701 Mnichov - 10.1.1760 Praha)

Scheffler Felix Antonin

"Portrét chlapce s ptáčkem"

39,5 x 27cm

3 500 Kč

Koudelka Josef

"Portrét elegantní stojící dámy s bílými rukavičkami

a lorňonem na dlouhém řetízku kolem krku - Oldra Sedlmayerová"

olej na plátně, signováno vlevo nahoře JOS. KOUDELKA, datováno 1920.

135 x 80 (140 x 85) cm

25 000 Kč

Podle historičky umění a spisovatelky Michaely Košťálové se jedná o portrét Oldry Sedlmayerové (1884/1886-1954), múzy a blízké přítelkyně T.G. Masaryka.

Koudelka Josef (1877-1960)

Malíř, absolvent pražské akademie u Pirnera, Brožíka a Schwaigera, studijní pobyty v Lublani a Itálii, po návratu pracoval převážně na Horňácku spolu s Františkem Uprkou, člen SVU Mánes, řada výstav a zastoupení v galeriích, včetně galerie Národní, patřil vedle Úprky a Frolky k předním folklórním malířům, byl rovněž jeden z nejprodávanějších malířů postav ze Slovácka již za svého života.

(4.2.1877 Klobouky u Brna - 28.10.1960 Praha)