Plastika ve tvaru obří masky

řezba v exotickém dřevě, schematicky naznačené oči a ústa, vše doplněno plastickým dekorem ještěra a spirálovitými ornamenty. Patrně Nova Guinea, minulé století. Poškozeno, restaurováno.

Výška cca 202 cm, šířka 45 cm

12 000 Kč

Plastika "Lidská postava"

vyřezaná z exotického druhu dřeva, představuje stylizovanou postavu muže držícího si hlavu v dlaních, patrně Nová Guinea, minulé století. Hodně poškozena.

Délka cca 202 cm

12 000 Kč

Velká luxusní mísa

dřevo z libanonského cedru, řezané a leštěné, minulé století.

Výška 13,5 cm, průměr cca 54 cm

4 000 Kč

Nůž

čepel kov, rukojeť rohovina, pochva kombinace kozí kůže a červené textilie. Ostrov Sokotra, druhá polovina minulého století.

Délka nože 41,5 cm

1 200 Kč

Malá mačeta

kov, rukojeť z exotického dřeva, značeno v kovu RD3 RD3, Madagaskar, druhá polovina minulého století.

Délka 41,5 cm

1 600 Kč

Palice na maso - řeznická

dřevo z ořešáku vyřezávané geometrickým ornamentem a vykládané perletí, dle majitele jde o provenienci Damašek a zařazení do první poloviny 19. století.

Délka 32,5 cm

1 200 Kč

Osmanská konvice

měď tepaná, nese zbytky pocínování, přelom 18. a 19. století.

Výška 27 cm

1 400 Kč

Mísa s vyjímatelnou vložkou - sítkem

mosazný plech, značeno ve dně - neurčeno, Osmanská říše, 19. století.

Výška 13 cm, průměr 39,5 cm

2 000 Kč

Miska

keramika glazovaná, zdobená barevným modrozeleným rostlinným dekorem, Tunis, 50 - 60. léta minulého století.

Výška 6,5 cm, průměr 22,5 cm

600 Kč

Konvička

mosaz zdobená barevnými smalty, ve dně datace 1869, stáří majitel konzultoval s MG v Brně, Indie.

Výška 26 cm

800 Kč

"Žena - tanečnice"

mosazný plech s barevnými smalty. Plech je nabitý na oválné dřevěné destičce s opěrkou na postavení obrázku i se závěsným očkem, Indie, 19. století.

19 x 16,5 cm

3 000 Kč

"VADŽRAJOGÍNKA"

tantrická malba na textilu fixovaná lakem, neznačeno, severní Indie - Nepál, patrně minulé století.

52,5 x 64,5 cm

53 000 Kč

"VADŽRAJOGÍNKA"

tantrická mandala, malba na textilu fixovaná lakem, neznačeno, severní Indie - Nepál, patrně přelom 19. a 20. století.

67,5 x 47 cm

53 000 Kč

"ČAKRY"

tantrická malba na textilu fixovaná lakem, neznačeno, severní Indie - Nepál, patrně přelom 19. a 20. století, netypický výjev zobrazující lidskou postavu a rozložení čaker na těle, zašito v brokátovém rouchu.

96 x 35 (177 x 86) cm

130 000 Kč

Tibetská trubka "Kangling"

figurální řezba v kosti, pravděpodobně kost horské kozy, a bohatě zdobený tepaný plech. Horní část osazena třemi malými přírodními kameny. Centrální figura v řezbě je patrně Vajravarahi, symbol tibetského buddhistického univerzálního ženského ohně.

Instalováno na kovovém podstavci, celková délka samotné trubky cca 46 cm, celková výška i s podstavcem 52,5 cm

25 000 Kč

Vajravarahi bývá zachycena v taneční póze na lidské postavě, s čelenkou tvořenou pěti lebkami a s náhrdelníkem z padesáti lebek. Symbolizuje triumf nad ignorancí.

Kangling je druh trumpety používané v tibetském buddhismu k tradičním rituálům, včetně pohřbů. Kangling býval vyráběn z lidské stehenní kosti.

Jde o netypické provedení, spíše než v Tibetu vyrobené zřejmě v Nepálu pro reprezentativní účely – například jako dar pro cizince.

Svitkový erotický obraz

barevná reprodukční technika, řada erotických výjevů zobrazujících různé sexuální pozice, adjustováno v brokátu, kvalitní provedení, 20. století, Čína.

20 x 216 (25 x 247) cm

15 000 Kč

Svitkový erotický obraz

barevná reprodukční technika, řada erotických výjevů zobrazujících různé sexuální pozice, adjustováno v brokátu, kvalitní provedení, 20. století, Japonsko.

20 x 216 (25 x 250) cm

15 000 Kč

Plastika "Stojící muž zakrývající si dlaněmi oči"

řezba v exotickém dřevě, patrně Dogon, Mali, druhá polovina minulého století.

Výška 52,5 cm

13 500 Kč

Lustr, stínítko zvonkovitý tvar

sklo mléčné, spodní část broušená, z mosazi jsou tyč, obě krytky připojení a efektní pás okolo v nejširším místě, sloužící pro spojení obou částí stínítka. První polovina minulého století. JEDINEČNÝ tvar.

Výška 94 cm, průměr cca 30 cm

2 700 Kč

Nutná revize elektroinstalace, za elektroinstalaci neručíme.

Velká reprezentativní stolní lampa v secesním tvarosloví - inspirováno Tiffanym

kovová kompozice patinovaná na bronz a různobarevná vitrážová skla. Ze široké základny vyrůstá noha lampy ve tvaru kmene stromu, zakončeném širokou korunu s ležící postavou ženy, první polovina minulého století. Několik sklíček je prasklých.

Výška lampy cca 61 cm, základna 37 x 24 cm, stínítko 52 x 37,5 cm

55 000 Kč

Jedinečný tvar do luxusního interiéru.