Špillar Karel

"Lesní interiér"

olej na lepence, nesignováno.

21,5 x 16,5 (36 x 31) cm.

3 600 Kč

Podle přiloženého Znaleckého posudku pana PhDr. Petra Pavliňáka: "Posuzované dílo patří k originálním, kvalitním a zajímavým dílům Špillarovy tvorby, která jsou sběrateli vyhledávaná a dosahují na současném trhu s ceněním výrazných finančních hodnot". Potud citace dr. Pavliňáka, který zařazuje toto dílo do roku 1893.

Špillar Karel (1871-1939)

Malíř, grafik, pedagog, kreslíř, žák Františka Ženíška, sám byl pak profesorem, výstavy v Mánesu, práce a výstavy v Paříži, účast na světové výstavě v Paříži, zastoupen v Národní galerii a v dalších evropských galeriích, podílel se mj. na výzdobě Obecního domu v Praze, výrazná postava českého malířství, významný malíř z přelomu století. Mladší bratr Jaroslava Špillara.

(21.11.1871 Plzeň - 7.4.1939 Praha)

Dryák Ladislav

"Život na mořském břehu"

olej na sololitu, signováno vpravo dole LADISLAV DRYÁK, datováno 1976, rámováno v hladké, na profilu lehce projmuté liště stříbrné barvy s bílým vnitřním olištěním.

50,5 x 69 (66 x 86,5) cm.

4 500 Kč

Na aukci pořádané naší společnosti v Brně dne 26.2.2017 byl autorův obraz "Cirkus na Hukvaldech" prodán za 25 000 Kč. Obraz byl publikovaný v katalogu výstavy LADISLAV DRYÁK Z TVORBY malba, grafika, socha, kterou uspořádala Velká galerie těšínského divadla ve dnech 27.8 - 15.9. 2016

Dryák Ladislav (1930-)

(Nar. 12.7.1930 Dolní Sklenov, okres Frýdek Místek)

Diosk

"Poloakt černovlásky"

barevný pastel, signováno vlevo dole DIOSK, minulé století, rámováno, paspartováno, zaskleno.

Výřez 64 x 45,5 (87 x 69) cm

21 500 Kč

Kudrnáč Filip

"Dívčí poloakt mezi antickými sloupy"

olej na plátně, signováno vlevo dole na patce sloupu FILIP KUDRNÁČ, datováno 2007. Nerámováno, jen blind rám, plátno na dvou místech promáčklé.

80 x 60 cm

16 000 Kč

(1975-)

"Portrét malého chlapce"

olej na sololitu, signováno vlevo nahoře, neurčeno, datováno 1954.

42 x 32,5 (48,5 x 38,5) cm

800 Kč

Medek Jan

"Horský statek"

olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole MEDEK, první polovina minulého století.

16 x 20 (24,5 x 29,5) cm

600 Kč

Párová k položce 207

(1874-)

Medek Jan

"Horský statek s horským masivem v pozadí"

16 x 20 (24,5 x 29,5) cm

600 Kč

Párová k položce 206

(1874-)

Hofman Karel

"Kytice v hnědé váze"

olej na plátně, signatura K. HOFMAN, původně v pravém dolním rohu, se nachází vzadu na plátně přehnutém přes blind rám, kolem poloviny minulého století, plátno vpravo nahoře poškozeno, podlepeno, ručně řezaný rám.

52 x 45,5 (67,5 x 59) cm

2 500 Kč

Hofman Karel (1906-1998)

(14.9.1906 Jablůnka - 27.11.1998 Valašské Meziříčí)

Srp František

"U řeky"

lept, signováno vpravo dole tužkou FRANTIŠEK SRP, vlevo číslováno 22, první polovina minulého století. Paspartováno, vpravo nahoře uštíplý růžek skla

Tisková plocha 11 x 13,5 (26,5 x 30,5) cm.

600 Kč

Srp František (1895-1943)

Malíř a grafik, pedagog, ilustrátor, krajinář, figuralista, portrétista, studia v Praze na akademii u Pirnera a na uměleckoprůmyslové škole u Dítěte a Kysely, výstavy v Brně.

(5.7.1895 Veleň, Praha-východ - 25.11.1943 Bučovice)

"Svatá trojice"

originální mistrovská kresba tužkou a uhlem, signováno vlevo dole M. ŠVABINSKÝ, datováno 1949, vpravo nahoře dedikace "Sestře Fr. Matyášové k Ježíšku 1949", krásná kresba v luxusní adjustaci, na trhu vzácné, ojedinělá sběratelská i umělecká rarita.

Ve výřezu 32 x 24 (60,5 x 50,5) cm

39 000 Kč

JEDNÁ SE SKUTEČNĚ O KRESBU, NE O GRAFICKÝ LIST

Kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor a rektor na AVU v Praze, studia na akademii v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes, SVUM, zakládající člen SČUG Hollar, člen vídeňského Hagenbundu a Société nationale des Beaux-Arts v Paříži, od roku 1923 rytíř Řádu čestné legie. Navrhoval také bankovky, poštovní známky, vitráže, gobelíny. Autor portrétů, krajinomaleb, erotických scén, plakátů, ex libris. V roce 1945 vyhlášen národním umělcem.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Slovník Chagall, abART)

Emler František

"Zátoka v Bretani a kotvící lodě"

olej-tempera na tvrzené desce, signováno vpravo dole F. EMLER, drobná poškození malby zejména v horní třetině.

17 x 19 (24 x 26) cm

6 500 Kč

Emler František (1912-1992)

Malíř, kreslíř, grafik, ilustrátor, scénograf, studium na pražské akademii u Nejedlého, po válce u Pukla, dále studia u profesora Carla Silveriho na Academia di belle arti v Římě, 1947-1949 studia u slavného malíře ANDRÉ LHÔTY v Paříži, řada výstav, mj. v Římě, zastoupen v NG Praha a dalších. Na popud Františka Emlera vznikla Galerie Zemědělského družstva Sněžné, otevřena byla 9.5.1985. V samostatné síni Františka Emlera je umístěno 17 obrazů a 78 grafických listů získaných darem autora. Stálým hostem, který vystupoval při vernisážích, byl Radovan Lukavský.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Slovník Chagall, www.snezne.cz)

(26.7.1912 Přelouč - 25.5.1992 Praha)

Štolfa Miroslav

kombinovaná technika, signováno vpravo dole tužkou MIROSLAV ŠTOLFA, datováno 1970. Rámováno v olepu, paspartováno.

Ve výřezu 12 x 11,5 (25,5 x 25,5) cm

1 400 Kč

Štolfa Miroslav (1930-)

Malíř, pedagog, studoval výtvarnou výchovu u profesorů E. Miléna, B.S. Urbana a V. Makovského na PedF a FF MU v Brně, pedagog na katedře výtvarné teorie a výchovy FF UP v Olomouci, docent kresby a malby na katedře estetické výchovy PedF v Brně, 1992-1993 spoluzaložil a vedl malířský ateliér na FaVU VUT v Brně, věnoval se klasické malbě a kresbě inspirované technikou a civilizací, členství: Parabola, Svaz československých výtvarných umělců, Svaz českých výtvarných umělců, Unie výtvarných umělců, TT KLUB Brno, Společnost pro současné umění - SCA - Society for Contemporary Arts, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze, v Lexiconu je vyjmenována účast na cca 50 individuálních a 110 kolektivních výstavách, místa individuálních výstav: Blansko, Boskovice, Bratislava, Brno, České Budějovice, Havlíčkův Brod, Hodonín, Hranice, Cheb, Jihlava, Kroměříž, Kutná Hora, Křížovice, Nové Město na Moravě, Olomouc, Praha, Sovinec, Třebíč, Cuxhaven, SRN, Poznaň, Poland, některá další místa kolektivních výstav: Bruntál, Havířov, Hluboká nad Vltavou, Karlovy Vary, Polička, Plzeň, Zlín, Znojmo, Žilina, Altenburg, Bochum, Bonn, Budapest, Columbia, Graz, Grieskirchen, Havana, Holywood, Chicago, Indianopilis, Maribor, Mons, New York, Rennes, St. Galen, Štětín, Utrecht, Varšava, Wroclaw, Zagreb, Spojené arabské Emiráty, neuvěřitelně dlouhý je v Lexiconu seznam cca 140 knižních, časopiseckých a novinových publikací o autorovi, v roce 1998 obdržel Hlavní cenu na Středoevropském bienále kresby v Plzni, v roce 1999 Cenu města Brna za celoživotní malířskou tvorbu.

(nar. 11.8.1930 Brno)

Štolfa Miroslav

"Abstraktní žlutozelený motiv"

barevné pastely, signováno vpravo dole M. ŠTOLFA, datováno 84.

21 x 14,5 (33 x 24) cm

1 400 Kč

Štolfa Miroslav (1930-)

(nar. 11.8.1930 Brno)

Štolfa Miroslav

"Černo žlutý abstraktní motiv"

kombinovaná technika - tužka, barevné pastely, signováno vpravo dole M. ŠTOLFA, druhá polovina minulého století.

20,5 x 14 (33 x 24) cm

1 400 Kč

Štolfa Miroslav (1930-)

(nar. 11.8.1930 Brno)

Spáčil Emil

"Chalupy"

olej na kartonu, signováno vpravo dole SPÁČIL E, datováno 1959.

35 x 49 (49 x 63,5) cm

1 400 Kč

Spáčil Emil (1891-?)

Malíř v Brně, studium na Vysokém učení technickém v Brně, soukromě Al.Kalvody, J. Procházky a Fr. Naskeho. Maloval krajinu, zejména z Valašska a Beskyd.

(26.4.1891 - ?)

Spáčil Emil

"Krajina s potokem"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole SPÁČIL E, kolem poloviny minulého století.

35 x 49 (49 x 62) cm

1 400 Kč

Spáčil Emil (1891-?)

(26.4.1891 - ?)

Hlavica František

"Profil tmavovlasé ženy"

kombinovaná technika - pastelka, akvarel, signováno vpravo dole v dedikaci: "Milému příteli p. Dušanu Závadovi v upomínku FRANTIŠEK HLAVICA 14. XII. 1949".

22 x 18,5 (38 x 34) cm

2 700 Kč

Hlavica František (1885-1952)

Malíř ze Vsetína, sochař, pedagog, ilustrátor, studium na Akademii výtvarných umění u Hanuše Schwaigera, byl významnou osobností v Brně, profesor kreslení na VUT v Brně, později děkan fakulty architektury a pozemního stavitelství, účastnil se na Zlínských salonech, obdržel stříbrnou medaili v Barceloně v roce 1911

(23.1.1885 Vsetín - 16.7.1952 Vsetín)

"Dva ženské akty"

barevný lept, signováno vpravo dole JAN BAUCH, rámováno, zaskleno.

26 x 19 (28,5 x 21) cm

1 500 Kč

Bauch Jan (1898-1995)

"Okřídlený čtyřnožec a labuť"

26 x 19 (28,5 x 21) cm

1 500 Kč

Bauch Jan (1898-1995)

"Okřídlený ženský akt"

26 x 19 (28,5 x 21) cm

1 500 Kč

Bauch Jan (1898-1995)