Dóza na cukrovinky - bonbony

porcelán bíle glazovaný, zlacený, v širokém modrém páse na těle a na víku zdobený květinovým dekorem, značeno TIELSCH-ALTWASSER Germany, porcelánka Carl Tielsch in Altwasser, Waidenburg - Walbrzych, Polsko, velké luxusní provedení, dobrý stav.

Výška 15 cm, průměr 20 cm

300 Kč

Váza velká

sklo čiré, bezbarvé, vrstvené zeleným, probrušované, Čechy, kolem roku 1960, masivní provedení.

Výška 25 cm, horní průměr 16 cm

500 Kč

Hodinky dámské, závěsné

zasazené v bižuterním rámečku s červeným štrasem imitujícím české granáty, značeno PRIM, funkční, velmi dobrý stav, uloženo v etui značky PRIM, sbírkový kus.

Průměr ciferníku 2 cm, celkově hodinky i s očkem 6 x 4,5 cm

400 Kč

Autíčko MUSTANG, MACH 1

plechová hračka na dvě monočlánkové baterie, druhá polovina minulého století, patrně funkční, nezkoušeno.

Výška 8 cm, délka 26 cm, šířka 10 cm

600 Kč

Benda Jaroslav, Španiel Otakar

Svatováclavský dukát 1927

zlatá mince, avers: Nedej zahynouti nám i budoucím, značeno O.S., B., revers: Republika Československá 1927, autoři Jaroslav Benda (avers), Otakar Španiel (revers)

Ryzost zlata 986/1000, hmotnost 3,49 g netto, průměr 2 cm

7 500 Kč

Luxusní japonská tabatěrka

stříbro, zvenku i zevnitř celoplošně bohatě zdobeno barevným dekorem s motivy japonské scenérie s dominantou - horou Fuji, značeno Sterling Silver, vzadu patrně japonské znaky, uvnitř pružinový pásek z obecného kovu na uchycení cigaret.

Ryzost stříbra 925/1000, hmotnost 95,32 g btto, velikost 7,5 x 10,5 cm

3 800 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu

Brož "Maceška polní"

stříbro, zapínání - jehla a háček - obecný kov. Celá květina i se stonkem a listy uchycena v srpku měsíce, celoplošně osazeno tyrkysy, nově přeznačeno současnou platnou puncovní značkou Zajíc 3, krásná ukázka šperkařské práce z přelomu 19. a 20. století.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 5,12 g btto, délka cca 3,2 cm

1 800 Kč

Luxusní náramek článkový

kombinace žlutého a růžového zlata, menší články duté zlato, větší ozdobně gravírované, značeno prvorepublikovou puncovní značkou Lvíček 4 a mistrovskou značkou AČ, zapínání s pojistkou. Krásná zlatnická práce z období 1. republiky, velmi dobrý stav.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 26,98 g btto, délka cca 18,5 cm

23 000 Kč

Téměř nenošeno

Náramek pevný otevírací kruh

duté stříbro, částečně zlaceno, ozdobná část stylizovaná jako přezka pásku s jezdeckým motivem - podkovou, značeno RU puncovní značkou Pes, platnou v letech 1866-1921, krásná stříbrnická práce z přelomu 19. a 20. století.

Ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 23,45 g btto

1 500 Kč

Po stranách zapínání dvě očka pro případné uchycení pojistného řetízku.

Figurky "Spejbl, Hurvínek a Mánička"

tažené barevné sklo, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století, tři miniatury.

Výška: Spejbl cca 6,5 cm, Hurvínek cca 5 cm, Mánička cca 6 cm

450 Kč

Figurka "Čáp"

foukané barevné sklo, patrně Brychta, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška cca 12 cm

300 Kč

Figurka "Tučňák"

Výška cca 10 cm

300 Kč

Figurka "Kuřátko"

foukané barevné sklo, na zadečku otvor na zasunutí peříček, patrně Brychta, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška cca 6 cm

250 Kč

Figurka "Černý pták s vypoulenýma očima"

foukané barevné sklo, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška cca 5 cm

250 Kč

"Orchidej a rozkvetlý kaktus v květináčích"

dvě mini plastiky z taženého a litého skla, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška orchideje cca 14 cm, kaktusu cca 8 cm

300 Kč

Figurky "Liška, slon a kačer"

tažené barevné sklo, tři figurky, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška liška cca 2,5 cm, slon cca 5 cm, kačer cca 4 cm

450 Kč

Figurka "Žabka"

tažené barevné sklo, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška cca 2 cm

250 Kč

Figurka "Pes"

Výška cca 4 cm

250 Kč

Figurka "Prasátko"

Výška cca 2 cm

120 Kč

Figurky "Koloušek, veverka, liška a opice se slunečníkem"

tažené barevné sklo, čtyři figurky, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška: koloušek cca 4,5 cm, veverka cca 3,5 cm, liška cca 0,5 cm, opice se slunečníkem cca 6,5 cm

350 Kč