Mokroš A.

"Pohled do zasněženého horského údolí"

olej na kartonu, signováno vpravo dole A. MOKROŠ, datováno 1947.

49 x 40 (58 x 48) cm

600 Kč

  TOP 241-260

Müller Karel

"Don Quijote a Sancho Panza"

barevná litografie, signováno Karel MÜLLER, kolem roku 1940.

40 x 27 (56 x 44) cm

600 Kč

Müller Karel (1899-1977)

Malíř, grafik, tvůrce ex libris, pedagog, studia na soukromé škole u Engelmüllera, dále na pražské AVU u profesorů Švabinského, Obrovského a Bukovace, člen HOLLARu.

(12.12.1899 Praha-17.5.1977 Praha)

  TOP 241-260

Šalamoun Jiří

"Veřejné tajemství"

mistrovská galerijní barevná litografie, signováno dole uprostřed JIŘÍ ŠALAMOUN, datováno 1987, autorský tisk, číslováno 14/30, rámováno, zaskleno.

49 x 69 (56 x 76) cm

4 500 Kč

Šalamoun Jiří

Malíř, grafik, ilustrátor, pedagog, výtvarník animovaných filmů, studoval na Akademii výtvarných umění v Praze (Vladimír Pukl, Vladimír Silovský) a na Hochschule für Grafik und Buchkunst v Lipsku (Albert Kapr, Gerhard Kurt Müller), člen SČUG Hollar.

(nar. 17.4.1935 Praha)

  TOP 241-260

Váchal Jaroslav

"Návrat našich legií ze Sibiře"

mistrovská barevná litografie opatřená texty:

Jaroslav VÁCHAL: Návrat našich legií ze Sibiře r. 1939,

Příloha ke 4. čís. "Houpaček" r. 1919,

Litografie inf. - osvět. odboru čsl voj. na Rusi

20 x 67 (29 x 76,5) cm

3 500 Kč

Váchal Jaroslav (1896-?)

malíř, legionář, narozen ve Velvarech, bratranec Josefa Váchala, bojoval v legiích v 1. světové válce, spoluvydával plukovní časopis, karikatury a kresby uveřejňoval také v časopise Houpačky na Sibiři, po návratu maloval náladovou krajinu, zátiší a vzpomínky na legie

(nar. 4.9.1896 Velvary, Kladno)

  TOP 241-260

Horečka František

"Vrbice u Budyně - Ulička s průhledem na Hazenburg"

akvarel, signováno vpravo uprostřed v malbě FR. HOREČKA 1956, vzadu rukou název, datace 24.8.1956 a podpis a autorské razítko, rám, pasparta.

40 x 30 (63 x 50,5) cm

1 100 Kč

Horečka František (1894-1976)

Malíř, kreslíř a ilustrátor knih, pedagog, dramatik, básník, spisovatel. V době 1. světové války byl na haličské a italské frontě. V roce 1994 obdržel in memoriam Cenu sv. Martina za přínos v oblasti kultury, umění a vlastivědné činnosti.

(25.3.1894 Frenštát pod Radhoštěm - 25.2.1976 Nový Jičín)

  TOP 241-260

nesignováno

"Letní krajina s cestou a obilím"

mistrovský olej na malířské lepence, signatura nenalezena, rámováno, zaskleno.

50 x 65,5 (61 x 76,5) cm

2 500 Kč

  TOP 241-260

Hoplíček František

"Oběd v rolnické rodině"

mistrovská litografie, vpravo dole signováno tužkou FRANT. HOPLÍČEK, vlevo značeno: Arcibiskupská knihtiskárna v Olomouci. Velmi vzácně se vyskytující list, poškozeno řadou skvrn patrně od vlhka, sběratelská a archivní položka.

47 x 60 (50,5 x 62,5) cm

500 Kč

Hoplíček František (1890-1946)

Malíř a grafik, studoval na Akademii v Praze u Vlaho Bukovace a Rudolfa Otto von Ottenfelda, dále studoval ve Vídni a Antverpách, maloval obrazy ze života Hané - v Olomouci založil vlastní malířskou školu, ale také ze života sportovního, v roce 1932 byl jeho obraz vystaven na Olympiádě v Los Angeles v USA, vystavoval také ve Vídni atd.

(23.4.1890 Zvole u Zábřehu, okres Šumperk - 13.4.1946 Olomouc)

  TOP 241-260

"Stopy ve sněhu v zimní krajině"

olej na malířské lepence, signum nenalezeno, kvalitní rám, lepenka je zvlněná vlhkem.

34 x 42 (51 x 58) cm

500 Kč

  TOP 241-260

Thomas J.H.

"Krajina s lesem a vodou"

mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole J.H.THOMAS, luxusní novější rám francouzského typu.

60 x 80 (74 x 94) cm

2 500 Kč

  TOP 241-260

Hofman Karel

"Tři králové na Soláni"

velká reprezentativní barevná litografie, vpravo dole signováno tužkou K HOFMAN, číslováno 47/100, slavný grafický list národního umělce.

72 x 54 (74,5 x 57) cm

2 700 Kč

Hofman Karel (1906-1998)

(14.9.1906 Jablůnka - 27.11.1998 Valašské Meziříčí)

  TOP 241-260

Zápeca Karel

"Bajkal - Selensa"

olej na plátně, signováno vpravo dole K. ZÁPECA, datováno 1919, vzadu na plátně špatně čitelný rukou psaný text. Práce českého legionáře, dokumentační hodnota, kvalitní rám poškozený.

54 x 76 (69 x 92) cm

1 500 Kč

Zápeca Karel (1893-1975)

Malíř, pedagog, narozen v Luhačovicích, studoval na Akademii v Petrohradě u profesora Solověva, sám byl později profesorem v Omsku, Krasnojarsku a Malmyži, legionář, od roku 1924 tvořil v Luhačovicích, celá řada výstav obrazů z vlasti, Ruska, Sibiře apod.

(21.7.1893 Luhačovice - 20.9.1975 Luhačovice)

  TOP 241-260

monogramista AP

olej na tvrzené malířské desce, signováno vlevo dole monogramem AP, blíže neurčeno.

60 x 100 (72 x 112) cm

900 Kč

  TOP 241-260

Chmel František

"Hrad s podhradím"

olej na lepence se strukturou plátna, vpravo dole signováno monogramem F.CH., v rozích poškozeno - malé dírky

50 x 66 (64 x 80,5) cm

1 500 Kč

Chmel František (1889-1958)

Malíř, pedagog, malíř dekorací, absolvent Akademie v Praze roku 1916, byl středoškolským profesorem v Uherském Brodě a v Hranicích na Moravě.

(5.3.1889 Nový Hrozenkov - 11.8.1958 Uherský Ostroh)

  TOP 241-260

Lubojacký

"Horská krajina"

olej na plátně lepeném na kartonu, signováno vpravo dole LUBOJACKÝ, nedatováno, dobový rám, v okrajové části krakeláž.

49 x 61 (60 x 72) cm

1 000 Kč

  TOP 241-260

nesignováno

"Zřícenina hradu v lesním porostu"

olej na tvrzené malířské desce, signum nenalezeno.

42 x 60 (52,5 x 69) cm

800 Kč

  TOP 241-260

Šrámek Josef

"Na cestě v letní krajině"

mistrovská tempera, signováno vpravo dole ŠRÁMEK, datováno 1949, vzadu rukou psaný text "Josef Šrámek, V poli, tempera",rám, pasparta, sklo.

Ve výřezu 33 x 39 (63,5 x 64,5) cm

900 Kč

Šrámek Josef (1893-1971)

Malíř krajinář, odborný učitel kreslení v Ostravě, žák Aloise Kalvody, později studoval na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Vratislava Hugo Brunnera a Josefa Schussera a na akademii v Praze u Otakara Nejedlého a Karla Špillara, uskutečnil studijní cesty do Jugoslávie a Itálie, delší dobu pobýval ve Francii, člen MSVU, v Lexiconu výčet výstav, zastoupen v Národní galerii, Galerii výtvarného umění v Ostravě, významný ostravský malíř.

(Toman, slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků (Lexicon of the CVA))

(6.1.1893 Ostrava - 16.2.1971 Ostrava)

  TOP 241-260

Strnadel Antonín

"Svobodu republice"

kresba tuší, signováno vpravo dole A. STRNADEL, rámováno, v paspartě, zaskleno.

Ve výřezu 40 x 25 (54,5 x 38) cm

1 500 Kč

Strnadel Antonín (1910-1975)

Malíř, grafik a ilustrátor, profesor na VŠUP v Praze, studoval na UMPRUM v Praze u prof. Bendy a na akademii u prof. Švabinského, věnoval se rovněž typografii, animovanému filmu, návrhu poštovních známek, absolvoval výstavy doma i v zahraničí, obsazoval mimo jiné Zlínské salony, již v roce 1937 obdržel Zlatou medaili na Mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži.

(10.5.1910 Trojanovice pod Radhoštěm - 31.10.1975 Praha)

  TOP 241-260

nesignováno

"Starý harfeník a jeho múza"

mistrovský lept, signum nenalezeno, nedatováno.

Ve výřezu 24 x 18 (53 x 40,5) cm

1 500 Kč

  TOP 241-260

Doleželová Miloslava

"Sedící mladá žena"

kresba tuší, signováno DOLEŽELOVÁ, nedatováno, kolem roku 1960, pasparta, rám, zaskleno

27 x 16,5 (42 x 31)

900 Kč

Doleželová Miloslava (1922-1993)

Doleželová Míla

Mimořádně skvělá kreslířka, manželka výtvarníka Jiřího Mareše, studovala na pražské akademii u Pukla, členka Sdružení výtvarných umělců Vysočiny, kromě výstav u nás vystavovala např. 1967 - Miami USA, 1968 - Chicago USA, 1977 - Mexico City.

(Lexikon českých výtvarníků, webové stránky o Míle Doleželové http://oliva.webzdarma.cz/mila/mila.htm, registr sbírek výtvarného umění http://www.mzm.cz/promus11)

(12.11.1922 Prostějov - 30.12.1993 Telč)

  TOP 241-260

Křivda Joža

"Znalec"

mistrovská galerijní kresba uhlem a bělobou, signováno vlevo dole JOŽA KŘIVDA, datováno 1941, vzadu autorský štítek s názvem, pasparta, sklo, rám.

Ve výřezu 27,5 x 21 (44 x 36) cm

1 500 Kč

  TOP 241-260