Sedláček Vojtěch

"Dívka stojící na kopci nad továrnou"

kresba tuší a bělobou, signováno vpravo dole VOJT. SEDLÁČEK, nedatováno, pasparta, sklo, rám.

Ve výřezu 20 x 16 (39 x 31,5) cm

2 500 Kč

Sedláček Vojtěch (1892-1973)

Ilustrátor, malíř a grafik, studia na pražské akademii u Preislera a Švabinského, člen Umělecké besedy, člen skupiny SČUG Hollar, člen Čes. akademie., slavný malíř polních prací, výstavy po celé Evropě, od roku 1959 národní umělec, bohaté zastoupení v Národní galerii Praha, řada monografií o tomto významném malíři, za svůj život namaloval velmi málo olejů, převážně tvořil temperou, akvarelem a grafikou.

(9.9.1892 Libčany, Hradec Králové - 3.2.1973 Praha)

Strnadel Antonín

"Svatý Václav"

kresba tuší, signováno vpravo dole A. STRNADEL, nedatováno, pasparta, sklo, rám.

Ve výřezu 23 x 14,5 (39 x 30,5) cm

700 Kč

Strnadel Antonín (1910-1975)

Malíř, grafik a ilustrátor, profesor na VŠUP v Praze, studoval na UMPRUM v Praze u prof. Bendy a na akademii u prof. Švabinského, věnoval se rovněž typografii, animovanému filmu, návrhu poštovních známek, absolvoval výstavy doma i v zahraničí, obsazoval mimo jiné Zlínské salony, již v roce 1937 obdržel Zlatou medaili na Mezinárodní výstavě umění a techniky v Paříži.

(10.5.1910 Trojanovice pod Radhoštěm - 31.10.1975 Praha)

Myslbek Josef ml.

"Tři mušketýři"

kombinovaná technika - tuš a akvarel, signováno vpravo dole J. MYSLBEK, datováno 1955, v horní části skvrna od vlhkosti, pasparta, sklo, rám.

Ve výřezu 20 x 16 (39 x 30,5) cm

800 Kč

Myslbek Josef ml.

Malíř a kreslíř, syn sochaře J.V. Myslbeka, žák Hynaise na pražské akademii, další studia v Mnichově, tvořil akvarely a kresby drobného formátu.

(22.3.1884 Praha - 15.4.1963)

"Personifikace podzimu - Mladá secesní dívka"

mistrovský barevný lept, signováno dole uprostřed MAX, nedatováno, počátek minulého století, rámováno, zaskleno, sbírkový kus.

40 x 30 (41 x 31) cm

1 200 Kč

Párová k položce č. 265

"Personifikace léta - Mladá secesní dívka"

40 x 30 (41 x 31) cm

1 200 Kč

Párová k položce č. 264

Pacák Antonín Jiří (J. Jura)

"Praní prádla ve dvoře"

dvoubarevný lept, signováno tužkou vpravo dole J JURA, rámováno, zaskleno.

40 x 30 (43 x 33) cm

500 Kč

Pacák Antonín Jiří (1876-1946)

J. Jura

Malíř a grafik, původním povoláním hudebník, jako malíř samouk, používal pseudonym J. Jura.

(21.6.1876 Pardubice - 1946)

Pacák Antonín Jiří (J. Jura)

"Průhled na městské zákoutí"

lept, signováno tužkou vpravo dole J JURA, rámováno, zaskleno.

40 x 32 (44 x 35) cm

300 Kč

J. Jura

(21.6.1876 Pardubice - 1946)

Pacák Antonín Jiří (J. Jura)

"Obranná věž"

lept, signováno tužkou vpravo dole J JURA, rámováno, zaskleno, papír poškozen skvrnami z vlhka

40 x 32 (44 x 35) cm

300 Kč

J. Jura

(21.6.1876 Pardubice - 1946)

Pukl Vladimír

"Chrám sv. Mikuláše"

černobílý lept, signováno tužkou vpravo dole VL PUKL, vlevo číslo 15, mistrovská galerijní práce, rámováno zaskleno. List je opatřen slepotiskovým razítkem.

45 x 31 (46 x 32) cm

400 Kč

Grafika je zastoupena ve sbírkách Moravské galerie v Brně.

Pukl Vladimír (1896-1970)

Grafik, malíř, sochař, pedagog, narozen v Dobromělicích u Prostějova, studoval na UMPRUM v Praze u J. Schussera a na AVU v Praze v grafické speciálce u T.F. Šimona, kde pak působil jako jeho asistent a později jako profesor, člen SČUG Hollar, řada cen v cizině, výstavy v Los Angeles, Paříži, Chicagu, Varšavě, Aténách, Helsinkách.

(Slovník Chagall, Toman)

(2.3.1896 Dobromilice, Prostějov - 24.5.1970 Olomouc)

Klinger Max (?)

"Zimní motiv - postavy na zasněženém břehu řeky, v pozadí železniční most"

unikátní mistrovská a galerijní kombinovaná technika, signatura nenalezena, přelom 19. a 20. století, paspartováno, rámováno.

15 x 35,5 (36,5 x 52,5) cm

4 500 Kč

Obrázek byl původně v pozůstalosti T.F.Šimona.

(1857-1920)

Viegener Eberhard

"Hazardní hráč"

dřevořez, signováno vpravo dole EBERHARD VIEGENER, datováno 1923, vlevo dole název a technika v němčině, číslováno 8/10, mimořádně vzácný originální dřevořez, rámováno.

28 x 22 (37 x 31) cm

6 500 Kč

Viegener Eberhard (1890-1967)

Vynikající německý expresionista, od počátku třicátých let se zaměřil na realismus v krajinářství. Od roku 1933 měl zákaz vystavování, některé jeho rané práce umístěné v muzeích byly konfiskovány.

(30.5.1890 Soest - 4.5.1967 Bilme)

Zábranský Adolf

"Sup"

mistrovská komorní kresba tuší a bělobou, signováno monogramem AZ, patrně příprava pro publikaci, výborná adjustace, pasparta, sklo, rám.

Ve výřezu 8,5 x 11,5 (17 x 22) cm

500 Kč

Zábranský Adolf (1909-1981)

Malíř a ilustrátor v Praze, grafik, pedagog, studium na UPŠ u Františka Kysely a na AVU u Willi Nowaka, významný malíř, řada výstav a ocenění, např. Mezinárodní cena Hanse Christiana Andersena z roku 1972 za knižní ilustrace.

(29.11.1909 Rybí, Nový Jičín - 9.8.1981 Praha)

Škrabánek František

"Česká krajina o žních - Léto u Herálce"

komorní mistrovský galerijní olej na tvrzené malířské desce, signováno v malbě vlevo dole ŠKRABÁNEK, datováno vzadu na štítku 1941, luxusní rám, zaskleno

13,5 x 19 (26 x 31) cm

800 Kč

Skvělá malířská práce žáka Fr. Kavána

Škrabánek František (1901-1974)

Malíř, žák krajinářské školy Engelmüllera, Nejedlého a Kalvody, v jeho tvorbě převažovaly motivy z Českomoravské vysočiny a zimní přírody, člen SVU Marold, výstavy v Rubešově galerii v Praze a další.

(7.8.1901 Humpolec - 3.6.1974 Herálec, Havlíčkův Brod)

Jiřincová Ludmila

"Ryby"

komorní mistrovská černobílá litografie, signováno tužkou L. JIŘINCOVÁ, nedatováno.

10 x 14 (28 x 30) cm

900 Kč

Jiřincová Ludmila (1912-1994)

(9.5.1912 Praha - 22.1.1994 Praha)

Hřebačka L.

"Zbojník Ondráš"

podmalba na skle podložená hnědým papírem, vloženo do dřevěné montáže.

34 x 25 (39,5 x 25) cm

2 500 Kč

Gross František - připsáno

"Barevné objekty - NONAME"

olej na sololitu, nesignováno, jde o okruh Františka Grosse, zajímavá práce patrně následovatele tohoto významného malíře, kolem roku 1960.

41,5 x 30 (45 x 33) cm

16 000 Kč

Kubečka

"Ulička ve městě"

olej na plátně lepeném na lepence, signováno vlevo dole KUBEČKA, datováno 1986, kvalitní rám.

36 x 25 (44 x 34) cm

1 200 Kč

nesignováno

"Dívčí hlava s mašlí"

olej na kartonu, mistrovský portrét patrně od následovatele Špály, kolem roku 1930.

32 x 27 (39 x 34) cm

4 800 Kč

"Západ slunce v kvetoucí krajině s vodou"

olej na malířské lepence, signováno, neurčeno, brilantní práce kolem roku 1900, široký černý rám holandského typu.

20 x 30 (34,5 x 45,5) cm

4 500 Kč

Imrich Josef

"Kriváň"

velký mistrovský linoryt, signováno vpravo dole, vlevo dole tužkou Kriváň VI/79 (1979), číslováno 32/100, vzadu autorský štítek a razítko ČFVU Praha, široký rám, zaskleno.

80 x 30,5 (96 x 47) cm

1 600 Kč