281-300

Parma L

"Krásný den v hornatém Valašsku"

mistrovský barevný dřevoryt, signováno v desce monogramem LP, tužkou L. Parma, datováno 1930, rámováno, zaskleno

52 x 59 (63 x 70) cm

600 Kč

TOP 281-301

"Postavy v letní krajině"

komorní olej na skle, signatura i datace jsou částečně skryté pod lištou, čtyřicátá léta.

15,5 x 15,5 (19 x 19) cm

700 Kč

TOP 281-301

Vávrová Katarína

"California Anjel z Le Jolle"

ručně kolorovaný lept, signováno vpravo dole KATARÍNA VÁVROVÁ, uprostřed název díla, vlevo dole číslování 1/1, paspartováno, rámováno.

Tisková plocha 28,5 x 19,5 (52,5 x 40) cm

4 500 Kč

Vávrová Katarína (1964-)

Malířka, grafička, studovala grafickou speciálku u prof. A. Brunovského na VŠVU v Bratislavě a na Accademia delle Belle Arti v Perugii. Zabývá se malbou, kresbou, grafikou a ex libris. Oblíbenou technikou je lept.

(nar. 23.8.1964 Bratislava)

TOP 281-301

Vávrová Katarína

"Koník pána Garguláka"

ručně kolorovaný lept, signováno vpravo dole tužkou KATARÍNA VÁVROVÁ, uprostřed název díla, vlevo číslování 1/1. Práce z roku 2004, paspartováno, rámováno. Grafika je publikovaná v monografii Katarína Vávrová, str.277.

Tisková plocha 29 x 29,5 (57 x 54) cm

4 900 Kč

Vávrová Katarína (1964-)

(nar. 23.8.1964 Bratislava)

TOP 281-301

Vávrová Katarína

"Kalymnos"

ručně kolorovaný lept, signováno vpravo dole tužkou KATARÍNA VÁVROVÁ, uprostřed název díla, vlevo číslování 1/1. Práce z roku 2002, paspartováno, rámováno. Tato grafika je publikovaná v monografii Katarína Vávrová, str.274.

Tisková plocha 48 x 68 (75 x 93) cm

7 000 Kč

Vávrová Katarína (1964-)

(nar. 23.8.1964 Bratislava)

TOP 281-301

Karel Václav

"Kohoutí ráno"

mistrovský olej na plátně, nesignováno, vzadu razítko V. KAREL, na blind rámu papírový autorský štítek s informacemi o autorovi a lepenkový štítek s evidenčním číslem 125, tenký bílý lištový rám.

90 x 60,5 (92,5 x 63) cm

16 000 Kč

Pro aukci získáno přímo z rodiny autora - mimořádná příležitost..

Karel Václav (1902-1969)

Malíř, grafik, ilustrátor, studia: Střední průmyslová škola keramická Bechyně, Uměleckoprůmyslová škola Praha u Kysely a Maška, Akademie výtvarných umění Praha u Švabinského a T. F. Šimona, člen Umělecké besedy, SČVU, SČUG Hollar, výstavy s Nezávislými, široce známý jako ilustrátor Mateřídoušky, českých národních pohádek a dalších dětských knih, řada výstav

(21. 10. 1902 Dobříč u Kralovic - 28. 12. 1969 Praha)

TOP 281-301

"T.G. Masaryk"

dřevoryt, signováno vpravo dole tužkou M. Švabinský, datováno 1919 v desce. Rámováno, paspartováno.

Výřez 23 x 14 (32 x 23) cm

700 Kč

Text v grafice:

T-G-MASARYK.

PRVNÍ - PRESIDENT-REPUBLIKY-ČESKOSLOVENSKÉ.

OSVOBODITELI NÁRODA A VELIKÉMU PRESIDENTU, SLAVNÝM LEGIÍM A NÁRODNÍMU SHROMÁŽDĚNÍ věnuje autor.

Max Švabinský: President T.G. Masaryk - Zmenšený původní dřevoryt.

Kreslíř, malíř, grafik, ilustrátor, profesor a rektor na AVU v Praze, studia na akademii v Praze u Pirnera, člen SVU Mánes, SVUM, zakládající člen SČUG Hollar, člen vídeňského Hagenbundu a Société nationale des Beaux-Arts v Paříži, od roku 1923 rytíř Řádu čestné legie. Navrhoval také bankovky, poštovní známky, vitráže, gobelíny. Autor portrétů, krajinomaleb, erotických scén, plakátů, ex libris. V roce 1945 vyhlášen národním umělcem.

(Toman, Lexikon českých výtvarníků, Slovník Chagall, abART)

TOP 281-301

Drtikol František

"Oficiální portrét prvního československého prezidenta T.G. Masaryka"

světlotisk fotografie, signováno vpravo dole tužkou DRTIKOL a vlevo pravděpodobně plnícím perem T. G. Masaryk, první třetina minulého století. V pravém horním rožku drobná skvrna pravděpodobně způsobená vlhkostí.

30,5 x 21,5 (45 x 37,5) cm

4 100 Kč

Drtikol František (1883-1961)

Světově proslulý český fotograf první poloviny 20. století, mystický malíř, filozof, překladatel, v roce 1935 prodal svůj fotoateliér a začal se plně věnovat malování, jeho práce jsou v Galerii hlavního města Prahy, Moravské galerii v Brně, Muzeu v Benátkách nad Jizerou, Národním muzeu či Uměleckoprůmyslovém museu v Praze, ve výčtu v Lexikonu jsou další galerie v městech Chicago, Paříž, Kolín nad Rýnem, New York, Rochester, Houston, San Francisko, Vídeň, Amsterdam, Tokio.

(3.3.1883 Příbram - 13.1.1961 Praha)

TOP 281-301

Janeček Ota

"Beránek a ptáček"

barevný linoryt, signováno vpravo dole OTA JANEČEK, druhá polovina minulého století. Paspartováno, rámováno.

Výřez 22 x 19 (45,5 x 33) cm

2 700 Kč

Janeček Ota (1919-1996)

(15.8.1919 Pardubičky, Pardubice - 1.7.1996 Praha)

TOP 281-301

Krommer Helmut Hermann

"Starobylé město"

lept, signováno vpravo dole tužkou HELMUT KROMMER, první polovina minulého století, volný list.

Tisková plocha 15 x 10, celý list 27 x 19 cm

500 Kč

(1891-1973)

TOP 281-301

Krommer Helmut Hermann

"Vesnické stavení"

lept, signováno vpravo dole tužkou Helmut Krommer, první polovina minulého století. Volný list.

Tisková plocha 16,5 x 20 (26 x 34) cm

500 Kč

(1891-1973)

TOP 281-301

Hůrka Otakar

"Vesnické stavení mezi stromy"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole OTAKAR HŮRKA, první polovina minulého století.

34 x 45 (42,5 x 53,5) cm

3 500 Kč

Hůrka Otakar (1889-1966)

(10.9.1889 Koloděje, Praha - 21. 7. 1966 Praha)

TOP 281-301

Balcar Vinš Václav

"Noční procházka"

olej na plátně, signováno vlevo dole VÁCLAV BALCAR VINŠ, vzadu autorovou rukou datace 2011 a další informace o obraze, nerámováno, plátno pouze napnuté na blind rámu.

65 x 100 cm

8 000 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

Vystudoval obor uměleckého řezbáře. Krátce působil v oblasti restaurování starožitného nábytku. Jeho další praxe byla kašérská a štukatérská v ateliérech Národního divadla, jeho práce se týkala i velkoformátové malby. V současné době se věnuje klasické tvorbě tj. olejomalbě krajin. Dále se zabývá sochařskou činností a to především figurální tvorbou

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

TOP 281-301

Balcar Vinš Václav

"Hostinec u olše"

olej na plátně, vzadu signováno VÁCLAV BALCAR VINŠ, datováno 2013 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu. Při okrajích malba poškozená

64,5 x 85 cm

8 700 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

TOP 281-301

Balcar Vinš Václav

"Skaliska"

olej na plátně, vzadu signováno, datováno 2016 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu.

63,5 x 84 cm

3 000 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

TOP 281-301

Balcar Vinš Václav

"Osamění"

olej na plátně, vzadu signováno VÁCLAV BALCAR VINŠ, datováno 2016 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu.

63,5 x 84 cm

2 400 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

TOP 281-301

Balcar Vinš Václav

"Měsíční svit"

olej na plátně, vzadu signováno VÁCLAV BALCAR, datováno 2011 a další informace o obraze, nerámováno, plátno napnuté na blind rámu.

61,5 x 70,5 cm

1 700 Kč

Do aukce dodal přímo autor.

Balcar Vinš Václav (1983-)

(www.vaclavbalcar.cz)

(nar. 18.6.1983 Praha)

TOP 281-301

Spáčil Emil

"Dřevěnice v podzimní krajině"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole SPÁČIL E, kolem poloviny minulého století.

25 x 35,4 (38,5 x 49) cm

1 100 Kč

Spáčil Emil (1891-?)

Malíř v Brně, studium na Vysokém učení technickém v Brně, soukromě Al.Kalvody, J. Procházky a Fr. Naskeho. Maloval krajinu, zejména z Valašska a Beskyd.

(26.4.1891 - ?)

TOP 281-301

Václavík Rudolf

"Krajina s břízkami podél polní cesty"

kombinovaná technika - akvarel, kvaš na kartonu, signováno vpravo dole VÁCLAVÍK, první polovina minulého století.

36 x 50,5 (44 x 58,5) cm

1 400 Kč

Václavík Rudolf (1898-?)

Malíř, studoval na akademii ve Vídni, zabýval se malbou měst, především maloval Prahu.

(20.1.1898 Horní Litvínov - ?)

TOP 281-301

Gross František

"Stroj"

barevná litografie, signováno dole uprostřed propisovací tužkou F. GROSS, datováno 71. nerámováno, paspartováno.

Tisková plocha 13,5 x 9,5 cm, pasparta 27 x 22 cm

3 500 Kč

Gross František (1909-1985)

(19.4.1909 Nová Paka - 27.7.1985 Praha)

TOP 281-301