301-312

306 307

Gross František

"Hlava stroj"

barevná litografie, signováno dole uprostřed propisovací tužkou F. GROSS, datováno 71, nerámováno, paspartováno.

Tisková plocha 13,3 x 9,3 celá pasparta 27 x 22 cm

3 500 Kč

Gross František (1909-1985)

malíř, kreslíř, grafik, navrhoval rovněž známky, studium v Praze na ČVUT u Blažíčka a na UPŠ u Kysely, člen Skupiny 42, SČUG Hollar, Umělecké besedy, skupiny Radar, zastoupen v řadě galerií, mimo jiné v National Galery of Art v USA, široké zastoupení v Národní galerii Praha, řada výstav po celém světě, v roce 1961 obdržel stříbrnou medaili na 6. bienále v Sao Paulu, v roce 1963 cenu hlavního města Prahy, od roku 1963 zasloužilý umělec, jeden z nejlepších českých malířů 20.století.

(19.4.1909 Nová Paka - 27.7.1985 Praha)

TOP 301-3110

Gross František

Tisková plocha 13,5 x 9,5, celá pasparta 27 x 22 cm

3 500 Kč

Gross František (1909-1985)

TOP 301-3110

Kudělka Zdenek

"Rozhovor"

mistrovský olej na plátně, signováno vlevo dole monogramem ZK (Zdenek Kudělka), vzadu na autorském štítku jméno a datace 1965. Luxusní umělecký rám z masivního dřeva.

46 x 55 (70 x 81) cm

19 000 Kč

Kudělka Zdeněk (1921-1992)

Malíř, ilustrátor, kreslíř, grafik, žák J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM v Praze, pracoval v grafickém ateliéru Státní tiskárny v Praze, potom jako výtvarný redaktor ve Státním nakladatelství dětské knihy, později Albatros. Řada výstav, řada významných knižních ilustrací.

(3.6.1921 Košatka, Stará Ves nad Ondřejnicí, okres Ostrava-město - 2.7.1992 Praha)

TOP 301-3110

Figurky "Prasátko, naježený kocour a hříbky"

tažené barevné sklo, tři figurky, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška: Prasátko cca 1,5 cm, kocour cca 3,5 cm, hříbky cca 2 cm

150 Kč

TOP 301-3110

Figurka "Amorek na černé kouli"

foukané barevné sklo, patrně Brychta, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

200 Kč

TOP 301-3110

Figurka "Slon"

tažené barevné sklo, ukázka mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška cca 5 cm

120 Kč

TOP 301-3110

Soubor šesti poškozených figurek

tažené barevné sklo, v sestavě: kavalír, kominíček, husopaska s housaty, žába, ryba, klokan s mládětem, i přes poškození se jedná o ukázku mistrovství českých sklářů po polovině minulého století.

Výška figurek je v rozmezí 1 - 10 cm

100 Kč

Patří ke kolekci mini skleněných plastik, zařazených v této aukci, nabízíme je i s poškozením jako vzorky modelů, popřípadě i na opravu.

TOP 301-3110