Plastika "Kohout"

sklo olovnaté, čiré, bezbarvé, značeno leptanou značkou CRISTAL LALIQUE FRANCE, značka po roce 1945. Dle současného majitele cca 50-tá léta 20. století. Drobný zásah na podstavci, zabroušeno několik oklepů.

Výška 9,5 cm

300 Kč

Firma Lalique se k této plastice vrátila v roce 2017, připomněla tímto rok kohouta, který dle čínského kalendáře připadl právě na rok 2017.

Strobach - Königová Elly

Plastika "Stojící dívčí akt s květovanou osuškou"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, značený tištěnou značkou ROYAL DUX CZECHOSLOVAKIA a vtlačenými čísly 709 27P/3 2. 49. Návrh duchcovské výtvarnice Elly Strobach Königové z první poloviny minulého století.

Výška 24 cm

3 200 Kč

Špatně čitelně signováno na podstavci.

Strobach-Königová Elly (1908-2002)

Návrhářka duchcovské porcelánky, rozená Kvasničková, absolventka Státní odborné keramické školy v Teplicích. V roce 1966 se vystěhovala do Německa. Žila a zemřela v Geeretsriedu u Mnichova, její pozůstalost je uchována v tamním muzeu. Jméno STROBACH je spojované se stále žádanými artdeko figurkami třicátých a čtyřicátých let. Nenahraditelná škoda českému porcelánu vznikla v padesátých letech, když velká část originálních forem tzv. kýčovitého porcelánu, včetně originálních forem dle návrhů Elly Strobach - Königové byla zničena.

(http://www.duchcov.cz/noviny/200802/hist.htm,

http://www.royaldux.cz/cs/profil-spolecnosti/vytvarnici/elly-strobach-koenigova)

(5. 2. 1908 Ústí nad Labem - 14. 3. 2002 Geeretsried u Mnichova)

Čtyřboká váza na kruhové patce, na jedné stěně kaligrafický text

porcelán bíle glazovaný, stylizovaný květinový dekor, na třech stěnách barevná ruční malba s figurální stafáži, nízké hrdlo s kruhovým otvorem, vespod tištěná značka a text ORIENTAL HAND PAINTED, MADE IN CHINA, Čína, druhá polovina minulého století.

Výška 29,5 cm

1 200 Kč

Benda Břetislav

Plastika "Toaleta"

pálená hlína, signováno na plintě B. BENDA, vespod značeno vtlačeně JOSEF ZELENKA SMÍCHOV V LESÍČKU 92, první polovina minulého století.

Výška 24 cm

1 500 Kč

Pochází z majetku herce Pavla Kříže.

Benda Břetislav (1897-1983)

Sochař, studia na akademii u Myslbeka a Štursy, člen SVU Mánes, stříbrná medaile v Paříži, výstavy po celé Evropě, řada monografií, bohaté zastoupení v Národní galerii Praha, jeden z našich nejlepších sochařů 20. století.

(28.3.1897 Sepekov, část Líšnice, okres Písek - 19.8.1983 Praha)

Velký secesní džbán

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou květinovým dekorem, doplněno zlacením, vespod značeno vtlačeným číslem 265, počátek minulého století. Uvnitř džbánu u ucha dvě praskliny.

Výška 32 cm

1 200 Kč

Kazeta na nožkách

dřevo, lakovaná dřevěná dýha, ozdobné mosazné kování, přiložen klíč, zámek nefunkční. První polovina minulého století. Na víku několik prasklin.

10,5 x 30,5 x 15,5 cm

700 Kč

Maresch Johann

Figurální nástolec s Černohorkou

siderolit - terakota glazovaná v barvách bílého kovu a mědi, zdobená sedící postavou ženy s tamburínou u kmene stromu, při spodním okraji plastický pás akantových listů, značeno vtlačeně JM a číslem 19 (Johann Maresch, Ústí nad Labem), konec 19. století.

Výška 26 cm

3 500 Kč

Maresch Johann (1821-1914)

Rakouský a český podnikatel a politik německé národnosti z Ústí nad Labem, ve druhé polovině 19. století poslanec Českého zemského sněmu. Proslulý výrobce SIDEROLITU - malované pálené hlíny. Výrobky byly značeny nejdříve písmeny B & M (Baehr und Maresch - Adolf Baehr, společník přibližně od roku 1841 do smrti 1849), přibližně od roku 1863 byly značeny JM.

(wikipedia)

(11.7.1821 - 1914)

Váza zvonkovitého tvaru

sklo čiré bezbarvé, tělo po obvodu svisle žebrované, Čechy, konec 19. století. Ve dně je patrná stopa po oddělení sklářské píšťaly.

Výška 20 cm

700 Kč

Váza ručně malovaná

keramika bíle glazovaná, barevná malba celoplošná, ve vrchní části pásy květinového dekoru, ve spodní části srdíčka s kopretinami, vespod tištěná značka s hlavou psa a textem JM Made in CZECHOSLOVAKIA a vtlačeně 7630, první polovina minulého století.

Výška 26 cm

1 500 Kč

Z produkce továrny Jana Miloty, Klenčí pod Čerchovem 1912 - 1936.

Šálek na čokoládu, s patkou a převýšeným ouškem

porcelán bíle glazovaný, zdobený měditiskem veduty města s hradem nad řekou, značeno zkříženými modrými meči - MÍŠEŇ, vespod černým psacím písmem Meissen, počátek 19. století.

Výška 10 cm

1 500 Kč

Plastika "Klečící ženský akt"

biskvit, nesignováno, značeno tištěnou značkou ROSENTHAL pro rok 1940.

Výška cca 55 cm

25 000 Kč

Dle majitelky se jedná o práci Emanuela Kodeta pro Rosenthal.

Svícen dvouplamenný

porcelán bílý, zdobeno širokým stříbrným dekorem na okrajích, vespod zelená tištěná značka ROSENTHAL a vtlačeně 872, třicátá - čtyřicátá léta minulého století, vrcholné ART DEKO, mimořádně luxusní a reprezentativní provedení.

Výška 20 cm, šířka 35,5 cm

4 500 Kč

Sada dvanácti talířů

porcelán bíle glazovaný, okraje zdobené prořezáváním a čtyřmi plastickými medailony, značeno modrým žezlem pod polevou BERLÍN a vtlačenými znaky, kolem roku 1870.

Průměr 23 cm, 12 ks

8 400 Kč

Sbírková, muzeální i funkční položka.

Stolní lampa

sklo barevné, matované, zdobené plastickým květinovým dekorem ve stylu Gallé, druhá polovina minulého století.

Výška 56 cm

12 000 Kč

Nutná revize elektroinstalace, neručíme za elektroinstalaci.

Mohutná vysoká reprezentativní váza

sklo barevné, matované, plasticky zdobené motivem kosatců, vážek a leknínů, ve stylu Gallé, druhá polovina minulého století.

Výška 88,5 cm

25 000 Kč

Nápojová souprava

sklo čiré bezbarvé, zdobené barevnými emaily motivů českých národních symbolů, první polovina minulého století.

1x džbán, výška 40cm,

5x sklenice, výška 19,5 cm

3 900 Kč

Upomínkový talíř "Císař František Josef I. a císař Vilém II."

lisované sklo, zřejmě sklárny S. Reich & Co., Krásno, 1914, dva drobné oklepy.

Průměr 25 cm

1 700 Kč

Centrálním motivem jsou portréty obou císařů z profilu, po stranách symboly železného kříže s letopočty 1914 a 1813. Talíř byl vyroben k začátku 1. světové války a v upomínku na bitvu národů u Lipska v roce 1813, kde spojenci společnými silami porazili Napoleona. Po obvodu je nápis "Wir wollen sein ein einig Volk von Brüdern, in keiner Not uns trennen und Gefahr", což je počátek přísahy na louce Rütli, která dle legendy položila v roce 1307 základ Švýcarského spříseženství. Světově známou se tato přísaha stala díky divadelní hře "Vilém Tell" od Friedricha Schillera.

V překladu Vladimíra Šrámka: "Chceme být lidem pevně semknutým, který nic nerozdělí, tíseň ani bída"

Luxusní souprava na psací stůl zdobená plastickými rokokovými dekory

bronz, dekorační prvky: hlavičky andílků, rozviliny a rokaje. Na vnitřní straně víčka je věnování "V upomínku na den 15/3 1902 oddané úřednictvo", značeno GESCHÜTZT. V kalamáři je vložka z bíle glazovaného porcelánu, schází skleněná trubice teploměru.

kalamář 11 x 22 x 15 cm,

nůž na dopisy délka 19 cm,

kolébka 10 x 14 x 6,5 cm,

těžítko 8 x 15 x 6 cm,

stojánek na teploměr výška 12 cm

9 000 Kč

Známka GESCHÜTZT se nachází vespod na kalamáři.

Stolní toaletka se zásuvkou a otočným zrcadlem

dřevo z hrušně, lakované, úchyty, křídlové šrouby a vstup zámku z mosazi, zrcadlo fasetované. Druhá polovina 19. století. Klíček přiložen, zámek funkční.

25,5 x 48 x 27 cm

5 800 Kč

Sbírkový a funkční kus.

Komoda ve tvaru klekátka, uprostřed dvířka, horní a spodní šikmé desky jsou sklápěcí

dřevo bohatě intarzované, kolem roku 1750. Úložný prostor se zabudovanými čtyřmi šuplíčky je v horní části, za dvířkami jsou tři regály, úložný prostor ve spodní části je dostupný po odklopení šikmé desky.

Cca 104 x 99 x 58 cm

90 000 Kč

Ve své kategorii jde o nejkrásnější kus nábytku.

Ojedinělý kus interiérového nábytku, který v roce 2013 získal "Tematickou cenu 31. Veletrhu Antique." Byl rovněž součástí vítězné expozice na 37. veletrhu starožitností ANTIQUE konané ve dnech 21. – 24. 4. 2016.