ZPĚT NA OBSAH 103. AUKCE

Sada šesti odlivek na alkohol

sklo čiré v barvě beryl, MOSER, druhá polovina minulého století. Původní papírová etue.

Výška odlivky 7 cm

600 Kč

Dózička na čtyřech vysokých nožkách

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlacením, na těle a víčku barevný květinový tisk. Značeno tištěnou zlatou značkou porcelánky OSKAR SCHLEGELMILCH LANGEWIESEN a vtlačeným číslem 0294, Německo, první polovina minulého století.

6,5 x 7 x 7 cm

500 Kč

Mísa s okrajem zabrušovaným do oblouků

sklo čiré s medovou lazurou, mísa ve dně a po obvodu zdobena brusem ve tvaru klasů, pravděpodobně Čechy, první polovina minulého století.

Průměr 28 cm

300 Kč

Oválná mísa

porcelán bíle glazovaný, po obvodě zdobený kobaltovým a zlatým pásem, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL SELB BAVARIA a ručně psanými čísly 1604 22, značka z roku cca 1910.

43,5 x 31 cm

500 Kč

Šestiosobní souprava na punč - pohárky v kovové montáži a společný podnos

vložky - růžové sklo s jemným brusem, montáž z bílého kovu s plnými kruhovými oušky z jantarově zbarveného plastu, podnos z bílého kovu s prořezávaným okrajem. První polovina 20. století. Podnos je na dvou místech promáčklý, na jedné vložce je oklep.

Výška pohárků 7 cm, oválný podnos 35 x 29 cm

500 Kč

Laghi Václav

Loutka závěsná - marioneta - OSLÍK

celodřevěná, dřevo ručně řezané, malované a lakované, ocas a hříva z vlasů, první polovina minulého století. Loutka pochází z majetku známého loutkařského rodu Laghiů, autorem je možná sám Václav Laghi ml.

Samotná loutka cca 47 x 29 cm

6 700 Kč

Laghi Václav ml. (1986-1965)
Řezbář a lidový loutkář na Berounsku. Pocházel z významné loutkařské rodiny s dlouholetou tradicí.
Otec Václav Laghi st. (1864-1945), dvojče Ludvík Laghi.
(abART, Středočeská vědecká knihovna v Kladně, příspěvková organizace)
(13.5.1986 - prosinec 1965 Beroun)

Kolářský Zdeněk

Pamětní plaketa "KAREL IV. KRÁL ČESKÝ 1316-1378 a PETR PARLÉŘ 1330-1399"

cín litý, na averzu portrétní profil Karla IV, na reverzu Petr Parléř se stavbami, na kterých se jako stavitel podílel. Autor Zdeněk KOLÁŘSKÝ, signatura ZK umístěna nad IV, návrh z roku 1978. V původní papírové etui.

Průměr 9,4 cm

2 000 Kč

Kolářský Zdeněk (1931-)

Sochař, medailér, malíř, kreslíř, grafik, studium na SPŠ sklářské v Železném Brodě, dále u Karla Štipla, Jana Baucha a Josefa Fojtíka na VŠUP v Praze, člen AUM (Asociace umělců medailérů), řada výstav po celém světě, zasloužilý umělec, obdržel domácí i světová ocenění. Je autorem řady volných plastik, pamětních desek a realizací pro architekturu, od roku 1961 se zabýval převážně medailérskou tvorbou, účastnil se řady soutěží na československé mince. Nejvýznamnější český autor mincí a medailí.

(Slovník Chagall, Lexikon českých výtvarníků

cs.wikipedia.org/wiki/Zdeněk_Kolářský_(sochař))

(nar. 29.4.1931 v Kostelci nad Orlicí)

Talíř

cín, zespodu jsou ražené tři identické oválné značky, každá značka má uprostřed postavu anděla a rok 1867, v horní polovině je po obvodu text ENGLISCH BLOCKZINN.

Průměr 31,5 cm

500 Kč

Mísa s víkem

cín, tělo doplňují dva dekorativní úchyty, víko zdobené plastickým pásem perlovce a soustruženým dřevěným úchytem, značeno, neurčeno, konec 19. století.

Průměr 20 cm, výška 17,5 cm

200 Kč

Čajová panenka

korpus porcelán ručně barevně malovaný, neznačený, šaty ze sametu a brokátu pošité flitry, sukně na kovové konstrukci. 19. století až první polovina minulého století. Textilie jsou poškozené.

Výška cca 31 cm

700 Kč

Čajové panenky sloužily k přikrytí konvic s čajem, aby chránily obsah před rychlým ochlazením. Jiné použití bylo při slavnostních událostech. Samotný porcelánový korpus - polopostava se usazoval na vrchol dortu tvarovaného do široké sukně zdobené máslovým krémem.

Panenka

hlava a ruce keramika barevně glazovaná a ručně malovaná, zbytek těla textilie. Pravděpodobně Čína, první polovina minulého století. Poškození odpovídá stáří.

Výška 29 cm

1 500 Kč

Mrkací panenka se světlými vlásky

hlavička, poprsí a části končetin z hmoty pokryté voskem, barva tělová, ručně domalováno, značka nenalezena, zbytek tělíčka textilní, 19. století. Voskování končetin setřelé, drobná poškození jsou zejména na prstících.

Výška 41 cm

3 500 Kč

Na spodní košilce je přišpendlen štítek s ručně psaným anglickým textem: "I belonged to Florence Kyte of Fanwood - She was born in 1880", tedy "Patřila jsem Florence Kyteové z Fanwoodu - ona se narodila v roce 1880."

Stav odpovídá stáří a míře používání. V tomto provedení se vyskytuje zřídka.

Myslbek Josef Václav

Krucifix

bronzový patinovaný odlitek známé plastiky J.V. MYSLBEKA, nesignováno, přelom 19./20. století.

Výška kříže 82cm, šířka kříže 30 cm. Výška korpusu 69,5 cm, šířka korpusu 21,5 cm.

25 000 Kč

Krucifix (Kristus na kříži), plastika známá v mnoha odlitcích, modelovaná od roku 1877 do roku 1890 jako reakce na smrt syna Julia. Myslbek za ni získal v roce 1892 na pařížském Salonu druhou cenu. August Rodin o ní prohlásil, že nikdo nevytvořil lepšího Krista. Krucifix zvítězil i na výstavách v Mnichově, Chicagu, Bruselu a již dříve na pražské Jubilejní výstavě 1891. Bronzový odlitek byl původně vytvořen pro rodinnou hrobku Ringhofferů v Kamenici. Jiný odlitek byl umístěn nad jedním z oltářů baziliky Sacré-Coeur v Paříži.

Přiloženo osvědčení Památkového úřadu k prodeji a trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty

Myslbek Josef Václav (1848-1922)

Vynikající evropský sochař, autor sochy Svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, zastoupen ve všech významných evropských galeriích, řada výstav, uznání a realizovaných objektů.

(20.6.1848 Praha - 2.6.1922 Praha)

G. Demange

Plastika "Boxer"

kovová kompozice na mramorovém podstavci. Signováno na plintě G. DEMANGE a značeno ochrannou známkou FABRICATION FRANCAISE PARIS MADE IN FRANCE, počátek minulého století.

Výška 50 cm

9 000 Kč

Fabrication Francaise Paris Made in France: pod tímto označením byly vyráběny repliky původních bronzových soch od umělců. Většinou se jednalo o kovové kompozice, které měly povrchovou úpravu připomínající bronz. Označení Made in France bylo povinné při dovozech do USA od roku 1891, stejná značka jako má námi nabízená plastika se poprvé objevila v roce 1892 a byla používána cca do roku 1915, kdy postupně všechny soukromé firmy, které zpracovávaly kovy, přešly na válečnou výrobu.

Dvě lampičky na noční stolek

poniklovaný obecný kov, kulovitá stínítka z mléčného skla, neznačeno, Čechy 20. - 30. léta minulého století.

Výška 25 cm

2 400 Kč

Nutná revize elektroinstalace, neručíme za elektroinstalaci.

Stropní svítidlo

poniklovaný obecný kov, sklo bezbarvé matované, první polovina minulého století.

Výška 23 cm

1 400 Kč

Stolní lampička

pochromovaný obecný kov, stínítko smaltované - uvnitř bílé, zvenčí zelené, Čechy, 30. léta minulého století.

Výška 31 cm

1 400 Kč

Nástěnné svítidlo

pochromovaný kov, stínítko - válec sklo v barvě slonové kosti, neznačeno. 20.-30. léta 20. století.

Délka 35 cm

1 400 Kč

Rochard Irénée

Sousoší "Dva vlčáci"

bronzové sošky na společném podstavci z černého a bílého mramoru, výrazné ART DECO provedení. Může se jednat o práci Irénée ROCHARD, přičemž některý z předchozích majitelů vyškrabal do kamene jméno Rochart. První polovina minulého století.

Cca 27 x 61 x 13 cm

6 000 Kč

Rochard Irénée (1906-1984)

Francouzský sochař, pocházel z umělecky založené rodiny, matka byla malířka.
V letech 1924-1928 studoval na Beaux-Arts and Arts-Deco Schools, od roku 1938 byl členem French Artists Society. Během tvůrčího období vytvořil stovky skulptur zvířat v jejich nejrůznějších životních postojích. Tvořil převážně z bronzu, některá jeho díla jsou z porcelánu, dřeva či žuly. Získal řadu ocenění.

Osmiramenný svícen

bílý kov, vrchol zakončený dekorací - dřevěnou lakovanou kuličkou, druhá polovina minulého století.

Výška 49 cm, průměr 24 cm

6 000 Kč