ZPĚT NA OBSAH 103. AUKCE

Kudělka

Talíře párové nástěnné "Valašská zvonička a děvčica u studny" a "Pasáček ovcí na Radhošti"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, oba talíře jsou vzadu signovány KUDĚLKA VALAŠSKO. Na jednom z talířů závěsné očko chybí, na druhém doporučujeme kontrolu před případným zavěšením.

Průměr 26,5 cm

1 000 Kč

Kudělka

Malovaná keramika, rodinná dílna bratří Kudělků, Valašsko.

Bohumil Kudělka (2.3.2011 Zašová - 27.7.1996 Valašské Meziříčí)

Jaroslav Kudělka (27.3.1914 Zašová - 1954)

Vedle produkce vlastní keramiky malovali v dílně také porcelán a sklo.

(http://historie.zasova.info/subdom/historie/sourozenci-kudelkovi-maliri-a-keramici/)

Heinz Werner

Talíř nástěnný "Útok na Zimní palác"

porcelán bíle glazovaný zdobený barevným motivem z revolučního Petrohradu 1917, autorem návrhu HEINZ WERNER, značeno modrými zkříženými meči pod polevou, MÍŠEŇ a vtlačeně VIIZ, návrh z roku 1967.

Průměr 25,5 cm

8 000 Kč

Talíř - miska (Wandschale) je zobrazen v publikaci Otto Walcha, Meissner Porzellan Von den Anfängen bis zur Gegenwart, Aufnahmen von Ulrich Frewel und Klaus G. Beyer, Herausgegeben und Bearbeiten von Helmut Reibig, Verlag Der Kunst Dresden, Copyricht 1973.

Heinz Werner (1928-)

Německý malíř a grafik. V roce 1957 byl jmenován dekoratérem porcelánu v Míšni. Spolu s Ludwigem Zepnerem a Petrem Strangem založil oddělení kolektivního uměleckého vývoje manufaktury v Míšni. Je autorem více než 100 moderních návrhů. Od roku 1978 Heinz Werner vyučoval jako profesor na Vysoké škole umění a designu Burg Giebichenstein u Halle (Saale). Wernerovy práce jsou dnes ve významných sbírkách umění a muzeích v Německu, Japonsku a USA.

(https://de.wikipedia.org/wiki/Heinz_Werner_(Porzellank%C3%BCnstler))

(nar. 27. srpna 1928 Coswig)

Uher Hugo

Plastika "Závodící bruslař"

bronz litý, patinovaný, dřevěný podstavec, na plintě signováno H. UHER, prémie Krasoumné jednoty pro rok 1915 (Toman).

Výška 15,5 cm

1 900 Kč

Stejná plastika, jako námi nabízená, je zařazena v eSbírkách Národního muzea v sekci Sbírka tělesné výchovy a sportu.

Uher Hugo (1882-1945)

Keramik, sochař, studia na keramické odborné škole v Bechyni a pražské UMPRUM u prof. Suchardy, studijní pobyt v Berlíně. Autor známého pomníku Ludwiga van Beethovena v nadživotní velikosti v Karlových Varech.

(Toman,

https://karlovarsky.denik.cz/kultura_region/vary-zdobi-nejkrasnejsi-beethovenuv-pomnik-na-svet.html)

(1. 4. 1882 Karlovy Vary - prosinec 1945 věznice na Pankráci)

Odkládací miska s figurou supa

kovová kompozice, nesignováno, neznačeno. První polovina minulého století.

Výška 13 cm

900 Kč

Plastika "Muž hrající kuželky"

kovová kompozice na podstavci z šedého mramoru, nesignováno, neznačeno. První polovina minulého století. Drobné oklepy na podstavci.

Celková výška 23 cm, samotná plastika 18,5 cm

1 500 Kč

Kamenický R.

Velká dóza

porcelán bíle glazovaný, po obvodě zdobený bohatou barevnou ruční malbou květinového dekoru. Značeno černou tištěnou značkou Ruční malba R. KAMENICKÝ, Kleneč p. Č (Čerchovem) a vtlačeným číslem 350. První polovina minulého století.

13 x 21 x 16 cm

500 Kč

Pochází z majetku herce Pavla Kříže.

Mechanická hračka - běžící brouk

cínový plech s barevným litografickým potiskem, značeno LEHMANN, Made in Germany, číslo modelu 431. Tento model byl vyráběn od roku 1898 do 1935.

Výška 5,5 cm, délka 10 cm

900 Kč

Výška 5,5 cm, délka 10 cm

900 Kč

Cukřenka biedermeier

porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční barevnou malbou pomněnek. Značeno modře pod polevou zkříženými meči a římskou II, světle růžovou barvou jsou ručně psaná čísla 62 a 1, MÍŠEŇ, kolem poloviny 19. století.

Výška 12 cm

3 000 Kč

Konvička biedermeier

porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční barevnou malbou pomněnek. Značeno modře pod polevou zkříženými meči a římskou II, světle růžovou barvou jsou ručně psaná čísla 62 a 1, MÍŠEŇ, kolem poloviny 19. století. Neznatelná prasklina na zobáčku dravce.

Výška 20 cm

5 000 Kč

Konvička stejného tvaru publikovaná v Meissner Porzellan Von den Anfängen bis zur Gegenwart, Aufnahmen von Ulrich Frewel und Klaus G. Beyer, Herausgegeben und Bearbeiten von Helmut Reibig, Verlag Der Kunst Dresden z roku 1973, strana 490, obr. 173.

Nástolec

sklo čiré bezbarvé, lisované, vlnitý okraj, kosočtvercová základna, druhá polovina minulého století.

Nástolec pochází s vysokou pravděpodobností ze soupravy "Lord", sklárna Inwald.

21,5 x 23,5 x 15 cm

250 Kč

Barokní rámeček

bohatá řezba ve dřevě, ve vrcholu hlava děvčátka, dále stylizované květinové dekory a rokaje, konec 18. století. Patrná poškození.

Cca 27 cm x 16,5 cm

1 200 Kč

Váza neobvyklého tvaru

sklo čiré bezbarvé, lisované. Na těle jsou protilehle natavené dva vertikální široké pásy měděného plechu, velmi tenkého, v něm se reliéf z podkladového skla vyrýsoval. Čechy, 60. léta minulého století.

Výška 20 cm

600 Kč

Vysoká váza zdobená hlubokým brusem horizontálních proužků

sklo masivní, nazelenalé, tělo zploštělé, u dna průhledný firemní štítek MOSER CZECH REPUBLIC, vespod pískovaná značka MOSER. Váza se vyráběla v roce 1993. Na původní papírové etui je původní prodejní cena 18 900 Kč.

Výška 40 cm

7 500 Kč

Vázička - pohár

sklo čiré bezbarvé, lisované, silnostěnné, zdobené zlatým motivem listů, druhá polovina minulého století.

Výška 16 cm, průměr 12 cm

650 Kč

Vysoká váza s kruhovou patkou

sklo čiré bezbarvé, vínová lazura, spodní část těla fasetovaná, bohatý zlatý rostlinný dekor, při horním okraji pás bílého a černého emailu tvořícího stylizovaný květinový ornament. První polovina minulého století.

Výška 31,5 cm

2 800 Kč

Janků Miloslav

Plastika "Lachtan"

sklo alexandritové, návrh Miloslava Janků, sklárna Železný Brod, 70. léta minulého století.

11,5 x 20 x 6,5 cm

800 Kč

Janků Miloslav (1916-1994)

Sklářský výtvarník, malíř, grafik, studoval na Sklářské škole v Železném Brodě, malbu na skle u profesora Z. Juna, později na UMPRUM v Praze u profesora F. Kysely, byl výtvarníkem Železnobrodského skla, v hutních plastikách zvířat se projevilo jeho nejosobitější výtvarné myšlení, řada výstav.

(4.4.1916 Úpice, okr. Trutnov - 27.5.1994 Železný Brod)

Hospodka Josef

Mísa na ovoce

sklo hutní čiré, bezbarvé a tónované v barvách hnědé a zelené, Josef Hospodka, sklárna Chřibská, druhá polovina minulého století.

14 x 26 x 26 cm

650 Kč

Hospodka Josef Michal (1923-1989)

(21.1.1923 Švihov, Miřetice, Chrudim - 9.1.1989 Chřibská, Děčín)

Pár svatebních pohárů s víčky

sklo čiré, bezbarvé, na nožce s kruhovou patkou, kupa i víčko zdobeny při okraji jemným brusem stylizovaného rostlinného dekoru, 19. století, stav odpovídá stáří.

Výška 19,5 cm

1 500 Kč

Jídelní servis

porcelán bíle glazovaný, zdobený tmavě růžovou linkou a jemným stylizovaným florálním dekorem stejné barvy, značeno vtlačeným S a vtlačeným LIPPERT & HAAS IN SCHLAGGENWALD, značka pro období 1830 - 1847.

Celkem 37 ks, na jednom talíři je prasklina při okraji, na jednom oklep zespodu.

7 500 Kč

1x terina, výška cca 21cm,

3x oválný tác 30,5 x 22,5 cm, 37 x 28 cm, 42,5 x 32,

1x čtvercový tác 25 x 25 cm,

1x kruhový tác, průměr 27 cm,

1x mísa kruhová, průměr 29 cm,

2x předkládací talíř, průměr 27 cm a 29,5 cm,

1x omáčník s víkem, výška 14 cm,

2x dochucovací miska, výška 5,5 cm, průměr 9 cm,

4x desertní talíř, průměr 21 cm,

5x hluboký talíř, průměr 24 cm,

16x mělký talíř, průměr 24 cm