ZPĚT NA OBSAH 103. AUKCE

Rám

dřevěná překližka prořezávaná do bohatých florálních vzorů, podklad mořené dřevo, první polovina minulého století. V pravém dolním rohu schází kousek vnitřní lištičky.

Vnitřní výřez 40 x 29 (65 x 50,5) cm

3 000 Kč

Kazeta

dřevo, víko zdobené vypalovaným a malovaným stylizovaným folklórním květinovým dekorem, uprostřed medailon s malovaným profilem ženy v hanáckém kroji, první polovina minulého století.

7,5 x 21 x 13,5 cm

400 Kč

Pochází z majetku herce Pavla Kříže.

Konvička na mléko a pohárek

keramika glazovaná, modrá a bílá, dekor zvířat, značeno VILLEROY & BOCH DRESDEN SAXONY 6808, značka používaná v letech 1874-1909, počátek 20. století.

Výška džbánu 16 cm, pohárku 9 cm

1 900 Kč

Luxusní provedení ve stylu ART DECO, nádherné sběratelské kousky.

Korbel s průsvitkou, nápisem Gruss aus Haag a vysokým cínovým víčkem

porcelán bíle glazovaný, ručně malovaný barevným květinovým dekorem. Ve dně průsvitka s chlapcem a dívkou u cihlové zídky. Cínové víčko bohatě plasticky zdobené, značené monogramem R.B., porcelánový korpus neznačený, konec 19. století.

Výška 23 cm, obsah 0,5 l

1 300 Kč

Vázička na jeden květ

pálená hlína glazovaná šedomodrou glazurou, tělo válcovité, stažené do malého hrdla, po celém obvodě modrá ruční malba kopcovité krajiny, signováno MK, datováno 1991.

Výška 9 cm, průměr 12 cm

500 Kč

sklo podjímané bílou opalinovou sklovinou (tzv. tango sklo), s obložením okraje hutně natavenou nití z kontrastní modré skloviny a opřádáním, na plášti pětice hutnicky natavených terčů. Čechy, první polovina minulého století.

Výška 6,5 cm, průměr cca 26 cm

4 000 Kč

Nápojová sada osmi sklenic

sklo čiré v barvách alexandrit, akvamarín, topas, eldor, kulovitý tvar spodní části, zesílené dno. Design CULBUTO, neznačeno, výrobek sklárny MOSER, Karlovy Vary, druhá polovina minulého století.

Výška sklenice 6,3 cm

1 600 Kč

V publikaci MOSER 1857 - 1997 uvedena CULBUTO série - tj. karafa a sklenice v různých velikostech, autor návrhu "asi R. Eschler, 1935".

Plastika "Pták"

sklo barevné hutní, neznačeno, druhá polovina minulého století, ateliérová práce.

Výška cca 16 cm

3 000 Kč

Žardiniéra

majolika barevně glazovaná, po obvodu plasticky zdobená figurálním antickým motivem, značeno reliéfní vytlačenou značkou EICHWALD 7800/5 a rukou psaným číslem 2187, první třetina minulého století.

Výška 9,5 cm, šířka 20 cm, hloubka 8 cm

900 Kč

Čajová souprava čtyřosobní

porcelán bíle glazovaný, zdobený květinovým měditiskem a částečně setřenými zlatými linkami. Značeno vtlačenou značkou PRAG, polovina 19. století. Jeden podšálek má dvě neznatelné praskliny a oklep.

konvice výška 20 cm

mléčenka výška 15 cm

cukřenka výška 14 cm

4x šálek s podšálkem, výška šálku 6,5 cm, průměr podšálku 15 cm.

1 800 Kč

Přátelská nápojová souprava na dřevěném podnose

sklo zelené čiré, zdobené malbou bílým emailem s postavami dětí a zlatou linkou. Podnos vyřezán z měkkého dřeva ve tvaru trojúhelníka se zaoblenými rohy, povrch zdoben jednoduchým geometrickým vzorem, konec 19. století.

Džbán výška 25,5 cm, dvakrát sklenice výška 13 cm, podnos 3 x 24 x 25 x 24 cm

1 500 Kč

Žardiniéra

sklo kouřově šedé, čiré, fasetované, značeno leptanou značkou, neurčeno. Dle majitele se jedná o práci z poloviny minulého století, kvalitou skla odpovídající sklovině z produkce firmy Moser.

7 x 16 x 8 cm

600 Kč

Šestiosobní souprava na servírování vajíček

pozlacený bílý kov, solnička je doplněná skleněnou vložkou. Na vysokém podélně klenutém uchu podnosu jsou držáky - malá ouška na uchycení lžiček. První polovina minulého století. V tomto provedení a výborném stavu se prakticky nevyskytuje.

6x stojánek na vajíčko, výška 7 cm,

1x solnička, výška 7 cm,

1x podnos 16,5 x 30 x 17 cm,

6x lžička.

1 700 Kč

Harris Michael

Váza "Fish vase"

sklo hutní, zelenomodře tónované v kombinaci s bezbarvým, nesignováno. Známá práce světově uznávaného sklářského výtvarníka MICHAELA HARRISE, sklárna MDINA, MALTA, sedmdesátá léta minulého století, téměř neznatelné oklepy.

Výška 27 cm

3 200 Kč

Harris Michael (1933-1994)

Sklářský výtvarník a designer. V padesátých letech studoval sklářský design na Stourbridge College of Art a na Royal College of Art (RCA). Šest let přednášel průmyslový sklářský design na Royal College of Art. V roce 1969 založil spolu s Ericem Dobsonem sklárnu Mdina na ostrově Malta a sklárnu na ostrově Gozo, v roce 1972 založil sklárnu na ostrově Wight, která působí dodnes.

Vázička ve tvaru rohu hojnosti

sklo indigové, čiré, zdobené bohatým zlacením a fasetováním na těle rohu i na nožce s patkou, Čechy, 19. století.

Výška 20 cm

16 000 Kč

Pohárek s geometrickým dekorem - řecký meandr

masivní hyalitové sklo, balustrová nožka, široká kruhová patka, široká plochá miska, zlaceno, Střední Evropa, první třetina 20. století.

Výška 11 cm

560 Kč

Džbán s kovovou montáží, na patce

keramika - tzv. Staffordshire Agateware, "pruhy" v barvách modré, bílé a šedé, doplněno zlacením, značeno na cínovém víčku s ozdobným úchytem "DIXON & SONS", první polovina 19.století - kolem roku 1840, Anglie, restaurováno.

Výška 29 cm

20 400 Kč

Staffordshire Agateware - doslovný překlad "Staffordshirské achátové nádobí".

James Dixon & Sons - anglická firma založena v roce 1806 v Sheffieldu, v 19. století byla jednou z nejvýznamnějších společností specializujících se na cínové, stříbřené a stříbrné nádobí a doplňky. Značka použitá na nabízeném předmětu je pravděpodobně z let 1835 - 1841.

Váza ve tvaru amfory

sklo čiré bezbarvé, ručně malované barevnými emaily květinovým motivem a zlacením, nalepená ucha ze světle růžové žebrované skloviny, první polovina minulého století.

Výška 22 cm

3 600 Kč

Dle majitele by se mohlo jednat o produkci české sklárny Kamenický Šenov.

Sedací souprava

dýhované ohýbané dřevo, textilní potah inspirovaný klasicismem. První polovina minulého století. Na několika místech schází dýha. Čalounění je sice nové, ale minimálně v jednom místě povolilo.

2x křesílko 83 x 56 x 44 cm,

1x podnožka cca 18 x 40 x 31 cm,

1x stolek 70 x 77,5 x 55 cm

4 500 Kč

Barokní pohárek na nožce s hvězdicovitou patkou - kupa ve tvaru loďky

sklo čiré bezbarvé, tenkostěnné, zdobené bohatou ruční řezbou postav, jehličnanu, rostlin a květů, rozvilin a architektonických prvků, kolem roku 1760. Krásná ukázka sklářské zručnosti. UNIKÁT.

Výška 11 cm

12 000 Kč