ZPĚT NA OBSAH 103. AUKCE

Reliéf "Adam a Eva - vyhnání z ráje"

stříbrný plech, velmi kvalitní zpracování, kolem roku 1880. Adjustováno v rámku starším než je samotný reliéf, rámek výborně podtrhuje kvalitu stříbrnické práce. Sbírkový kus.

Ryzost stříbra 900/1000, hmotnost 114,00 g,

rozměr reliéfu 18,2 x 14,2 (rozměr rámku 32 x 26) cm

13 900 Kč

Přiloženo Osvědčení Puncovního úřadu na stříbro

Velká kropenka nástěnná

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, figurální motiv - stojící anděl s ratolestí, ve zdvižené ruce drží spodní část pochodně, do které se patrně zasouvá mini svíčka, značeno vtlačeným číslem 3, kolem roku 1860, výrobní prasklina.

Výška 30 cm, šířka 12 cm

3 900 Kč

Přiloženo osvědčení Památkového úřadu k prodeji a trvalému vývozu předmětu kulturní hodnoty

Kropenka nástěnná

porcelán bílý, ručně malovaný a zlacený, figurální motiv - andílek, vinná réva v pozadí, luxusní provedení, období cca 1880 - 1910, sběratelský kus.

Výška 21,5 cm, šířka 9 cm

2 500 Kč

Velká kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, hlavní motiv Panna Maria, neznačeno, kolem roku 1950, výborný stav, sběratelský kus.

Výška 28 cm, šířka 15 cm

2 300 Kč

Úředníček

Kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, značeno UT - ÚŘEDNÍČEK TUPESY, datováno 1940, sběratelský kus.

Výška cca 24 cm, šířka 13,5 cm

2 900 Kč

Úředníček

Kropenka nástěnná

keramika lidová, glazovaná, ručně malovaná, figurálně zdobená, hlavní motiv Panna Maria, značeno vtlačenou značkou JU, patrně Jaroslav Úředníček Tupesy, kolem roku 1950, sběratelský kus.

Výška 24 cm, šířka 11,5 cm

2 900 Kč

Kropenka nástěnná

keramika lidová glazovaná ručně malovaná, figurální motiv - dva andílci s ratolestí, značeno vtlačenou značkou JU, patrně Jaroslav Úředníček Tupesy, kolem roku 1950, sběratelský kus.

Výška 25 cm, šířka 19,5 cm

1 600 Kč

Džbánek a šálek s podšálkem

majolika barevně glazovaná, zdobená plastickým dekorem větvičky s růžovými květy, ucha konvičky a šálku ve tvaru ještěrky, značeno vtlačeně BLANSKO (Olomoučany), druhá polovina 19. století. Na spodním okraji konvičky velký oklep.

1x konvička, výška 17,5 cm,

1x šálek, výška 9cm, průměr 8cm,

2x podšálek, průměr 15 cm

3 000 Kč

Mísa na nožkách, po stranách dvě ucha ve tvaru okřídlených draků

cínová kompozice, široký okraj žebrovaný. Značeno špatně čitelně LAVORAZIONE A MANO RAMA PELTRO 95%, Itálie, ruční práce. Poškozeno - na několika místech protlačeno, na jednom místě prasklina.

11,5 x 44 x 24,5 cm

5 000 Kč

Plastika "Chlapeček na bruslích - alegorie zimy"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, značeno modrými zkříženými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 132, vrytými znaky A12 a ručně psaným číslem 27, konec 19. století.

Výška 13,5 cm

8 500 Kč

Plastika "Chlapeček s květy"

porcelán barevně glazovaný, ručně malovaný, značeno modrými zkříženými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 86, vyrytými znaky A67, ručně psané číslo 19, konec devatenáctého století.

Výška 13 cm

8 500 Kč

sklo hnědé, matované, po obvodu zdobené třemi pásy plastických čoček a nálepem ve tvaru větvičky s listem v barvě imitující mosaz, SECESE, počátek minulého století.

Výška 14 cm, průměr 10,5 cm

6 500 Kč

Čtyřplamenný svícen

keramika barevně glazovaná, při okraji zdobená plastickým motivem vtlačené mřížky, značeno 1901/25 GERMANY, první třetina minulého století ART DECO.

Výška 8,5 cm, průměr 25,5 cm

600 Kč

Pochází z majetku herce Pavla Kříže.

Velká váza nepravidelného tvaru

sklo hutní, čiré bezbarvé, zdobené brusem motivu listů trávy, Čechy, druhá polovina minulého století. Ateliérová práce, sbírkový kus.

Výška 38 cm

4 900 Kč

Brož - přívěs

porcelán zdobený malbou bohatým květinovým motivem, ozdobný kruhový kovový rámeček se starostříbrnou patinou. Na rámečku připevněno závěsné očko i připínací špendlík. První polovina minulého století.

Průměr 4,2 cm

550 Kč

Brož ve tvaru jezdeckého bičíku

kombinace růžového, žlutého a bílého zlata, nově přepuncováno současným platným puncem, kolem poloviny 20. století.

Zlato ryzost 585/1000, hmotnost 3,00 g netto, délka 6 cm

2 300 Kč

Zlatý náramek s ověsky tzv. žebrák / žu-žu

žluté zlato, sedm ověsků: sedmička pro štěstí, mlýnek, lesní roh, podkova, kachnička, houslový klíč a ptačí budka, jednotlivé komponenty z období první republiky až přibližně z devadesátých let 20. století, značeno puncovními značkami.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 8,51 g btto

6 900 Kč

Dlouhý řetízek k hodinkám

žluté zlato, obě koncové karabinky z růžového zlata, značeno RU puncovní značkou LIŠKA, Puncovní úřad Vídeň. Řetěz je kvalitní ruční práce (všechna očka jsou uzavřená - letovaná).

Délka 164 cm, ryzost zlata 580/1000, hmotnost 29,51 g netto

24 000 Kč

Článkový náramek - pět článků a pět úzkých spojek, zapínání s pojistkou

kombinace žlutého a bílého zlata, větší články zdobeny bohatým plastickým dekorem růží a gravírováním, značeno prvorepublikovou puncovní značkou LVÍČEK a mistrovskou značkou AN. Krásná zlatnická práce z období první republiky.

Ryzost zlata 585/1000, hmotnost 23,77 g netto,

obvod 18 cm

25 000 Kč

Luxusní náhrdelník

zlato bílé, osazené 578 přírodními diamanty s briliantovým brusem (brilianty) a 48 smaragdy s kombinovaným brusem. Smaragdy pochází z ložiska v Brazílii. Zlato značeno současnou českou puncovní značkou.

Ryzost zlata 750/1000 (18K), čistá hmotnost zlata cca 36,96 g, brilianty celkem cca 9,63 ct, smaragdy celkem cca 11,90 ct, celková hmotnost náhrdelníku 41,27 g btto, délka šperku 25,5 cm, bez přívěsu cca 22 cm

350 000 Kč

Součástí šperku je odnímatelná část v délce 3 cm.

Tento nádherný reprezentativní šperk je skvělou investicí, mimořádná nabídka

Ke šperku je přiložena znalecká zpráva v jazyce českém a anglickém, ve které je velmi podrobný popis šperku včetně všech kamenů.