Gančurinko A.

"Jezdci ve vánici"

tempera, kvaš na kartonu, signováno vlevo dole azbukou A. GANČURINKO, kolem poloviny minulého století. Rámováno, při horním a dolním kraji skvrny od vlhkosti.

31 x 44 (40,5 x 53,5) cm

2 900 Kč

"Ruská trojka"

akvarel na papíře, signováno tužkou vpravo dole, neurčeno, kolem poloviny minulého století, rámováno.

40,5 x 50,5 (48,5 x 58,5) cm

1 200 Kč

Gančurinko A.

"Zimní krajina se stromem, jezdci a ptáky"

tempera, kvaš na kartonu, signováno vlevo dole azbukou A. GANČURINKO, kolem poloviny minulého století, rámováno.

29,5 x 38,5 (36,5 x 45,5) cm

2 900 Kč

Hrabal Arnošt

"V lese při východu slunce - Letnice"

dřevoryt, signováno tužkou vpravo dole HRABAL (Arnošt) a v desce dole uprostřed špatně rozlišitelný monogramem HA, paspartováno, rámováno.

Tisková plocha 24 x 31 (39,5 x 45) cm

900 Kč

Hrabal Arnošt (1886-1969)

Katolický kněz, grafik, dřevorytec, ilustrátor, křesťanský umělec. Studoval na teologické fakultě v Olomouci, po vysvěcení studoval soukromě u profesora Scheffera ve Vídni, přešel na Graphische Versuch und Lehranstalt, kde jeho studium přerušila 1. světová válka. Po válce od roku 1924 studoval na AVU v Praze u J. Obrovského. Jako duchovní působil v Jeseníkách, kde vznikl cyklus 22 dřevorytů Lesy. Dřevoryty převážně zdobil i různá bibliofilská vydání poezie, vytvářel ex libris, novoročenky apod.

(4.12.1886 Buchlovice - 30.12.1969 Buchlovice, Uherské Hradiště)

Hosperger Emanuel

"Písečná mořská pláž"

tempera na malířské lepence, signováno vlevo dole E. HOSPERGER (Emanuel), kolem poloviny minulého století, rámováno.

25 x 33,5 (35 x 43) cm

1 500 Kč

Hosperger Emanuel (1891-1984)

Malíř, studia na Akademii v Mnichově u profesora Brucknera, byl velmi ovlivněn Benešem Knüpferem při jeho pobytu v Praze v roce 1908. Proslavil se svými pracemi z francouzské a italské Riviéry, Sardinie, Korsiky a dalmatského pobřeží, významný malíř mořské tématiky.

(21.3.1891 Praha - 1984 Karlín, Praha)

Hosperger Emanuel

"U moře"

tempera, kvaš na malířské lepence, signováno vpravo dole E. HOSPERGER (Emanuel), kolem poloviny minulého století. Na malbě na několika místech skvrny. Paspartováno, rámováno.

Výřez 22 x 28 (41,5 x 46,5) cm

900 Kč

Hosperger Emanuel (1891-1984)

Štolfa Vojtěch

"Cínie"

kresba tuší kolorovaná akvarelem na ručním papíře, dole tužkou uveden název rostliny a signatura VOJTĚCH ŠTOLFA. Druhá polovina minulého století, volný list.

30 x 10,5 cm

390 Kč

Štolfa Vojtěch (1921-2002)

Moravský malíř, ilustrátor, scénograf a grafik. Studoval na Škole umění ve Zlíně u Alberta Kutala, Jana Sládka, Richarda Wiesnera, v letech 1945 - 1950 v Praze na Vysoké škole uměleckoprůmyslové u Josefa Kaplického a v letech 1950 - 1951 v Sofii na Akademii výtvarných umění. Byl šéfem výpravy Státního divadla v Brně, spolupracoval s dalšími českými a slovenskými divadly. Ilustroval naučné publikace o přírodě.

(12.12.1921 Kojetín - 4.9.2002 Brno)

Štolfa Vojtěch

"Šalvěj"

29,5 x 21,5 cm

400 Kč

Štolfa Vojtěch (1921-2002)

Štolfa Vojtěch

"Podléška - jaterník trojlaločný"

30 x 20,5 cm

400 Kč

Husáriková Jindra

"Letní scéna"

olej na plátně, signováno vpravo dole J HUSÁRIKOVÁ, vzadu rukou psané informace o obraze včetně vročení 2003, rám od známého pražského rámaře Viktora Brůžka.

50 x 35 (64 x 49) cm

14 500 Kč

Pochází ze sbírky moderního umění ze Severní Moravy.

Současný majitel zakoupil samotné dílo za 22 500 Kč, následně nechal umělecky zarámovat.

Husáriková Jindra (1931-1986)

Malířka, grafička, keramička, studovala na VŠUP v Praze, věnovala se se především malbě.

V roce 2008 otevřel její syn Petr v Karlových Varech Galerii Jindry Husárikové.

(14.4.1931 Trmice, Ústí nad Labem -16.4.2016)

"Odvrácená strana měsíce"

olej na plátně fixovaném na lepence, signováno vpravo dole V. URBAN, rámováno.

41 x 32 (48 x 39) cm

2 500 Kč

Do prodeje získáno přímo od autora.

"Bez názvu"

olej na plátně fixovaném na lepence, signováno vpravo dole V. URBAN, datováno 2016, adjustováno na podložce, rámováno

40 x 30 (46,5 x 36) cm

2 500 Kč

"Vzpomínka na US letky 1945"

olej na plátně fixovaném na malířské lepence, signováno vlevo dole monogramem V. U. (Vladislav Urban), vzadu autorovou rukou informace o obraze, druhá polovina minulého století.

30 x 20 (33 x 23) cm

1 000 Kč

Dvořák František

"Zátiší 4"

kvaš, tempera na malířské lepence, signováno vpravo dole F. DVOŘÁK, vzadu papírový autorský štítek s informacemi o obraze a razítko ČFVU. Rámováno, paspartováno.

45 x 34,5 (55,5 x 44,5) cm

5 000 Kč

Brož Josef

"Jezdci v krajině"

olej na kartonu, signováno vpravo dole J. BROŽ, datováno 1937, masivní profilovaný dubový rám.

50 x 62 (68 x 80) cm

14 000 Kč

Brož Josef (1904-1980)

Malíř, sochař, řezbář, ilustrátor, scénograf, národní umělec, studoval na UMPRUM v Praze u Hofbauera a v Paříži u profesora F. Kupky, člen Svazu čs. výtvarných umělců, Skupiny 58, Umělecké Besedy, Svazu českých výtvarných umělců, řada monografií, široké zastoupení v Národní galerii Praha, výstavy doma i v zahraničí.

(13.8.1904 Krásno nad Bečvou - 12.10.1980 Praha)

nesignováno

"Dívka v modrém"

olej na malířské lepence, kolem poloviny minulého století, kvalitní pohodová práce v mimořádně luxusním ručně řezaném a zlaceném rámu.

50 x 45 (69,5 x 64) cm

7 500 Kč

Moravec Alois

"Dub za humny v Poříčí na Otavě"

olej na lepence s plátěnou strukturou, signováno vpravo dole ALOIS MORAVEC, datováno 1952, vzadu název, jméno autora, znovu datace 1952 a upřesnění místa Poříčí na Otavě, rámováno.

56 x 68 (65,5 x 77) cm

4 900 Kč

Vzadu věnování "Karlu Šaudovi přátelsky A. Moravec"

Moravec Alois (1899-1987)

Malíř, grafik, spisovatel, pedagog, studia na UMPRUM u Kysely, Dítěte, Hofbauera a na pražské akademii v grafické speciálce u Švabinského, člen Umělecké besedy, SČUG HOLLAR a dalších, zlatá medaile ze světové výstavy v Paříži 1937, cena České akademie věd a umění 1949, zasloužilý umělec, velká řada výstav, ve Slovníku Chagall je tomuto významnému umělci věnován celostránkový sloupec.

(5.1.1899 Chyšky, Písek - 6.3.1987 Praha)

Zezula Oldřich

"Krajina se stromy kolem potoka"

olej na plátně, signováno vpravo dole OLDŘICH ZEZULA, datováno 1942, rám zlaté barvy.

65 x 86 (76 x 97) cm

9 000 Kč

Zezula Oldřich (1907-1980)

Malíř, pedagog, studium na akademii v Praze u prof. Blažíčka, Loukoty a Obrovského, v roce 1937 podnikl studijní cestu do Francie, byl profesorem kreslení v Turnově, Příboře, Kroměříži. Byl členem Spolku výtvarných umělců Hodonín a Bloku výtvarných umělců země Moravskoslezské. Zastoupen ve sbírkách NG Praha, KGVU Zlín, GVU Hodonín, Muzea Kroměřížska v Kroměříži a jinde.

(24.5.1907 Rataje, Kroměříž -29.6.1980 Kroměříž)

"Mořská zátoka se stromy"

olej na plátně fixovaném na překližce, signováno vpravo dole, neurčeno, první polovina minulého století, štukovaný rám zlaté barvy.

66 x 87 (85,5 x 106) cm

13 500 Kč

Volejníček Antonín Jan

"Alegorie jara"

velký olej na sololitu, signováno vpravo dole A. J. VOLEJNÍČEK, datováno 1957, široký umělecký profilovaný rám s patinou, spolu s adjustací velmi reprezentativní celek.

122,5 x 101,5 (150,5 x 129,5) cm

25 000 Kč

Volejníček Antonín J. (1896-?)

Volejníček Antonín Jan

Malíř, grafik, žák Kysely a Maška na UMPRUM v Praze, později studoval soukromě v Paříži, zaměřil se na portréty, akty, krajinu a město Brno a jeho zákoutí, zvládl dobře techniku starých mistrů, samostatně vystavoval v Brně. Zastoupen mimo jiné ve sbírkách Moravské galerie v Brně.

(14.10.1896 Brno-Židenice - ?)