Dalekohled s koženým pouzdrem

černý kovový korpus potažený kůží, značeno MIKASA PRISM 8X NO.8, první polovina minulého století.

Výška 10,5, šířka 15,5, hloubka 4 cm

500 Kč

Optiku je nutno vyčistit.

Šetelík Jaroslav, Harlas F.X.

Reprezentativní publikace "Praha"

obrazová část Jaroslav Šetelík, text Dr. F.X. Harlas, barevné reprodukce akvareloofsetem M Schulz, tisk Legiografie, Praha 1932, ozdobná celoplátěná vazba, vícejazyčné popisy reprodukcí. Stav dobrý, poškozená jen původní pomocná ochranná folie.

37,5 x 37,5 x 4 cm

700 Kč

S osobním věnováním Jaroslava Šetelíka svým rodičům.

Šetelík Jaroslav (1881-1955)

Malíř, kreslíř, studoval v Mnichově, později u Lišky na UMPRUM v Praze a u profesora Ottenfelda na AVU v Praze, nejlepší malíř pohledů na Prahu, četné zahraniční cesty, za pobytu v Holandsku vytvořil 40 obrazů určených k propagaci holandských měst, příležitostně se věnoval i nástěnné malbě, publikoval ve Zlaté Praze, byl oceněn Grand Prix na výstavě v Barceloně, zastoupen v řadě galerií včetně Národní galerie v Praze.

(10.8.1881 Tábor - 12.12.1955 Praha)

Publikace "Mistrovská díla československých malířů"

úvodní text Dr. Antonín Matějček, úpravu knihy řídil prof. Jaroslav Benda, vydalo nakladatelství Sfinx (B. Janda) v Praze 1931, 46 reprodukcí fixovaných na černém podkladu. Uvolněná vazba, na několika místech látkového přebalu jsou stopy po vlhkosti.

47,5 x 55 x 3 cm

500 Kč

Kvalitní reprodukce děl významných československých malířů, původně reprezentativní publikace.

Talíř

cín, při okraji zdobený vyrytým monogramem CJ C a stylizovaným motivem listu, neznačeno, 19. století.

Průměr 23 cm

100 Kč

Nástěnný reliéf znázorňující rodovou pověst šlechtického rodu Pernštejnů

voskový odlitek barevně kolorovaný, zasazený do širokého zlaceného dřevěného rámku, nesignováno, neznačeno. První polovina minulého století.

21 x 26 (32 x 37) cm

600 Kč

Popelník - odkládací miska

sklo hutní lisované, čiré, bezbarvé, autor URBAN VLADISLAV, Čechy, sklárna Rudolfova huť, model 618 z roku 1968.

4 x 14 x 9 cm

250 Kč

Barevná varianta položky č. 27, stejná forma, jiný výrobce.

Do prodeje získáno přímo od autora.

Popelník - odkládací miska

sklo hutní lisované, čiré, tyrkysové, autor URBAN VLADISLAV, Čechy, sklárna Rosice 1968

4 x 14 x 9 cm

250 Kč

Barevná varianta položky č. 26, stejná forma, jiný výrobce.

Popelník - odkládací miska

sklo hutní čiré lisované, leptané a pískované, návrh URBAN VLADISLAV pro firmu Volvo, Čechy, sklárna Rosice, konec 60. let minulého století

6 x 14 x 14 cm

450 Kč

Plastika "Gordický uzel"

hutní sklo čiré, bezbarvé, podstavec žulový kvádr. Ve spodní části podstavce vyrytý monogram a datace V. U. (URBAN VLADISLAV) 1969 - 70, sklárna Rudolfova huť.

Celková výška 25,5 cm, samotná plastika 13,5 cm, výška podstavce 12 cm

2 500 Kč

Dóza velká, na víčku vysoký úchop

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným stylizovaným květinovým dekorem a zlacením, značeno tištěnou značkou s korunou, první polovina minulého století, ART DECO.

Výška 18 cm, průměr 18 cm

1 500 Kč

Miska oválná

anglická kamenina, prořezávaný okraj, střed napodobenina košíkářského úpletu, značeno vtlačeně WEDGWOOD a WW (nebo MM), velmi oblíbený tzv. basketweave pattern, který se vyrábí už od konce 18. století. Stav odpovídá stáří a míře používání.

30 x 26,5 cm

3 800 Kč

Nádherný sběratelský a muzeální kus.

Vázička s obrázkem děvčátka v oválném medailonu

sklo alabastrové, medailon ohraničen ozdobným zlatým rámečkem, na protilehlé straně malba květu růže s poupaty, okraj rozevřeného hrdla lemován zlatou linkou, ruční malba, biedermeier, 19. století, luxusní provedení i stav.

Výška 19 cm

1 900 Kč

Miska na teplý nápoj

anglická kamenina, zdobeno figurálními výjevy "Odpolední čaj" a "Pastýř ovcí", značeno vtlačenou číslicí 2, 19. století, několik drobných prasklin, při dolním okraji oklepy, sběratelský kus.

Výška 8 cm, průměr 13,5 cm

1 600 Kč

Konvice se splétaným uchem

keramika krémově glazovaná, klasicistní styl, značeno špatně čitelnou vtlačenou značkou HIP (Hübel in Prag), kolem roku 1800, i přes drobné oklepy velmi dobrý stav, vrcholný sběratelský i muzeální kus.

Výška 18 cm

3 500 Kč

Tělo konvice je prosté, hladké, pouze ucho je k tělu připojeno plastickými květy a listy. Nádherný design, nadčasový tvar.

Konvice s typicky splétaným uchem s listy na obou koncích byla i v produkci továrny na jemnou kameninu TEINITZ - Týnec nad Sázavou.

Několik variant s víčkem, bez víčka, některé s malbou barevných květů, se značkou PRAG, HIP, vavřínový věnec s K nebo vavřínový věnec s WT se nachází ve sbírkách Moravského muzea v Brně. Všechny jsou datovány do konce 18. až počátku 19. století.

Plastika "Stojící medvěd"

biskvit, značeno modrou tištěnou značkou KAISER W. GERMANY, vespod dále papírový štítek BAUCH PORZELLAN BERLIN, vtlačená číslo 19 a 793, druhá polovina minulého století.

Výška 18 cm

1 400 Kč

Talíř

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou květinového dekoru a při okraji zlatou linkou, značeno modrými zkříženými meči pod polevou - MÍŠEŇ a vtlačenými čísly 1 a 22, první polovina minulého století.

Průměr 25,5 cm

700 Kč

Pivní sklenice na kruhové patce

sklo silnostěnné, čiré, bezbarvé, zdobeno ruční malbou pijáka u stolu a německým textem "Mensch ärgere dich nicht", pod horním okrajem vyryta ryska s mírou 1/2 LT, konec 19. století.

Výška 21 cm

1 500 Kč

Fritz Max Hermann

Plastika "Malý smějící se králík"

porcelán barevně glazovaný, autorem modelu je MAX HERMANN FRITZ, značeno tištěnou zelenou značkou ROSENTHAL GERMANY a špatně čitelným číslem modelu 521.

Výška 5 cm

900 Kč

Fritz Max Hermann (1873-1948)

Fritz, Max Daniel Hermann

Německý sochař a modelér, ve své tvorbě se zaměřil na malé plastiky, zejména na figurky zvířat a putti. Nejdříve se učil u Lorenze Hutschenreuthera, později pokračoval víceméně jako autodidakt. Navrhoval pro porcelánky, resp. jejich vývojová oddělení Fraureuth (barevný karnevalový pár 1919, Bakchus jedoucí na panterovi 1919), Hutschenreuther (pár pádících bílých koní 1919, muzikanti - barevná figura rozvinutá do výšky - kohout, kočka, pes, osel postupně na hřbetu většího zvířete - model 1771 okolo 1939), Rosenthal.

(13.7.1873 Neuhaus am Rennweg - 13.6.1948 Dresden)

keramika glazovaná, zdobeno ruční malbou se stylizovaným květinovým motivem, značeno, výjimečný sběratelský kus, kolem roku 1900.

Průměr podšálku 17 cm, výška šálku 7 cm, průměr šálku (horní část) 11 cm

2 500 Kč

Váza na kruhové patce, s malbou tří stylizovaných postaviček zajíců

keramika bíle glazovaná, po obvodu obloučkové pásy v modré, zelené, šedé a okrové barvě, ruční malba, značeno vtlačenou značkou KS BECHYNĚ, číslem 559 a černě tištěným Made in Czechoslovakia, třicátá léta minulého století, krakeláž v glazuře.

Výška 32 cm

9 500 Kč

Krásná reprezentativní práce.