Lopatka na dort

stříbro, jemný rytý dekor. Značeno platnou puncovní značkou trojúhelník s trojvrším, třicátá léta minulého století.

Délka 23,5 cm, hmotnost 64,05 g, ryzost stříbra 800/1000

800 Kč

Stojánek na ubrousky

stříbro, značeno německou puncovní značkou a současnou platnou puncovní značkou zajíc 5, třicátá léta minulého století.

Výška 7 cm, hmotnost 76,64 g, ryzost stříbra 800/1000

900 Kč

Hřeben ve stříbrném otevíracím pouzdře

stříbro zdobeno gravírováním, v obdélníkovém medailonku monogram KW. Značeno platnou puncovní značkou trojúhelník s trojvrším, třicátá léta minulého století

Délka 9 cm, hmotnost 33,51 g btto, ryzost stříbra 835/1000

350 Kč

Pudřenka

stříbro, zdobeno gravírováním, uprostřed obdélníkový medailon s monogramem KW. Značeno platnou puncovní značkou trojúhelník s trojvrším, třicátá léta minulého století.

Hmotnost 90,88 g btto, ryzost stříbra 900/1000

800 Kč

Sada šesti čajových lžiček

stříbro, značeno monogramem JL a platnou puncovní značkou trojúhelník s trojvrším, třicátá léta minulého století, etue nese stopy používání.

Délka lžičky 14,5 cm, hmotnost 108,16 g btto, ryzost stříbra 800/1000

1 400 Kč

Dózička na servírování kaviáru

tácek a poklop bílý kov silně postříbřený, vložka sklo čiré, bezbarvé, ozdobný úchop ve tvaru humra, na tácku značeno PRIMA NS. 20. léta minulého století.

Výška 4 cm, průměr 13 cm

400 Kč

Obal na rtěnku

stříbro, zdobeno jemným rytím a zeleným textilním střapcem, značeno monogramem RS a platnou puncovní značkou trojúhelník s trojvrším, třicátá léta minulého století.

Délka 5 cm,. hmotnost 19,74 g btto, ryzost stříbra 900/1000

150 Kč

Hůl se stříbrnou rukojetí a zapuštěnou stříbrnou aplikací

dřevo černé barvy, leštěné, rukojeť zdobená secesním květinovým motivem technikou nielo. Dekorační motiv se opakuje i na aplikaci. Značeno platnou puncovní značkou hlava psa (platnost od roku 1866) puncovní úřad Vídeň. Hůl je lehká a zároveň pevná.

Délka 91 cm, ryzost stříbra 800/1000

6 500 Kč

Luxusní provedení, ojedinělý umělecký a funkční kus.

Luxusní vázička - pohár

jemná kamenina eosinová, bohatě reliéfně zdobená dekorem vinné révy a čtyřmi postavami žen s poháry, značeno symbolem pěti věží ZSOLNAY PÉCS, MADE IN HUNGARY, značka z let 1926 - 1928, PĚTIKOSTELÍ.

Výška 15 cm, průměr 8 cm

3 500 Kč

Ojedinělý sběratelský, muzeální a funkční kus.

Váza s barevnými lazurami a zlaceným ornamentem

sklo silnostěnné, dole vypouklý prstenec, redukční lazura, horní okraj probrušovaný, z let 1910-1920, bohatý dekor v pozdně secesním stylu, Čechy, Nový Bor, Carl Goldberg.

Výška 21,5 cm, průměr 14 cm

3 900 Kč

Kávová souprava šestiosobní

bílý kov, úchyty z černě lakovaného dřeva, vložky šálků z bílého opakního skla. Konvice značena číslem 25 a písmenem D, první republika, Art Deco. Černý lak na několika místech oprýskaný.

1x konvice, výška 17 cm,

1x mléčenka, výška 11,5 cm,

1x cukřenka výška 5,5, průměr 8 cm,

6x šálek, výška 5 cm,

6x podšálek, průměr 8 cm

700 Kč

Podle Patrika Vavřiny (Diplomová práce "Československo a středoevropský design 30. let", Karlova Univerzita, 2009) se jedná o katalogový výrobek 10995 firmy SANDRIK, katalog pro rok 1932.

Muzeální i funkční položka.

Naběračka

stříbro, značeno platnou rakouskouherskou puncovní značkou DIANA a monogramem zlatníka JD, počátek minulého století.

Délka 30,5 cm, hmotnost 160,84 g btto, ryzost stříbra 800/1000

2 100 Kč

Velký obdélníkový podnos

silně postříbřená alpaka, výrazné úchyty v podélné ose, značeno rozetou v trojúhelníku, SANDRIK, značka zavedená v třicátých letech minulého století, a číslem 10996, ART DECO provedení.

28 x 60 cm

500 Kč

Závěsná plastika "Hlava ženy v plédu"

pálená hlína částečně barevně glazovaná a ručně malovaná, značeno vtlačeně 1164 a U, výrazné ART DECO.

25 x 12,5 cm

900 Kč

porcelán barevně glazovaný s vysokým emailem dále zdobený motivem tří lidských postav na břehu jezera s plastickým drakem vše bohatě zlaceno. Značeno červeně pod polevou, Asie, první polovina minulého století

Výška 25 cm

1 100 Kč

Dvě soupravy na překapávanou kávu

bílý kov, skleněné vložky - sklo čiré, bezbarvé, zdobené třemi pískovanými proužky, neznačeno, minulé století.

Výška 18,5 cm

500 Kč

Dóza ve tvaru kraba

porcelán červeně glazovaný, ručně domalovávaný, uvnitř bílá glazura, značeno tištěnou značkou PV made in Czechoslovakia, tištěně 80033 a vtlačeně 1268, třicátá léta minulého století.

Výška 10 cm, průměr 20 cm

2 500 Kč

Výrazné Art Deco, sběratelský i funkční kus.

Miska

sklo hutní, čiré, se zatavenými bublinkami a růžovo - fialovými opály, neznačeno, šedesátá léta minulého století, mistrovský a sběratelský kus.

Výška 7,5 cm, průměr 16 cm

1 200 Kč

Sada šesti dezertních talířků a šesti mističek

sklo čiré, bezbarvé, zdobeno jemným kaménkovým brusem, pásem oliv, u okraje každého kousku proužek s jemným plastickým dekorem listů vinné révy a s ruční malbou zlatem, patrně MOSER, první polovina minulého století. Na jedné mističce oklep při okraji.

Výška misek 3,5 cm, talířků 2,5 cm, průměr misek 14,5 cm, talířků 16 cm

1 500 Kč

Dezertní talířky mají zlatý plastický dekor na vnitřní straně, mističky na vnější straně.

Pochází z pozůstalosti bývalého zaměstnance firmy Moser.

Souprava na čaj a dezert pro tři osoby, doplněno plochou mísou

jemná kamenina glazovaná, barva slonoviny, barevný stylizovaný rostlinný dekor a modré plastické obloučky okolo okraje, značeno modrou tištěnou značkou ROSENTHAL BAVARIA pro rok 1932.

1x oválná mísa, délka včetně úchopů 35 cm, šířka 21,5 cm, výška 5,3 cm,

1x čajová konvice, průměr v horní části 19,5 cm, max. šířka (včetně ucha a hubičky) 32 cm, výška včetně víčka 12 cm,

1x mléčenka, průměr v horní části 10,3 cm, výška cca 5 cm, max. šířka (včetně ouška a hubičky) 15 cm,

3x šálek, průměr 10,3 cm, výška cca 5,2 cm

3x podšálek, průměr 16 cm,

3x dezertní talířek, průměr 20 cm

2 500 Kč

Neobvykle nízká konvice, mléčenka i nízké šálky vzhledem k jejich šířkám, kombinace přímých a obloukových linií na ouškách či úchopu víčka.

Vrcholný ART DECO design, muzeální i funkční položka.