Landa Michal

Párové listy "Pokušení"

barevná litografie, dole uprostřed signováno tužkou M. LANDA (Michal), číslováno 16/35 a 35/35, druhá polovina minulého století, pasparta, rámováno v olepu.

Tisková plocha 19 x 14,5 a 18,5 x 14 (36 x 30 a 35,5 x 29,5) cm

1 200 Kč

Landa Michal (1949-)

Grafik, malíř, žije a tvoří v Letech u Dobřichovic, zaměřuje se na portrétní a figurální malbu, člen Českého fondu výtvarných umění (ČFVU).

(nar. 30.10.1949 Praha)

"Kufr plný dětských vzpomínek a pouliční lampa"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou - neurčeno, datováno 86, číslováno 71/100. Rámováno, paspartováno.

Tisková plocha 32,5 x 24,5 (50,5 x 40) cm

900 Kč

"Zátiší v garáži se žlutým srdcem"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou - neurčeno, datováno 86, číslováno 23/140. Rámováno, paspartováno.

Tisková plocha 32,5 x 23 (50 x 40,5) cm

900 Kč

"Krajina se stromy"

olej na překližce, signováno vpravo dole, neurčeno, druhá polovina minulého století.

27 x 35,5 (43,5 x 53) cm

2 500 Kč

Fischerová - Kvěchová Marie

"Alegorie podzimu"

kombinovaná technika, kresba tuší kolorovaná akvarelem a kvašem, signováno uprostřed MFK (Marie Fischerová Kvěchová), první polovina minulého století. Samotný obrázek má tvar rondelu. Paspartováno, rámováno.

Průměr kresby 15 cm, obdélníkový výřez 25,5 x 18 (s rámem 39,5 x 30) cm

3 900 Kč

Fischerová - Kvěchová Marie (1892-1984)

V březnu 2011 jsme dostali mail

... je to radost si při prohlížení katalogu znovu zavzpomínat na její práce i na setkání s ní při štaflích. Jsem šťastna, že se její tvorba těší tak velkému zájmu, je znovu vydávaná, vyhledávaná a sbíraná ... Květuše Veselá

(24.3.1892 Kutná Hora - 2.6.1984 Černošice)

Jančálek Cyril

"Pohled do krajiny"

olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vlevo dole JANČÁLEK, první polovina minulého století. Na několika místech drobně odlouplá barva.

50 x 60 (59,5 x 69,5) cm

700 Kč

Jančálek Cyril (1891-1954)

(1.1.1891 Týnec , okres Břeclav - 7.1.1954)

nesignováno

"Přístav"

olej na malířské lepence, signatura nenalezena, první polovina minulého století.

40,5 x 32 (49 x 40) cm

800 Kč

Dolínková Miroslava

"Měsíčky v modré váze"

olej na plátně, signováno vpravo dole M. DOLINKOVÁ, kolem poloviny minulého století, vzadu na blind rámu papírový autorský štítek.

49 x 33,5 (63,5 x 50) cm

2 000 Kč

Dolinková Miroslava (1913-?)

Malířka, grafička, studium na Akademii výtvarných umění v Praze u Vratislava Nechleby a Václava Viléma Štecha.

(22.9.1913 Praha -?)

"V pískovně"

akvarel, nesignováno, vzadu autorské razítko Josef Drha akademický malíř.

44,5 x 60,5 (47,5 x 63,5) cm

3 500 Kč

"Zima na návsi"

olej na plátně, signováno vlevo dole, datováno špatně čitelně 1953 (?), rám zlaté barvy s vnitřním zlatým a černým olištěním.

56 x 75,5 (72,5 x 90,5) cm

14 500 Kč

Obraz výborně zachycuje zimní atmosféru a řadí se mezi nejlepší zimní scenérie nabízené na našich aukcích, malíř vychází z Blažíčkovy krajinářské školy.

André

Dva obrazy "New York"

akryl na plátně, oba signovány vzadu ANDRÉ, číslovány 36, nerámovány.

Každý 40 x 40 cm

17 000 Kč

Do prodeje získáno přímo od autora.

André

"Kočka"

akryl na plátně, signováno vzadu ANDRÉ, číslováno 33, nerámováno.

100 x 70 cm

30 000 Kč

André

"Slunečnice"

kombinovaná technika na plátně, signováno vzadu ANDRÉ, číslováno 32, nerámováno.

90 x 70 cm

30 000 Kč

André

"Morning of the Tiger"

kombinovaná technika na plátně, signováno vzadu ANDRÉ, nerámováno. Inspirováno malířovou kočkou.

95 x 70 cm

30 000 Kč

Mervart Augustin

"Z Dalmácie - Dům nad mořskou zátokou"

mistrovský olej na malířské lepence, signováno vlevo dole AUG. MERVART, datováno 1929, luxusní ručně řezaný rám drobně poškozený, zaskleno.

33 x 39 (44 x 49,5) cm

14 000 Kč

Krásná práce jednoho z nejlepších krajinářů z Moravy.

Mervart Augustin (1889-1968)

Malíř, sochař, významný moravský krajinář, studoval sochařství u profesorů F. Hrachovce, A. Balána, základy malířství získal u B. Jaroňka, žil a tvořil v Přerově, člen SVU Mánes, od roku 1910 se účastnil všech členských výstav, více než 30 výstav u nás i ve světě, Kodaň, New York, atd., zastoupen v mnoha galeriích, včetně galerie Národní, jeden z nejlepších moravských malířů.

(30.12.1889 Krásno nad Bečvou, Valašské Meziříčí - 15.6.1968 Přerov)

Myslivec František

"Plachetnice u mořského pobřeží"

miniaturní olej na malířské lepence, signováno vlevo dole FR. MYSLIVEC, první polovina minulého století. Rámováno, paspartováno, v levé části pasparta poškozená vlhkostí.

5 x 9,5 (19 x 24,5) cm

1 100 Kč

Myslivec František (1890-1965)

Grafik, studoval u profesora Maška na UMPRUM v Praze, věnoval se krajinomalbě, grafickému designu (znak Brna z roku 1934) a portrétní tvorbě, řada výstav v Brně, byl členem KVU Aleš, zastoupen ve sbírkách MG v Brně.

(30.12.1890 Brno - 28.9.1965 Brno)

Zakrynyčny Viktor

"Zima - starý dům"

olej na sololitu, signováno vlevo dole VIKTOR Z (Zakrynyčny), vzadu papírový štítek Galerie V- ateliér v Tišnově s informacemi o obraze a datací 2006.

37 x 29,5 (45 x 37,5) cm

3 500 Kč

Zakrynyčny Viktor (1967-)

V roce 1993 absolvoval fakultu výtvarných umění na Ukrajině, titul Mgr., dále studoval v Aténách u sochaře Ramaziho, zde se seznámil mimo jiné i s tradicemi antického sochařství. Od konce devadesátých let žije v Brně. V současnosti se věnuje malířské tvorbě v polohách realistického až impresionistického přístupu s námětovou pestrostí. Zobrazuje krajinu, architekturu, zátiší i figuru.

(nar. 1967 na Ukrajině)

nesignováno

"Rybáři s ulovenou mořskou nymfou"

olej na malířské lepence, nesignováno, patrně autor z okruhu Beneše Knüpfera, 19. století.

23 x 27,5 (29,5 x 34,5) cm

3 500 Kč

Tasev Atanas

"Odpočinek při práci na poli"

olej na plátně, signováno vlevo dole A. TASEV.

33,5 x 39 (48 x 53) cm

6 500 Kč

Tasev Atanas (1897-1991)

Bulharský malíř, zahraniční zdroje uvádějí jako místo narození Sofii (ARTPRICE). Po vyloučení ze studia na bulharské akademii - překročil zákaz vystavovat během studia na akademii - studoval v letech 1920 - 1924 na Akademii výtvarných umění v Praze u Vojtěcha Hynaise. Díla nabízená k prodeji ukazují, že maloval různé žánry. Byl také vyhledávaným malířem podobizen významných osobností kulturního a politického dění. Portrétoval mimo jiné Alfonse Muchu či Jana Masaryka. "Toman" sice uvádí, že působil v Praze, ale časově jeho pobyt nevymezuje. Podle článku na stránkách RADIO BULGARIA ze dne 17.9.2016 pobýval také ve Švédsku, USA, Španělsku, vrátil se do Bulharska (viz [*]).

(4.3. 1897 - 1991)

Manes Antonín

"Růže s květem a poupaty"

kvaš, signováno na zadní straně Ant. MANES. Vyměněna pasparta, k signatuře je snadný přístup.

Ve výřezu 27 x 22,5 (41 x 34) cm

15 000 Kč

Krásná galerijní práce.

Mánes Antonín (1784-1843)

Malíř v Praze, otec Josefa, Quida a Amálie Mánesových, již v roce 1806 zažádal o studia na nově otevřené pražské akademii u Karla Postla, studoval krajinomalbu, od roku 1936 pak byl na této škole profesorem, zastoupen v Národní Galerii Praha, v Galerii výtvarného umění Ostrava. Zakladatel české krajinářské školy 19. století.

(3.11.1784 Praha - 23.7.1843 Praha)