Dvě nádoby na vodu a pánvička a pánvička

vše tepaná měď, obě nádoby mají mosazný podstavec a keramická držadla, u konvice figurálně zdobená, pánvička se šesti důlky má dřevěnou rukojeť, minulé století. U konvice je na jednom držadle vlasová prasklina, na druhém oklep.

Nádoba na vodu, výška 25 cm, šířka 24 cm, délka 31 cm,

mísa, výška 14 cm, průměr 15 cm, šířka s uchy 23,5 cm,

pánvička, průměr 15 cm, délka včetně držadla 29 cm

1 500 Kč

Pánev pravděpodobně na přípravu křepelčích vajíček.

Cena za všechny tři kusy

sklo čiré, žluté, broušené do deseti vertikálních faset, vespod značeno MOSER, minulé století, luxusní provedení, dobrý stav.

Výška 20 cm

3 500 Kč

Luxusní miska ve tvaru bárky

sklo čiré, lité, leptané a leštěné, zdobeno žebrováním (25 žeber), signováno LALIQUE.

Výška 9 cm, šířka 15,5 cm, délka 34 cm

6 000 Kč

Forma na bábovku

měď, dno zdobené vytlačeným reliéfem třešní a dalšího ovoce, uvnitř pocínováno, přelom 19. a 20. století, elipsovitý tvar, velmi dobrý stav, funkční nebo jako dekorace.

Šířka 21 cm, délka 31 cm

900 Kč

Luxusní hluboká mísa NEMOURS

sklo lité, broušené, unikátně zdobené stylizovanými květy, uprostřed květů černý bod, značeno LALIQUE FRANCE, návrh z roku 1929, dokonalý zdobný efekt.

Výška 10 cm, průměr 25,5 cm

7 500 Kč

Unikátní sbírková položka.

NEMOURS je francouzské město proslavené vlčími máky. Byly to vlčí máky, které inspirovaly René Laliqua k tomuto dílu. Námi nabízená mísa pochází pravděpodobně z období 1945 - 1978. Mísa s podobným dekorem "Anemone" je v dodnes v nabídce firmy Lalique.

Židle firmy THONET

typické stylově ohýbané bukové dřevo světlehnědé barvy, sedák pevný kruh zdobený secesním rostlinným dekorem, první polovina minulého století, velmi dobrý stav.

Výška 90,5 cm

1 400 Kč

Párová k položce č. 147

Židle firmy THONET

Výška 90,5 cm

1 400 Kč

Párová k položce č. 146

Židle s opěrkami na ruce - polokřeslo firmy THONET

stylově ohýbané dřevo hnědé barvy, sedák kruhový s ratanovým výpletem - nový výplet, první polovina minulého století.

Výška 96 cm

1 900 Kč

stylově ohýbané dřevo hnědé barvy, sedák kruhový s ratanovým výpletem (nový výplet), první polovina minulého století.

Výška 96 cm

1 900 Kč

Nádoba na květináč

keramika glazovaná, luxusní provedení ve stylu geometrické secese, kolem roku 1920, výborný stav.

Výška 17,5 cm, průměr 24 cm

900 Kč

Muzeální a funkční kus.

Sada pěti kalíšků na vajíčka

porcelán bílý, zdobený černou linkou, značeno R.C. ROSENTHAL ELFENBEIN, Rosenthal - Kronach, výborný stav, téměř nepoužívané.

Výška 6 cm

600 Kč

porcelán bíle a zeleně glazovaný, dekor zlatými linkami, kombinace linek a glazury vytváří stylizovaný květ, značeno modrými meči pod polevou - MÍŠEŇ a vtlačeně 16560 a 79 B na podšálku, první polovina minulého století, výborný stav.

Výška šálku 5,5 cm, průměr 7,5 cm, průměr podšálku 13 cm

1 500 Kč

Stylová kávová souprava dvanácti osobní

porcelán bílý, zdobený zlatou linkou a černými stylizovanými prvky ve stylu Art deco, značeno vtlačenými čísly 1190 a tištěnou značkou MZ ALT ROHLAU CMR Czechoslovakia, koncern C.M. Hutschenreuther, značka používaná do roku 1922.

1x konvice, výška 19 cm, šířka 19 cm,

1x mléčenka, výška 14,5 cm, šířka 14,5 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm, šířka 15,5 cm,

12x šálek s podšálkem, výška šálku 5,5 cm, průměr šálku 8 cm, průměr podšálku 14,5 cm

2 900 Kč

Fritz, Max Hermann

Plastika "Smějící se králík"

porcelán bíle glazovaný, značeno ROSENTHAL GERMANY, značka pro rok 1936, číslo modelu 510-1, autor MAX HERMANN FRITZ.

Výška 13,5 cm, šířka 13 cm

1 700 Kč

Proslavený figurální motiv.

Fritz Max Hermann (1873-1948)

Fritz, Max Daniel Hermann

Německý sochař a modelér, ve své tvorbě se zaměřil na malé plastiky, zejména na figurky zvířat a putti. Nejdříve se učil u Lorenze Hutschenreuthera, později pokračoval víceméně jako autodidakt. Navrhoval pro porcelánky, resp. jejich vývojová oddělení Fraureuth (barevný karnevalový pár 1919, Bakchus jedoucí na panterovi 1919), Hutschenreuther (pár pádících bílých koní 1919, muzikanti - barevná figura rozvinutá do výšky - kohout, kočka, pes, osel postupně na hřbetu většího zvířete - model 1771 okolo 1939), Rosenthal.

(13.7.1873 Neuhaus am Rennweg - 13.6.1948 Dresden)

Dóza s víkem

porcelán bílý, oválný průřez, čtyři nízké nožky, na vrcholu víka plastika dvou růžových růží s lístky a žluté pentle, značeno ENS Ens-Porzellan VOLKSTEDT a vtlačeným číslem 6910, třicátá léta minulého století. Na růžích oklepy.

Výška 13,5 cm, délka 23 cm

900 Kč

Drobná výrobní vada - na víčku schází malý kousek okraje.

Šálek s podšálkem a dezertním talířkem

porcelán bílý, zdobený pásy ornamentu ve žluté barvě a domalbou růží a dalších květů, značeno K Karlovy Vary Czechoslovakia, porcelánka Karla Knolla v Rybářích u Karlových Varů.

Šálek, výška 5,5 cm, průměr 9,5 cm,

podšálek, průměr 15 cm,

dezertní talířek, průměr 18,5 cm

350 Kč

Souprava dezertní

porcelán bílý, zdobený květinovým dekorem, širokým kobaltovým pruhem a zlaceným tvarovaným okrajem, značeno PIRKENHAMMER Czechoslovakia, kolem poloviny minulého století. Na jednom malém talíři uražený kousek okraje.

velký talíř, průměr 27,5 cm,

6x malý talířek, průměr 16 cm

800 Kč

Wiinblad Björn

Korbel s cínovým víčkem a tácek, série "Brotzeit"

keramika glazovaná v luxusním trojbarevném provedení, značeno ROSENTHAL studio LINIE GERMANY, návrh Björn Wiinblad ze 60-tých let minulého století, výborný stav.

Korbel výška 15 cm, průměr 10 cm, tácek průměr 21 cm

1 500 Kč

Tácek lze použít buď k servírování nebo jako podložku pod horké nádobí.

Wiinblad Björn (1918-2006)

Dánský malíř, grafik a designér, pracoval s keramikou, stříbrem, bronzem, textilem. Ve druhé polovině 20. století byl významným návrhářem firmy Rosenthal, podle jeho návrhů byly od roku 1971 produkovány upomínkové vánoční talíře. Velmi populární byla kolekce ROMANCE pro neuvěřitelně jemný detail dekoru. Jeho práce byly vystavovány po celém světě - včetně USA, Austrálie, Japonska, Kanady atd. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě muzeí - např. Victoria and Albert Museum, Londýn; the Museum of Modern Art, New York.

Pro Rosenthal pracoval v letech 1957 - 2006.

(20. 9.1918 Kodaň, Dánsko - 8. 6.2006 Kongens Lyngby, Dánsko)

Lustr na jednu žárovku

niklovaná tyč, stínítko sklo matované, ručně malované černým ART DECO dekorem, výborný stav.

Celková výška 108 cm, výška samotného stínítka cca 27 cm, průměr stínítka cca 25,5 cm

1 700 Kč

Nutná revize elektroinstalace, neručíme za škody způsobené elektrickým proudem.

Pohár s víkem na vysoké nožce

sklo čiré bezbarvé přejímané rubínovým, po obvodu zdobené bohatým geometrickým brusem, kolem poloviny minulého století,

Výška 45,5 cm

1 500 Kč