Hůrka Otakar

"Chalupa v zimní krajině"

olej na plátně, signováno vlevo dole OTAKAR HŮRKA, první polovina minulého století, nerámováno. V pravé části drobný restaurátorský zásah.

60 x 75 cm

4 500 Kč

Hůrka Otakar (1889-1966)

(10.9.1889 Koloděje, Praha - 21. 7. 1966 Praha)

Jícha Václav

"Za vesnicí"

mistrovský akvarel, signováno vlevo dole V. JÍCHA, První polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 43 x 48 (65 x 69) cm

2 000 Kč

Jícha Václav (1874-1950)

výborný český krajinář, studium na českém učitelském ústavu v Brně, působil v Brně, člen Spolku výtvarných umělců Moravy, člen SVU Mánes, přítel Otakara Březiny a Františka Bílka, výstavy v Topičově saloně a v Mánesu, zastoupen v Národní galerii Praha

(23.11.1874 Bystřice nad Perštejnem - 30.6.1950 Bystřice nad Perštejnem)

Bič František

"Kvetoucí větvičky v nízké váze"

litografie, signováno dole uprostřed F. BIČ, datováno 1975. Rámováno, paspartováno.

Výřez 58 x 23,5 (78 x 43) cm

950 Kč

Bič František (1925-1992)

(2.4.1925-18.6.1992 Brno)

"Sedící ženský akt zezadu"

linoryt na šedém papíře, signováno tužkou monogramem ŽS, datováno 1962 a číslováno IV. Paspartováno, rámováno.

Výřez 40 x 25 (62,5 x 45,5) cm

500 Kč

monogramista JK

"Dívčí akt"

kresba tuší, signováno vlevo dole monogramem J.K., mohlo by se jednat o práci Jánuše Kubíčka. Kolem poloviny minulého století.

25 x 18,5 (27,5 x 44,5) cm

2 000 Kč

Kubíček Jánuš

Malíř a grafik, fotograf, studia na škole uměleckých řemesel v Brně, dále soukromě u svého otce sochaře Josefa Kubíčka a Jana Trampoty, člen skupin Brno 57, Blok výtvarných umělců země Moravskoslezské.

(5.12.1921 Nové Hrady, Chrudim - 21.5.1993 Brno)

Koníček Ivo

"Cyklista"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1986, číslováno 12/200, volný list.

37 x 32 cm

340 Kč

Získáno přímo od autora.

Koníček Ivo (1953-)

Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, je členem Sdružení brněnských keramiků. Věnuje se sochařství, keramice, restaurování, grafice se zaměřením na figurální tvorbu. Jeho specialitou jsou restaurátorské práce na kachlových kamnech.

Výstavy: Brno, Paříž, Olomouc, Mikulov.

(nar. 29.3.1953 Brno)

Koníček Ivo

"Telefon"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1986, číslováno 24/200, volný list.

32 x 22,45 cm

340 Kč

Získáno přímo od autora.

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

Koníček Ivo

"Staří manželé se žlutou petrolejkou"

serigrafie ručně kolorovaná akvarelem, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1986, číslováno 18/200, volný list.

32 x 24 cm

340 Kč

Získáno přímo od autora.

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

Koníček Ivo

"Staří manželé a květovaná petrolejka"

serigrafie ručně kolorovaná akvarelem, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1986, číslováno 36/200, volný list.

34 x 24,5 cm

340 Kč

Získáno přímo od autora.

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

Koníček Ivo

"Staří manželé se srdcem na talíři"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1986, číslováno 8/200, volný list.

29,5 x 31,5 cm

340 Kč

Získáno přímo od autora.

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

Hakl Jan

"Pražské nábřeží"

olej na dřevě, signováno vpravo dole, datováno 1949, zajímavá práce námořního kapitána.

36 x 51 (47 x 62,5) cm

2 500 Kč

Hakl Jan (1895-1973)

malíř, námořník, soukromá studia u Karla Holana, tématicky čerpal z cest a námořnického života, na umělcovu tvorbu je patrný i vliv Jana Zrzavého, v roce 1953 měl výstavu Obrazy z cest námořníka uspořádanou v pražské galerii Práce

(3.3.1895 Praha - 11.11.1973 Praha)

nesignováno

"Srna na kraji lesa"

olej na kartonu, přelom 19. a 20. století.

50 x 70 (62 x 84) cm

1 200 Kč

Hlaváč L.

"Ruská jízda na saních s koňským dvojspřežím"

olej na plátně, signováno vlevo dole L. HLAVÁČ, nedatováno, první třetina minulého století, rám z dubového masivu.

27 x 41,5 (35 x 49) cm

1 200 Kč

nesignováno

"PORGES - Průmyslový objekt"

olej na tvrzené malířské desce, nesignováno, kvalitní adjustace, kvalitní práce. Malba i na zadní straně.

36 x 42 (49,5 x 54,5) cm

4 500 Kč

Bubeníček O.

"Na návsi"

barevná litografie, signováno vpravo dole v desce O. BUBENÍČEK, první polovina minulého století.

18,5 x 16,5 (27 x 22) cm

1 900 Kč

"Zátiší s lahví a ovocem"

lavírovaná kresba tuší, signováno vlevo dole - neurčeno, datováno 1938. Rámováno, paspartováno.

Výřez 20,5 x 27,5 (34,5 x 47,5) cm

600 Kč

"Týnský chrám v Praze"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole, neurčeno, konec 19. století.

28 x 17,5 (32,5 x 22) cm

700 Kč

Popov

"Mořské pobřeží - Zlaté Písky"

tempera na papíře, signováno vlevo dole azbukou - čteme POPOV (?), vzadu uveden název místa a datace 1961.

26,5 x 32 (40 x 44) cm

800 Kč

Cinkl V.

"Houbařské zátiší"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole V. CINKL, kolem poloviny minulého století.

50 x 65 (69 x 84) cm

1 700 Kč

Vaca Karel

"Návrh scény pro divadlo Semafor"

asambláž, podklad plátno lepené na lepence, vzadu rukou psaný text: Zdeněk Všelicha - Otmar Dvořák = A.V. Suchovo Kobylin, Nechte toho pánové /Obrazy minulosti/, Divadlo Semafor PHA, vzadu uvedeno jméno utora Vaca Karel, datováno 1987. Kvalitní adjustace.

35 x 47 (51 x 62) cm

19 000 Kč

Scénografie 20. století, výborná práce vynikajícího autora, umělecká a dokumentační hodnota.

Vaca Karel (1919-1989)

Malíř, grafik, návrhář plakátů, ilustrátor, scénograf, studoval na soukromé škole užité grafiky prof. Rottera a na VŠUP u prof. Filly, člen skupiny TRASA, zastoupen v Národní galerii Praha, v Národním muzeu v Praze, v galeriích v Ostravě, Olomouci, Pardubicích, Litoměřicích, v Havlíčkově Brodě.

(21.7.1919 Prostějov - 31.3.1989 Praha)