Čajová souprava šestiosobní

porcelán barevně glazovaný, zdobený barevným ručně domalovaným tiskem růží, při okraji zlatý pás stylizovaného rostlinného dekoru, neznačeno, počátek minulého století.

1x konvice, výška 16,5 cm,

1x mléčenka, výška 9 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm,

6x šálek, výška 5,5 cm,

6x podšálek, průměr 15 cm

1 700 Kč

Upomínkový hrnek ke 40. výročí nástupu Františka Josefa I. na trůn

porcelán bíle glazovaný, zdobený oválným portrétním medailonem s barevným tiskem Františka Josefa I. s textem 2.12.1848 JUBILÄUM 2.12.1888, doplněno částečně setřeným zlacením, neznačeno.

Výška 8,5 cm

500 Kč

Závěsné uzavíratelné zrcadlo - skříňka se dvěma vzájemně se překrývajícími dvířky

tři zrcadlové plochy, místy s mlhovinou, vše zasazeno do dřevěného rámu s plastickým rostlinným dekorem. Boční zrcadla jsou fasetovaná. Konec 19. století. Rám doplněn mosazným řetězem k zavěšení na zeď.

Rozměr v plně zavřeném stavu: samotný rám: 38 x 35 cm (šířka rámu cca 6 cm),

první dvířka 25,5 x 22,5 cm, fasetované zrcadlo 23,5 x 21,5 cm,

druhá 25,5 x 20,5 cm, fasetované zrcadlo 23,5 x 18,5 cm,

zadní zrcadlo na hlavní ploše cca 26 x 22,5 cm

1 700 Kč

Na přední straně prvních dvířek, tj. v plně zavřeném stavu, je barevný tisk černovlásky s loutnou, na opačné straně dvířek je zrcadlo.

Po otevření prvních dvířek se objeví druhá dvířka, která mají na přední straně barevný tisk dívky v modrých šatech s růží, i na opačné straně těchto dvířek je fasetované zrcadlo.

Na hlavní ploše - za oběma dvířkami - je třetí zrcadlo.

Rozevřená dvířka vytvářejí nastavitelné levé a pravé křídlo zrcadla.

Stropní svítidlo

sklo matované, zasazené v montáži z mosazného plechu, který je reliéfně zdobený akanty a stylizovaným rostlinným dekorem, počátek minulého století.

Výška 29 cm, průměr cca 31 cm

2 700 Kč

Nutná revize elektroinstalace.

Dóza s víkem a miska v kovové montáži v empírovém stylu

sklo čiré, bezbarvé, dekor zlatými proužky, na víku fasetovaný úchop. Montáž je tvořena pásy bohatého ornamentu a klasicistními figurálními prvky z pozlaceného kovu. Každá nádoba je na čtyřech nožkách.

Dóza, výška 24,5 cm, průměr 11 cm,

mísa, výška 10,5 cm

1 500 Kč

Sada dvanácti mocca šálků s podšálky

porcelán bíle glazovaný, celoplošně zlacený, zdobeno medailonky s barevným květinovým tiskem, vespod zelená tištěná značka PULS, Ostrov u Karlových Varů, typ CALAIS BOHEMIA a značka obchodního domu H. HOLZNER GLASPALAST KARLSBAD, období první republiky.

Výška šálku 5 cm, průměr podšálku 11 cm

1 900 Kč

Luxusní provedení, zlacení i uvnitř šálků.

Panenka chodící, mrkací a plačící

jednoduchý mechanismus - panenka "chodí" při zvednutí paže, modré šatičky, blond umělé vlasy, neznačena, 50.-.60. léta. Papírová krabice se štítkem firmy HAMIRO PŘÍBRAM n.p.

Výška 60 cm

900 Kč

Terina a dvě mísy

porcelán bílý, tvar osmihranu, plastický květinový dekor a zlacení, značeno ROSENTHAL SELB BAVARIA, typ MARIA, Model von Ph. Rosenthal, první třetina minulého století, velmi dobrý stav, , pouze zlacení místy částečně setřelé.

Terina výška 13,5 cm, obě mísy výška 6 cm, průměr 24,5 cm

800 Kč

Dva poháry

sklo čiré, uranové, na masivní nožce s kruhovou patkou, Čechy, druhá polovina minulého století.

Výška 12 cm

800 Kč

Mísa a pět misek se zoubkovaným okrajem

sklo čiré, bezbarvé, přejímané tmavě modrým, broušený dekor, v centrální části zdobeno broušeným motivem motýla a rostlinným dekorem, druhá polovina minulého století. Patrné oklepy při okraji.

Mísa, výška 4,5 cm, průměr 29 cm,

5x miska, výška 2,5 cm, průměr 14 cm

900 Kč

Miska

porcelán bíle glazovaný, v centrální části barevný figurální výjev malíře s pomocníky při práci v ateliéru, doplněno pásem s vegetabilním dekorem, značeno tištěnou modrou značkou, Čína.

Výška 8,5 cm, průměr 20,5 cm

3 000 Kč

Podle majitele se jedná o značku Da Qing Qianlong Nian Zhi, pravděpodobně 30-tá léta 20 století.

Tzv. královská maska

řezba v exotickém dřevě a textil, obličejová část červeně natřená, kmen Chokwe, zejména na území dnešní Angoly a Republiky Kongo. Druhá polovina minulého století.

65 x 40 cm

12 000 Kč

Sbírková položka

Velký nástěnný kruhový tác

kovová slitina, celá horní plocha je pokryta bohatým plastickým rostlinným dekorem, pravděpodobně jižní Indie, první polovina minulého století.

Průměr 59 cm, hmotnost cca 5 kg

8 000 Kč

Velmi těžký předmět.

Perský kobereček

kombinace jemné vlny (tzv. kork wool) a přírodního hedvábí, žánrový figurální námět, střední Írán, pouštní město Nain, po polovině minulého století.

116 x 71,5 cm

8 000 Kč

Výjev inspirovaný básněmi perského básníka Omara Chajjáma (Khayyam, 1048-1131).

Párové vázičky na nožkách

řezba v mastku, plastický rostlinný dekor, vzadu na tělech váziček vyrytý červený text čínským znakovým písmem. Součástí textu jsou mimo jiné i údaje: Čínská lidová republika, 1958 a Hangzhou.

Výška každé 22,5 cm

6 000 Kč

Hangzhou je město ve Východní Číně s více než 22 miliony obyvatel.

Masivní svícen

litá mosaz, krátký dřík válcovitý, vysoká patka kuželovitá, po celém obvodu reliéfní zoomorfní a florální dekor, Anatolie, 20. století. Provedení v historizujícím stylu.

Výška 28 cm, průměr v nejširší části 22,5 cm, v nejužší část 6,5 cm

12 000 Kč

Dřevěná nádobka/pohár

dřevo zdobené drobnou řezbou geometrickým a stylizovaným rostlinným dekorem, střední Sýrie (oblast Haurán), počátek 20. století. Na těle nádobky je patrná prasklina.

Výška 14 cm, průměr 13 cm

800 Kč

Dóza na tabák

leštěný kámen v kovové montáži z mosazi a bílého kovu, válcovitý tvar, montáž zdobená stylizovaným rostlinným dekorem, Čína, 20. století.

Výška 8,5 cm, průměr 8 cm

1 000 Kč

Velká mísa

slitina mědi, stěna žebrovaná, okraj přehrnutý. Celý povrch je pokrytý rostlinným dekorem, ve vrypech jsou patrné stopy bílé barvy, Pakistán, 70. léta minulého století.

Výška 8 cm, průměr 37,5 cm

1 200 Kč

Maska s vyplazeným jazykem

řezba v exotickém dřevě, polychromovaná v barvách červené - rumělkové a bílé, Afrika, druhá polovina minulého století. Na několika místech poškozená.

Výška 30 cm, šířka 15 cm

5 000 Kč

Sbírková položka