271 272 273 274

Lada Josef

"Dívka se džbánem na cestě před vesnicí"

ofsetolitografie, signováno vlevo nahoře v desce JOS. LADA, datováno 1944, vydal ODEON, původní velmi kvalitní list. Luxusní rám.

Ve výřezu 27,5 x 41,5 (53 x 64) cm

4 700 Kč

Lada Josef (1887-1957)

(17.12.1887 Hrusice - 14.12.1957 Praha)

"Homér"

barevná litografie, signováno dole uprostřed tužkou JAN BAUCH, číslováno 7/100, vpravo dole název, sedmdesátá léta minulého století.

Ve výřezu 48,5 x 33,5 (72 x 62) cm

9 400 Kč

Skvělá adjustace, reprezentativní celek.

Bauch Jan (1898-1995)

Významný český malíř, grafik, sochař, ilustrátor, studia UMPRUM v Praze u Dítěte, grafická speciálka u Švabinského, 1937 GRAND PRIX v Paříži, 1977 národní umělec, člen Umělecké Besedy, S.V.U. Mánes, kolem čtyřiceti výstav po celém světě, jeden z nejvýznamnějších českých malířů 20. století, řada monografií. Zastoupen v galeriích National Gallery of Art, Washington D.C., Národní galerie v Praze, České muzeum výtvarných umění Praha, Galerie výtvarného umění v Ostravě, Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě, Galerie umění, Karlovy Vary, Galerie hlavního města Prahy, Moravská galerie v Brně, Galerie moderního umění, Roudnice nad Labem.

Lada Josef

"O drakovi a Bácovi"

mistrovská barevná litografie, nesignováno, děláno pro "Národní pohádky Boženy Němcové", Praha 1926, nakladatelství Vesmír, rámováno, v paspartě, zaskleno, výborný stav.

Tisková plocha 21 x 17 cm, ve výřezu 23 x 18,5 (36 x 27) cm

3 900 Kč

Lada Josef (1887-1957)

Lada Josef

"O lesní víle"

mistrovská barevná litografie, nesignováno, děláno pro "Národní pohádky Boženy Němcové", Praha 1926, nakladatelství Vesmír, rámováno, pasparta, zaskleno, výborný stav.

5 900 Kč

Lada Josef (1887-1957)

Lada Josef

"O jednom starém psu a vlku"

5 900 Kč

Lada Josef (1887-1957)

Lada Josef

"Otesánek"

mistrovská barevná litografie, nesignováno, děláno pro "Národní pohádky Boženy Němcové", Praha 1926, nakladatelství Vesmír, rámováno v paspartě, zaskleno, výborný stav.

6 900 Kč

Lada Josef (1887-1957)

Galanda Mikuláš

"Pieseň"

zinkografie, signováno v desce Galanda, dole uprostřed tištěný text "Mikuláš Galanda: Pieseň (24 x 32 cm) kresba / v pozostalosti umelca / 1930" vydal 1944 (Slovenský štát).

Výřez 30 x 21 (51 x 41) cm

19 000 Kč

Galanda Mikuláš (1895-1938)

Malíř, grafik, ilustrátor, profesor školy uměleckých řemesel v Bratislavě, studia na akademii v Budapešti, dále v Praze na UPŠ u Brunnera a na AVU u Brömseho a Thieleho, studijní cesta do Německa a Paříže. V roce 1933 mu byla udělena cena Slovenské země za krajinářské dílo.

(4.5.1895 Turčianske Teplice - 5.6.1938 Bratislava)

Ajvazovskij - kopista

"Noc u Gurzufu - Krym"

olej na plátně, kopie podle obrazu "Noc u Gurzufu " Ivana Konstantinoviče Ajvazovského, ruského malíře arménského původu. Minulé století, originál je z roku 1891.

66,5 x 97 (79,5 x 108) cm

12 000 Kč

Ivan Konstantinovič Ajvazovskij maloval žánrové scény, krajinu, nejčastěji však maloval obrazy s mořskou tématikou. Maloval moře na jihu v Benátkách, na severu v Petrohradu, v Turecku, miloval Černé moře. K častým námětům patří právě záběry z okolí Krymu.

Originál nabízeného obrazu je publikován na https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ivan_Aivazovsky#, Night at Gurzuf.

O autorovi kopie ani o původu kopie nemáme žádné informace. Porovnáním fotografií údajného originálu a nabízené kopie zjistíme, že kopista na obraz nepřenesl noblesní pár dámy a pána, na originále vpředu dole.

Toman František Sylva

"Rackové v bouři"

olej na plátně, signováno vpravo dole TOMAN, pod signaturou název díla, určení místa patrně pod rámem, původní kvalitní adjustace.

49 x 61 (63,5 x 75,5) cm

3 500 Kč

Toman František Sylva (1886-1942)

Toman František

Narozen 1886 v Prostějově, malíř na Žižkově. Absolvoval tkalcovskou školu. Věnoval se plenérové i žánrové malbě včetně malby pražských motivů. Zemřel v roce 1942 v Praze.

Kudělka Zdeněk

"Faunovo nedělní odpoledne"

olej na plátně, signováno vlevo nahoře monogramem ZK (Zdeněk Kudělka) a datováno 1961, vzadu na blind rámu uveden název obrazu a jméno autora. Obraz rámován u známého pražského rámaře Viktora Brůžka. Na jednom místě plátno poškozeno - podlepeno.

25 x 37 (28,5 x 40,5) cm

8 800 Kč

Kudělka Zdeněk (1921-1992)

Malíř, ilustrátor, kreslíř, grafik, žák J. Bendy a A. Strnadela na UMPRUM v Praze, pracoval v grafickém ateliéru Státní tiskárny v Praze, potom jako výtvarný redaktor ve Státním nakladatelství dětské knihy, později Albatros. Řada výstav, řada významných knižních ilustrací.

(3.6.1921 Košatka, Stará Ves nad Ondřejnicí, okres Ostrava-město - 2.7.1992 Praha)

Roškotová Anna

"Stará žena v Jasině"

akvarel, signováno vpravo dole A. ROŠKOTOVÁ, vzadu tužkou informace o obraze.

62 x 45 (ˇ68 x 50,5) cm

1 900 Kč

Jasiňa (Yasinia) - Podkarpatská Rus, v letech 1919 -1938 byla Jasiňa součástí Československé republiky.

Roškotová Anna (1883-1967)

Zlámalová Jindra

"Možná přijede i ..."

olej na dřevěné desce, signováno vpravo nahoře JI, datováno 1991, vzadu papírový štítek prodejny Dílo s informacemi o obrazu a razítko DÍLO ČFVU

11 x 8 (20 x 16) cm

700 Kč

Halabala Jindřich

Prosklená vitrína "Tulipán"

Navrhl Jindřicha Halabala pro Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně ve 30-tých letech jako součást souboru jídelního nábytku. Vitrína má skleněné police i skleněnou horní desku, stav dobrý.

Délka 155 cm, výška 137 cm, hloubka 37 cm

49 000 Kč

Soubor "Tulipán" patří mezi nejelegantnější kusy nábytku navržené v Československu ve stylu Art Deco.

V následující položce nabízíme i příborník z téhož nábytkového souboru. Oba kusy zůstávají u původního majitele na Severní Moravě.

V případě zájmu je možno zprostředkovat osobní prohlídku.

Upozorňujeme, že v případě vydražení je nutno si zajistit dopravu.

Omlouváme se za sníženou kvalitu fotografií.

Halabala Jindřich (1903-1978)

Halabala Jindřich

Příborník "Tulipán"

Navrhl Jindřicha Halabala pro Spojené uměleckoprůmyslové závody v Brně ve 30-tých letech jako součást souboru jídelního nábytku. Horní deska je ze skla v barvě slonové kosti. Drobná poškození, pravděpodobně bude potřebný restaurátorský zásah.

Délka 245 cm, výška 96 cm, hloubka 63 cm

32 000 Kč

V předchozí položce nabízíme vitrínu z téhož nábytkového souboru. Oba kusy zůstávají u původního majitele na Severní Moravě.

Halabala Jindřich (1903-1978)