Váza dvouuchá

majolika barevně glazovaná, plochá, po obou stranách zdobená v centrálních medailonech reliéfy dívčích profilů, značeno vtlačeně SCHÜTZ CILLI, nyní Slovinsko, přelom 19./20. století. Na uchu výrobní prasklina.

Výška 30 cm

4 000 Kč

Leuteritz Ernst August

Amfora - váza dvouuchá na vysoké kruhové patce, ručně malovaná

porcelán bíle glazovaný, barevný květinový dekor a zlacení. Každé ucho tvořeno dvojící proplétajících se hadích těl. Značeno modře pod polevou zkříženými meči MÍŠEŃ a číslem 62, vtlačeným 13 a vyrytým 3/53. Návrh ERNST AUGUST LEUTERITZ 1861.

Výška 27 cm

12 000 Kč

Leuteritz Ernst August (1818-1893)

Sochař, studoval na akademii v Drážďanech, v letech 1843-1886 modelér v míšeňské porcelánce. Navrhoval vázy, hodiny, svícny, figurky.

(25.2.1818 Fischergasse - 20.4.1893 Míšeň, Německo)

Döbrich Albin

Plastika "RI-RI skye teriér sedící"

porcelán bíle glazovaný, návrh ALBIN DÖBRICH 1928, značeno modrou tištěnou značkou WIEN AUGARTEN a vtlačeným číslem modelu 1631, druhá čtvrtina minulého století.

Výška 13 cm

2 500 Kč

Döbrich Albin (1872-1945)

Rakouský výtvarník, byl profesorem na akademii ve Vídni, v letech 1924 - 1934 působil v porcelánce Augarten, byl autorem figur ze série "Španělská jízda".

(1872 Sonneberg - 1945 Wien, Rakousko)

Moldenhauer Dorothea

Plastika "Myška"

porcelán bíle glazovaný, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL BAVARIA pro rok 1927, vtlačeně J a číslo modelu 40, návrh MOLDENHAUER 1923.

Výška 4 cm

500 Kč

Moldenhauer Dorothea (1879-1968)

Kirchner - Moldenhauer Dorothea

Navrhovala pro Rosenthal. Pravděpodobně navrhovala i pro Pirkenhammer - plastika ledního medvěda na oválné plintě, výška 21 cm.

Plastika "Andílek s červenou drapérií"

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou, značeno modrými zkříženými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 58 a vyrytým číslem 1270. Schází špička prstu, cíp drapérie, oklepy lístků, částečně restaurováno.

Výška 13,5 cm

2 900 Kč

Plastika "Květinářka"

porcelán bíle glazovaný, ručně barevně malovaný, značeno modrými zkříženými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeným 23 a vyrytým 20, první polovina minulého století. Oklepy prstíků, košíku, klobouku, lístků, květů.

Výška 14 cm

2 900 Kč

Plastika "Žena s hrozny"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, značeno zkříženými modrými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeným 107 a vyrytým A22. První polovina minulého století. Oklepy na hroznech, listech, květech, chybí ucho košíku..

Výška 14 cm

2 900 Kč

Powolny Michael

Plastika "Der Baron Ochs auf Lerchenau"

porcelán bílý, neglazovaný, návrh MICHAEL POWOLNY 1927, značeno modrou tištěnou značkou WIEN AUGARTEN a vtlačeným číslem 8, druhá čtvrtina minulého století.

Výška 27 cm

2 500 Kč

Vůl ze Skřivanova - postava barona Ochse z opery Richarda Strausse Růžový kavalír.

Powolny Michael (1871-1954)

Keramik, sochař, návrhář, pedagog. V letech 1891-1894 studoval na Odborné škole pro keramický průmysl (Fachschule für Tonindustrie) ve Znojmě, v letech 1894-1901 na Staatliche Kunstgewerbeschule ve Vídni. S Bertoldem Löfflerem založil v roce 1906 dílnu Wiener Keramik, která se v roce 1913 spojila s Gmundner Keramik. V letech 1909 až 1936 působil na vídeňské Uměleckoprůmyslové škole. Spolupracoval s Josefem Hoffmannem, navrhoval pro společnosti Klinkosch, Lobmeyr či Augarten a další. Je autorem soch, fontán, pomníků a řady bytových doplňků.

(18.9.1871 Judenburg, Rakousko - 4.1.1954 Wien, Rakousko)

Plastika "Mladá zahradnice s košíkem na hlavě"

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou a zlacením, značeno modrou tištěnou značkou VOLKSTEDT- RUDOLSTADT, vtlačeným číslem 20 a modrým R. Značka pro roky 1915 - 1934. Drobná poškození, schází několik lístků v košíku.

Výška cca 24,5 cm

3 600 Kč

Himmelstoss Karl

Busta šimpanze "Stesk po domově"

porcelán barevně glazovaný, na podstavci vtlačeně HEIMWEH a jméno autora K. HIMMELSTOSS (Karl), vespod zelená tištěná značka ROSENTHAL SELB BAVARIA a vtlačené číslo modelu K659, návrh z roku 1923. 20. léta minulého století.

Výška 16 cm

3 700 Kč

Himmelstoss Karl (1878-1967)

Navrhoval plastiky pro německé porcelánky Hutschenreuther, KPM, Nymphenburg. Pro Rosenthal pracoval v letech 1912 - 1938.

(12. 07.1878 Breslau - 5.3.1967 München)

Plastika "Poutník"

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou, značeno modrými zkříženými meči pod polevou MÍŠEŇ, vtlačeným číslem 147 a vyrytým 20, první polovina minulého století. Lepený kousek krempy klobouku, horní část hole schází.

Výška 14,5 cm

2 900 Kč

Plastika "Lovec v dobovém oblečení a sedící pes"

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, vespod tištěné značky modrá WIEN a červená AUGARTEN AUSTRIA a černě rukou psané číslo 69. Model 1106, druhá čtvrtina minulého století.

Výška 15 cm

1 500 Kč

Döbrich Albin

Plastika "Octavián - Růžový kavalír"

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou, návrh ALBIN DÖBRICH 1924, vespod tištěné značky modrá WIEN a červená AUGARTEN AUSTRIA a vtlačené číslo modelu 1500, druhá čtvrtina minulého století.

Výška 20 cm

1 900 Kč

Předlohou pro tuto plastiku byla operní diva Maria Jeritza (1887 - 1982), která excelovala v opeře Richarda Strausse Růžový kavalír.

Döbrich Albin (1872-1945)

Korálková kabelka - váček

podšití jemnou hnědou kůží, uháčkované zakončení. Bohatý květinový dekor je vytvořený výšivkou s barevnými korálky, první třetina minulého století. Poškození nepatrné, schází několik korálků na střapci na konci kabelky a stahovací pásek.

Výška 26 cm, šířka 16,5 cm

800 Kč

Nástolec - košík se skleněnou vložkou

bílý plech zdobený vytlačenými secesními florálními motivy, vložka čiré bezbarvé sklo se zvlněným okrajem a matovaným proužkem při horním okraji, první třetina minulého století. Skleněná vložka poškozena oklepy od sklápěcího ucha.

Výška cca 25 cm, výška skleněné vložky 10 cm, průměr vložky 23,5 cm

1 900 Kč

Philipp Rosenthal

Váza svisle žebrovaná

porcelán bíle glazovaný, tělo rozšiřující se vzhůru, při spodním okraji lem zlaceného plastického dekoru ovoce a lístků, značeno zelenou tištěnou značkou ROSENTHAL SELB BAVARIA Entwurf von Ph. Rosenthal, návrh z roku 1924.

Výška 23,5 cm

2 200 Kč

Philipp Rosenthal (1855-1937)

Plastika "Chlapec s jezevčíkem na zahradním kolečku"

porcelán bíle glazovaný, zdobený zlacením. Značenou zlatou papírovou polepkou ROYAL DUX, v žaludu písmeno M, vespod vyrytá čísla 36 900, druhá polovina minulého století.

Výška 13 cm

900 Kč

Pohárek na fasetované patce

sklo čiré bezbarvé, zvonkovitá kupa zdobená okrovým motivem hroznů a listů vinné révy, první polovina minulého století.

Výška 13 cm, horní průměr 11,5 cm

500 Kč

Malé těžítko s plastikou bažanta

podstavec z leštěného mramoru, plastika bronzová, neznačeno, první polovina minulého století.

Celková výška 6,5 cm, podstavec 2,5 x 3,5 x 3,5 cm

400 Kč

Titze A.

Odkládací miska s plastikou ledního medvěda

miska žlutý leštěný onyx, plastika bronz, signováno TITZE, počátek minulého století.

Výška 7,5 cm, průměr 11,5 cm

1 200 Kč

Titze A. (19./20.stol.)