Čajová souprava pětiosobní

porcelán modrošedě glazovaný, zdobený zlatými a modrými linkami, tvarem vychází z rondokubismu, vespod tištěná zelená značka EPIAG LOKET Czechoslovakia používaná od roku 1946, vtlačená čísla 3440-4 a rukou psané 10078 55.

1x konvice, výška 22 cm,

1x mléčenka, výška 15 cm,

1x cukřenka, výška 14 cm,

5x šálek, výška 5,5 cm,

5x podšálek, průměr 15 cm

1 200 Kč

Kazeta se zaoblenými hranami

alpaka, spodní část vyložená dřevěnou mořenou dýhou, uvnitř na víku vyrytý nápis: "CENA VÝCHODOČESKÉHO JEZDECKÉHO KLUBU 15.X.1933". Značeno čísly 3537 14 a vlajkou s FB - FRANTIŠEK BIBUS a synové, Moravská Třebová.

9 x 23 x 14,5 cm

600 Kč

Secesní fotoalbum

vázané v kožené vazbě, která je zdobená vytlačeným secesním motivem motýla s rozepjatými křídly, barvené a zlacené, obsahuje 15 papírových listů plně zaplněných dobovými fotografiemi. Počátek minulého století. Stav odpovídající stáří

35 x 21 x 6,5 cm

1 200 Kč

Velká mísa

sklo čiré, bezbarvé, silnostěnné, pravděpodobně návrh Rudolfa Schrőttera, sklárna Inwald Rudolfova huť, čtyřicátá léta minulého století.

Výška 11 cm, průměr 38 cm

1 200 Kč

Kasička "Večerníček"

luxfera v medové barvě oboustranně zdobená plastickým dekorem Večerníčka. Jedná se o reklamní kasičku sklárny Sklo Union Teplice, 70. - 80. léta minulého století. Drobný oklep u otvoru na mince.

9 x 19 x 19cm

600 Kč

Eschler Rudolf

Sada sklenic culbuto

sklo alexandritové, ručně foukané, zdobené broušenými loveckými motivy, návrh RUDOLFA ESCHLERA z roku 1935, každá sklenice značena papírovým štítkem MOSER, používaným od roku 1992, 5 kusů.

Luxusní provedení.

Výška 6,4 cm

1 500 Kč

Eschler Rudolf

Kreslič. Jeho podíl na návrzích je doložen od počátku 20. století. V průběhu 30. let byl autorem řady tvarů váz, likérových a toaletních souprav. Dle publikací Moser 140 a 160 let jsou životní údaje Rudolfa Eschlera neznámé.

Masivní váza

sklo čiré bezbarvé, olovnaté, silnostěnné, zdobené bohatým, velmi kvalitním geometrickým brusem, Čechy, první polovina minulého století. Drobné oklepy na vnitřní hraně horního okraje.

Výška cca 25 cm

1 400 Kč

Čajová/kávová souprava šestiosobní ELITE-IVORY

porcelán glazovaný v barvě slonové kosti, dekor stříbrnou linkou, tištěná značka GLORIA AW - Anton Weidl, Stará Role první polovina 20. století. Na vnitřní hraně cukřenky a na šálku neznatelný oklep, jeden podšálek vlasová prasklina.

1x konvice, výška 22 cm,

1x mléčenka, výška 13 cm,

1x cukřenka, výška 12 cm,

6x šálek, výška 5,5 cm,

6x podšálek, průměr 14,5 cm

1 800 Kč

Ze Seriálu Stará Role: "...Z malírny Charles Ahrenfeldt & Sohn vznikla porcelánka Möschl & Co. Továrnu pak koupili roku 1929 Anton a Ernst Weidl, kteří již vlastnili malírnu. Ti dali továrně název Gloria. ..."

(www.kr-karlovarsky.cz/cyklo/cyklotrasy/karlovy-vary/Documents/KVStaraRole.pdf)

Kobzáň Jan

Plastika "Zbojník"

pálená hlína, nesignováno. Kolem poloviny minulého století. Dle současného majitele by se mělo jednat o práci malíře Jana Kobzáně. Drobné oklepy.

Výška cca 62 cm

2 500 Kč

Kobzáň Jan (1901-1959)

Spisovatel, grafik, malíř, sběratel, studoval na Akademii v Praze, žák Schüssera, Kysely, Švabinského, pracoval jako reklamní kreslíř firmy Baťa, patří vedle Uprky a B. Jaroňka k nejvýraznějším představitelům osobité výtvarné linie, významný valašský umělec.

(9.7.1901 Liptál, Vsetín - 10.10.1959 Velké Karlovice, Vsetín)

Plastika Tanečnice s krajkovou sukní a modrými střevíci

velký porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný a zlacený, značeno modrou tištěnou značkou MV - Müller&Co Volkstedt, první polovina minulého století. Drobná poškození.

Výška 24 cm

4 000 Kč

Šestiosobní čajová souprava s ozdobnými uchy

porcelán bíle glazovaný, zdobený barevným tiskem girland s růžemi a zlatou linkou. Vespod tištěná značka MZ AUSTRIA - Moritz Zdekauer, Stará Role a vtlačeně 864, přelom 19/20. století. Jeden šálek prasklý a jeden lepený.

1x konvice, výška 25 cm,

1x mléčenka, výška 16 cm,

1x cukřenka, výška 13 cm,

6x šálek, výška 6,5 cm,

6x podšálek, průměr 15 cm

1 800 Kč

Skupinová plastika "Alegorie podzimu"

porcelán bíle glazovaný, ručně malovaný a zlacený, značeno modrou značkou ACKERMANN & FRITZE VOLKSTEDT, první polovina minulého století. Centrální postava viditelně rozsáhle restaurovaná.

Výška 19 cm

2 000 Kč

Otto August

Vysoká váza - amfora - s výjevem hospodyně krmící husy

patinovaný siderolit, figurální část přechází mistrně do reliéfu, signováno A. OTTO, datováno 1907, značeno vtlačeně JM Austria - JOHANN MARESCH a číslo 1804. Viditelné výrazné oklepy a restaurátorský zásah (lepená hlava jedné husy).

Výška 65 cm

6 500 Kč

Otto August

Německý keramik, fotograf a malíř, který působil na Ústecku. Díky trhu jsou stále známé různé sošky a vázy realizované podle jeho návrhů. O obrazu, který namaloval pro dnes již zaniklou poutní kapli Navštívení Panny Marie v Mírkově, se zmínil pan Jan Němec v: Ústecký sborník historický / Ústí nad Labem : Muzeum města Ústí nad Labem - Archiv města Ústí nad Labem.

Šestiosobní kávová souprava s táckem a dózou

porcelán glazovaný kobaltovou modří, široké zlaté pásy. Vespod tištěná značka VEB Porzellanwerk Graf von Henneberg, ILMENAU Made in Germany, Echt Kobalt, značka pro roky 1949 - 1973, dále špatně čitelná čísla.

1x konvice, výška 21,5 cm,

1x mléčenka, výška 11 cm,

1x cukřenka, výška 9,5 cm,

6x šálek, výška 5 cm,

6x podšálek, průměr 11 cm,

1x obdélníkový tác, 2 x 15 x 19 cm,

1x oválná dózička, 7 x 11 x 14 cm

900 Kč

Pojízdný servírovací stolek na kolečkách

kostra světlé dřevo, úchopy poniklovaný bílý kov, výplně fasetované bezbarvé čiré sklo, kolečka mosaz a guma. Delší stěny pultíku jsou výklopné, kratší výsuvné. První polovina minulého století.

75,5 x 70 x 50 cm

5 500 Kč

Stam Mart

Čtyři ohýbané trubkové židle

konstrukce chromovaný kov, sedáky a opěradla překližka. Původní návrh židle Marta Stama pro Thonet je z roku 1932, vzor B43. Dřevěné části i chromovaný povlak poškozeny ve větším rozsahu.

Celková výška židle 69 cm, výška sedáku cca 45 cm, sedák 40 x 40, opěradlo 20 x 43 cm

7 200 Kč

Stam Mart (1899-1986)

Holandský návrhář a architekt, studoval na Royal School for Advanced Studies. V roce 1926 navrhl židli Cantilever - židle S33, která nemá typické čtyři nohy, ale nohu z ohnutých ocelových trubek, jak ji známe dodnes. Ze základního návrhu se pak vyvinula řada variant. Mezi zajímavosti z jeho života jistě patří pobyt v SSSR v letech 1930 - 1934. Spolu s manželkou a dalšími architekty se účastnil na urbanistickém plánování měst Magnitogorsk, Makejevka (Doněcká oblast) a Orsk (Oremburská oblast).

(5.8.1899 Purmerend, Nizozemsko - 21.2.1986 Küsnacht, Švýcarsko)

Velká váza kónického tvaru

sklo čiré, bezbarvé, silnostěnné, povrch po celém obvodu těla rozdělen hlubokými výbrusy do "obdélníkových plošek" uspořádaných zdola nahoru do osmi prstenců. Druhá polovina minulého století.

Výška 30,5 cm

1 200 Kč

Hluboká mísa vějířovitého tvaru

sklo hutní čiré, bezbarvé a indigově modré, neznačeno, druhá polovina minulého století. Oklep při spodním okraji.

Výška 19 cm

600 Kč

Vízner František

sklo čiré, bezbarvé, s modro hnědým jádrem ovinutým vzduchovými bublinami, návrh FRANTIŠKA VÍZNERA, model 6859/25, Ústředí uměleckých řemesel Praha, sklárna Škrdlovice z roku 1968.

Výška 25 cm

1 500 Kč

Vízner František (1936-2011)

(9.3.1936 Praha - 1.7.2011 Brno)

Plastika "Lev"

slitina s bronzovou patinou, podstavec dřevěný, nesignováno, neznačeno. První polovina minulého století.

Výška samotné plastiky cca 13,5 cm, délka cca 30cm, výška podstavce 4 cm

1 200 Kč