Dózička

sklo zelené, na víčku zdobené stylizovaným rostlinným dekorem, kruhový průřez. Uvnitř polstrování ze zeleného sametu, okraje obou částí chráněny montáží z bílého kovu. Vespod značeno, neurčeno, druhá polovina minulého století.

Výška 7,5 cm, průměr 11 cm.

700 Kč

Šestiosobní souprava čajová/kávová s doplňky

porcelán s perleťovou glazurou, zdobený barevným tiskem s asijskými figurálními výjevy a zlacením. Značeno modrou tištěnou značkou OSKAR SCHLEGELMILCH, Langewiesen, Německo, značka používaná v letech cca 1950 - 1972.

1x konvice, výška 24 cm,

1x konvice, výška 17,5 cm,

1x cukřenka, výška 13,5 cm,

6x šálek, výška 6cm,

6x podšálek, průměr 15,5 cm,

1x trojúhelníkový popelník na tři cigarety 14 x 14 x 14 cm,

1x obdélníková dóza s víkem 5,5 x 10,5 x 8 cm

1 900 Kč

Loutka "Vlk"

řezba ve dřevě ručně malovaná, neznačeno, pohyblivá spodní čelist, nohy a ocas, první polovina minulého století. Schází nitě a vodící mechanismus, jen figurka.

Výška 13 cm

900 Kč

Dle majitelky se jedná o výrobek firmy Münzbergovy loutky.

Loutka "Jelen"

řezba ve dřevě ručně malovaná, pohyblivé končetiny a hlava s krkem, neznačeno, první polovina minulého století. Schází nitě a vodící mechanismus, jen figurka.

Výška cca 14 cm

1 200 Kč

Dle majitelky se jedná o firmu Münzbergovy loutky.

Soubor jedenáctí loutek

dřevo, hlavičky sádra, u některých sádrové i části končetin , šaty loutek ručně šité. Dvě z loutek jsou označeny papírovým štítkem MÜNZBERGOVY LOUTKY, první polovina minulého století. Loutky jsou vesměs poškozené.

Výška samotných loutek v rozmezí od 18 - 24 cm

2 500 Kč

sklo čiré, bezbarvé, lištované a broušené, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítkem Made in Czechoslovakia.

Výška šálku 6 cm, průměr šálku 7 cm, průměr podšálku 12,5 cm

350 Kč

Pohárek na nízké patce

sklo čiré bezbarvé lištované a broušené, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítem Made in Czechoslovakia. Drobná výrobní vada.

Výška 12 cm

400 Kč

Dózička

sklo čiré bezbarvé lištované a broušené, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov.

Výška 7 cm, průměr 12 cm

400 Kč

Košíček

sklo čiré bezbarvé lištované a broušené, zdobené temně rudou glazurou a jemným zlatým dekorem, ouško hranované a celozlacené. Sklárna Kamenický Šenov. Značeno papírovým štítkem Made in Czechoslovakia.

Výška 13 cm, průměr 13 cm

400 Kč

Džbánek ve tvaru kohouta

keramika bílo-červeně glazovaná, ručně malovaná, značeno DITMAR URBACH made in Czechoslovakia, Teplice, vrcholné ART DECO. Drobná odprýsknutí červené barvy, jinak velmi dobrý stav.

Výška 18 cm, šířka 20 cm, hloubka 11 cm

1 200 Kč

Krásný sbírkový i funkční kus.

Plastika "Svatý Jan Nepomucký"

řezba ve dřevě, práce neznámého lidového umělce, 19. století, sbírkový kus. Drobná poškození, odprýsknuté kousky barvy u těchto soch je obvyklé.

Výška 45 cm

3 500 Kč

Kvalitní kousek lidového umění.

Přiloženo Povolení k prodeji a vývozu od Památkového úřadu ČR

Plastika "Torzo těla Ježíše Krista"

řezba v tvrdém dřevě, výborná profesionální práce neznámého umělce, Čechy, přelom 18. a 19. století, skvělá nabídka, krásný sbírkový kus.

Výška 57 cm

3 500 Kč

Postava Krista bez rukou je zařazena do sbírky záměrně - plastika nezabere tolik místa a naopak nechá vyniknout vlastní řezbářské práci.

Plastika "Příbramská madona"

řezba ve dřevě, ručně malovaná, práce neznámého lidového umělce, částečně setřelá barva. Zajímavý artefakt, 19. století, sbírkový kus.

Výška 33 cm

1 500 Kč

Plastika "Madonka s Ježíškem"

řezba ve dřevěné desce, ručně malovaná, práce neznámého lidového umělce. Madonka je plochá, i tato plastika patří do sbírky lidového umění.

Výška 24 cm

900 Kč

Krucifix malý závěsný

kov, patrně bílá mosaz. Kříž je vykládaný dřevem, první třetina minulého století, velmi dobrý stav.

Výška 12,5 cm, šířka 6 cm

450 Kč

Původně byl tento typ kříže vykládán mimo jiné i dřevem z kříže, na kterém byl ukřižován Ježíš.

To ovšem není tento případ.

Krucifix

kříž železný, patinovaný na bronz, tělo Krista zlacená litina, zlacení částečně setřelé, přelom 19. a 20. století. V tomto kvalitním provedení a dobrém stavu se vyskytuje velmi zřídka, u nás poprvé.

Výška 77 cm, šířka 30,5 cm

4 500 Kč

Kříž lze použít v interiéru i na venkovní stěnu.

Mlýnek na kávu

dřevěný korpus, násypka mosazná, kolem roku 1890 - 1910, sbírkový a po vyčištění i funkční kus.

Výška 27 cm, základna 14,5 x 14,5 cm

350 Kč

Zvonek stolní s vysokou rukojetí

mosaz zdobená malbou egyptských památek.

Výška 12 cm

300 Kč

Používal se při jednáních, na schůzích, ale také k přivolávání služebnictva.

Kubizující dóza na cukr

sklo křišťálové olovnaté, broušené, tvarem i barvou jde o kubistický styl, Čechy, kolem roku 1920, muzeální, sbírkový i funkční kus, rarita.

Výška cca 10 cm, šířka cca 12 cm, hlouka cca 9 cm

950 Kč

Váza na nízké stopce s kruhovou patkou

sklo čiré se zeleným nádechem, rozevírající se směrem nahoru, broušené do dvanácti vertikálních ploch, vespod značeno MOSER, 1857 - 1957, made in Czechoslovakia, dobrý stav.

Výška 21 cm, průměr 15,5 cm

1 500 Kč