Dva kroužky na ubrousky

stříbrno, po celém obvodu zdobeno jemným gravírováním rostlinného motivu v geometrické mřížce s monogramem JR (IR) a MR, značeno RU puncovní značkou AV.

Hmotnost 25,80 g btto a 24,63g btto, celkem 50,43 g btto, ryzost stříbra 800/1000,

výška 4 cm, průměr 5 cm

900 Kč

Plastika "Sedící Buddha"

sklo zelené malachitové, lisované, dobrušované, matované a leštěné, kolekce INGRID, Curt Schlevogt, Jablonec nad Nisou, luxusní provedení, kolem roku 1935, velmi dobrý stav, sbírkový kus.

Výška 20 cm, šířka 15 cm, hloubka 10 cm

800 Kč

Dóza s víkem

sklo zelené malachitové, luxusní provedení, kolem roku 1930, sbírkový a funkční kus.

Výška 5,5 cm, délka 12,5 cm, hloubka 10 cm

500 Kč

Vázička - reliéfní dekor puti

sklo zelené malachitové, lisované, dobrušované, matované a leštěné, bohatě figurálně zdobené, sklárna Heinrich Hoffmann, luxusní provedení, kolem roku 1935.

Výška 9 cm, průměr 6 cm

350 Kč

Miska odkládací

sklo zelené malachitové, podlouhlý tvar, velmi málo se vyskytující, výborný stav, luxusní provedení.

Výška 2,2 cm, délka 22 cm, šířka 7,5 cm

350 Kč

Luxusní dóza s víkem ve tvaru želvy

sklo zelené malachitové, lisované, matované, broušené a leštěné, krunýř želvy tvoří víčko, Čechy, Curt Schlevogt, Jablonec nad Nisou.

Výška 8 cm, délka 20 cm, šířka 11,5 cm

600 Kč

Pfohl Alexander

Mimořádně luxusní nízká váza - reliéfní dekor RŮŽE

sklo zelené malachitové, silnostěnné, lisované, dobrušované, matované a leštěné, vrcholné ART DECO, sklárna Heinrich Hoffmann, Jablonec nad Nisou. Návrh Alexander Pfohl z roku 1935/36. Velmi dobrý stav, skvělá práce.

Výška 16,5 cm, průměr 17,5 cm

1 500 Kč

Pfohl Alexander (1884-1953)

Německý sklářský designér, krajinář a vysokoškolský učitel. Studia na sklářské škole v dnešním Novém Boru, poté ve Vídni spolu s Kolomanem Moserem, Michaelem Powolnym a dalšími, odborné stáže ve společnostech Carl Goldberg a Reich (obojí v Novém Boru, dříve Haida). Navrhoval mimo jiné i pro Wiener Werkstätte. Po návratu z fronty po 1. světové válce se plně věnoval sklářskému designu zejména ve stylu art deco. V letech 1929-1945 učil na státní sklářské škole v Novém Boru, zároveň vytvořil řadu návrhů pro firmy severočeských sklářských center, ve volném čase se věnoval krajinomalbě. Po druhé světové válce opustil severočeský kraj a přesídlil do Hadamaru v Německu.

(1894 Nový Bor – 1953 Hadamar)

Zátka na láhev s alkoholem ve tvaru hlavy Švejka

hlava je z tvrzené masy, vlastní zátka z korku a tvoří část krku Švejka.

Výška celkem cca 10 cm

300 Kč

Kokrda Bohumil

Plastika "Sedící dívčí akt s náhrdelníkem"

sochařská hmota pálená, hnědá povrchová poleva, signováno KOKRDA 1967, krásná práce z období "krásná šedesátá", skvělá cenová nabídka.

Výška 37 cm

700 Kč

Kokrda Bohumil (1914-?)

Sochař a průmyslový výtvarník, studium na Státní průmyslové škole sochařské a kamenické v Hořicích a na Akademii výtvarných umění Praha u Kafky a Pokorného.

(nar. 25.10.1914 Dolní Libochová, Žďár nad Sázavou)

Kokrda Bohumil

Plastika "Sedící dívčí akt upravující si vlasy"

keramika bíle glazovaná, signováno KOKRDA 1968.

Výška 40 cm

1 200 Kč

Obě plastiky vycházejí z moderního směru se základem ve světové výstavě EXPO v Bruselu

Kokrda Bohumil (1914-?)

Luxusní pohárek

majolika bohatě zdobená plastickým dekorem a ruční malbou, značeno vtlačenou značkou, špatně čitelně, 19. století.

Výška 7,5 cm, průměr 8 cm

450 Kč

Luxusní dóza na zápalky

porcelán bílý, víčko dózy shora zdobené figurální plastikou "Leda s labutí", na spodní straně víčka je škrtátko, zápalky byly uloženy uvnitř dózy, kolem roku 1810 - 1820, funkční starožitnost.

Výška 7,5 cm, délka 7,5 cm, šířka 4 cm

1 500 Kč

Rarita pro sběratele porcelánu, ale také pro sběratele zápalek.

Konvička biedermeier

porcelán bíle glazovaný, ruční barevná malba pomněnek. Značeno modře pod polevou zkříženými meči a římskou II, dále ručně psaná čísla 62 a 1 a vtlačeně II a 6(9), MÍŠEŇ, kolem poloviny 19. století. Nepatrné odštípnutí a prasklina na zobáčku dravce.

Výška 20 cm

2 500 Kč

Konvička stejného tvaru publikovaná v Meissner Porzellan Von den Anfängen bis zur Gegenwart, Aufnahmen von Ulrich Frewel und Klaus G. Beyer, Herausgegeben und Bearbeiten von Helmut Reibig, Verlag Der Kunst Dresden z roku 1973, strana 490, obr. 173.

Muzeální kus. Pro tuto aukci výrazně snížena vyvolávací cena z 5 000 Kč.

Cukřenka biedermeier

porcelán bíle glazovaný, zdobený ruční barevnou malbou pomněnek. Značeno modře pod polevou zkříženými meči a římskou II, světle růžovou barvou jsou ručně psaná čísla 62 a 1, vtlačeně II. MÍŠEŇ, kolem poloviny 19. století.

Výška 12 cm

1 500 Kč

Muzeální kus. Pro tuto aukci výrazně snížena vyvolávací cena o 50 %.

Louskáček na ořechy

řezba ve dřevě ve tvaru postavy Turka, ručně malovaná, 19-20. století, sbírkový kus.

Výška 29 cm

900 Kč

Ořech se vkládá do široce otevřených úst a pákou vzadu se drtí.

Dva šálky s podšálky

porcelán bíle glazovaný, zlatý pruh při okraji, značeno vtlačeně F&R - FISCHER & REICHENBACH, Březová, značka používaná v letech 1811-1846, jeden podšálek značen LOKET s datací 845 (1845). Zlacení částečně setřelé.

Výška šálků 5 cm, průměr podšálků 14 cm

600 Kč

Šálek s podšálkem, u šálku tvarované ouško a patka

porcelán bíle glazovaný, po obvodu jemný plastický stylizovaný rostlinný dekor a zlacení. Značeno vtlačeně TK - THUN KLÖSTERLE, Klášterec nad Ohří a 99, na podšálku dále 851 - rok 1851. Šálek má nepatrnou vlasovou prasklinu, zlacení částečně setřelé.

Výška šálku 6,5 cm, průměr podšálku 14,5 cm

750 Kč

porcelán bíle glazovaný, dekor barevnou ruční malbou růží, značeno vtlačeně CARLSBAD, Rybáře u Karlových Varů, kolem poloviny 19. století. Na šálku i podšálku vlasové praskliny.

Výška šálku 5 cm, průměr podšálku 13,5 cm

750 Kč

Dva luxusní šálky a podšálky s nápisy PIEŠŤANY

porcelán bílý, oranžové resp. modré lemování, zlacení, květinový dekor a medailony s růžemi, šálky zlacené i uvnitř, šálky značeny vídeňským štítem modře pod polevou, luxusní provedení, kvalitní sbírkový kus.

Výška šálku 4 cm, průměr 5 cm, průměr podšálku 10,5 cm

450 Kč

Perlový náhrdelník

šňůra 60 kusů kultivovaných perel AKOYA, uzávěr zlato. Perly krémové, téměř kulaté až nepravidelné.

Ryzost zlata 585/1000 (14 K), celková hmotnost 26,02 g btto,

průměr perel 6,5 - 7 mm, délka šňůry 45 cm.

8 000 Kč

Perly AKOYA se pěstují především v jižní části Japonska. Akoya japonsky znamená slaná voda.

Přiložen Cerifikát šperku s přírodními kameny, vystavil Ing. Jiránek, Česká gemologická laboratoř