Luxusní dózička na zápalky, škrtátko na vnitřní straně víčka

porcelán, bíle glazovaný, zdobený barevnou ruční malbou květinového dekoru, při okraji jemná zlatá geometrická bordura, značeno modrou značkou D s korunou (DRESDEN) používanou v letech 1886 - 1949.

4 x 9 x 6 cm

600 Kč

Stolní lopatka se smetáčkem

bílý kov, zdobeno jemným geometrickým secesním dekorem a vybíjením, neznačeno, počátek minulého století.

Lopatka 20 x 23 cm, smetáček délka 29 cm

500 Kč

Plastika "Sedící Buddha"

sklo zelené malachitové, lisované, dobrušované, matované a leštěné, kolekce INGRID, Curt Schlevogt, Jablonec nad Nisou, kolem roku 1935.

Výška 20 x 15 x 10cm

800 Kč

Flakónek

sklo zelené malachitové, lisované, matované, dobrušované, velká zátka zdobená postavou sedící ženy a motivem růží. Zátka nepůvodní, vzadu výrobní vada.

Tělo flakonku 8 x 13 x 5, zátka 10,5 x 10 cm

900 Kč

obecný kov zdobený jemnými, ale výraznými motivy florální a geometrické secese, vložka cínová, neznačeno, přelom 19. a 20. století. Drobná poškození odpovídající stáři vázičky.

Výška 14 cm

2 500 Kč

Šálek s podšálkem a dezertní talířek

porcelán bíle glazovaný, zdobený kobaltově modrým květinovým dekorem a zlacením, značeno tištěnou značkou WALLENDORF ECHT KOBALT Made in GDR pro období 1964 - 1990.

Šálek, výška 5,5 cm, průměr 11cm, podšálek průměr 15cm, dezertní talířek průměr 19,5 cm

450 Kč

Dózička ve tvaru mouchy

litina patinovaná na mosaz a měď, neznačeno, první polovina minulého století.

4,5 x 11,5 x 6,5 cm

700 Kč

Přátelská čajová souprava

porcelán bíle glazovaný, zdobený černým drobným stylizovaným květinovým dekorem a bohatým zlacením, značeno speciální tištěnou značkou HORNÍ SLAVKOV, made in Czechoslovakia, tvar 2370, číslo vytlačené na dnech, kolem poloviny 20. století.

1x konvice, výška cca 25 cm,

1x mléčenka, výška 7,5 cm,

1x cukřenka, výška 11 cm,

2x šálek, výška 5cm,

2x podšálek, průměr 15 cm,

1x oválná miska, 3,5 x 26,5 x 14 cm

1 200 Kč

Dvě teriny

porcelán bíle glazovaný zdobený černým drobným stylizovaným květinovým dekorem a bohatým zlacením, značeno speciální tištěnou značkou HORNÍ SLAVKOV, made in Czechoslovakia, tvar 2370, číslo vytlačené na dnech, kolem poloviny 20. století.

Výška obou 19 cm, průměr obou 26 cm

1 200 Kč

Šestiosobní mocca souprava

1x konvice, výška cca 15 cm,

1x mléčenka, výška 8 cm,

1x cukřenka, výška 10 cm,

6x šálek, výška 4 cm,

6x podšálek, průměr 11 cm

1 600 Kč

Stolní hodiny figurální - žena s náručí trávy u zvoničky

siderolit barevně glazovaný, na podstavci nápis Retour a la Maison (návrat domů), vzadu vtlačeně L.B. DEPOSE a N109. Hodiny nefunkční, na keramice oklepy, lepený lem sukně a ptáci na stříšce.

Výška cca 62 cm

1 500 Kč

Sada lžiček

stříbro, jednoduché hladké nezdobené, značeno rakousko-uherskou puncovní značkou DIANA a monogramem klenotníka MZ, počátek minulého století, zachovalá etue

Celkem 6 ks,

ryzost stříbra 800/1000, hmotnost 73,91 g btto,

délka 14 cm

1 200 Kč

Sada sedmi nástěnných talířů se zvlněným okrajem a květinovým dekorem

porcelán bíle glazovaný, barevně ručně malovaný, reliéfní bordura. Na každém talíři modrá značka štítu - VÍDEŇ a ručně psané číslo, 18./19. století. Na velkém talíři oklep, dva oklepy a vlasová prasklina na dalším talíři.

1x velký talíř, průměr 28 cm,

6x menší talíř, průměr 25 cm

6 000 Kč

Každý talíř opatřen závěsným systémem.

Nástěnný talíř

keramika glazovaná v barvě slonové kosti, zdobená výrazným černým dekorem stylizovaného rostlinného motivu, neznačeno, první polovina minulého století. V jednom místě nepatrně poškozena glazura.

Průměr 27 cm

1 000 Kč

Hluboká mísa

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená modrým, zeleným a žlutým stylizovaným folklórním rostlinným motivem, vlnovkami a linkami. Značeno III B 124, datováno 1944, dále na dně rukou Ř Růž.

Výška 9 cm, průměr 30,5 cm

1 500 Kč

Miska

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená modrým, zeleným a žlutým stylizovaným folklórním rostlinným motivem, vlnovkami a linkami. Neznačeno, první polovina min. století.

Výška 6,5 cm, průměr 24 cm

1 000 Kč

Džbán

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená barevným ručně malovaným motivem oráče s koňmi, značeno ST - STUPAVA, datováno 1848. Restaurováno, dodělávané ucho.

Výška 26 cm

2 000 Kč

Lidový bedněný džbán - sova

keramika bíle glazovaná, malovaná modrým a zeleným florálním dekorem, značeno KOŠOLNÁ, datováno 1877. Restaurováno, výrazný oklep při horním okraji hrdla.

Výška 26 cm

1 400 Kč

Džbánek - čepák

keramika lidová, glazovaná v tónech zeleno hnědé, dekor hnědým stylizovaným rostlinným motivem a ručně psaným věnováním: "Jozef Rajpirch Na pamjatku Panu Dochtorovi 1919 Halicz".

Výška 24 cm

800 Kč

Velký džbán čepák

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená bohatým barevným ručně malovaným květinovým motivem a motivem architektury, značeno u ucha MODRA, datováno 1921.

Výška 34,5 cm

1 000 Kč