Koberec "Lovecký motiv - Safari"

bavlna s hedvábným efektem, béžové ladění, cca 1925. Zchozené třásně a časem vybledlé barvy.

Cca 164 x 118 cm

3 000 Kč

Kovový nástolec se skleněnou miskou

postříbřený bílý kov s prořezáváním a plastickým rostlinným dekorem, miska - vložka sklo čiré, bezbarvé, se zvlněným okrajem. Neznačeno. První polovina minulého století.

Celková výška cca 20,5, průměr vložky 10 cm, výška vložky 10 cm

900 Kč

Dvojice misek

postříbřený obecný kov, úchopy po stranách prořezávané a zdobené jemným rytím. Značeno CC METAL BLANC CHRISTOFLE, francouzská firma, období 1862 - 1935.

Výška 4,5, průměr 13 cm

600 Kč

Stolní hodiny empírové,

schránka dřevo černě lakované, pozlacené, vykládané perletí, sloupky alabastrové, ciferník mosazný s bílým smaltem a arabskými číslicemi. Neznačeno, první polovina minulého století. Nefunkční, potřeba restaurátorských zásahů.

48 x 29 x 11 cm

10 000 Kč

Talíř závěsný

keramika lidová, bíle glazovaná, malovaná v barvách žluté, zelené a modré, v centrální části malba jelena, okolo stylizovaný květinový dekor, značeno INK IR - neurčeno. První polovina minulého století.

Průměr 30,5 cm

1 000 Kč

Koutní hrnec - koutňák

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená výraznou barevnou ruční malbou s květinovým dekorem, neznačeno, Olomučany, číslováno 9 III. První polovina minulého století. Na víku několik oklepů.

Výška cca 34 cm

3 000 Kč

Džbánek

keramika lidová, béžově glazovaná, zdobená modrožlutým květinovým motivem, na výduti vročení 1873, dole značeno III A 78. Při horním okraji lepené.

Výška 31 cm

1 200 Kč

Džbánek

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená modrou ruční malbou s květinovým motivem, neznačeno. První polovina minulého století. Drobné oklepy při horním okraji, vlasová prasklina při dolním okraji.

Výška 22 cm

600 Kč

Džbánek - čepák

keramika lidová, hnědě glazovaná, na výduti reliéf Immaculaty, neznačeno, první polovina minulého století. Drobné oklepy, domodelovány části horního okraje, drobná poškození glazury.

Výška cca 20 cm

500 Kč

Džbánek - čepák

keramika lidová, světle hnědě glazovaná, na výduti reliéf polopostavy sv. Mikuláše, neznačeno, první polovina minulého století.

Výška cca 20 cm

500 Kč

Džbán sova

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená modrožlutou malbou s květinovým motivem a vročením 1849, KOŠOLNÁ. Drobné oklepy, drobné retuše při horním okraji.

Výška cca 32 cm

1 900 Kč

Dvojice džbánků

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená modrým květinovým motivem a žlutou linkou při horním a dolním okraji, neznačeno. První polovina minulého století. Oba při horním okraji domodelované, několik prasklin.

Výška 28 cm

1 800 Kč

Džbán - čepák

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená modrožlutým květinovým motivem, vlnovkou a linkami, DEHTICE, první polovina minulého století. Na hrdle oklep, na několika místech poškozena glazura.

Výška 27,5 cm

1 200 Kč

Dvojice džbánků

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená bohatou barevnou malbou s květinovým motivem, neznačeno. První polovina minulého století. Na obou výrazné restaurátorské zásahy - lepení, domodelování.

Výška 23, 21,5 cm

2 000 Kč

Dvojice džbánků

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená výraznou ruční malbou s rostlinným motivem, neznačeno, první polovina minulého století. Na několika místech při horním okraji restaurátorský zásah - domodelování.

Výška 19 a 23 cm

2 200 Kč

Závěsný talíř

keramika lidová, bíle glazovaná, zdobená bohatým ručně malovaným modrým rostlinným motivem, značeno Lanžhot 1920, dále III 3 87. Talíř restaurován - lepený a drátovaný.

Výška 5,5 cm, průměr 29,5 cm

900 Kč

porcelán, červená a zlacená povrchová úprava, dekor bílých květů, zlatých motýlů a rostlin, značeno ROSENTHAL BAVARIA, dvacátá - počátek třicátých let, luxusní provedení.

Výška 30,5 cm, průměr 10 cm

2 500 Kč

Dvojstěnný talířek pro dítě

porcelán bílý, malovaný, centrálním motivem je Kocour v botách, dále vážka, motýl, jitrnice, jelito, ryby a kachny, značeno EPIAG Czechoslovakia, období začátku války, výborný stav, zachovala se i porcelánová zátka s původním gumovým těsněním.

Výška 4,5 cm, průměr 24 cm

200 Kč

Mezi stěny talíře se lila teplá voda, aby jídlo nechladlo.

Vyskytuje se velmi vzácně.

Plastika nástěnná "Hlava indické ženy se šperky"

sochařská hmota pálená, vespod tlačená čísla, neurčeno, malovaná, kolem roku 1920 - přechod secese do ART DECA

Výška 34 cm, šířka 23,5 cm

650 Kč

Mikroskop v dřevěné kazetě

korpus mosaz, značeno F. EBELING, WIEN XVII Bz. Hernals - Gürtel 2, tři výměnné okuláry a tři výměnné objektivy, velmi dobrý stav.

Výška ve složeném stavu 27 cm, kazeta 29 x 16,5 x 12,5 cm

3 000 Kč