281-300

Gunne Carl

"Solig Eftermiddag - Slunečné odpoledne"

olej na plátně, signováno vlevo dole GUNNE, 40. léta minulého století.

33 x 55,5 (37,5 x 60) cm

2 500 Kč

Pochází ze soukromé sbírky převážně skandinávského umění.

Gunne Carl (1893-1979)

Švédský malíř, malířkou byla také jeho matka Clara Josefina Olsson. Studoval na univerzitě v Upsale - vystudovaný právník, filosof, v letech 1921–1937 byl zaměstnancem Národního muzea (Nationalmuseum) ve Stockholmu. Maloval zátiší Upsaly a Stockholmu, ale také portréty. Portrétoval mimo jiné členy královské rodiny. Je zastoupen v muzeích ve Stockholmu, Helsinkách, Budapešti a dalších

105. aukce Brno TOP 281-300

Landelius Bertil

"Postava v zimním lese"

olej na sololitu, signováno vpravo dole LANDELIUS, 40.-50. léta 20. století.

33 x 41 (45,5 x 53,5) cm

1 000 Kč

Dle sdělení majitele je Landelius zastoupen v Modern Museum ve Stockholmu.

Landelius Bertil (1912-1975)

Švédský malíř, grafik, pedagog, tvůrce sgrafit a skleněných mozaik. Umění studoval v Kodani, Malmö, Stockholmu. Již v roce 1931 vystavoval na podzimním salonu v Malmö. Ve Stockholmu měl první samostatnou výstavu v roce 1942. Spektrum jeho tvůrčí činnosti bylo široké.

105. aukce Brno TOP 281-300

Ekengren-Larsson Astri

"Chata v zimním lese"

olej na sololitu, signováno vlevo dole ASTRI EKENGREN L-N, datováno 1979.

40,5 x 40,5 (50 x 50) cm

1 200 Kč

Ekengren-Larsson Astri (1898-1990)

Astri Ekengren /Astri Ekengren -Larsson /Astri Ekengren Ln

Švédská malířka krajiny, zátiší, portrétů. Provdaná Larssonová - někdy připojovala k signatuře Larsson nebo jen "Ln". Během pobytu v Moskvě 1926-1928 studovala umění v moskevských muzeích. Malbu studovala v malířské škole Skanska v Malmö.

105. aukce Brno TOP 281-300

H. Möllerström

"Krajina"

olej na sololitu, signováno vpravo dole H. MÖLLERSTRÖM. Pravděpodobně datováno, ale část datace krytá rámem..

27 x 43 (35 x 51) cm

700 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300

Tůma

"Husy před chalupou"

olej na kartonu, signováno vlevo dole TŮMA.

25 x 36,5 (33 x 45) cm

1 500 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300

Jiříček V.

"Ve stráni nad chalupami - Morkovice - Slížany"

olej na malířské tvrzené lepence, signováno vpravo dole V. JIŘÍČEK, datováno 1944

30 x 38 (44 x 51,5) cm

1 000 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300

Macoun Gustav

"Podhorská krajina"

olej na kartonu, signováno vlevo dole G. MACOUN (Gustav), datováno 1926. Drobně poškozený rám.

50 x 63 (63,5 x 76,5) cm

5 500 Kč

Macoun Gustav (1892-1934)

Malíř, žák Kalvody a Slavíčka, následovník Slavíčka a významný český impresionista, řada výstav a zastoupení v galeriích, široké zastoupení v Národní galerii Praha, vynikající český krajinář z první čtvrtiny dvacátého století.

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Milovnice zvířat"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1988, číslováno 82/200. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 16,5 x 23,5 , celý list 23 x 32 cm

400 Kč

Koníček Ivo (1953-)

Vystudoval Střední uměleckoprůmyslovou školu v Brně, je členem Sdružení brněnských keramiků. Věnuje se sochařství, keramice, restaurování, grafice se zaměřením na figurální tvorbu. Jeho specialitou jsou restaurátorské práce na kachlových kamnech.

Výstavy: Brno, Paříž, Olomouc, Mikulov.

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Koupel"

serigrafie ručně dokolorovaná, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1981, číslováno 71/200. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 25,5 x 18, celý list 32,5 x 23 cm

400 Kč

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Narcis"

serigrafie ručně dokolorovaná, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1986, číslováno 96/200. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 23,5 x 16, celý list 31,5 x 22,5 cm

400 Kč

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Cesta"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1979, číslováno 65/200. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 29 x 21,5, celý list 34,5 x 26

500 Kč

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Hotel"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1978, číslováno 43/200. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 30,5 x 27,5, celý list 35 x 31 cm

500 Kč

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Stroj 6"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1985, číslováno 29/200, dole uprostřed rukou psaný název. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 23,5 x 17, celý list 30,5 x 23 cm

500 Kč

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Koníček Ivo

"Noční město"

serigrafie, signováno tužkou vpravo dole KONÍČEK, datováno 1983, číslováno 26/200. Volný list. Získáno přímo od autora.

Tisková plocha 26,5 x 15,5, celý list 34 x 20,5 cm

500 Kč

Koníček Ivo (1953-)

(nar. 29.3.1953 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Hlavica Emil

"Sedící děda s fajfkou - Studie k muzice"

kresba barevnými pastelkami, signováno dole uprostřed EMIL HLAVICA, dále datace 27.11.1929 a název místa Vigantice, vlevo nahoře poznámka "Studie k muzice". Rámováno, pod sklem.

23 x 16,5 (40 x 32,5) cm

1 200 Kč

Hlavica Emil (1887-1952)

Sochař, řezbář, malíř a grafik, studoval na pražské akademii u prof. Myslbeka, byl nejmilejším žákem Hanuše Schwaigera. Po absolutoriu spolupracoval s Myslbekem, byl asistentem kreslení na technice v Brně. Portrétoval Masaryka, Engliše, Hodače, Kvapila a další, pověstné jsou zejména jeho práce z Valašska. Byl významnou osobností v Brně, v roce 1911 obdržel stříbrnou medaili v Barceloně.

(28.4.1887 Vsetín - 7.4.1952 Brno)

105. aukce Brno TOP 281-300

Benz J.H.

"Ve vsi"

olej na malířské lepence, signováno vpravo dole J. H. BENZ, první polovina minulého století.

25 x 29,5 (31,5 x 37) cm

1 500 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300

Dostál Luděk

"Zima ve městě - Slezskoostravský motiv"

kombinovaná technika - kvaš, akvarel, signováno vpravo dole L. DOSTÁL, druhá polovina minulého století. Vzadu papírový štítek prodejny Dílo s informacemi o obraze a oválné razítko ČFVU.

35 x 24 (50 x 37,5) cm

1 500 Kč

Dostál Luděk (1943-)

Malíř, grafik, studoval Střední průmyslovou školu grafickou v Praze u profesorů Vyšanského, Ringese, Bubeníčka. Pracuje v oblastech malby, užité a propagační grafiky a ex libris. Je zastoupen ve sbírkách OGVU Olomouc, Domu umění města Brno, Slezského muzea Opava, GVU Ostrava, řada výstav.

(nar. 2.2.1943 Olomouc)

105. aukce Brno TOP 281-300

nesignováno

"Čápi u chalupy"

olej na lepence, nesignováno, první polovina minulého století.

24 x 34 (33 x 43) cm

2 500 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300

Kirchhoff

"Krajina pod vysokými horami"

olej na plátně, signováno vlevo dole KIRCHHOFF, konec 19. století.

65 x 45 (75 x 54,5) cm

3 500 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300

Bertuizzi G.

"Motiv z Benátek"

akvarel, signováno vlevo dole G. BERTUIZZI, první polovina minulého století. Rámováno, paspartováno.

Výřez 47,5 x 31,5 (68 x 50,5) cm

2 500 Kč

105. aukce Brno TOP 281-300