301-320

311 312 313

Kilian Josef

"Na Slapské přehradě"

mistrovský olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole KILIAN, datováno 1964, vzadu autorský štítek s razítkem ČFVU.

24 x 30 (36 x 42) cm

3 500 Kč

Kilian Josef (1918-1999)

Jihočeský malíř, kreslíř, studoval Mistrovskou školu bytové kultury v Praze a na UMPRUM v Praze u profesora Strnadela, věnoval se krajinomalbě a kresbě, zasloužilý umělec, účastnil se reprezentačních výstav čs. umění doma i v zahraničí, zastoupen ve sbírkách NG Praha a dalších.

(22.12.1918 Soběslav - 18.12.1999 Mladá Boleslav)

105. aukce Brno TOP 301-320

Kilian Josef

"Ze Slapské přehrady"

mistrovský olej na tvrzené malířské lepence, signováno vpravo dole KILIAN, datováno 1962.

24 x 30 (38 x 43) cm

3 500 Kč

Kilian Josef (1918-1999)

105. aukce Brno TOP 301-320

Peca Josef

"Usmívající se dívka"

mistrovský portrétní olej na plátně, signováno vlevo dole PECA, datováno 1953, velmi kvalitní rám.

50 x 41 (70 x 60) cm

4 500 Kč

Výborná portrétní práce malíře široce zastoupeného ve Slovníku Chagall, velké množství výstav u nás i v zahraničí.

Peca Josef (1923-1982)

Malíř, žák C. Boudy a Lidického, absolvent Akademie v Praze u profesora Nechleby, člen skupiny Říjen a Umělecké Besedy, zastoupen v řadě galerií, řada výstav a realizací, široká literatura o tomto významném umělci druhé poloviny 20. století.

(31.10.1923 - 1.11.1982 Praha)

105. aukce Brno TOP 301-320

"Praha - Čertovka"

mistrovský olej na plátně, signum nenalezeno, nedatováno, ručně řezaný rám. Kromě umělecké i dokumentační hodnota

48 x 53 (61 x 67) cm

6 000 Kč

105. aukce Brno TOP 301-320

Chasté

"Statek ve žhnoucí krajině - vzpomínka na Vincenta van Gogha"

olej na plátně, mistrovsky zachycená krajina s domy v žáru slunce, pouze na blind rámu, jedinečné.

140 x 140 cm

65 000 Kč

Velké reprezentativní plátno. Umístěním tohoto obrazu v interiéru se interiér celý prozáří.

105. aukce Brno TOP 301-320

nesignováno

"Kytice tulipánů a šeříku ve džbáně"

mistrovský olej na tvrzené malířské lepence, nesignováno, malováno a la prima.

67 x 52,5 (77 x 62,5) cm

15 000 Kč

105. aukce Brno TOP 301-320

"Žena, dvě dívky a pes v tajuplném lese"

mistrovská rytina, signováno patrně pod paspartou, přelom 18. a 19. století, rámováno pod sklem.

37 x 47 (66 x 81,5) cm

1 500 Kč

Ze soukromé sbírky velmi kvalitních obrazů převážně slovenských a maďarských malířů.

105. aukce Brno TOP 301-320

"Trient Domplatz - náměstí"

kresba uhlem (?), signováno, nepřečteno, datováno 1916, rámováno, zaskleno, rám poškozený.

21 x 29 (38 x 44) cm

1 200 Kč

105. aukce Brno TOP 301-320

"Sedící dívčí akt v interiéru"

mistrovská litografie na hedvábí, signováno, nepřečteno, vzadu razítko KUNSTHANDLUNG LOEFEN & Co. Bratislava - Pressburg, zaskleno, rámováno

15,5 x 12 (34,5 x 27,5) cm

800 Kč

105. aukce Brno TOP 301-320

Repin Gaj

"Mořský příboj"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole RĚPIN, nedatováno, zajímavá práce.

40,5 x 60,5 (49 x 69) cm

19 000 Kč

Repin Gaj (1906-?)

Rěpin Gaj

Malíř, vnuk slavného ruského malíře Ilji Repina, v letech 1924 - 1928 studoval stavitelství na ČVUT v Praze. Malířsky se vzdělával soukromě u dědy profesora Ilji Repina a otce Georgije Repina. Po blíže nespecifikovanou dobu působil v Praze.

(3.2.1906 Petrohrad - ?)

105. aukce Brno TOP 301-320

"Šachta"

černobílý linoryt, signováno vpravo dole, nepřečteno, datováno 1969, autorský tisk, rámováno, zaskleno.

23 x 25 (36,5 x 36,5) cm

500 Kč

105. aukce Brno TOP 301-320

nesignováno

"Zimní podvečer na kraji vesnice"

zajímavý olej na plátně, signum nenalezeno, obraz vyžaduje drobné restaurování.

28,5 x 44,5 (37 x 52,5) cm

1 500 Kč

105. aukce Brno TOP 301-320

"Figurální scéna s akty mužů, žen a dětí"

velký mistrovský olej na dřevěné desce, signováno vlevo dole, nepřečteno, široký dobový rám. Poškozeno, obraz vyžaduje restaurování.

82 x 101,5 (91 x 109,5) cm

7 000 Kč

Mimořádně kvalitní a zajímavá práce.

105. aukce Brno TOP 301-320