Linder Zuzana

"Pohled na kostel sv. Jana Křtitele v Kroměříži"

kombinovaná technika - akvarel, airbrush, signováno vpravo dole Z. LINDER, datováno 2007.

52,5 x 41 (57 x 45) cm

1 200 Kč

Linder Zuzana (1950-)

Fejfarová Zuzana

Konzervátorka, novinářka, podnikatelka, malířka, výtvarnice, vlastním jménem Zuzana Linderová. V Kroměříži se také hrála její divadelní hra.

(Nar. 28.11.1950 Kroměříž)

Linder Zuzana

"Pohled na chrám sv. Mořice v Kroměříži"

kombinovaná technika - akvarel, airbrush, signováno vlevo dole Z. LINDER, datováno 2007.

59 x 39,5 (64 x 44) cm

1 200 Kč

Linder Zuzana (1950-)

Fejfarová Zuzana

(Nar. 28.11.1950 Kroměříž)

Linder Zuzana

"Pohled na kroměřížský zámek"

59 x 39 (64 x 44) cm

1 200 Kč

Linder Zuzana (1950-)

Fejfarová Zuzana

(Nar. 28.11.1950 Kroměříž)

"Zima ve městě nad řekou"

kombinovaná technika - kresba tužkou a akvarel, signováno vpravo dole - neurčeno, druhá polovina minulého století.

25 x 36 (28 x 39) cm

600 Kč

Galbavý Rudolf

olej na malířské lepence, signováno svisle vpravo dole R. GALBAVÝ, konec minulého století. Zlatý rám ve starém stylu.

18 x 21 (27,5 x 30) cm

1 200 Kč

Galbavý Rudolf (1951-)

(nar. 1951 Vracov na Jižní Moravě)

Bandík Viktor

"Kříž v krajině před bouří"

mistrovský olej na malířské lepence, signováno vlevo dole BANDÍK, datováno 98/7.

30,5 x 59,5 (37 x 66) cm

2 500 Kč

Bandík Viktor

Současný malíř žijící v Šumperku. Věnuje se malbě aktů, krajinomalbě a zakázkovým portrétům. Zabývá se i kresleným humorem a přispívá do předních českých humoristických časopisů. Zúčastňuje se mezinárodních malířských plenérů, sympozií a jeho tvorba sahá za hranice České republiky. (Německo, Slovensko, Rakousko, Austrálie, USA...)

Hroch Vladimír

"Krajina na podzim - pohled na Uherské Hradiště (?)"

galerijní olej na malířské lepence, signováno vpravo dole V. HROCH, kolem poloviny minulého století. Obraz je rámován v širokém bohatě plasticky zdobeném rámu.

21 x 29 (40,5 x 47,5) cm

4 800 Kč

Hroch Vladimír (1907-1966)

Malíř, velmi kvalitní impresionista, pedagog. Studium soukromě u Engelmüllera, na pražské akademii u Nejedlého, dále v Paříži, Mnichově a Berlíně. Malíř podobizen, pražských motivů a zátiší. V roce 1938 přesídlil z Prahy do Zlína, působil ve Zlíně a Uherském Hradišti, náměty čerpal ve městech a městských parcích, na vesnicích, ve volné krajině, ve vinicích, vinných sklípcích a sušárnách švestek. Řada výstav, zastoupen v Národní galerii Praha. Významný malíř Jižní Moravy, jeho velké plátno s pohledem na Uherské Hradiště ve slovácké krajině se nachází ve sbírkách Slováckého muzea v Uherském Hradišti.

(3.4.1907 Praha - 21.9.1966 Uherské Hradiště)

Párové obrázky "Krajina s rozkvetlými šípkovými keři" a "Krajina s postavou"

olej na malířské lepence, jeden obraz signován vlevo dole, druhý vpravo dole - signatura je částečně kryta rámem, neurčeno. První polovina minulého století. Obrazy jsou rámovány v širokých ručně řezaných dřevěných rámech.

15 x 19 (29 x 33) cm

800 Kč

Skvělá nabídka, samotné rámky jsou dražší.

Placher

"Pohled do krajiny s městečkem a větrným mlýnem"

akvarel, signováno vlevo dole PLACHER, datováno 08. Rámováno, paspartováno.

Výřez 22,5 x 35 (35 x 48) cm

1 500 Kč

Holub E.

"Jiřiny"

barevný pastel, signováno vpravo dole E. HOLUB, první polovina minulého století. Vzadu papírový štítek s informacemi o obraze.

55 x 60 (70 x 75) cm

3 500 Kč

Zavázal František

"Podzimní zátiší s pohárem, konvicí a ovocem"

olej na plátně, signováno vpravo dole F ZAVÁZAL, první polovina minulého století. Na více místech poškozeno.

46 x 66 (54 x 74) cm

1 200 Kč

Zavázal František (1878-?)

Malíř zátiší, navštěvoval večerní kurz na Uměleckoprůmyslové škole v Praze, malbu zátiší studoval soukromě ve Vídni v tamějších galeriích.
(28.9.1878 Zbraslav - ?)

Rodová -Šašecí Božena

"Pohled do krajiny se žlutým lánem"

barevné pastely, signováno vlevo dole B. RODOVÁ - ŠAŠECÍ, kolem poloviny minulého století.

35,5 x 49 (45,5 x 60) cm

700 Kč

Práce této malířky se na trhu vyskytují vzácně.

Rodová - Šašecí Božena (1898-1978)

Malířka, ilustrátorka městské kroniky v Telči, vnučka "telčského F. L. Věka - Filipa Šašecího". Studovala na Uměleckoprůmyslové škole v Praze u Emilie Krostové, Jana Beneše, Josefa Schussery, Jakuba Schikanedera. Podnikla několik studijních cest do Itálie a Francie. Po první světové válce následovala svého manžela Ing. Jana Roda do Jugoslávie a na Podkarpatskou Rus. V roce 1938 museli opustit Užhorod, rodina se přestěhovala do Brna. Vystavovala na mnoha místech: Lublaň, Sarajevo, Telč, Košice, Velké Meziříčí, Užhorod, Praha, Olomouc, Bratislava, Zlín, Třešť, Třebíč, Kroměříž. Její obraz Rusínka byl zakoupen Národní galerií v Praze.

(17.12 1890 Telč - 30. 9. 1978 Jihlava)

Ranný

"Podzimní krajina s břízami"

olej na malířské lepence, signováno vlevo dole RANNÝ (?), první polovina minulého století. Na několika místech odlouplá malba.

34 x 49 (42 x 57) cm

1 200 Kč

Fiala František

"Hornatá krajina s alejí stromů"

olej na dřevěné desce, signováno vpravo dole F. FIALA, kolem poloviny minulého století, široký zlacený profilovaný rám, v okraji mírně oprýskaný.

30 x 36,5 (48 x 55,5) cm

3 500 Kč

Fiala František (1904-)

malíř v Brně, studoval na ŠUŘ a v umělecké škole K. Truppeho v Brně, členství: Spolek výtvarných umělců Aleš, Svaz československých výtvarných umělců, Blok výtvarných umělců země Moravskoslezské, vystavoval se SVU Aleš Brno

(28.4.1904 Podolí u Brna - ?)

Pomahačová

"U tříobloukového kamenného mostu s křížem"

mistrovský olej na plátně, signováno vpravo dole M. POMAHAČOVÁ, minulé století.

50 x 42 (62 x 53,5) cm

2 800 Kč

Zykmund Václav

"Barevná abstrakce"

kombinovaná technika, signováno dvakrát V. Zykmund, datováno 80. V pravém horním rohu hnědý flíček.

29,5 x 19 (41,5 x 31,5) cm

6 000 Kč

Zykmund Václav (1914-1984)

Malíř, grafik, ilustrátor, fotograf, studium na VUT Praha, vysokoškolský profesor a teoretik umění, významný český moderní malíř, zakladatel surrealistické skupiny RA, dalšími členy skupiny RA byli Josef Istler, Miloš Koreček (fotograf), Bohdan Lacina, Vilém Reichmann, Václav Tikal, řada výstav během jeho života i v devadesátých letech, zastoupen ve sbírkách National Gallery of Art, Washington D.C., USA

Kotík Pravoslav

"Abstraktní kompozice"

tempera na kartonu, signováno vpravo dole P. KOTÍK, datováno 59 (?), adjustováno v paspartě, rámováno, pod sklem.

26 x 19,5 (47 x 39) cm

9 000 Kč

Kotík Pravoslav (1889-1970)

Grafik, malíř, pedagog, studia na UMPRUM v Praze u Dítěte, J. Schikanedera, dále studia v Paříži, Praze i Anglii, člen SVU Mánes, Umělecké besedy, člen skupiny HO-HO-KO-KO, řada výstav, poprvé vystavoval s Nezávislými v roce 1909, zastoupen ve sbírkách Národní galerie Praha a prakticky ve všech našich a v řadě světových galerií, ceny ve Francii, Itálii a další, monografie o tomto významném umělci, více než 50 výstav, mimořádně významný český malíř 20. století.

(1.5.1889 Slabce, Rakovník - 14.1.1970 Praha)

"Na periférii"

mistrovský olej na plátně fixovaném na kartonu, signováno vlevo dole VLAST. RADA, datováno 1946.

45 x 59 (49 x 63) cm

9 500 Kč

Výborná nabídka.

(5.4.1895 České Budějovice - 22.12.1962 Praha)

Veris Zamazal Jaroslav

"Krajina"

olej na plátně, signováno vlevo dole J VERIS PARIS. Dílo galerijní hodnoty.

45 x 67 (61 x 82) cm

11 500 Kč

Veris - Zamazal Jaroslav (1900-1983)

Veris Jaroslav

(10.7.1900 Vsetín - 28.10.1983 Praha)

Cína - Jelínek František

"Jaro"

olej na překližce, signováno vpravo dole F. CINA JELÍNEK, první polovina minulého století. Kvalitní rám, reprezentativní celek.

61 x 97 (83 x 117) cm

13 000 Kč

Cína - Jelínek František (1882-1961)

Jelínek František Cína

Malíř, pražská akademie u Ottenfelda a Hynaise, výrazný český krajinář, měl velmi blízko k Mařákově krajinářské škole, řada výstav a zastoupení v galeriích.

(6.6.1882 Praha-Karlín- 3.2.1961 Praha)